Zkušenosti z dřevostavby

Působivý interiér v dřevostavbě Olivera a Ingrid na nás udělal opravdu dojem

Dana Jakoubková | Úterý, 16. duben 2024

Působivý interiér v dřevostavbě Olivera a Ingrid na nás udělal opravdu dojemDo domu Olivera a Ingrid jste mohli společně s naší redakcí nakouknout v prvním čísle časopisu DŘEVO&stavby roku 2022. Protože na nás jejich interiér zapůsobil, rozhodli jsme se vám ho ještě více přiblížit. Zeptali jsme se jeho tvůrce – interiérového designéra Martina Sučana, jak projekt a realizace vznikala, a spokojených majitelů, jak se v něm žije, co na něm oceňují ze všeho nejvíce a co by třeba dnes už udělali jinak.


Líbil se Vám článek?
 

Spokojenost s modulovým domem se tu nedá popřít

Redakce | Čtvrtek, 04. duben 2024

Spokojenost s modulovým domem se tu nedá popřítKdyž poprvé překročili práh realizační firmy Eko modular, měli pozemek a v hlavě hrubou představu, jak by stavba měla vypadat. Nad studií si spolu s projektantkou ujasnili své požadavky, firma pak připravila projekt pro stavební povolení, zařídila jeho akceptaci úřady, zhotovila výrobní dokumentaci, dům vyrobila a na pozemku postavila. Přesně za rok od první schůzky se spokojení majitelé mohli stěhovat.


Líbil se Vám článek?
 

Jak se bydlí v modulové dřevostavbě? Zeptali jsme se majitelů

Markéta Kristová | Středa, 14. prosinec 2022

Jak se bydlí v modulové dřevostavbě? Zeptali jsme se majitelůJaké výhody a nevýhody sebou přináší bydlení v modulové dřevostavbě? Své o tom ví manželé Juřenčákovi, kteří se podělili o své cenné zkušenosti.


Líbil se Vám článek?
 

Atypická dřevostavba podle typového projektu byla postavena za 4 měsíce

Redakce | Úterý, 19. říjen 2021

Atypická dřevostavba podle typového projektu byla postavena za 4 měsíceJasný záměr, daná dispozice, rychlá výstavba, limitovaný rozpočet. Takto by se dal stručně shrnout myšlenkový pochod investorů, před tím, než se rozhodli pro takzvaný katalogový dům od firmy Dřevo-House.


Líbil se Vám článek?
 

Dřevostavba ve spolupráci s architektem dopadla na jedničku

Redakce | Neděle, 12. září 2021

Dřevostavba ve spolupráci s architektem dopadla na jedničkuRodinný dům v Drnovicích u Boskovic postavila firma Dřevo-House na základě architektonické studie, která vycházela z přání a potřeb rodiny Olejníčkových. Dřevostavba stojící v příkrém svahu nevyniká ani tak technologiemi jako svým interiérem, na kterém si investor společně s architektem dali záležet. Kompozice domu je tvořená dvěma hmotami. Z nichž jedna je vizuálně spíše klasickou stavbou se sedlovou střechou na níž navazuje moderní část se střechou plochou s výhledem do krajiny. Modernímu vzhledu dodává punc černá plechová střešní krytina bez přesahů střechy a dřevěný obklad ze sibiřského modřínu. Našim hlavním úkolem bylo pouze vdechnout život nové stavbě.

 

Co může způsobit neodborná stavba srubu aneb poučme se z cizích chyb

Redakce | Pondělí, 28. červen 2021

Co může způsobit neodborná stavba srubu aneb poučme se z cizích chybČasto se ve své praxi soudního znalce setkávám s nedodržením zásad konstrukční ochrany dřeva srubových domů. Je jich celá řada, tentokrát se zaměříme pouze na ochranu dřeva před negativním vlivem dešťové (srážkové vody). Jak to dopadne, když se tato zásada podcení, ilustruje následující případ.


Líbil se Vám článek?
 

Ani po desetiletích je dřevostavba neomrzela. Jak se bydlí Jiřině a Jaroslavovi?

Lucie Němcová | Čtvrtek, 24. červen 2021

Ani po desetiletích je dřevostavba neomrzela. Jak se bydlí Jiřině a Jaroslavovi?Dřevostavba je pro Jiřinu a Jaroslava životním parťákem a domovem téměř čtyři desítky let. Těch posledních deset je jím moderní dům splňující standardy současnosti, a protože takový časový úsek je slušnou prověrkou vlastností stavby, byli jsme zvědavi na jeho vysvědčení.


Líbil se Vám článek?
 

Návštěva skeletové dřevostavby po letech. Jak se majitelům bydlí?

Redakce | Středa, 26. květen 2021

Návštěva skeletové dřevostavby po letech. Jak se majitelům bydlí?Po více než pěti letech jsme se vrátili do bílého hrázděného domu na kopci nad Berounem, abychom si poslechli, jak se v něm Andree a Jakubovi žije dnes. Okolí se proměnilo, ale dům zůstal stejný – v průběhu času se kromě provozních drobností mění jen využití úložných prostor.


Líbil se Vám článek?
 

Jak se majitelům bydlí po 6 letech, a co vše se na domě změnilo?

Markéta Kristová | Čtvrtek, 06. květen 2021

Jak se majitelům bydlí po 6 letech, a co vše se na domě změnilo?O tom, že se dá bydlet rychle, chytře, ekologicky a za slušné peníze, nás přesvědčila v roce 2015 Jana svou dřevostavbou u kerského lesa. Po necelých šesti letech se znovu vydáváme na návštěvu do této klidné lokality abychom zjistili, zda jsou majitelé stále tak spokojeni.


Líbil se Vám článek?
 

Martina: Celodřevěnou roubenku nebo poloroubenku?

Redakce | Pondělí, 12. duben 2021

Martina: Celodřevěnou roubenku nebo poloroubenku?Po stavbě základů a betonové desky přichází konečně na řadu dřevěné konstrukce. Pro mnoho stavebníků jsou roubené stěny, strop a krov oprávněně nejdůležitější částí stavby, která bude tvořit atmosféru jejich budoucího domova. Obliba dřeva jako stavebního materiálu byla pravděpodobně hlavním důvodem, proč se rozhodli pro stavbu roubenky.


Líbil se Vám článek?
 

Strana 1 z 8

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »
gotop