Je lepší hypotéka nebo půjčka na bydlení?

Komerční sdělení | Pondělí, 21. červen 2021

Je lepší hypotéka nebo půjčka na bydlení?Financovat bydlení z vlastních zdrojů, tedy z ušetřených peněz, nezvládne každý. Málokdo má ušetřeno tolik, aby dal peníze dohromady bez nutnosti si půjčit. A tak se řada lidí poohlíží po vhodných úvěrových produktech. A v tu chvíli se pochopitelně objeví důležitá otázka – je lepší hypotéka, nebo půjčka na bydlení?

 

Financování dřevostavby s pomocí

Komerční sdělení | Pondělí, 01. březen 2021

Financování dřevostavby s pomocíV dnešní době jsou dřevostavby ve stále větší oblibě, a to nejen kvůli materiálu, ze kterého jsou postaveny ale také díky velmi rychlému procesu výstavby. I při stavbě dřevostavby však můžete narazit na drobnosti, které se mohou vyšplhat za hranice vašeho původního rozpočtu. Případný finanční nedostatek však můžete hravě vyřešit.

 

2,5 milionu na dům, je to hodně nebo málo?

Lucie Němcová | Úterý, 23. únor 2021

2,5 milionu na dům, je to hodně nebo málo?Kde přesně se nachází vaše startovní čára, když máte na účtu 2,5 milionu korun a chcete se pustit do stavby domu? Stačí taková suma na pokrytí všech nákladů? A pokud ne, kolik peněz je minimum pro realizaci domu se vším všudy? Realit současnosti nám přiblíží zkušení odborníci. Pozor, ztráta iluzí možná, neřkuli pravděpodobná...


Líbil se Vám článek?
 

Jak chytře vyzrát na financování dřevostavby?

Redakce | Pondělí, 18. leden 2021

Jak chytře vyzrát na financování dřevostavby?Pokud jste zatoužili po stále oblíbenější dřevostavbě, pak jistě řešíte otázku, jak ji správně a dobře financovat. Je rozdíl mezi hypotékou na zděný dům a na dřevostavbu nebo montovaný domek?


Líbil se Vám článek?
 

Důslednost šetří peníze aneb jak na kvalitní bydlení za rozumnou cenu

Lucie Němcová | Pondělí, 14. prosinec 2020

Důslednost šetří peníze aneb jak na kvalitní bydlení za rozumnou cenuToužíte postavit skvělý dům za rozumnou částku? Pak nezačínejte proces hledáním levného projektu, ale raději hledáním zkušeného odborníka na cestu. Začněte uvažovat v souvislostech a o domě jako celku, sbírejte informace a možná zjistíte, že bude lepší šetřit úplně jinými způsoby než nižším standardem objektu.


Líbil se Vám článek?
 

Neřešte interiér jako naprostá většina. Nechte si poradit a začněte od konce

Lucie Němcová | Pondělí, 12. říjen 2020

Neřešte interiér jako naprostá většina. Nechte si poradit a začněte od konceVnitřní prostor domu je místem, se kterým jsme v úzkém kontaktu každý den. Doslova s ním žijeme. Běžně se však na jeho řešení v celkové i finanční rozvaze dostává až na posledním místě. Proč je důležité věnovat mu pozornost co nejdříve, kde upřednostnit kvalitu, a kde je možné ušetřit?

 

Jaké rozhodnutí a kroky vedou k bezproblémovému dokončení stavby dřevostavby a zároveň ušetří čas i peníze

Lucie Němcová | Pondělí, 27. červenec 2020

Jaké rozhodnutí a kroky vedou k bezproblémovému dokončení stavby dřevostavby a zároveň ušetří čas i penízeJaká rozhodnutí a přípravu udělat, abychom pak mohli pohodlně sledovat dokončení domu jako sladěný orchestr, ušetřit finance a netápat uprostřed chaosu a řešení neočekávaných problémů? Je rozumné převzít koordinaci do svých rukou, pustit se do díla vlastním přičiněním, nebo naopak ponechat vše v režii jedné firmy?

 

Jaké pojištění zvolit při výstavbě dřevostavby

Redakce | Středa, 01. červenec 2020

Jaké pojištění zvolit při výstavbě dřevostavbyPojistit, či nepojistit výstavbu rodinného domu? To je otázka, kterou si často klade nejen investor, ale i firma, která stavbu realizuje. Mezi jakými pojištěními můžete vybírat, co od nich můžete očekávat a na co se naopak pojištění nevztahuje? V následujících řádcích naleznete základní informace o této problematice.

 

Cena domu aneb jaká úskalí nám přináší fáze hrubé stavby domu

Lucie Němcová | Pondělí, 01. červen 2020

Cena domu aneb jaká úskalí nám přináší fáze hrubé stavby domuVhodný výběr konstrukčního systému, dodavatele i rozvaha, do jaké fáze si nechat zhotovit dům od dodavatelské firmy, jsou důležité kroky ovlivňující rozpočet, časový rámec i míru naší vložené energie. Oříškem může být skutečnost, že je velice obtížně srovnat nabídky jednotlivých firem. Do kategorie hrubá stavba totiž každá zahrnuje jiné položky. Dobrému rozhodnutí tedy předchází trpělivost, pečlivé studium nabídek a správně pokládané otázky. Cesty, jak ušetřit, a přitom stavět kvalitně, však existují.

 

Úpravy pozemku výrazně nafukují rozpočet. Jakým krokem tedy začít celý proces při realizaci domu

Lucie Němcová | Pondělí, 25. květen 2020

Úpravy pozemku výrazně nafukují rozpočet. Jakým krokem tedy začít celý proces při realizaci domuPouštíme se do realizace našeho bydlení a představu o celkových nákladech nám utváří mnohdy zkreslené ceny některých typových projektů. Chybí nám povědomí o tom, kolik větších či menších položek spolupracuje na krásném a komfortním celku, jež zdaleka nekončí objektem domu. Pak se nestačíme divit, když dostáváme cenové návrhy od jednotlivých subdodavatelů na dokončovací práce, o kterých jsme si mysleli, že budou za hubičku. Oplocení, zpevněné plochy, pergola, nebo zahrada jako taková. Okolí je přitom jedním z hlavních důvodů, proč si volíme život v rodinném domě. Tak co to vzít za správný konec?

 

Strana 1 z 8

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop