Sruby & roubenky

Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Radíme

Srub, nebo roubenku? 5 věcí, které vám usnadní rozhodování

Redakce | Úterý, 27. listopad 2018

Srub, nebo roubenku? 5 věcí, které vám usnadní rozhodováníMilujete přírodu a chcete si postavit dům svých snů tak, abyste bydleli v souladu s přírodou? Rozhodujete se, zda to bude srub, nebo roubenka? Každá z těchto dřevostaveb má svá specifika. Podívejme se na několik z nich, které vám usnadní rozhodnutí.


Líbil se Vám článek?
 

10 předsudků, které mají Češi o dřevostavbách

Redakce | Úterý, 06. listopad 2018

10 předsudků, které mají Češi o dřevostavbáchJe nedůvěra k dřevostavbám v Česku oprávněná? Proč je tak zažitá? A opravdu mají dřevostavby takové nedostatky, že si důvěru nezaslouží? Společně s odborníky jsme pro vás sestavili deset nejčastějších omylů a mýtů, které se mezi Čechy rozšířily a stále přetrvávají. Pro jakou stavbu byste se po přečtení článku rozhodli vy?


Líbil se Vám článek?
 

Jednopodlažní dřevostavba neboli bungalov - proč je u nás tak oblíbený?

Markéta Gajdošová | Čtvrtek, 04. říjen 2018

Jednopodlažní dřevostavba neboli bungalov - proč je u nás tak oblíbený?Dřevostavby v podobě jednopodlažního bungalovu jsou u nás v posledních letech stále oblíbenějším typem bydlení. Přestože se jedná o stavby více náročné na velikost pozemku, mají mnoho výhod. Jejich skvělé dispozice ocení především starší lidé, nebo naopak mladé rodiny s malými dětmi. A co že to vlastně ten bungalov je? Jak se k nám dostal, a čemu vděčí za to, že se právě v České republice těší mezi dřevostavbami takové oblibě?


Líbil se Vám článek?
 

Jak na prevenci úniku vody v dřevostavbách?

Redakce | Středa, 03. říjen 2018

Jak na prevenci úniku vody v dřevostavbách?Stačí málo a nechtěným únikem vody může dojít ke škodám za desetitíce až statisíce korun, vytopený dům, zničené předměty a vybavení, plus zbytečné nervy a čas při odstrraňování škod. Prevence je v takovém případě lepší než pojištění a také levnější. Statistiky říkají, že škody způsobené havárií vody tvoří více než 30 % všech škodných událostí. Některé škody nejsou markantní na první pohled, jako je například dlouhodobé unikání vody u protékající toalety nebo nedovřeného kohoutku, v horším případě unikání vody uvnitř konstrukce nebo na místech, kde na něj uživatel nepřijde i několik měsíců.

 

Dřevostavba? Vždyť to nic nevydrží...

Redakce | Pondělí, 24. září 2018

Dřevostavba? Vždyť to nic nevydrží...V našich končinách je obor montovaných dřevostaveb ještě poměrně nový. Nic naplat, že dřevostavby u nás v posledních několika letech rostou doslova jako houby po dešti – co je nové, to vzbuzuje ostražitost a pochyby. A kolem dřevostaveb se takových „ale", „vždyť" a „co když" objevuje stále hodně. Shoří, sežere je brouk, shnijí, vezme je vítr... a jsou tu jen na pár let. Je tomu tak skutečně?


Líbil se Vám článek?
 

Pusťte si sluneční světlo domů - Jak na světlovody v dřevostavbě

Markéta Gajdošová | Čtvrtek, 20. září 2018

Pusťte si sluneční světlo domů - Jak na světlovody v dřevostavběInteriérové zákoutí bez dostatku světla mnohdy působí trochu depresivním dojmem. Nedostatek přirozeného světla je často palčivým problémem například v koupelně, která by měla sloužit nejen k očistě, ale také ke chvílím odpočinku a relaxace. Na stejný neduh trpívá leckdy i předsíň, v horším případě dokonce obývací pokoj. Problém nedostatku světla v dřevostavbě a speciálně v bungalovu má naštěstí relativně snadné řešení. Tím je instalace světlovodu.


Líbil se Vám článek?
 

Masivní dřevostavba svépomocí nebo od odborníků?

Redakce | Úterý, 04. září 2018

Masivní dřevostavba svépomocí nebo od odborníků?Realizace masivních dřevostaveb není obecně jednoduchá. Do stavby svépomocí se tedy nelze pustit jen tak, je třeba strávit v této oblasti minimálně tři až pět let. Nestačí projít některým z tesařských kurzů a začít stavět dům z masivního dřeva vlastními silami. Tak to bohužel nefunguje.


Líbil se Vám článek?
 

Necháváte se při výběru dodavatele ovlivnit cizí zkušeností s dřevostavbou? Namístě je opatrnost

Markéta Gajdošová | Pátek, 17. srpen 2018

Necháváte se při výběru dodavatele ovlivnit cizí zkušeností s dřevostavbou? Namístě je opatrnostNa českém trhu je o dřevostavby stále větší zájem. Společně se zájmem zákazníků narůstá i počet dodavatelů moderních dřevostaveb, ale také srubů a roubenek, kteří na tomto trhu cítí obrovský potenciál. To je na jednu stranu pro zájemce o stavbu dřevostavby skvělou zprávou, protože konkurenční prostředí tlačí dodavatele do poskytování kvalitnějších služeb, na druhou stranu se tím zákazníkům komplikuje orientace v čím dál tím větší množství nabídek.


Líbil se Vám článek?
 

Specifikace dřevostaveb na klíč se mohou diametrálně lišit

Markéta Gajdošová | Středa, 15. srpen 2018

Specifikace dřevostaveb na klíč se mohou diametrálně lišitDefinice dřevostavby na klíč je v posledních letech poněkud nejasná. Vlastně se dá s trochou nadsázky říct, že se s tímto spojením tak trochu roztrhl pytel a dnes už ani spousta stavebníků pořádně neví, co si pod má pod dřevostavbou na klíč vlastně představit. Pojďme si dnes tento termín tedy trošku ujasnit.


Líbil se Vám článek?
 

Jak přistupovat ke stavbě dřevostavby? Ptejte se odborníků a ptejte se včas.

DAS | Pondělí, 16. duben 2018

Jak přistupovat ke stavbě dřevostavby? Ptejte se odborníků a ptejte se včas.Záměrem každého stavitele je postavit kvalitní dům s ohledem na vynaložené úsilí a finanční zátěž. Důležitá je příprava projektu, volba typu výstavby a výběr dodavatele...


Líbil se Vám článek?
 

Strana 1 z 6

« 1 2 3 4 5 6 »

Partneři projektu

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner