Radíme

Kupní smlouva na nemovitost? Na vzory z internetu raději nespoléhejte!

Redakce | Úterý, 19. březen 2024

Kupní smlouva na nemovitost? Na vzory z internetu raději nespoléhejte!Koupě nebo prodej nemovitosti není záležitostí, kterou by člověk dělal každý den. Přitom jde o náročný proces, který obsahuje mnoho proměnných. A ty musí být v kupní smlouvě přesně uvedené, aby později nenastaly žádné komplikace. Na vzory z internetu proto raději zapomeňte.


Líbil se Vám článek?
 

Na co si dát pozor při nákupu pozemku

Redakce | Úterý, 19. září 2023

Na co si dát pozor při nákupu pozemku Pokud plánujete koupi pozemku, na kterém si chcete postavit vysněný rodinný dům, neměli byste podceňovat jeho prvotní prověření. Může vám to totiž ušetřit nejen čas, ale mnohdy i nemalé peníze a spoustu starostí. Anebo dokonce ukázat, že byste měli hledat dál.


Líbil se Vám článek?
 

Když se staví dům ve svahu aneb skutečné příklady z praxe

Redakce | Čtvrtek, 14. září 2023

Když se staví dům ve svahu aneb skutečné příklady z praxePojďme se blíže podívat na celou řadu specifik, na která je potřeba pamatovat už při navrhování domu. Kudy se bude na pozemek a k domu přistupovat? Jak to bude se světlem? Kam umístíme pískoviště, kde budeme pěstovat rajčata a kolik schodů jsme ochotni denně opakovaně vystoupat a sestoupat? Zkrátka – jak si představujeme náš život v nově postaveném domově?

 

Jak jsou na tom masivní dřevostavby s právními předpisy

Redakce | Čtvrtek, 22. červen 2023

Jak jsou na tom masivní dřevostavby s právními předpisyRoubenky a sruby jsou sice specifické použitím dřeva jako převládajícího stavebního materiálu, ale z pohledu stavebního zákona, navazujících vyhlášek a technických norem je na ně nahlíženo jako na jakýkoliv jiný rodinný dům nebo stavbu pro rodinnou rekreaci. Investoři, architekti, projektanti a prováděcí firmy by měli zpozornět, protože v příštím roce se chystá velká změna stávajících právních předpisů.

 

Hana Urbášková: Inspiruji se tam, kde jsou dál

Lucie Němcová | Sobota, 25. březen 2023

Hana Urbášková: Inspiruji se tam, kde jsou dálVztah k přírodním materiálům, celostní přístup stejně jako propojování souvislostí a řešení bez zbytečných extrémů jsou hlavní linkou tohoto rozhovoru. Vysokoškolská profesorka a aktivní architektka Hana Urbášková žije již 15 let v dřevostavbě, navrhuje a sbírá zkušenosti v zahraničních vodách a ukazuje funkční cesty, jak snoubit selský rozum s pokrokovými možnostmi současnosti.

 

Co dělá dům skvělým domem? Zeptali jsme se odborníků

Lucie Němcová | Pondělí, 16. leden 2023

Co dělá dům skvělým domem? Zeptali jsme se odborníkůZkušení architekti sdílí ty nejzásadnější kroky cesty ke krásnému domovu na pevných základech.

 

Jak ušetřit za vodu? Přehledem o její spotřebě

Komerční sdělení | Pátek, 25. listopad 2022

Jak ušetřit za vodu? Přehledem o její spotřeběByli jste někdy vyplaveni? Vytekla vám pračka nebo myčka? Nebo jste až s odstupem času zjistili, že přes netěsnící pojistný ventil odtéká voda zbytečně do kanalizace, ale vy ji musíte zaplatit? To je jen několik nejběžnějších scénářů, které se v běžném životě stávají. Pro dřevostavby může mít nepozorovaně unikající voda až fatální následky v podobě degradující nosné konstrukce, pokud se voda dostane k nosnému dřevu. Pro všechny tyto případy byl již před několika lety vyvinut systém eVodník®, elektronická automatická ochrana proti vytopení vodou a únikům vody z vodovodních rozvodů a veškerých vodních zařízení.

 

Koupelna a toaleta pod lupou

Lucie Němcová | Čtvrtek, 03. listopad 2022

Koupelna a toaleta pod lupouKoupelna a toaleta jsou základem každého rodinného domu. Praktické zázemí, které nebývá v centru pozornosti tolik jako stěžejní obytné místnosti, přestože jej používáme několikrát denně. Jejich provedení v rozmyšlené velikosti, návaznostech a detailech přitom může vést k většímu komfortu a příjemnější uživatelské zkušenosti. Nepodceňte jej.

 

Roubenky a průkaz energetické náročnosti stavby

Redakce | Úterý, 09. srpen 2022

Roubenky a průkaz energetické náročnosti stavbyNa začátku má každý stavebník více či méně jasné představy o tom, jak by měl jeho dům vypadat. Důležité je sladit záměr nejen s okolím stavby a vlastním vkusem, ale i s platnou legislativou. Pro účely našeho článku se budeme zabývat požadavky na energetickou náročnost. Jak si postupně vysvětlíme, energetické zhodnocení stavby je velmi komplexní a hraje důležitou roli už v počáteční fázi projektu. Zdaleka se netýká jen toho, jak kvalitní použijeme tepelnou izolaci.

 

Komplexní řešení pro snadné získání stavebního povolení

Komerční sdělení | Pondělí, 20. červen 2022

Komplexní řešení pro snadné získání stavebního povoleníOd letošního roku se opět o něco zpřísnilo získávání stavebního povolení pro rodinné domy. Na stavebníky jsou tak kladeny větší nároky v souvislosti s energetickými úsporami a využitím obnovitelných zdrojů. V souvislosti se současnou energetickou krizí se ukazuje, že se nejedná o vrtochy úředníků, ale strategickou nezbytnost, která nás může vymanit ze závislosti na externích dodávkách energií.

 

Strana 1 z 10

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
gotop