Radíme

Hana Urbášková: Inspiruji se tam, kde jsou dál

Lucie Němcová | Sobota, 25. březen 2023

Hana Urbášková: Inspiruji se tam, kde jsou dálVztah k přírodním materiálům, celostní přístup stejně jako propojování souvislostí a řešení bez zbytečných extrémů jsou hlavní linkou tohoto rozhovoru. Vysokoškolská profesorka a aktivní architektka Hana Urbášková žije již 15 let v dřevostavbě, navrhuje a sbírá zkušenosti v zahraničních vodách a ukazuje funkční cesty, jak snoubit selský rozum s pokrokovými možnostmi současnosti.

 

Co dělá dům skvělým domem? Zeptali jsme se odborníků

Lucie Němcová | Pondělí, 16. leden 2023

Co dělá dům skvělým domem? Zeptali jsme se odborníkůZkušení architekti sdílí ty nejzásadnější kroky cesty ke krásnému domovu na pevných základech.

 

Jak ušetřit za vodu? Přehledem o její spotřebě

Komerční sdělení | Pátek, 25. listopad 2022

Jak ušetřit za vodu? Přehledem o její spotřeběByli jste někdy vyplaveni? Vytekla vám pračka nebo myčka? Nebo jste až s odstupem času zjistili, že přes netěsnící pojistný ventil odtéká voda zbytečně do kanalizace, ale vy ji musíte zaplatit? To je jen několik nejběžnějších scénářů, které se v běžném životě stávají. Pro dřevostavby může mít nepozorovaně unikající voda až fatální následky v podobě degradující nosné konstrukce, pokud se voda dostane k nosnému dřevu. Pro všechny tyto případy byl již před několika lety vyvinut systém eVodník®, elektronická automatická ochrana proti vytopení vodou a únikům vody z vodovodních rozvodů a veškerých vodních zařízení.

 

Koupelna a toaleta pod lupou

Lucie Němcová | Čtvrtek, 03. listopad 2022

Koupelna a toaleta pod lupouKoupelna a toaleta jsou základem každého rodinného domu. Praktické zázemí, které nebývá v centru pozornosti tolik jako stěžejní obytné místnosti, přestože jej používáme několikrát denně. Jejich provedení v rozmyšlené velikosti, návaznostech a detailech přitom může vést k většímu komfortu a příjemnější uživatelské zkušenosti. Nepodceňte jej.

 

Roubenky a průkaz energetické náročnosti stavby

Redakce | Úterý, 09. srpen 2022

Roubenky a průkaz energetické náročnosti stavbyNa začátku má každý stavebník více či méně jasné představy o tom, jak by měl jeho dům vypadat. Důležité je sladit záměr nejen s okolím stavby a vlastním vkusem, ale i s platnou legislativou. Pro účely našeho článku se budeme zabývat požadavky na energetickou náročnost. Jak si postupně vysvětlíme, energetické zhodnocení stavby je velmi komplexní a hraje důležitou roli už v počáteční fázi projektu. Zdaleka se netýká jen toho, jak kvalitní použijeme tepelnou izolaci.

 

Komplexní řešení pro snadné získání stavebního povolení

Komerční sdělení | Pondělí, 20. červen 2022

Komplexní řešení pro snadné získání stavebního povoleníOd letošního roku se opět o něco zpřísnilo získávání stavebního povolení pro rodinné domy. Na stavebníky jsou tak kladeny větší nároky v souvislosti s energetickými úsporami a využitím obnovitelných zdrojů. V souvislosti se současnou energetickou krizí se ukazuje, že se nejedná o vrtochy úředníků, ale strategickou nezbytnost, která nás může vymanit ze závislosti na externích dodávkách energií.

 

Jak správně pečovat o masivní dřevostavbu

Markéta Kristová | Pondělí, 07. březen 2022

Jak správně pečovat o masivní dřevostavbuPro sruby a roubenky platí zvlášť, že každá stavba potřebuje péči svého majitele. Dřevo je živý přírodní materiál. Jednak podléhá dřevokazným a rozkladným procesům, jednak se vysycháním hýbe a sesedá. Správná ochrana dřeva je proto velice důležitá a může předejít vážným problémům. Není se však třeba bát, neboť dnešní stavební technologie stále více prodlužují životnost masivních dřevostaveb. Dřevo, je-li v suchu, vydrží věky. Pokud je však dlouhodobě vystaveno vlhkosti, může být rozloženo během pár let.

 

Je škoda stavět průměrné domy aneb poselství pro budoucí stavebníky

Lucie Němcová | Středa, 02. březen 2022

Je škoda stavět průměrné domy aneb poselství pro budoucí stavebníkyDevět let navštěvuji nově postavené dřevostavby. Mluvím s jejich majiteli. Naslouchám jejich zkušenostem. Zjišťuji, co vede k jejich spokojenosti z bydlení a co dělá domy dobrými. Pravidelně přemýšlím, co je tou nejdůležitější informací, kterou mohu budoucím stavebníkům předat. A víte co? Jednoduchá odpověď neexistuje, protože každý z nás je jiný a žije s odlišnou životní perspektivou a potřebami. Přesto je tu něco, co chci říct.


Líbil se Vám článek?
 

Nejčastější chyby v projektové dokumentaci dřevěné nosné konstrukce

Komerční sdělení | Středa, 22. prosinec 2021

Nejčastější chyby v projektové dokumentaci dřevěné nosné konstrukcePlánujete stavbu rodinného domu? Potom se nezapomeňte informovat o tom, co by měla obsahovat správná projektová dokumentace. Ušetříte tak čas, předejdete zmatkům v komunikaci s dodavatelskými firmami a v krajním případě také nekvalitně odvedené práci, která by přišla vniveč a její odstraňování by vás stálo další časové prodlevy i peníze.

 

Jitka Holečková: Někdy máme pouze jeden pokus

Dana Jakoubková | Úterý, 14. prosinec 2021

Jitka Holečková: Někdy máme pouze jeden pokusRozpočet a kvalita odvedené práce – dva aspekty stavebního procesu, které dělají zájemcům o stavbu domu největší starosti. Za pomoci technického dozoru je však možné od takového břemene budoucím stavebníkům ulevit. Už jenom fakt, že na stavební firmu někdo dohlíží, může být totiž motivující pro snahu rozpočet nepřešvihnout a vyvarovat se maxima chyb. A právě o ně v tomto rozhovoru jde.


Líbil se Vám článek?
 

Strana 1 z 10

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
gotop