Jak odolné jsou plechové střechy v zimě?

Komerční sdělení | Pátek, 30. říjen 2020

10Zima je pomalu za dveřmi a právě tohle období je prověrkou všech vnějších stavebních konstrukcí. Ty musejí bezpečně zvládnout extrémy, které jim počasí chystá, od silných mrazů, přes rychlé střídání teplot, až po sníh a led. Jak jsou na tom z tohoto pohledu plechové střechy?

 

Roubenka, která se staví srdcem

Komerční sdělení | Středa, 21. říjen 2020

roubenka-kulhavy-uvodniAlespoň to dokazuje příběh truhláře Zdeňka Kulhavého. Stavba vlastní chalupy ho natolik pohltila, že se rozhodl ke své truhlářské profesi přibrat ještě tradiční tesařinu. Na zakázku a doslova na klíč staví pohádkové roubenky, ze kterých dýchá kus historie, řemeslné zručnosti i lákavé nostalgie.

 

Betonové střešní tašky lákají na svou špičkovou technologii i design

Komerční sdělení | Úterý, 13. říjen 2020

Římská taška má mohurný profilBetonové střešní tašky jsou pověstné svou mimořádnou odolností a trvanlivostí. Vynikají také rozmanitou nabídkou profilů, barevného provedení či povrchových úprav. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější, které zajisté oživí a ochrání střechu vaší dřevostavby!

Na stavbě domu se rozhodně nevyplácí šetřit aneb co na střeše rozhodně nefunguje

Komerční sdělení | Středa, 07. říjen 2020

SATJAM RAPID 510-dumV průběhu let se stavebnictví proměnilo. Hlavním novodobým rysem je realizace staveb vybalancovaných na hraně. Finance určené pro stavbu mají jasně daný strop, kterým se ale investoři neradi nechávají omezovat, pokud jde o velkolepost jejich obydlí. Pak nezbývá než ušetřit na tom ostatním. Jednotlivě sice každé levné řešení vyhovuje, jenže problém nastává při jejich vzájemném spolupůsobení.

Hliníková střecha domu v Tatrách je v kombinaci se dřevem, sklem a betonem opravdu pozoruhodná

Redakce | Čtvrtek, 01. říjen 2020

Dum-v-Tatrach-uvodniSklo, beton a hliník v harmonii se dřevem – Jan Karpiel junior a Marcin Steindel udali „Domem v Tatrách" tón a modifikovali tradiční styl Zakopaného směrem k moderně.

Dopřejte své dřevostavbě střechu s hvězdnou technologií

Redakce | Úterý, 29. září 2020

6-TEGALIT-BRAMACBetonové střešní tašky s technologií STAR od výrobce Bramac reprezentují nejnovější trend v oblasti výroby střešních krytin. Tyto střešní tašky mají velmi hladký povrch, jsou mimořádně odolné a pevné, ale navíc také omezují přehřívání střechy dřevostavby v letním období.


Líbil se Vám článek?

Věděli jste, že nezateplenou střechou může z dřevostavby utíkat až 30 % tepla?

Komerční sdělení | Pondělí, 28. září 2020

ursa-izolace-strechy-tepelne-ztraty-domu-ilustraceStřecha neodmyslitelně patří k základním konstrukčním prvkům každého domu. Kromě toho, že chrání stavbu před povětrnostními vlivy, má velmi důležitou funkci i při hospodaření budovy s teplem. Vzhledem k tomu, že teplo stoupá vzhůru, patří správná konstrukce a zateplení střechy ke klíčovým faktorům, které ovlivňují, jak moc bude dům energeticky hospodárný. Nezateplenou střechou totiž může unikat 25 až 30 procent veškerého tepla určeného k vytápění dřevostavby!

Betonové tašky na střeše dřevostavby jsou tou správnou volbou. Jaké výhody přinášejí?

Komerční sdělení | Středa, 16. září 2020

BRAMAC-uvodni-drevostavba-betonova-taskaMezi stavebníky dřevostaveb roste v posledních letech obliba betonových tašek na střeše. Vybrali jsme pro vás dva modely od prémiové značky BMI Bramac, které spojují klasický šarm s celou řadou praktických benefitů. Vaše nová střecha vás ani za pár let neomrzí, zároveň vaší dřevostavbě poskytne účinnou ochranu před bouřkami, krupobitím a jinými extrémními výkyvy počasí.

Tyto příhradové dřevěné vazníky jistě ocení každý stavebník dřevostavby

Komerční sdělení | Úterý, 15. září 2020

Nad-hlavním-obytným-prostorem-se-majitelé-vzdali-úložného-prostoru-za-účelem-vzdušného-designového-řešení-interiéruJako alternativu k tradičně vázaným dřevěným krovům volí v poslední době čím dál více stavebníků příhradové vazníky. Jsou vhodné zejména tehdy, potřebujeme-li vyřešit střešní konstrukci u dřevostavby rychle a bez ohledu na roční období, snížit náklady na stavbu nebo zastřešit atypický půdorys.

Společnost Roto představuje novinky, které dají vašim střešním oknům nový rozměr

Komerční sdělení | Středa, 09. září 2020

ROTO-stresni-oknaAntimikrobiální klika na střešních oknech a ještě lepší dobíjecí baterie u protisluneční rolety. Společnost Roto představuje nové inovativní technologie, které posunou účinnost vašich střešních oken o level výše.

Jak vybrat nosnou konstrukci pro novou střechu dřevostavby?

Redakce | Úterý, 01. září 2020

stresni-konstrukce-drevostavbaPokud se chystáte stavět dřevostavbu, budete během celého procesu muset učinit mnohá zásadní rozhodnutí, a to i v případě, že budete stavět svépomocí nebo prostřednictvím dodavatelské firmy. Ve všech fázích stavby je třeba se zorientovat ve způsobech provedení, dostupných materiálech a technických možnostech, abyste se mohli informovaně rozhodnout, která varianta je pro vás ta nejlepší. Pojďme si tedy stručně a srozumitelně vysvětlit problematiku střešních konstrukcí.

Výběr izolace střechy je pro fungování skladby a komfort bydlení klíčové, podle čeho se při výběru řídit?

Redakce | Pondělí, 17. srpen 2020

rozlozeni-strechy-BRAMAC-uvodniStřecha je jednou z nejdůležitějších konstrukcí, které tvoří obálku budov. Pozornost stavebníka se upírá hlavně na její tepelněizolační schopnosti, takže pod drobnohledem je především izolační souvrství. To je pro fungování skladby a komfort bydlení klíčové, nicméně únik tepla v zimě rozhodně není jediný faktor, podle kterého bychom se při výběru izolace střechy měli řídit.

Strana 1 z 11

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop