Radíme

Podrobná smlouva o dílo je při stavbě domu velmi důležitá. Jaké náležitosti by měla mít?

Redakce | Pátek, 09. duben 2021

Podrobná smlouva o dílo je při stavbě domu velmi důležitá. Jaké náležitosti by měla mít?Občanský zákoník obsahuje jen základní ustanovení pro výrobu čehokoliv. Pokud si chcete nechat ušít oblek nebo postavit kus plotu, je zákon v zásadě dostatečný. Jestli se ovšem chcete pustit do stavby domu, měli byste mít podrobnou smlouvu o dílo, která zákon v mnoha ohledech překoná.

 

Jak si zachovat nízké zálohy za elektřinu? Změnou dodavatele elektřiny

Komerční sdělení | Čtvrtek, 08. duben 2021

Jak si zachovat nízké zálohy za elektřinu? Změnou dodavatele elektřinyPráce a výuka z domova klade nároky nejen na naše nervy, ale také peněženky. Pokud jsme doma delší dobu, nutně stoupají také naše náklady, a to včetně toho, že propálíme více elektřiny. Jak za ni platit co nejméně?

 

Jaké informace je potřeba znát před koupí pozemku

Redakce | Pondělí, 22. únor 2021

Jaké informace je potřeba znát před koupí pozemkuŘekněme, že si chcete koupit pozemek pro stavbu domu. V katastru ověříte, kdo je jeho vlastníkem, v územním plánu zase, zda jde o stavební pozemek. Můžete kupovat? Raději ne. Zatím toho víte příliš málo.

 

Radek Motzke: O záruce mají investoři falešnou představu

Dana Jakoubková | Pondělí, 30. listopad 2020

Radek Motzke: O záruce mají investoři falešnou představuPostavit rychle a dobře. Který stavebník by o to nestál. Jenže někdy nemá člověk „šťastnou ruku" a leckdy se i mistr tesař utne. Nezbývá, než reklamovat. Víte, jak vadu dokazovat a co znamená pozastávka? Můžete převzít i nezkolaudovaný dům? A kdy se soudní žaloba nevyplatí? Dobrou radu vám dá advokát, který se pohybuje ve stavebnictví jako ryba ve vodě.


Líbil se Vám článek?
 

Vše co potřebujete vědět, když se rozhodnete pro stavbu dřevostavby

Redakce | Pondělí, 24. srpen 2020

Vše co potřebujete vědět, když se rozhodnete pro stavbu dřevostavbyStavba dřevostavby je pro většinu z nás zásadní investicí v životě. Proto tady více než kde jinde platí známé české pořekadlo: „Dvakrát měř, jednou řež." V tomto případě: „Pečlivě vybírej firmu, která ti postaví tvou vysněnou dřevostavbu." Jak ale takovou fimu najít?

 

Stavba domu v harmonické a ničím nerušené krajině CHKO Jeseníky vyžaduje jistá pravidla

Redakce | Pondělí, 10. srpen 2020

Stavba domu v harmonické a ničím nerušené krajině CHKO Jeseníky vyžaduje jistá pravidlaBydlet v nedotčené či harmonicky utvářené krajině je snem mnohého stavebníka. Hledání krásného prostředí nás často zavede do chráněných krajinných oblastí. I tam se dá stavět či rekonstruovat, znamená to však přizpůsobit se jejich charakteru. Dohledem nad souladem plánované novostavby či rekonstrukce s krajinným rázem dané oblasti jsou pověřeny Správy chráněných krajinných oblastí, jakožto regionální pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. V minulém vydání jsme si povídali o základních pravidlech pro stavby v CHKO, tentokrát se zaměříme na konkrétní region – Jeseníky.

 

Stavíme dřevostavbu 3. - Z čeho? aneb Přehled stavebních materiálů

Redakce | Pondělí, 08. červen 2020

Stavíme dřevostavbu 3. - Z čeho? aneb Přehled stavebních materiálůMateriálů pro dřevostavby je celá řada, záleží, jaký konstrukční systém zvolíme. Zkratky pro materiály, které se používají pro stavbu dřevostaveb, někdy připomínají známou píseň: Z PLR do MLR jel jsem přes ČSSR... Vyznat se ve všech zkratkách je někdy oříšek. Pojďme si rozklíčovat, co jednotlivé zkratky znamenají a jaké materiály se při stavbě dřevostavby uplatní.

 

Jak si vybrat od stavební firmy tu nejlepší nabídku na realizaci domu?

Redakce | Čtvrtek, 28. leden 2021

Jak si vybrat od stavební firmy tu nejlepší nabídku na realizaci domu?Představte si následující situaci: poptali jste stavbu dřevostavby u více firem (doporučujeme minimálně tři, lépe pět), zadali jste jim stejné parametry a na stole před vámi teď leží pět cenových nabídek na realizace dřevostavby včetně rozpočtů. Jak si vybrat tu nejlepší nabídku na realizaci vašeho nového domu?

 

Stavíme dřevostavbu 2. – Co? aneb Přehled konstrukčních systémů

Redakce | Pondělí, 11. květen 2020

Stavíme dřevostavbu 2. – Co? aneb Přehled konstrukčních systémůDřevo je využíváno jako základní stavební materiál od nepaměti. Prvními stavbami z masivního dřeva byly sruby, roubenky a hrázděné stavby. S vývojem nových konstrukčních materiálů se ale začaly používat pro dřevostavby i jiné konstrukční systémy. Některé mohou být přiznané na první pohled, jiné svůj původ na bázi dřeva maskují. Výběr má tak stavebník opravdu široký.

 

Stavíme dřevostavbu 1. – Proč?

Redakce | Pondělí, 27. duben 2020

Stavíme dřevostavbu 1. – Proč?Pokud patříte k těm, kdo o dřevostavbách zatím moc nevědí, případně ještě ani nevíte, zda vůbec dřevostavbu chcete, co to vlastně je, z čeho a jak se staví, na koho se obrátit, když se rozhodnete dřevostavbu stavět, pak právě pro vás je určen tento seriál o dřevostavbách.

 

Strana 1 z 8

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

gotop