Hašpl už dávno není jen synonymem pro hřebík

Komerční sdělení | Úterý, 26. březen 2024

Hašpl už dávno není jen synonymem pro hřebíkFirma Hašpl, jejíž kořeny sahají hluboko do 90. let 20. století, se z pionýrských začátků přenesla přes několik důležitých mezníků až na úplnou špici ve svém oboru. V současné době zaměstnává 230 zaměstnanců. Od 150 tun vyrobených hřebíků ročně v začátcích se firma přehoupla do úplně jiných čísel – ročně vyrobí a vyexpeduje přes 25 000 tun hřebíků. V současnosti je Hašpl a.s. lídrem na českém trhu s tímto sortimentem a zároveň se řadí mezi největší evropské výrobce hřebíků; více jak polovina z vyrobeného množství odchází mimo území České republiky.

 

Nebojte se svažitých pozemků! Vše vyřeší schody

Komerční sdělení | Úterý, 31. srpen 2021

Nebojte se svažitých pozemků! Vše vyřeší schodySchody jsou nezbytnou součástí každého pozemku, který není zcela v rovině. Ať už potřebujete překonat terénní nerovnost na zahradě nebo se dostat k vyvýšenému domu, budete potřebovat mrazuvzdorné, odolné, pěkné a bezpečné schody.

 

Zděný plot oceníte zejména na rušných ulicích

Komerční sdělení | Čtvrtek, 06. květen 2021

Zděný plot oceníte zejména na rušných ulicích Proč se pouštět do výstavby zdi okolo domu? Důvodem nemusí být pouze touha po soukromí. Zvláště v husté zástavbě nebo na rušných ulicích je vítaným bonusem i zvuková izolaci, kterou klasická zeď přinese. Oproti běžně využívaným živým plotům navíc ušetří značnou část pozemku. Přírodní nepropustná hradba totiž každoročně ukousne větší díl z plochy zahrady. Kvalitní zděný plot oddělí stavbu vizuálně, zvukově a přinese nezanedbatelný pocit bezpečí.

 

Oděvy pro všechny hobby řemeslníky a kutily

Komerční sdělení | Pondělí, 21. prosinec 2020

Oděvy pro všechny hobby řemeslníky a kutilyVětšina z nás si říká, že na oblečení, ve kterém se pohybujeme doma a na zahradě, se vyplatí ušetřit. Ale ve skutečnosti místo peněženky většinou šetříme na jediném. Na pohodlí. A s tím i na radosti. Aby byla aktivita kolem domu zábavou, zaměřujeme se v PROFI ODĚVY na vybavení, se kterým vám po hodinách u vašich projektů zbyde síla ještě na rodinnou sešlost nebo večer s deskovými hrami. Proto nám důvěřují také profesionální řemeslníci. Vybrali jsme pro vás trojici oděvů, s níž kreativní projekty, od stavby plotu až po výrobu houpačky nebo založení vyvýšených záhonů, zvládnete s lehkostí.

 

Půdička nemusí být jen ozvěnou minulosti. Jak tento prostor využít?

Redakce | Pondělí, 03. květen 2021

Půdička nemusí být jen ozvěnou minulosti. Jak tento prostor využít?Co se vám vybaví, když se řekne slovo půda? Já v tom mám úplně jasno. Drsné staré dřevěné trámy, paprsky slunce, ve kterých se víří zrnka prachu, vůně sušených bylinek a ty nejstrmější schody do nebe. To je samozřejmě už hudba minulosti. V moderní architektuře se dnes ve velké míře staví krásně prosvětlená obytná podkroví, zdokonalují se skladby střech, aby byly místnosti odolné proti výkyvům teplot, a na kouzlo starých půd už se skoro zapomnělo. Ale jenom skoro. Stále oblíbenější jednopodlažní bungalovy totiž v prostoru pod střechou disponují často nevyužívaným prostorem, ze kterého se bez velkých nákladů dá vybudovat podobně kouzelný skladovací prostor.

 

Jaký plot zvolit k masivní dřevostavbě, aby nebyl hradbou

Redakce | Úterý, 18. srpen 2020

Jaký plot zvolit k masivní dřevostavbě, aby nebyl hradbouUž dávno neexistuje, že vlastníkovi pozemku patří plot, který je po jeho pravé ruce při pohledu z veřejné komunikaci. Legislativně zakotveno je pravidlo, že oplocení staví (a také udržuje) ten, kdo ho potřebuje. Není to tedy ani tak, že každý dům musí mít plot. Postavíme-li si srub nebo roubenku někde na polosamotě, můžeme se dokonce obejít i bez jakýchkoliv vizuálně vyznačených hranic pozemku. Většinou ale takové štěstí mít nebudeme, takže otázku podoby oplocení budeme muset dříve či později vyřešit.

 

Podzemní plastové nádrže lze efektivně využít k zachycení dešťové vody

Komerční sdělení | Pátek, 07. srpen 2020

Podzemní plastové nádrže lze efektivně využít k zachycení dešťové vodyK pořízení nádrže na dešťovou vodu k dřevostavbě může vést hned několik důvodů. Střídající se sucho a přívalové deště vybízí k zachytávání vody v deštivých dnech a pozdějšímu využití ve dnech suchých. Na jednu stranu se na některých místech v létě omezuje čerpání pitné vody, na druhou stranu mohou být vyžadovány nemalé poplatky za splachování dešťové vody do kanalizace. Dále jsou možné úspory za vodu až v tisícikorunách ročně. Nesmíme také opomenout štědrý dotační program "dešťovka".

 

Jak se staví kachlová kamna krok za krokem

Redakce | Úterý, 12. květen 2020

Jak se staví kachlová kamna krok za krokemKdyž Petra s Jozefem hledali odborníka, který jim do jejich malé roubenky postaví kachlová kamna, dali na doporučení místních a zvolili si Dmytra Miška. V teple kachlových kamen strávil své dětství – jeho ukrajinská babička měla v každé místnosti kamna sloupová a v kuchyni sporák. Na Ukrajině absolvoval strojnickou VOŠ, pak se ale přihlásil na rekvalifikační kurz v oboru kamnář v Horní Bříze. Z plánů na zajímavého koníčka a vlastní kamna, která si jednou sám postaví, toho moc nezbylo. Už pět let staví kamna na špičkové úrovni, průměrně deset ročně, a mezitím si občas střihne „rychlovku", nějaký ten krb.

 

Stačí vám jen malý domek? Tipy na dřevostavby pro nenáročné nebo víkendové bydlení

Michal Babor | Pátek, 13. prosinec 2019

Stačí vám jen malý domek? Tipy na dřevostavby pro nenáročné nebo víkendové bydleníSlýcháme to od vás na veletrzích stále častěji: chtěl bych nějaký malý domeček, chatku, jen pro mě s manželkou, máme malý pozemek a moc nepotřebujeme. Jednu dvě místnosti, malou koupelnu... Tak se pojďme podívat, co nabízejí výrobci a dodavatelé dřevostaveb pro případ, že nepotřebujeme zrovna rodinný dům, ale spíše víkendové bydlení – vybírat je z čeho.

 

Řadové domy v královském městě Litoměřice

Komerční sdělení | Čtvrtek, 25. duben 2019

Řadové domy v královském městě Litoměřice Developerský projekt Miřejovická stráň, který společnost VEXTA začala stavět na jaře roku 2018, běží podle harmonogramu. Dokončení je plánováno na konec letošního roku. Aktuálně pokračují práce na II. a III. etapě. I. etapa má již své majitele. Zájemci si mohou přijít prohlédnout domy po předchozí domluvě nebo v rámci Dne otevřených dveří 18. května.


Líbil se Vám článek?
 

Co na sebe na stavbu dřevostavby? Ikonické pracovní kalhoty ze Švédska!

Komerční sdělení | Čtvrtek, 28. listopad 2019

Co na sebe na stavbu dřevostavby? Ikonické pracovní kalhoty ze Švédska!Celosvětově nejúspěšnější modelovou řadou pracovních kalhot švédské značky Snickers Workwear se stala ta s názvem AllroundWork. Vyznačuje se všestrannými možnostmi použití, špičkovými technologiemi a inovacemi, jež usnadňují každodenní práci řemeslníkům, firmám, ale také hobby uživatelům, kteří se snaží svůj koníček zvládat efektivně jako profesionálové.

Strana 1 z 11

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
gotop