Radíme

Roubenky a průkaz energetické náročnosti stavby

Redakce | Úterý, 09. srpen 2022

Roubenky a průkaz energetické náročnosti stavbyNa začátku má každý stavebník více či méně jasné představy o tom, jak by měl jeho dům vypadat. Důležité je sladit záměr nejen s okolím stavby a vlastním vkusem, ale i s platnou legislativou. Pro účely našeho článku se budeme zabývat požadavky na energetickou náročnost. Jak si postupně vysvětlíme, energetické zhodnocení stavby je velmi komplexní a hraje důležitou roli už v počáteční fázi projektu. Zdaleka se netýká jen toho, jak kvalitní použijeme tepelnou izolaci.

 

Komplexní řešení pro snadné získání stavebního povolení

Komerční sdělení | Pondělí, 20. červen 2022

Komplexní řešení pro snadné získání stavebního povoleníOd letošního roku se opět o něco zpřísnilo získávání stavebního povolení pro rodinné domy. Na stavebníky jsou tak kladeny větší nároky v souvislosti s energetickými úsporami a využitím obnovitelných zdrojů. V souvislosti se současnou energetickou krizí se ukazuje, že se nejedná o vrtochy úředníků, ale strategickou nezbytnost, která nás může vymanit ze závislosti na externích dodávkách energií.

 

Jak správně pečovat o masivní dřevostavbu

Markéta Bernardová | Pondělí, 07. březen 2022

Jak správně pečovat o masivní dřevostavbuPro sruby a roubenky platí zvlášť, že každá stavba potřebuje péči svého majitele. Dřevo je živý přírodní materiál. Jednak podléhá dřevokazným a rozkladným procesům, jednak se vysycháním hýbe a sesedá. Správná ochrana dřeva je proto velice důležitá a může předejít vážným problémům. Není se však třeba bát, neboť dnešní stavební technologie stále více prodlužují životnost masivních dřevostaveb. Dřevo, je-li v suchu, vydrží věky. Pokud je však dlouhodobě vystaveno vlhkosti, může být rozloženo během pár let.

 

Je škoda stavět průměrné domy aneb poselství pro budoucí stavebníky

Lucie Němcová | Středa, 02. březen 2022

Je škoda stavět průměrné domy aneb poselství pro budoucí stavebníkyDevět let navštěvuji nově postavené dřevostavby. Mluvím s jejich majiteli. Naslouchám jejich zkušenostem. Zjišťuji, co vede k jejich spokojenosti z bydlení a co dělá domy dobrými. Pravidelně přemýšlím, co je tou nejdůležitější informací, kterou mohu budoucím stavebníkům předat. A víte co? Jednoduchá odpověď neexistuje, protože každý z nás je jiný a žije s odlišnou životní perspektivou a potřebami. Přesto je tu něco, co chci říct.


Líbil se Vám článek?
 

Nejčastější chyby v projektové dokumentaci dřevěné nosné konstrukce

Komerční sdělení | Středa, 22. prosinec 2021

Nejčastější chyby v projektové dokumentaci dřevěné nosné konstrukcePlánujete stavbu rodinného domu? Potom se nezapomeňte informovat o tom, co by měla obsahovat správná projektová dokumentace. Ušetříte tak čas, předejdete zmatkům v komunikaci s dodavatelskými firmami a v krajním případě také nekvalitně odvedené práci, která by přišla vniveč a její odstraňování by vás stálo další časové prodlevy i peníze.

 

Jitka Holečková: Někdy máme pouze jeden pokus

Dana Jakoubková | Úterý, 14. prosinec 2021

Jitka Holečková: Někdy máme pouze jeden pokusRozpočet a kvalita odvedené práce – dva aspekty stavebního procesu, které dělají zájemcům o stavbu domu největší starosti. Za pomoci technického dozoru je však možné od takového břemene budoucím stavebníkům ulevit. Už jenom fakt, že na stavební firmu někdo dohlíží, může být totiž motivující pro snahu rozpočet nepřešvihnout a vyvarovat se maxima chyb. A právě o ně v tomto rozhovoru jde.


Líbil se Vám článek?
 

3 věci, které bych si přála vědět před stavbou domu

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 25. listopad 2021

3 věci, které bych si přála vědět před stavbou domuKdyž jsme začali stavět nový dům, měli jsme dostatek vlastních peněz a spoustu energie. Před některými nástrahami stavby nás to ale nezachránilo. Rozhodli bychom se napříště už nic nestavět? Samozřejmě, že ne. Ale určitě je pár věcí, které bychom si přáli znát už v době, než jsme stavět začali.


Líbil se Vám článek?
 

Jak docílit bezchybné realizace stavby domu?

Lucie Němcová | Pondělí, 20. září 2021

Jak docílit bezchybné realizace stavby domu?Dlouho očekávaný moment nastává a virtuální podoba domu se začíná zhmotňovat. V této fázi si nalijeme čistého vína. Podle způsobu práce na stavbě dokážeme poměrně snadno poznat, zda jsme firmu vybrali dobře a přípravy byly provedeny správně. Co ještě potřebujeme pro radostný finiš se sklenkou šampaňského v ruce?

 

Specialista na stavební právo hodnotí sedm negativních zkušeností se stavbou domu

Redakce | Neděle, 01. srpen 2021

Specialista na stavební právo hodnotí sedm negativních zkušeností se stavbou domuNahlédnutím do statistiky výkonů soudních znalců se ukázalo, že minimálně 30 a u jednoho dotázaného dokonce 90 % posudků se týká vad a poruch staveb. Pokazit se dá cokoli a kdykoli, ovšem málokdy je to na první pohled zřejmé. Vady pak mohou nejenom bránit provozu domu, ale také ohrozit zdraví a bezpečnost jeho obyvatel. Po malém redakčním průzkumu jsme našemu specialistovi na stavební právo předložili k posouzení několik negativních uživatelských zkušeností.


Líbil se Vám článek?
 

Jaké chyby se často dějí v souvislosti s projektem stavby domu?

Lucie Němcová | Středa, 14. červenec 2021

Jaké chyby se často dějí v souvislosti s projektem stavby domu?Skvělý odborník rozpozná úroveň projektu na první pohled, ovšem pro laika mohou být základní chyby rafinovaně skryté. Není nutné studovat hned vysokou školu pro to, abychom si mohli postavit dobrý dům, je ale praktické znát alespoň základy této problematiky. Být poučenými laiky, kteří nejsou v procesu úplně ztraceni, mají základní rozlišovací schopnosti během dialogu s dodavatelem i při stavbě domu a dělají zdravější rozhodnutí. Podíváme se nyní, jaké chyby se často dějí v souvislosti s projektem stavby.


Líbil se Vám článek?
 

Strana 1 z 9

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop