Kvalitní řezivo pro dřevěné nosné konstrukce aneb z jakého dřeva je vaše střecha?

Komerční sdělení | Středa, 16. únor 2022

DrevoaStavby.cz | Dřevěné nosné konstrukce KASPER CZPři plánování stavby a hledání vhodného dodavatele střešní konstrukce většinou zohledňujeme především cenu dodávky, způsob provedení konstrukčního návrhu, důvěryhodnost a renomé firmy a další aspekty. Kvalita dřevěných konstrukcí jde nicméně ruku v ruce především s kvalitou použitého dřeva. Jaké řezivo bude na vaši stavbu použito? Jaký je jeho původ?

 

Materiálový výběr pro vaše okapy na střechu domu

Redakce | Neděle, 09. leden 2022

DrevoaStavby.cz | Okapový systém na střeše dřevostavbyJste zrovna ve fází vybírání nejvhodnějšího odvodňovacího systému a dalších klempířských prvků na vaši střechu? Bezúdržbovost, odpovídající životnost, vzhled, ale i komplexnost systému a dobrý záruční a pozáruční servis zaručí, že do sebe všechno krásně zapadne a bez vašeho dalšího přispění bude sloužit dlouhá léta.

 

Krásná a funkční střecha pro vaši novou i starou chalupu

Komerční sdělení | Čtvrtek, 04. listopad 2021

Drevoastavby.cz | Betonové střešní tašky BRAMACPryč jsou doby, kdy naše chalupy zdobily střechy z šindelů nebo slaměné krytiny. Stále větší popularitě se u investorů těší skládané krytiny z betonových tašek. Spojují tradiční vzhled s moderní technologií výroby a majitelům rekreačních nemovitostí přináší celou řadu praktických výhod. Které modely jsou konkrétně vhodné na střechu chalupy?

Vybudovat zelenou střechu na pergole nebo garáži zvládnete i svépomocí

Redakce | Úterý, 27. červenec 2021

zelena-strechaI když by se to na první pohled mohlo tak zdát, vybudovat si zelenou nebo chcete-li vegetační střechu není žádná velká věda. Zručný kutil to zvládne klidně i svépomocí. A hodí se třeba i na zastřešení pergoly nebo na garáž!

Jak nejlépe vyřešit střechu a podkroví roubenky

Redakce | Pondělí, 07. červen 2021

jak-jsme-staveli-roubenku-strecha-a-podkrovi-uvodniDostat dům, jak se říká, pod střechu, chce každý stavebník co nejrychleji. Ví, že tím má z půlky vyhráno, protože stavba je ochráněna před nepřízní počasí. Prostor pod střechou roubenky je obvykle využit pro obytné místnosti. Konstrukci roubenky je tedy nutné dobře zateplit a vybrat vhodnou střešní krytinu.

Výměnu střechy na roubence neodkládejte. Přizvěte si k ní ale odborníky

Komerční sdělení | Pátek, 04. červen 2021

rekonstrukce-strechyDěravá střecha na dřevěné roubce přináší mnohá úskalí. Při špatně těsnící střeše hrozí její odtržení při náporu větru, zatékání do stavby a narušení její statiky. Rekonstrukce střechy tak patří k prvním větším zásahům, které novopečení majitelé historické stavby provádějí. Její výměnu tedy rozhodně neodkládejte!

Detail dvouplášťové šikmé střechy se skládanou krytinou

Redakce | Pondělí, 17. květen 2021

dvouplastova-sikma-strecha-uvodniPokud se na střechu domu díváme očima architekta a estéta, musíme připustit, že velmi silně ovlivňuje vzhled a ráz stavby. Je proto logické, že musíme být při určování jejího sklonu, volbě střešní krytiny a její barevnosti dostatečně obezřetní. Co už možná není na první pohled tolik patrné, je fakt, že střecha je z hlediska povětrnostních vlivů nejnamáhanější částí domu a největší důraz by tak na místo estetiky měl být kladen především na funkčnost. Poruchy střešního pláště bohužel velmi silně naruší kvalitu bydlení a jejich dodatečná úprava je velice obtížná a náročná.


Líbil se Vám článek?

Elegantní plechová střecha tmavé barvy dokonale zapadá do horské krajiny

Komerční sdělení | Pátek, 30. duben 2021

plechova-strecha-SATJAM-uvodniV malebné horské krajině stojí dům, který jako by sem patřil odjakživa, přestože byl dokončen teprve nedávno. Najdete jej na Valašsku, v obci Vidče nedaleko Rožnova pod Radhoštěm. Novostavba svým charakterem připomíná typická valašská stavení a díky své jednoduchosti nerušeně splývá s okolní krajinou. Povedené řešení je dílem renomovaného architektonického studia Kamil Mrva Architects.

I roubenkám sluší betonové střešní tašky

Komerční sdělení | Středa, 28. duben 2021

1-roubenka-s-autentickym-razemChaty a chalupy jdou na dračku a realitní trh hlásí jejich nedostatek. V oblasti rekreačního bydlení se prosazuje nový trend – Češi si ve vyhledávaných lokalitách budují „druhý domov" v podobě moderních roubenek nebo srubů.

Půvaby modřínového šindele

Komerční sdělení | Pátek, 23. duben 2021

LANDWOOD-modrinove-sindele-uvodni-fotoMezi tradiční střešní krytiny původních lidových staveb patří bezesporu šindel. Zatímco dříve se pro jeho výrobu používalo dobře dostupné smrkové dřevo, v současné době ho stále častěji vytlačuje modřín. Jeho výhodou je především podstatně delší životnost, což souvisí s vysokým obsahem smůly a silic. Na další výhody se ptáme Josefa Výborného ze společnosti LANDWOOD s.r.o.

Rekonstrukce střechy? Nezapomeňte na impregnaci dřeva

Komerční sdělení | Středa, 07. duben 2021

rekonstrukce-strechy-zada-impregnaciNejčastějším důvodem pro rekonstrukci střechy je zatékání do střešního pláště. V tom případě nestačí pouze vyměnit poškozenou střešní krytinu nebo u rozsáhlejšího poškození pokrýt střechu nově. Zvýšení vlhkosti díky zatékání s sebou nese zvýšení pravděpodobnosti napadení dřevěné střešní konstrukce dřevokazným hmyzem, houbou anebo plísní.

Trendem jsou střechy v metalických barvách

Komerční sdělení | Středa, 31. březen 2021

4-strecha v metalickem odstinuMetalické barvy jsou "in" nejen v módě a v automobilovém průmyslu, ale v posledních letech se tento trend objevil i v architektuře. Díky společnosti BRAMAC si dnes můžete v metalických odstínech pořídit také střechu.

Strana 1 z 12

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop