Jaké výhody přináší bydlení v dřevostavbě

Redakce | Pátek, 15. leden 2021

Jaké výhody přináší bydlení v dřevostavběDřevostaveb se u nás staví stále více a většina z nás o nich už někdy slyšela. Víte, jaké jsou všechny jejich výhody? Přečte si článek a blýskněte se před svými známými tím, co vše o této moderní technologii stavění víte.


Líbil se Vám článek?
 

Jakou dřevostavbu zvolit aneb šest základních konstrukcí dřevostaveb

Markéta Kristová | Pondělí, 19. duben 2021

Jakou dřevostavbu zvolit aneb šest základních konstrukcí dřevostavebV současné době známe asi dvě desítky základních systémů konstrukce dřevostaveb, které se z části inspirují historií, z části stavějí na nejnovějších fyzikálních a průmyslových poznatcích. Vytvořit jediný správný a přehledný systém je stejně nemožné jako určit, která z technologií je nejlepší. Pro lepší přehlednost jsme dřevostavby rozdělili do šesti kategorií, které si ve stručnosti představíme.


Líbil se Vám článek?
 

Co je dřevostavba a jaké jsou její druhy

Administrator | Úterý, 09. prosinec 2014

Většina lidí si ještě nedávno pod pojmem dřevostavba vybavila roubenou stavbu v podhůří, dřevěný kostel, chatku, zahradní domek nebo lávku přes potok. O nepříliš dobrou pověst se jim postaral také klasický okál, podle nějž dodnes mnozí přisuzují stavbám ze dřeva například to, že je v nich všechno slyšet.


Líbil se Vám článek?
 

Skeletové dřevostavby (lehký dřevěný skelet - Two by Four)

Andrea Kaštanová | Pátek, 31. prosinec 2021

Skeletové dřevostavby (lehký dřevěný skelet - Two by Four)Dřevostavba z lehkého dřevěného skeletu, označována také jako dřevostavba Two by Four, je odvozena od nejrozšířenějšího smrkového, fošnového profilu 2" x 4", tedy cca 50 x 100 mm...


Líbil se Vám článek?
 

Skeletové dřevostavby (těžký dřevěný skelet)

Andrea Kaštanová | Pátek, 31. prosinec 2021

Skeletové dřevostavby (těžký dřevěný skelet)Zatímco lehký dřevěný skelet dominuje ve sféře výstavby rodinných domů, těžký dřevěný skelet je vhodný zejména pro větší stavby bytového charakteru, občanské vybavenosti, administrativy i průmyslového využití. Dřevěné prvky jsou dva až tři a půl krát hmotnější než u lehkého dřevěného skeletu, často se ve stavbách tohoto typu uplatňuje lepené lamelové dřevo, jež je sice dražší než klasické řezivo, splňuje však požadavky na kvalitu nosných prvků.


Líbil se Vám článek?
 

Panelové dřevostavby (sendvičové panely)

Andrea Kaštanová | Pátek, 31. prosinec 2021

Panelové dřevostavby (sendvičové panely)Rozhodující část výroby panelových dřevostaveb se odehrává ve výrobních halách. Dřevostavba se zde smontuje nanečisto a po ověření je převezen na staveniště, kde je hrubá stavba na předem připravený základ hotová za 2 až 3 dny. Významnou předností je tedy rychlost výstavby.


Líbil se Vám článek?
 

Konstrukce z vrstveného masivního dřeva

Andrea Kaštanová | Pátek, 31. prosinec 2021

Konstrukce z vrstveného masivního dřevaTento typ staveb se vyrábí z prefabrikovaných velkoplošných dílců, tedy jednotlivé prvky nosné konstrukce (panely) se vyrobí ve výrobně a po dodání se na stavbě ihned montují jako stavebnice. Výhodou konstrukce z panelů je tedy především rychlost výstavby, která trvá jen pár dní.


Líbil se Vám článek?
 

Co je srub, jak se staví a co je dobré vědět před samotnou stavbou

Andrea Kaštanová | Čtvrtek, 15. červen 2023

Co je srub, jak se staví a co je dobré vědět před samotnou stavbouCo je srub? Čím je srubová konstrukce specifická? Jak se srub staví? Na to a mnohem více se vám budeme snažit odpovědět na následujících řádcích.


Líbil se Vám článek?
 

Roubenka

Andrea Kaštanová | Pátek, 31. prosinec 2021

RoubenkaRoubené dřevěné domy jsou většinou jednovrstvé konstrukce sestavené z masivních profilů, tentokrát opracovaných do tvaru trámů. Charakteristickým prvkem je právě roubení – zatesání spojů tzv. na rybinu, přes niž trámy nepřesahují a tvoří tak prakticky klasický roh.


Líbil se Vám článek?

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop