Dřevostavby jako veřejné stavby jsou stále oblíbenější. Jaká je čeká budoucnost v Česku?

Redakce | Pondělí, 19. duben 2021

Wooden Island Prague uvodniPočet dřevostaveb obecně v České republice dlouhodobě roste. Investory přitahují nejen nezaměnitelným vnitřním prostředím, ale také rychlostí výstavby, její čistotou a udržitelností. Jejich ceny se přitom nevymykají běžnému průměru. „Vždy jde o poměr ceny a hodnoty, kterou získáte, a v tomto případě jsou dřevostavby bezkonkurenční. Platí to pro rodinné bydlení i veřejné budovy, " říká jednatel architektonické a realizační firmy Prodesi/Domesi Pavel Horák.

Zaručené tipy na ekologický a šetrný úklid domácnosti

Redakce | Úterý, 25. srpen 2020

prirodni-cistici-prostredkyV České republice se podle Českého statistického úřadu utratí za čistící a úklidové prostředky 465 Kč ročně na hlavu, což je celkem více než 4,5 miliardy korun. Přitom zatížení našich domácností chemickými látkami, mezi které patří nejrůznější úklidové a čistící prostředky, mlže způsobovat zvýšený výskyt alergií a jiných nemocí. Řešením je ekologický úklid, který může přinést i finanční úspory. Neplatí totiž, že co je ekologické, je také dražší.

Nejzdravější dům pro člověka je podle odborných studií ten dřevěný

Redakce | Pondělí, 03. srpen 2020

pozitivni-ucinky-dreva-v-interieru-uvodniKdyž se při našich redakčních návštěvách ptáme stavebníků, proč se rozhodli právě pro dům z masivního dřeva, velmi často hovoří o tom, že si přáli dům zdravý. Odkud se bere jistota člověka, že právě dřevěný dům bude zdravý? A proč by nemohl být zdravý dům cihelný, když cihla není nic jiného než hlína, tedy přírodní materiál? O skutečných důvodech se můžeme jen dohadovat – anebo podrobit dřevo odbornému zkoumání a nechat se přesvědčit exaktními výsledky.

Komfort bydlení se neustále zvyšuje, žijeme ale ve zdravém prostředí?

Dana Jakoubková | Středa, 04. březen 2020

eko-bio-emise-dite-kvetina-cistotaNárůst významu zdravotních požadavků ve stavebním průmyslu je v posledních letech zcela zřetelný. Příčinou akcelerace této problematiky je především snížení výměny vzduchu v interiéru v důsledku vyšší úrovně tepelné izolace budov, včetně těsnosti obálek. Kromě toho je bezpečnost výrobků významným marketingovým nástrojem při prodeji čehokoliv, domy a stavební materiály nevyjímaje. A značný podíl na tom, zda je výrobek zdravotně nezávadný, má přítomnost škodlivých chemických sloučenin. Jejich zdrojem v interiéru může být opravdu cokoliv. Tato skutečnost výrazně rozšiřuje pojem kvality bydlení i o rozměr medicínské prevence.

Dnešní společnost vede lidi do slepé uličky. Jak se vrátit ke své podstatě? Rozhovor s Leo Crlíkem

Lucie Němcová | Středa, 26. únor 2020

co-housingovy-rezidencni-dum-ze-dreva-slamy-a-hliny-ekovesnice-sieben-linden-nemeckoOkolnosti postavily Lea a jeho rodinu před zásadní otázky. Dává náš způsob života v této podobě smysl? Je v souladu s naším vnímáním a přesvědčením? Jak se odráží ve větším měřítku? Existuje i jiná cesta? Volání po změně sílilo natolik, že se vydal hledat. A nejen, že nachází, ale pomáhá tyto nové smysluplné cesty vytvářet a vracet se tak k podstatě. K podstatě, která nám všem možná tak trochu unikla. A tak vznikla myšlenka ekovesnice.

Vlhkost XXL

Dana Jakoubková | Středa, 05. únor 2020

zatopeny-interier-domu-voda-dreamstimeVíte, že roztoči milují teplotu mezi 23–27 °C a 70–80% vlhkost? Že plísně si libují už při vlhkosti 80 procent? A víte, co se stane, když se teplý a vlhký vzduch setká s chladným povrchem? Ve všech zmíněných případech může nastat problém – zdravotní i technický.

Každý potřebujeme svůj osobní koutek. O co se připravujeme, když jej nemáme

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 30. leden 2020

osobni-prostor-tajna-mistnost-v-domeBez ohledu na to, jak moc se podobáte své matce, otci, identickému dvojčeti..., jste jedinečnou osobností. Být s partnerem, s rodinou je skvělé, ale k vytvoření harmonického domova je důležité uvědomit si i potřebu osobního prostoru. Každý boiler, větrací jednotka, dokonce i pračka má svůj vlastní koutek, oddělený dveřmi od života v domě. Ryze soukromé teritorium pro člověka ale v dnešních domovech chybí.

Dům ze dřeva má několik životů. Jeho výhody se projeví i v kvalitě bydlení

Jiří Kuthan | Středa, 29. leden 2020

drevostavba-klasicka-roubenka-u-lesa-loukaKdo ví, proč jsme na dřevo jako stavební materiál zapomněli a na jeho pozitivní vlastnosti se musíme znovu těžko a pomalu rozpomínat. Někdo vidí příčinu v tereziánských reformách, které kvůli riziku požárů stavby ze dřeva zakázaly, jiný ve vývoji nových, moderních materiálů. Ten, kdo se pro dřevěný dům rozhodl, už všechny jeho výhody mohl zažít na vlastní kůži, my ostatní si o nich zatím pojďme něco povědět.

Strana 1 z 11

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop