Radíme

Radek Motzke: O záruce mají investoři falešnou představu

Dana Jakoubková | Pondělí, 30. listopad 2020

Radek Motzke: O záruce mají investoři falešnou představuPostavit rychle a dobře. Který stavebník by o to nestál. Jenže někdy nemá člověk „šťastnou ruku" a leckdy se i mistr tesař utne. Nezbývá, než reklamovat. Víte, jak vadu dokazovat a co znamená pozastávka? Můžete převzít i nezkolaudovaný dům? A kdy se soudní žaloba nevyplatí? Dobrou radu vám dá advokát, který se pohybuje ve stavebnictví jako ryba ve vodě.


Líbil se Vám článek?
 

Vše co potřebujete vědět, když se rozhodnete pro stavbu dřevostavby

Redakce | Pondělí, 24. srpen 2020

Vše co potřebujete vědět, když se rozhodnete pro stavbu dřevostavbyStavba dřevostavby je pro většinu z nás zásadní investicí v životě. Proto tady více než kde jinde platí známé české pořekadlo: „Dvakrát měř, jednou řež." V tomto případě: „Pečlivě vybírej firmu, která ti postaví tvou vysněnou dřevostavbu." Jak ale takovou fimu najít?

 

Stavba domu v harmonické a ničím nerušené krajině CHKO Jeseníky vyžaduje jistá pravidla

Redakce | Pondělí, 10. srpen 2020

Stavba domu v harmonické a ničím nerušené krajině CHKO Jeseníky vyžaduje jistá pravidlaBydlet v nedotčené či harmonicky utvářené krajině je snem mnohého stavebníka. Hledání krásného prostředí nás často zavede do chráněných krajinných oblastí. I tam se dá stavět či rekonstruovat, znamená to však přizpůsobit se jejich charakteru. Dohledem nad souladem plánované novostavby či rekonstrukce s krajinným rázem dané oblasti jsou pověřeny Správy chráněných krajinných oblastí, jakožto regionální pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. V minulém vydání jsme si povídali o základních pravidlech pro stavby v CHKO, tentokrát se zaměříme na konkrétní region – Jeseníky.

 

Stavíme dřevostavbu 3. - Z čeho? aneb Přehled stavebních materiálů

Redakce | Pondělí, 08. červen 2020

Stavíme dřevostavbu 3. - Z čeho? aneb Přehled stavebních materiálůMateriálů pro dřevostavby je celá řada, záleží, jaký konstrukční systém zvolíme. Zkratky pro materiály, které se používají pro stavbu dřevostaveb, někdy připomínají známou píseň: Z PLR do MLR jel jsem přes ČSSR... Vyznat se ve všech zkratkách je někdy oříšek. Pojďme si rozklíčovat, co jednotlivé zkratky znamenají a jaké materiály se při stavbě dřevostavby uplatní.

 

Jak poznat kvalitní firmu aneb vybíráme dodavatele dřevostavby

Redakce | Pátek, 05. červen 2020

Jak poznat kvalitní firmu aneb vybíráme dodavatele dřevostavbyPředstavte si následující situaci: poptali jste stavbu dřevostavby u více firem (doporučujeme minimálně tři, lépe pět), zadali jste jim stejné parametry a na stole před vámi te„ď leží pět cenových nabídek na realizace dřevostavby včetně rozpočtů. Jak si vybrat tu nejlepší nabídku na realizaci vašeho nového domu?

 

Stavíme dřevostavbu 2. – Co? aneb Přehled konstrukčních systémů

Redakce | Pondělí, 11. květen 2020

Stavíme dřevostavbu 2. – Co? aneb Přehled konstrukčních systémůDřevo je využíváno jako základní stavební materiál od nepaměti. Prvními stavbami z masivního dřeva byly sruby, roubenky a hrázděné stavby. S vývojem nových konstrukčních materiálů se ale začaly používat pro dřevostavby i jiné konstrukční systémy. Některé mohou být přiznané na první pohled, jiné svůj původ na bázi dřeva maskují. Výběr má tak stavebník opravdu široký.

 

Stavíme dřevostavbu 1. – Proč?

Redakce | Pondělí, 27. duben 2020

Stavíme dřevostavbu 1. – Proč?Pokud patříte k těm, kdo o dřevostavbách zatím moc nevědí, případně ještě ani nevíte, zda vůbec dřevostavbu chcete, co to vlastně je, z čeho a jak se staví, na koho se obrátit, když se rozhodnete dřevostavbu stavět, pak právě pro vás je určen tento seriál o dřevostavbách.

 

Nová pravidla pro úsporné bydlení vyvolávají v lidech řadu otázek. Jaká je budoucnost masivních dřevostaveb

Dana D. Daňková | Pondělí, 20. duben 2020

Nová pravidla pro úsporné bydlení vyvolávají v lidech řadu otázek. Jaká je budoucnost masivních dřevostavebOd roku 2020 se mění pravidla pro povolenou energetickou náročnost nových rodinných domů začala platit Směrnice o energetické náročnosti budov, podle níž by novostavby realizované od 1. ledna 2020 měly být budovami s téměř nulovou spotřebou energie. Jaké podmínky tedy budou platit pro stavbu nových domů, jak si budou stát masivní dřevostavby a prodraží se nové bydlení? To jsou otázky, které si lidé, plánující stavbu nového domu, pokládají.

 

Stavba domu v chráněné krajinné oblasti. Na co si dát pozor a jaké informace je dobré vědět před zpracováním projektu

Redakce | Pondělí, 06. duben 2020

Stavba domu v chráněné krajinné oblasti. Na co si dát pozor a jaké informace je dobré vědět před zpracováním projektuChráněné krajinné oblasti (CHKO) jsou podle zákona rozsáhlá území s harmonickou krajinou. Výstavba by se zde měla řídit určitými pravidly, která mají za cíl zachování stávajících přírodních, ale také kulturně historických hodnot území. Které hodnoty CHKO chrání, kde je ochrana přísnější a jaké informace je dobré znát již před zpracováním stavebního projektu?

 

Životnost dřevostaveb: Co rozhoduje především?

Jiří Kuthan | Pondělí, 14. říjen 2019

Životnost dřevostaveb: Co rozhoduje především?Tak jak ve společnosti postupně roste důvěra k dřevostavbám (od roku 2000 vzrostl jejich podíl z pouhého jednoho procenta na více než šestnáct), setkáváme se stále méně často s obvyklými výhradami či pochybnostmi. Už nás netrápí, jestli dřevostavba neshnije nebo se do ní nepustí červotoč, stále se ale ještě nedokážeme smířit s tvrzením, že dřevěný dům má stejně dlouhý život jako dům zděný. Nebude naše nová dřevostavba za padesát let zralá na zbourání? Co to vlastně je životnost stavby a jak ji prodloužit?

 

Strana 1 z 7

« 1 2 3 4 5 6 7 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop