Houba, která dřevostavbě neuškodí

Dana Jakoubková | Pátek, 23. září 2022

DrevoaStavby.cz | Houba, která dřevostavbě neuškodíHouba, která dřevo nenapadá, ale konzervuje. Zní to podivně, že? Pro nizozemského architekta Jorise Verhoevena to ovšem znamenalo možnost, jak postavit pro sebe a svoji rodinu soběstačný dům, který by zapadl do přirozeného prostředí, a z materiálů, které by jednou mohly být bez následků vráceny přírodě. Nemusel obětovat nic z toho, co si spojujeme s typickým rodinným domem, ani dlouhodobou udržitelnost.

 

Olga Bušková: Domov je výstavka emocí

Lucie Němcová | Úterý, 19. červenec 2022

DrevoaStavby.cz | Rozhovor s Olgou BuškovouŽivotní prostor je jako živý organismus, ve kterém můžeme číst jako v knize. Odráží osobnost jeho obyvatel a působí na mnoha rovinách. Je intimním partnerem. Olga je designérkou, která se na domov umí podívat i jinak než pouhýma očima a spojovat důležité souvislosti. Jak tedy v této jedinečné „knize" číst a tvořit oázu pro tělo i ducha?


Líbil se Vám článek?
 

Róbert Marušák: Vzděláváme nadané studenty, kteří se umí mezi konkurencí prosadit

Redakce | Pondělí, 20. červen 2022

DrevoaStavby.cz magisterský program Dřevěné konstrukce a stavby na bázi dřeva. V akademickém roce 2019/20 otevřela Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze nový dvouletý magisterský program Dřevěné konstrukce a stavby na bázi dřeva. O unikátnosti oboru, velkém nadšení ze strany stavebních firem i o prvních úspěšných absolventech jsme si povídali s děkanem Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze prof. Ing. Róbertem Marušákem, PhD.

Vskutku originální přístavba, která vás jednoduše šokuje

Michal Babor | Sobota, 04. červen 2022

DrevoaStavby.cz | Originální chata na břehu švédského jezera Övre GlavMohla to být obyčejná rekonstrukce chaty na břehu švédského jezera Övre Glav. Místní předpisy však povolovaly pouze přístavbu, omezovaly velikost podlahové plochy a definovaly vzdálenost od hranice pozemku. Architekti ze studia 24 H se s těmito požadavky vyrovnali po svém...

EKODESIGN – dobrý sluha, nebo špatný pán?

Dana Jakoubková | Středa, 18. květen 2022

DrevoaStavby.cz | EKODESIGNŘekněte upřímně – komu z vás vadí brázdit uměle zasněženou sjezdovku? Kterému fanouškovi je proti srsti sledovat fotbalový zápas v lednu na vyhřívaném hřišti? Tipnu si, že nikomu. Nevadí to ani „zákonodárcům" EU. Přitom je to z pohledu ekologie, spotřeby energie i vody zvěrstvo. S vysokou mírou zaujetí však vstupuje Evropská komise do výrobních závodů, potažmo našich domovů se záměrem regulace snad všeho zbývajícího v rámci směrnice o ekodesignu. Nic proti tomu; Země by se měla stát čistší, společnost šetrnější. Nejsem si ale jistá, zda například regulace průtoku vody v kohoutku vykompenzuje ztráty na sjezdovce.

Alena Sobotková: Ekodesign jednou předefinuje význam slova úspěch

Dana Jakoubková | Úterý, 19. duben 2022

DrevoaStavby.cz rozhovor s Ing. Alenou Sobotkovou EKODESIGN„Co je to ekologický design? Pro někoho matoucí pojem. Dokážeme snáze definovat, co eko není. A tím je, bohužel, většina z toho, čím je trh zaplaven," říká designérka Alena Sobotková. Svou cestu za ekologickým designem si vybrala už na škole a v praxi si ji klestí v procesu navrhování udržitelného nábytku a interiérů. Jeden drobný kousek „dobra" v každé domácnosti, malé činy znásobené miliony lidí... To je to, co může změnit svět.

Desatero dobrého života aneb co bych dodržoval, kdybych byl bytový architekt

Redakce | Čtvrtek, 14. duben 2022

DrevoaStavby.cz | Desatero dobrého života podle Martina PatřičnéhoKdybych byl bytový architekt, co bych dodržoval? Nad touto otázkou se zamýšlel výtvarník a umělec Martin Patřičný, který se s námi následně podělil o deset klíčových odpovědí.


Líbil se Vám článek?

Projektil: Rodinný dům nedává vždycky smysl

Lucie Němcová | Čtvrtek, 24. únor 2022

DrevoaStavby.cz | Rozhovor s architekty z ateliéru ProjektilRozhovor s architekty Petrem Leškem a Ondřejem Hofmeisterem z ateliéru Projektil je uzemněným, mnoha zkušenostmi formovaným pohledem na téma bydlení, dřevostaveb a architektury. Možná některé z nás na cestě za novým bydlením připraví o iluze, na oplátku však zdravě postaví nohama na zem, což je základní prevence před tvrdými pády v důsledku vlastní naivity.


Líbil se Vám článek?

Romantické tipy na ubytování v penzionech s vůní dřeva

Markéta Bernardová | Sobota, 12. únor 2022

DrevoaStavby.cz | Penzion KalvárieToužíte po zaslouženém odpočinku a řadíte se mezi milovníky dřeva? Vybrali jsme pro vás čtyři romantické penziony v úchvatných zákoutích České republiky, které jsme v rámci našich redakčních návštěv měli možnost navštívit, a ve kterých můžete strávit příjemné chvíle s někým blízkým.

Hravý a inspirativní zahradní domek je kůlnou i kanceláří zároveň

Dana Jakoubková | Neděle, 20. březen 2022

DrevoaStavby.cz | Malý a hravý Shoffice na zahradě„Zkroucený" dřevěný dům je funkční zahradní stavbou, která překvapí designem s neobvyklým elipsovitým tvarem a prosklením, dávající zvědavému návštěvníkovi možnost nahlédnout dovnitř. Nachází se v Londýně, kde je výstižně přezdívaná podle svého účelu „Shoffice", což v překladu znamená - kůlna a kancelář.


Líbil se Vám článek?

Ceny rostou, ale zájem stavebníků o dřevostavby také

Michal Babor | Pondělí, 15. listopad 2021

DrevoaStavby.cz | Ceny rostou, ale zájem stavebníků o dřevostavby takéPřestože situace na stavebním trhu se zdá být téměř kritická a kromě nedostatku stavebních materiálů doléhá na stavebníky i dodavatele až překotný nárůst cen, na černé scénáře to zatím nevypadá. Odborníci se naopak shodují v tom, že kulminaci současné situace máme za sebou a v nejbližších měsících by se stav měl stabilizovat.


Líbil se Vám článek?

Kateřina Mastroianni: Kouzlo přírodního domu čísly nevyjádříme

Lucie Němcová | Čtvrtek, 07. říjen 2021

Katerina MastrioanniProč má smysl vzít do hry přírodní materiály? Jak si stavbu domu užít, nejen přežít, a jakým krokem začínají cesty k těm nejlepším domům? O tom jsme si povídaly s architektkou Kateřinou, vášnivou milovnicí smysluplného stavění a architektury pro spokojený život.

Strana 1 z 30

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop