Sruby & roubenky

Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Radíme

Jednopodlažní dřevostavba neboli bungalov - proč je u nás tak oblíbený?

Markéta Gajdošová | Čtvrtek, 04. říjen 2018

Jednopodlažní dřevostavba neboli bungalov - proč je u nás tak oblíbený?Dřevostavby v podobě jednopodlažního bungalovu jsou u nás v posledních letech stále oblíbenějším typem bydlení. Přestože se jedná o stavby více náročné na velikost pozemku, mají mnoho výhod. Jejich skvělé dispozice ocení především starší lidé, nebo naopak mladé rodiny s malými dětmi. A co že to vlastně ten bungalov je? Jak se k nám dostal, a čemu vděčí za to, že se právě v České republice těší mezi dřevostavbami takové oblibě?


Líbil se Vám článek?
 

Jak na prevenci úniku vody v dřevostavbách?

Redakce | Středa, 03. říjen 2018

Jak na prevenci úniku vody v dřevostavbách?Stačí málo a nechtěným únikem vody může dojít ke škodám za desetitíce až statisíce korun, vytopený dům, zničené předměty a vybavení, plus zbytečné nervy a čas při odstrraňování škod. Prevence je v takovém případě lepší než pojištění a také levnější. Statistiky říkají, že škody způsobené havárií vody tvoří více než 30 % všech škodných událostí. Některé škody nejsou markantní na první pohled, jako je například dlouhodobé unikání vody u protékající toalety nebo nedovřeného kohoutku, v horším případě unikání vody uvnitř konstrukce nebo na místech, kde na něj uživatel nepřijde i několik měsíců.

 

Dřevostavba? Vždyť to nic nevydrží...

Redakce | Pondělí, 24. září 2018

Dřevostavba? Vždyť to nic nevydrží...V našich končinách je obor montovaných dřevostaveb ještě poměrně nový. Nic naplat, že dřevostavby u nás v posledních několika letech rostou doslova jako houby po dešti – co je nové, to vzbuzuje ostražitost a pochyby. A kolem dřevostaveb se takových „ale", „vždyť" a „co když" objevuje stále hodně. Shoří, sežere je brouk, shnijí, vezme je vítr... a jsou tu jen na pár let. Je tomu tak skutečně?


Líbil se Vám článek?
 

Pusťte si sluneční světlo domů - Jak na světlovody v dřevostavbě

Markéta Gajdošová | Čtvrtek, 20. září 2018

Pusťte si sluneční světlo domů - Jak na světlovody v dřevostavběInteriérové zákoutí bez dostatku světla mnohdy působí trochu depresivním dojmem. Nedostatek přirozeného světla je často palčivým problémem například v koupelně, která by měla sloužit nejen k očistě, ale také ke chvílím odpočinku a relaxace. Na stejný neduh trpívá leckdy i předsíň, v horším případě dokonce obývací pokoj. Problém nedostatku světla v dřevostavbě a speciálně v bungalovu má naštěstí relativně snadné řešení. Tím je instalace světlovodu.


Líbil se Vám článek?
 

Masivní dřevostavba svépomocí nebo od odborníků?

Redakce | Úterý, 04. září 2018

Masivní dřevostavba svépomocí nebo od odborníků?Realizace masivních dřevostaveb není obecně jednoduchá. Do stavby svépomocí se tedy nelze pustit jen tak, je třeba strávit v této oblasti minimálně tři až pět let. Nestačí projít některým z tesařských kurzů a začít stavět dům z masivního dřeva vlastními silami. Tak to bohužel nefunguje.


Líbil se Vám článek?
 

Necháváte se při výběru dodavatele ovlivnit cizí zkušeností s dřevostavbou? Namístě je opatrnost

Markéta Gajdošová | Pátek, 17. srpen 2018

Necháváte se při výběru dodavatele ovlivnit cizí zkušeností s dřevostavbou? Namístě je opatrnostNa českém trhu je o dřevostavby stále větší zájem. Společně se zájmem zákazníků narůstá i počet dodavatelů moderních dřevostaveb, ale také srubů a roubenek, kteří na tomto trhu cítí obrovský potenciál. To je na jednu stranu pro zájemce o stavbu dřevostavby skvělou zprávou, protože konkurenční prostředí tlačí dodavatele do poskytování kvalitnějších služeb, na druhou stranu se tím zákazníkům komplikuje orientace v čím dál tím větší množství nabídek.


Líbil se Vám článek?
 

Specifikace dřevostaveb na klíč se mohou diametrálně lišit

Markéta Gajdošová | Středa, 15. srpen 2018

Specifikace dřevostaveb na klíč se mohou diametrálně lišitDefinice dřevostavby na klíč je v posledních letech poněkud nejasná. Vlastně se dá s trochou nadsázky říct, že se s tímto spojením tak trochu roztrhl pytel a dnes už ani spousta stavebníků pořádně neví, co si pod má pod dřevostavbou na klíč vlastně představit. Pojďme si dnes tento termín tedy trošku ujasnit.


Líbil se Vám článek?
 

Jak přistupovat ke stavbě dřevostavby? Ptejte se odborníků a ptejte se včas.

DAS | Pondělí, 16. duben 2018

Jak přistupovat ke stavbě dřevostavby? Ptejte se odborníků a ptejte se včas.Záměrem každého stavitele je postavit kvalitní dům s ohledem na vynaložené úsilí a finanční zátěž. Důležitá je příprava projektu, volba typu výstavby a výběr dodavatele...


Líbil se Vám článek?
 

Než se pustíte do stavby roubenky

Jitka Příhodová | Středa, 03. leden 2018

Než se pustíte do stavby roubenkyRoubenky jsou dřevostavby, které se zase vracejí do módy. Vypadají elegantně a jejich výstavba je poměrně jednoduchá. Roubenku si můžete postavit svépomocí nebo si ji nechat postavit na klíč. Taková roubenka na klíč bude postavena během několika měsíců. Roubenky se nejčastěji vyrábějí z dřevěných hranolů (šířka cca 20 až 25 cm), které jsou předem vyrobeny na CNC strojích. Na vašem pozemku pak proběhne samotná montáž roubenky z předem připravených dílů.


Líbil se Vám článek?
 

7 mýtů při stavbě dřevostavby

Jitka Příhodová | Středa, 20. prosinec 2017

7 mýtů při stavbě dřevostavbyDřevo jako stavební materiál je tady odjakživa. A v posledních letech jeho obliba zase roste. A je to logické. Dnes postavíte nízkoenergetickou stavbu, moderní bungalov velmi rychle, dokonce i svépomocí. Když nahlédnete do katalogu dřevostaveb, najdete tam komfortní dřevostavby do 2 milionů korun, dokonce i patrové dřevostavby.


Líbil se Vám článek?
 

Strana 1 z 6

« 1 2 3 4 5 6 »

Partneři projektu

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner