13. ročník soutěže Rigips Trophy ukázal popularitu suché výstavby

Komerční sdělení | Pátek, 07. červen 2024

DrevoaStavby.cz Rigips popularita suché výstavby_Rigips_Trophy_oceněníJiž 13. ročník soutěže Rigips Trophy ukazuje, že suchá výstavba v Česku stále nabývá na popularitě. Ze 42 staveb vybrala odborná porota tři hlavní vítěze, ocenila nejlepší projekty v šesti soutěžních kategoriích a rozdala mnoho speciálních cen. Galavečerem s vyhlášením výsledků, který se konal ve čtvrtek 30. května ve smíchovském Paspově sále, provázel Ondřej Havelka a hudebně ho doplnili jeho Melody Makers. Nejzdařilejšími počiny posledních dvou let se staly Kulturní dům v Milovicích, Návštěvnické centrum KRNAP a neobyčejný bytový dům Fragment v pražském Karlíně.

 

Moderní technika a umělá inteligence pomáhá lesním školkám

Markéta Kristová | Úterý, 28. květen 2024

DrevoaStavby.cz Moderní technika a uměla inteligence pomáhá lesním školkám 1V Česku existuje 278 provozů lesních školek, díky kterým dochází k neustálé obnově lesa. Nejnovější technologie zvyšují efektivitu a výrazně šetří pracovní sílu. Umělá inteligence rozpoznává kvalitní sazenice, zatímco sekačka na dálkové ovládání upravuje hektary lesního terénu.

NOVATOP rozšířil výrobní portfolio o standardní CLT pro vícepodlažní dřevostavby

Markéta Kristová | Neděle, 19. květen 2024

DrevoaStavby.cz CLT STANDARD NOVATOP_stavbaSpolečnost AGROP NOVA, sídlící na Moravě, spustila výrobu konstrukčních panelů CLT STANDARD (Cross Laminated Timber ) na zbrusu nových profesionálních linkách Weinig a Hundeger, tím doplnila produktovou řadu NOVATOP. Panely CLT STANDARD mají největší potenciál v nepohledových, vysoce staticky a požárně namáhaných konstrukcích vícepodlažních dřevěných budov, které se konečně začínají ve větší míře projektovat a stavět i v České republice.

DACH+HOLZ International 2024: průmyslová oslava, která nastavuje standardy

Komerční sdělení | Sobota, 18. květen 2024

DACHHOLZ 2024 ZHODNOCENÍ AKCEOd 5. do 8. března se Stuttgart stal hlavním místem setkání pokrývačské a tesařské komunity, která se vyznačuje nadšením a pozitivními emocemi. Na letošní průmyslovou oslavu bylo pozváno 529 vystavovatelů z 26 zemí, kteří představili své nové produkty 51 000 návštěvníkům.

Přispějte na dobrou věc a podpořte projekt rekonstrukce Klenovy boudy!

Komerční sdělení | Pondělí, 06. květen 2024

DrevoaStavby.cz Projekt Klenova boudaLiga lesní moudrosti (LLM), nestátní nezisková organizace podporující rozvoj mládeže prostřednictvím woodcraftu, oznamuje spuštění fundraisingové kampaně na portále darujme.cz na podporu projektu Klenova bouda.

Moderní dřevostavby = budoucnost ve stavění

Komerční sdělení | Pátek, 12. duben 2024

DrevoaStavby.cz Easyhomes _drevostavba-easy-48-s-terasou-a-pergolou-ve-vsenicichDřevo jako stavební materiál má dlouhou historii, ale v dnešní době zažívá renesanci díky moderním technologiím a udržitelným trendům ve stavebnictví. Stále více se využívá nejen v interiérech, ale také pro stavění samotných domů. Moderní dřevostavby představují spojení tradičních postupů s inovativními designy a ekologickými principy. V tomto článku se podíváme na některé klíčové prvky a výhody moderních dřevostaveb.

Vodíková konference představí vodík jako řešení pro soběstačnost a udržitelnost v oblasti energetiky budov

Komerční sdělení | Čtvrtek, 11. duben 2024

Vodíková konference H2 heatingBudeme topit VODÍKEM? Je VODÍK bezpečný? Může být VODÍK cestou k dosažení udržitelnosti a  soběstačnosti v energetice vudov? Odpovědi nejen na tyto otázky získáte během druhého ročníku VODÍKOVÉ KONFERENCE H2 HEATING, která proběhne 30. května ve wellness hotelu STEP v pražských Vysočanech.

Aktuálně: Oslovte profesionály z oboru dřevostaveb v unikátní ročence PROFIspeciál 2024/2025

Konference Šetrné budovy zhodnotila energetickou náročnost budov a uhlíkovou stopu

Komerční sdělení | Pátek, 22. březen 2024

DrevoaStavby.cz Konference Šetrné budovy 2024 foto 2 (2)Konference Šetrné budovy 2024: stavíme bioměsta, udržitelné objekty a další evoluční projekty, přesto ještě podle odborníků energetickou náročnost budov a uhlíkovou stopu stále nesnižujeme dostatečně.

Zveme vás na 25. ročník odborné mezinárodní konference "Dřevostavby"

Markéta Kristová | Čtvrtek, 07. březen 2024

Konference Dřevostavby VOŠ VolyněV úterý 26. března 2024 a ve středu 27. března 2024 proběhne na VOŠ Volyně 25. ročník mezinárodní odborné konference "Dřevostavby". Pro letošní jubilejní ročník je připraveno 32 přednášek, se kterými vystoupí přední odborníci z výrobní a projekční sféry z Česka i ze zahraničních zemí. Pro všechny účastníky bude zajištěn profesionální simultánní překlad do českého jazyka.

Stavbu i rekonstrukci podpoří nové dotační programy. Které to jsou a na co je lze využít?

Redakce | Úterý, 26. březen 2024

DrevoaStavby.cz Dotační programy Nová zelená úsporám 2024Co nejúspornější provoz domu s co nejmenšími dopady na životní prostředí, to je současný trend. Aby takové parametry splnil i starší dům, neobjede se to bez zásadních úprav. S jejich zafinancováním může pomoct dotace z jednoho ze tří programů Nová zelená úsporám. Každý přitom cílí trochu jinam.

Strana 1 z 81

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop