Jak je to s použitím dřeva na citlivých místech v interiéru?

Lucie Němcová | Čtvrtek, 07. červenec 2022

DrevoaStavby.cz Dřevo v koupelněPatří tento jedinečný přírodní materiál i na vytížená, mechanicky namáhaná místa, kde je vlhko, teplo a přímý kontakt s vodou? Mohlo by se zdát, že určitě ne, odpověď ale není tak jednoduchá. Dřevo je totiž chameleon a superhrdina mezi materiály. Míra jeho adaptace je široká. A tak není mnoho překážek, které znamenají opravdovou stopku.

 

Jak na chytré ukládání potravin v domácnosti

Lucie Němcová | Úterý, 21. červen 2022

DrevoaStavby.cz  | Jak na chytré ukládání potravin v domácnostiJste spíš fandou železných zásob, nebo volnomyšlenkář, který plně využívá současné dostupnosti potravin a v útrobách kuchyně má jen to nejnutnější? Právě váš profil rozhodne o konkrétní velikosti i podobě úložných prostor pro potraviny. Chladná spíž je dnes raritou, přesto lze najít důmyslná řešení s minimem kompromisů.

 

Postel jako plavidlo do vyšších dimenzí

Lucie Němcová | Pondělí, 30. květen 2022

DrevoaStavby.cz | Jak vybrat správnou postel a matraciNáš věrný společník, se kterým trávíme čas noc co noc, po mnoho let. Bez nadsázky by se dalo říct, že nám významně ovlivňuje život – to, jak se cítíme a kolik máme energie. Takového parťáka stojí za to si vybrat důsledně, co myslíte?

Vytvořte si doma aktivní prostor s přílivem energie podle zásad feng shui

Redakce | Úterý, 24. květen 2022

DrevoaStavby.cz | Kuchyň a jídelna podle feng-shuiMožná vás někdy napadla otázka: jak poznám, že mám doma špatné feng shui? V první řadě bychom se měli učit vnímat své okolí, prostor a události provázející náš život. Nejde o náhody, vše má svůj význam. Zkuste si tedy spolu s námi vytvořit prostředí, kde může životodárná energie vyrovnaně proudit a příznivě tak ovlivňovat vaše životy. Tentokrát se zaměříme se na vstupní halu, kuchyni a obývací pokoj.

SAPELI představila na veletrhu dveří EXPO 2022 své novinky

Komerční sdělení | Neděle, 03. duben 2022

DrevoaStavby.cz | SAPELI 2022SAPELI, česká jednička ve výrobě dveří a zárubní, představila na tradičním veletrhu dveří nazvaném EXPO 2022 novinky, které bude v průběhu roku uvádět na trh. Mezi tahouny mají bezesporu patřit dekory věrně napodobující přírodní materiál, dýha či „bezklikové" dveře. Navzdory pandemii koronaviru má SAPELI za sebou úspěšný rok. Její tržby loni přesáhly miliardu korun a letos firma chystá do výroby a nových technologií investovat 50 milionů korun.

Jak na chytré ukládání v kuchyni

Lucie Němcová | Pondělí, 28. březen 2022

DrevoaStavby.cz | Jak na chytré ukládání v kuchyniSebekrásnější kuchyni nelze označit za skvělou, postrádá-li vysoké IQ – inteligenci řešení v celku i detailu. Uživatelskou zkušenost nejvíce ovlivní pohodlí při každodenních úkonech, a protože je kuchyně ve službě obvykle několikrát denně, každý posun k větší efektivitě a komfortu se projeví ve velkém měřítku. V našem hledáčku bude ten nejdůležitější pilíř – chytré ukládání.

Vybrané interiérové barvy roku 2021 budou slušet i vaší kuchyni

Markéta Bernardová | Pátek, 22. říjen 2021

DrevoStavby-kuchyne-Gorenje-Cindy 241, Cora 145Každý rok ovládne módu i interiérový design několik charakteristických barev, kterými se pak inspirují návrháři i další odborníci. Znáte ty nejžhavější trendové barvy?

Jak vybrat správně sedačku do obývacího pokoje?

Dana Jakoubková | Pondělí, 11. říjen 2021

Drevoastavby.cz | Jak vybrat správně sedačku do obývacího pokojeJe to zvláštní; většina lidí tíhne k zelené, a nakonec stejně skončí u šedé či podobného ekvivalentu trendy příkladů. Nejsou z toho nijak nadšeni a už vůbec nemohou říct, že by si splnili sen. Je to věc fyzicky i finančně bezpečné volby, nezřídka po vzoru ostatních. Ale proč, když to není přesně to, co jste chtěli? Že vlastně nevíte, co chtít od sedačky? Zeptejte se vlastní zadnice, protože nejdůležitějším hostem ve vašem gauči jste vy sami! Mějte však při tom na paměti, že pachuť mizerné kvality zůstává dlouho poté, co zmizí sladká chuť nízké ceny.

Kanafas v roubence

Komerční sdělení | Úterý, 22. červen 2021

lozni povleceni_kanafas_modre_pruhy5mm_na-chalupuRoubené stavení je samo o sobě krásné a působí velice příjemným dojmem na každého, kdo chce vnímat jeho genius loci. Útulnost ovšem dodávají roubence i venkovské chalupě originální doplňky, které jako by říkaly, tady žije neopakovatelná lidská bytost, se svým vkusem, požadavky a životním stylem. Ať to jsou různé lustry, štoudve a koberečky, keramika nebo porcelán, stoly a židle. V neposlední řadě ovšem závěsy, ubrusy, povlečení a spousta dalších textilních doplňků zejména z bavlny nebo lnu.

Jakých největších chyb se dopouštíme při návrhu kuchyně

Dana Jakoubková | Úterý, 08. červen 2021

kuchyne-a-jeji-spatne-vyreseny-prostorPokud se ve společnosti dopustíte „faux pas" neboli prohřešku proti pravidlům, je to přinejmenším trapas. Když se vám ale něco podobného povede při návrhu kuchyně, bude to mnohem horší. Můžete přijít nejen o vizuální přitažlivost, ale – a to je zásadní i o funkčnost a bezpečnost. Zde je osm největších chyb, kterých se můžete dopustit a jejichž přehlížení může mít těžko napravitelné následky.

Toužíte po vestavěné skříni? Zde je 5 tipů, které vám ušetří starosti s jejím budováním

Komerční sdělení | Úterý, 23. únor 2021

vestavena-skrin-uvodniJen málokterá domácnost se dnes obejde bez vestavěné skříně. Je to praktická záležitost, která vypadá dobře a šetří váš prostor. Poradíme vám, jak se vyvarovat některým chybám a na co si dát pozor, aby vše dopadlo dle představ.

Triky, jak pomocí zrcadel prosvětlit i zvětšit váš interiér

Komerční sdělení | Čtvrtek, 01. říjen 2020

zrcadlo-Bonami-interierI malému pokoji dodají na velikosti, dokážou vyčarovat více světla i pocitu útulna. Nejsou ona opravdu kouzelná? Možná, že ano. Hlavní kouzla jsou ale v jejich výběru, správném umístění a péči. Všechny triky vám teď prozradíme.

Strana 1 z 9

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop