I přes mírný pokles trhu dřevostaveb se v loňském roce stavělo více domů ze dřeva

Markéta Bernardová | Pondělí, 27. červen 2022

DrevoaStavby.cz Statistika výstavby dřevostaveb 2021 ADMDI přes covidovou pandemii, vysoký nárůst cen stavebního materiálu a zpoždění termínů dodávek slaví výrobci dřevostaveb za minulý rok úspěch.

 

WOW – WORLD of WINDOWS (WOW) 2022

Komerční sdělení | Středa, 22. červen 2022

DrevoaStavby.cz | REHAU World of Windows 2022REHAU Window Solutions 2022 vytvořilo v německém Erlangenu na ploše 600 m2 jedinečný koncept – interní výstavní expozici World of Windows (WOW) 2022.

Seminář WOOD CAMP: Design interiéru z pohledu nové normy ČSN EN 17037 Denní osvětlení budov

Komerční sdělení | Pátek, 17. červen 2022

DrevoaStavby.cz WOOD-camp-Design-interiéruPřed letní pauzou nás čeká již poslední seminář ze série WOOD CAMP. Tentokrát se detailněji podíváme na denní osvětlení budov z pohledu nové normy. Denní světlo je totiž jeden z nejdůležitějších faktorů zvažovaných při výběru nemovitosti.

12. ročník tradiční soutěže Rigips Trophy ovládl pražský bytový dům Na Topolce

Komerční sdělení | Neděle, 12. červen 2022

DrevoaStavby.cz | Rigips Trophy Bytový dům na TopolceO rostoucí oblíbenosti tzv. suché výstavby pomocí sádrokartonových desek svědčí i vzrůstající počet projektů, které se letos přihlásily do soutěže Rigips Trophy. Za nejzdařilejší počiny byly 2. června 2022 v klubu Cabaret des Péchés v Brně označeny třeba bytový dům Na Topolce, čekárna Ústředního autobusového nádraží Zvonařka v Brně či aula Akademického centra Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Zažijte výstavbu dřevostavby z CLT panelů na vlastní oči

Komerční sdělení | Neděle, 12. červen 2022

DrevoaStavby.cz | Den otevřených dveří dřevostavby z CLT panelů OrigisChystáte se stavět dům a zajímalo by vás, jak probíhá výstavba dřevostavby z CLT panelů? Najděte si v pátek 22.6. 2022 čas a využijte Dne otevřených dveří rodinného domu, postaveného z dřevěných CLT panelů v Borku u Kostelce nad Labem firmou Origis. A na co se můžete těšit?

Pavilon – fragment městské budovy ze dřeva bude k vidění na pomezí Karlína a Florence

Komerční sdělení | Čtvrtek, 16. červen 2022

DrevoaStavby.cz Landscape festival Praha 2022-Prodesi-DomesiCílem Pavilonu je prezentovat moderní architekturu a velké stavby ze dřeva v městském kontextu. Skrze krásu přiznané dřevěné konstrukce v reálném měřítku velké budovy chce tým z Prodesi|Domesi poukázat na kvality dřevěné architektury.

Aktuálně: Hlasujte v aktuálních kolech ankety DŘEVOSTAVBA ROKU 2022 a vyhrajte hodnotné ceny!

Seminář WOOD CAMP: Ekologie a dřevostavba

Komerční sdělení | Pondělí, 23. květen 2022

DrevoaStavby.cz | Ekologie a dřevostavba- seminář projektu WOOD campTéma ekologie krok za krokem, od sazenice stromu, až po koncovou dřevostavbu.

Festival MODERNÍHO BYDLENÍ 2022 – Tady nesmíte chybět

Komerční sdělení | Neděle, 15. květen 2022

DrevoaStavby.cz Festival moderního bydlení 2022Plánujete stavět nový dům nebo novou střechu? Pak si zapište do kalendářů termín 4.6. 2022 a od 13:00 navštivte Festival moderního bydlení v Jílovicích u Trhových Svinů. Technologie výroby domů, které Vám společnost Nema představí, neuvidíte jinde v republice!

Až 80 procent pražských vnitrobloků je zanedbaných, přitom jsou pro město důležité

Markéta Bernardová | Středa, 04. květen 2022

DrevoaStavby.cz | zanedbané pražské vnitroblokyAž třetinu zelené plochy měst tvoří vnitrobloky, tedy prostory, které vyplňují prostranství uvnitř bloků domů. Dle odhadů je ale až 80 procent z nich v Praze zanedbaných. Vnitrobloky přitom mohou pomoci zlepšit odolnost měst proti klimatickým změnám. O tom, jak lze vnitrobloky využít, se hovořilo v dalším díle ze série přednášek Rethink Architecture, kterou spolupořádají Rethink Architecture Institute, Česká rada pro šetrné budovy (CZGBC) a Centrum architektury a městského plánování CAMP.

Seminář WOOD Camp: Hlídání vlhkosti v dřevostavbách a sanace staveb

Komerční sdělení | Čtvrtek, 28. duben 2022

DrevoaStavby.cz ADMD-WOOD camp-Hlídání vlhkosti v dřevostavbě a sanace stavebSenzory instalované přímo v konstrukci nám mohou poskytnout informaci o podmínkách panujících přímo v konstrukci stavby a tak včas detekovat situace nebezpečné pro dřevo a další přírodní materiály a varovat majitele stavby. Tomuto tématu se bude věnovat další seminář z projektu WOOD Camp.

Strana 1 z 72

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop