Impregnace dřeva jako zásadní technika ochrany dřevaOchrana dřeva v dřevostavbách zahrnuje impregnaci a povrchové úpravy pro odolnost proti škůdcům a vlhkosti, konstrukční opatření jako správné odvětrávání a odstup od země pro prevenci poškození vodou, pravidelnou údržbu pro včasnou detekci a opravy poškození, a také počáteční výběr odolných dřevin. Tyto kroky zajišťují dlouhodobou trvanlivost a estetiku dřevostaveb, chrání je před vnějšími vlivy a zachovávají jejich přirozenou krásu.

Integrací ochrany dřeva do plánování, výstavby a pravidelné péče o dřevostavby lze zajistit jejich dlouhodobou odolnost a zachování přirozeného půvabu dřeva. Takový přístup nejenže prodlužuje životnost dřevostaveb, ale také přispívá k udržitelnosti a ekologické bilanci stavebnictví.

 

Více se dozvíte z výběru našich článků na téma ochrana dřeva.

 

Jak a čím nejlépe chránit dřevo?

Redakce | Pondělí, 05. září 2022

DrevoaStavby.cz | Jak nejlépe chránit dřevoAby byly dřevěné prvky ve stavbách schopny dlouhodobě plnit své funkce, je třeba vždy zvážit mnohé faktory týkající se vhodného výběru dřeviny, způsobu jeho opracování a zejména konstrukčního zabudování. Abychom pro vybranou konstrukci zvolili vhodný druh dřeva, nemusíme těžit kmeny exotických stromů. Příroda vždy a zcela přirozeně poskytuje pro dané zeměpisné oblasti dostatečnou surovinovou základnu. Otázkou je, zda ji dokážeme vhodně využít. Používat pro naše stavby dřevo těžené tisíce kilometrů daleko není zcela jistě znakem trvale udržitelného a šetrného stavění.

 

Dřevo venku natřít nebo nenatřít?

Redakce | Pondělí, 18. červenec 2022

DrevoaStavby.cz | Dřevo zvenku natřít nebo nenatřít?Dřevo je jeden z nejstarších stavebních materiálů. A také jeden z nejoblíbenějších. Dodává punc luxusu, pocitově hřeje a je potěchou pro oči. Pokud ho ale necháme venku, vystavené větru, slunci a dešti, brzy se začne měnit. Někde takovou změnu přijímáme s otevřenou náručí, na jiných místech je třeba ji ale co nejvíce oddálit. Možností je celá řada, snad ale právě proto tak často chybujeme. Co je třeba si ujasnit, než vezmeme do ruky štětec a otevřeme první plechovku?

 

Impregnace dřeva se není třeba bát

Komerční sdělení | Středa, 18. květen 2022

DrevoaStavby.cz | Bochemit impregnace dřevaChemické prostředky jsou neocenitelnými pomocníky při preventivní ochraně dřeva před škůdci. Impregnací ošetřujeme jak konstrukce, krovy a interiérové prvky uvnitř domu, tak i na zahradě, kde impregnace navíc pomáhá dřevu odolávat nepříznivým klimatickým podmínkám. Vždy je cílem prodloužit životnost stavby, zachovat přirozenou krásu dřeva a vyhnout se časově i finančně náročné sanaci v případě napadení dřeva škůdci. Nejčastěji používanou značkou impregnace dřeva v profesionální i hobby sféře je u nás Bochemit. Co byste tedy měli o impregnaci dřeva vědět?

Dřevěná terasa – jak zachovat její krásu

Komerční sdělení | Pondělí, 25. duben 2022

DrevoaStavby.cz | Ochrana a údržba dřevěné terasy přípravky BochemitPřinášíme vám pár užitečných zásad o tom, jak správně udržovat dřevěnou terasu aby nám dlouho vydržela.

Při stavbě pergoly nezapomeňte na impregnaci

Komerční sdělení | Úterý, 22. únor 2022

DrevoaStavby.cz | Impregnační přípravky BochemitProč by se při stavbě pergoly nemělo zapomínat na impregnaci dřeva? Aby vaše zasloužené chvilky odpočinku a pohody nerušilo vrtání červotoče nebo pohled na nepěknou houbu či plíseň.

Je lepší dřevěné stěny v interiéru dřevostavby natírat, nebo ponechat surové?

Redakce | Pondělí, 25. říjen 2021

Drevoastavby.cz | Je lepší dřevěné stěny v interiéru dřevostavby natírat, nebo ponechat surové?Kolik dilemat majitelům srubů a roubenek ve srovnání s majiteli jiných typů domů odpadá! Nemusejí přemýšlet, zda stěny opatřit barevným nátěrem, nebo jen čistou bělobou, zda zvolit tapety nebo obklad... Vidět a cítit přírodní dřevo na každém kroku bývá jedním z důvodů, proč se rozhodujeme právě pro dům z masivního dřeva. Přesto si můžeme luxus určitého výběru dopřát, protože i dřevěné stěny v interiéru můžeme určitým způsobem doladit.

Objevte kouzlo sedlácké barvy

Komerční sdělení | Úterý, 21. září 2021

SOKRATES-modra-barva-na-zahradnim-domkuSedlácká barva je produkt nové kategorie nátěrových hmot, který je speciálně zaměřen na zjednodušení nátěrového systému s maximálním prodloužením životnosti, tedy na snížení četnosti oprav. Je sice určena přednostně na surové dřevo, její možnosti jsou však mnohem širší.

Střecha dělá dům domem a impregnace střešní konstrukce je klíčová

Komerční sdělení | Středa, 03. březen 2021

strecha-a-impregnace-BochemitUžitné vlastnosti a komfort jsou motorem každého stavebníka. Už při projektové přípravě proto logicky probíhá debata o vhodných materiálech. Nejen u dřevostaveb mezi ně stále patří dřevo, což je dáno i velkým množstvím druhů dřevin s různými vlastnostmi. Například střešní konstrukci si bez dřeva snad ani nedokážeme představit.

Impregnace dřeva je základ kvalitní střechy

Komerční sdělení | Středa, 03. únor 2021

impregnované dřevoToužíte po bydlení ve vlastním domě a uvažujete o jeho stavbě? Nebo už jste si začali plnit svůj sen? Anebo už bydlíte a čeká vás rekonstrukce? Ať už je to jakkoliv, rozhodně nepodceňujte význam konstrukce střechy. Krov lze postavit ve špičkové kvalitě s garancí životnosti desítek let. Jednou ze základních podmínek je však kvalitní preventivní ochrana konstrukčního dřeva proti dřevokazným houbám, hmyzu a plísním.

Čím méně nátěru, tím více svobody. Při stavbě srubu už nemusíte řešit obnovovací nátěr

Redakce | Pondělí, 16. březen 2020

srub-z-jedloveho-dreva-bez-udrzby-1Není snad zájemce o stavbu domu z masivního dřeva, který by neřešil ošetření a následnou údržbu dřeva a zejména o údržbu vnějších stěnových povrchů. Většina lidí má obavy z náročnosti prvotní aplikace i pravidelné obnovy nátěru, a to právem. Jde nejen o finanční, ale i organizační zátěž a tyto práce s sebou nesou také dočasné snížení komfortu bydlení.

Konec natírání: Dřevěný povrch bez údržby zaručí nová barva Natureffekt

Komerční sdělení | Čtvrtek, 20. únor 2020

nova-barva-Natureffekt-na-drevene-fasadyKonec natírání. Firma Holzwerke Ladenburger, představuje nový odstín - Natureffekt, který ochrání dřevěnou fasádu.

KARBOLINEUM EXTRA: osvědčený český výrobek

Komerční sdělení | Úterý, 22. říjen 2019

borova-lada-horske-apartmanyPůsobí jako účinné hluboko penetrující napouštědlo a zároveň jako vrchní ochranný nátěr v jedenácti barevných odstínech. Obsahuje velmi jemné transparentní pigmenty, které pronikají hluboko do dřeva a zároveň zvýrazňují jeho přirozenou texturu. Spolu s dalšími funkčními přísadami efektivně působí proti veškerým negativním vnějším vlivům.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 5

« 1 2 3 4 5 »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop