Dům s atriem může být i dřevostavba!

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 20. červen 2019

Dům s atriem může být i dřevostavba!Možná je vaším snem dům s atriem, které ve vašem domově vytvoří klidovou zónu, jež celý dům zútulní a ozvláštní například sochou, uměleckými předměty, nebo i stromem se zelení či vodní plochou. Lze toho ale dosáhnout i v dřevostavbě? Na několika realizovaných projektech dřevostaveb vám ukážeme, že je to možné, a že kvůli atriu se dřevostavby vzdát nemusíte.


Líbil se Vám článek?
 

Jak vznikají mýty a pověry o dřevostavbách? Nenechte se ovlivnit předsudky druhých

Jiří Kuthan | Pondělí, 17. červen 2019

Jak vznikají mýty a pověry o dřevostavbách? Nenechte se ovlivnit předsudky druhýchMýty mají tu vlastnost, že se jejich určitá část většinou zakládá na pravdě, a proto jim lidé tolik rádi věří. Bohužel je ale pravda natolik zkreslená, že kdyby tyto mýty slyšeli lidé, o kterých vyprávějí, určitě by se nestačili divit. S mýty kolem dřevostaveb je to podobné. Zdrojem polopravd a pokřivených skutečností jsou zpravidla pověry, které vznikly buď s čistým záměrem poškodit dobré jméno dřevostaveb, anebo nevhodným zjednodušením „složitějších" situací.


Líbil se Vám článek?
 

Odborníci radí: Dřevostavby s vůní cedrového dřeva

Dana D. Daňková | Čtvrtek, 30. srpen 2018

Odborníci radí: Dřevostavby s vůní cedrového dřevaZápadní červený cedr je úžasná dřevina mnoha barevných odstínů, zajímavé textury, skvostného vzhledu a nádherné přírodní jemné vůně léčivých esenciálních olejů. Domy z cedrového dřeva jsou schopny udržet optimální vlhkost v místnosti, i bez použití ochranných nátěrů je cedrové dřevo neobyčejně trvanlivé a odolné vůči plísním, houbám, hmyzu i povětrnostním podmínkám. V domě udržuje cedr díky svým vlastnostem elektrostaticky neutrální prostředí s vyrovnaným mikroklimatem. Jaký je cedr pod drobnohledem odborníka? Ptali jsme se Ing. Štěpána Bartoše, který cedrové domy staví a této dřevině se podíval hluboko pod kůru.


Líbil se Vám článek?
 

Bungalovy na nejlepší léta – 8 projektů jednopodlažních dřevostaveb na klíč

Michal Babor | Čtvrtek, 09. květen 2019

Bungalovy na nejlepší léta – 8 projektů jednopodlažních dřevostaveb na klíčJednopodlažní rodinné domy, v nichž není třeba překonávat žádné výškové rozdíly, patří bezesporu k nejpopulárnější součásti každého dodavatele dřevostaveb. V oblibě je mají nejen starší manželské páry, které svou výchovnou funkci již splnily a nyní si užívají bydlení bez dětí, ale třeba také těžce mobilní majitelé nebo ti, kteří prostě jen nechtějí doma chodit do schodů. Vybrali jsme pro vás osmičku dřevostaveb, jejichž společným atributem je právě uspořádání všech místností do jednoho podlaží.

 

Jak vybrat správného dodavatele dřevostavby?

Redakce | Úterý, 28. srpen 2018

Jak vybrat správného dodavatele dřevostavby?Neexistuje přesný návod, jak si vybrat toho správného dodavatele rodinného domu tak, aby budoucí stavebník skutečně zvolil firmu, která je schopna splnit všechna jeho přání a požadavky. Pokud by takový návod existoval, pravděpodobně by vycházel zákazníkům ve výsledcích pouze výrazně zúžený počet firem.

 

Vytiskněte si svou roubenku

Redakce | Úterý, 14. srpen 2018

Vytiskněte si svou roubenkuNení sporu o tom, že technologie 3D tisku je na vzestupu a v budoucích letech sehraje důležitou roli v různých průmyslových odvětvích, a tedy i v našich životech.Ve stavebnictví již není neobvyklé využití dronů, 3D simulací, dokonce 3D brýlí při prohlídkách bytů či domů, 3D tisk se tedy jeví jako logický další krok. Ne snad, že bychom hned tiskli celé domy ve skutečných rozměrech, takové využití je stále spíše ve fázi experimentů.

 

Z jakého dřeva se staví masivní dřevostavba?

Redakce | Čtvrtek, 02. srpen 2018

Z jakého dřeva se staví masivní dřevostavba?Výběr dřeva pro stavbu srubu nebo roubenky začíná již v lese a jedná se o velmi důležitý a složitý proces, který vyžaduje hluboké znalosti vlastností dřevin.
Jako neodborníky nás však asi bude více zajímat, který druh dřeva se pro jaký typ domu používá, a který bude tvořit nedílnou součást našeho domova, pokud se pro vlastní srub nebo roubenku rozhodneme.


Líbil se Vám článek?
 

Nezapomínáte na komín?

Redakce | Pondělí, 30. červenec 2018

Nezapomínáte na komín?Máte komín? A věděli jste, že zákon vám přímo ukládá o komín prostřednictvím oprávněné osoby pečovat? Nezáleží na tom, jestli celou zimu vytápíte tuhými palivy nebo plynem, ani na tom, jestli si v kamnech v obýváku škrtnete párkrát za rok… Už druhý rok totiž platí novelizovaný zákon o požární ochraně č.133/1985 Sb., který prostřednictvím vyhlášky č.34/2016 Sb. přímo určuje, co a za jakých podmínek je třeba udělat.


Líbil se Vám článek?
 

Výhody montovaných domů

Komerční sdělení | Středa, 18. červenec 2018

Výhody montovaných domůI vy jste možná zaregistrovali, že se s montovanými domy v posledních letech roztrhl pytel. Vyrůstají v každé nové čtvrti a svoje místo si našli i na venkově. Montované domy zaznamenávají pořád vyšší čísla a lámou nové rekordy, což potvrzují statistiky prodeje rodinných domů. V čem je tedy tajemství jejich úspěchu ?

 

Výběr dřeva pro masivní dřevostavbu nepatří mezi lehké disciplíny

DAS | Středa, 06. červen 2018

Výběr dřeva pro masivní dřevostavbu nepatří mezi lehké disciplínyVýběr kvalitního dřeva pro masivní dřevostavbu začíná již v lese. Zde je strom v přirozeném prostředí a nic mu nechybí. Stromy na jaře a v létě přijímají živiny a ukládají je ve formě takzvaného jarního přírůstku, který má výživovou funkci pro následný zimní přírůstek, jenž tvoří mechanická pletiva, pevnost, houževnatost a v neposlední řadě točivost dřeva.


Líbil se Vám článek?
 

Kde postavit dřevostavbu? Principy, rady, regulativy pro výběr pozemku

Redakce | Pondělí, 04. červen 2018

Kde postavit dřevostavbu? Principy, rady, regulativy pro výběr pozemkuJedním z největších úskalí při realizaci stavebního záměru (často celoživotního snu), je volba pozemku a místa, na kterém dům postavit.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 10

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »