Češi vsadili na jistotu a nejdůvěryhodnější značkou střešních krytin zvolili opět BMI BRAMAC

Komerční sdělení | Čtvrtek, 14. prosinec 2023

BMI BRAMAC značka9. ročník největšího průzkumu zákaznické důvěry v České republice ukázal, že Češi jsou věrní svým oblíbeným značkám. I přes turbulentní změny na trhu obhájily více než tři čtvrtiny z nich loňské prvenství. Nechyběla mezi nimi ani prémiová značka střešních krytin BMI BRAMAC.

 

SECA střešní latě – další krok k udržitelnému stavebnictví

Komerční sdělení | Úterý, 18. červenec 2023

Střešní latě SECASECA, jako jeden z předních evropských výrobců hoblovaného dřeva a dále zpracovávaných dřevařských produktů, dodává na trh střešní latě v tradičním rozměru 40 x 60 mm, které není třeba impregnovat! latě bez chemického ošetření nezatěžují životní prostředí, neškodí lidskému zdraví, mají dlouhou životnost a navíc urychlují a zjednodušují práci na stavbě.

 

Jedinečný šindel z Brd

Redakce | Středa, 12. říjen 2022

DrevoaStavby.cz | Štípaný šindel LandwoodTěžko byste našli jinou střešní krytinu, jejíž výroba tak nádherně voní lesem, než dřevěný šindel. Ten, který se vyrábí v české firmě Landwood, navíc voní dřevem smrků a modřínů z brdských lesů. Zdejší pečlivě vybrané stromy se pod rukama řemeslníků mění ve štípaný alpský nebo valašský šindel. Pomáhá jim v tom jen pár strojů, z nichž žádný se ale neobejde bez obsluhy. Dřeva, které se ze špalku postupně promění v šindel, se tak lidské ruce dotknou mnohokrát.

Hvězda obce České Libchavy? Obecní úřad se střechou STAR!

Komerční sdělení | Pondělí, 27. červen 2022

DrevoaStavby.cz | Bramac střešní krytina STAR na obecním úřadě LibchavyČeské Libchavy je obec v okrese Ústí nad Orlicí, ve které žije přes 600 obyvatel. Historie obce sahá do začátku 13. století. V doložených pramenech byla zdejší lokalita lesa u potoka pojmenována „Nalubhave" což pravděpodobně znamená „Na Libchavě". Tento název vycházel ze staročeského přídavného jména „libý", což znamenalo pěkný, milý. První osadníci měli z tohoto místa tedy libý dojem. Ale i současní obyvatelé mají být právem na co pyšní. V obci se nachází památkově chráněný římsko-katolický kostel sv. Víta, naučná stezka, víceúčelové hřiště a také nově zrekonstruovaný obecní úřad, který tvoří centrum místního života.

Zateplení šikmé střechy dřevostaveb podle nové legislativy

Komerční sdělení | Pondělí, 20. červen 2022

DrevoaStavby.cz Dům s tepelnou izolací URSASe začátkem letošního roku vstoupila v platnost nová legislativní pravidla, která mají zásadní vliv na výstavbu domů a bytů, a vztahují se i na dřevostavby. Hlavním cílem je výrazné snížení energetické náročnosti budov a jejich negativní vliv na životní prostředí. Vzhledem k současné situaci přispějí tyto změny legislativy a jejich následná implementace také k větší soběstačnosti Česka v oblasti spotřeby tepelných zdrojů jako je například plyn.

Solární elektrárna jako východisko z energetické krize

Dana Jakoubková | Pátek, 03. červen 2022

DrevoaStavby.cz | Solární elektrárna jako východisko z energetické krizeJe vždy po ruce, dá vám spoustu energie. Neprodukuje žádné plyny. Je flexibilní, škálovatelný a tichý. Má dlouhou životnost a nevyžaduje velkou údržbu. Navíc vám sníží účty za elektřinu. Dokonalý manžel, chtělo by se říct. S tím rozdílem, že ten nevypadá na střeše ani zdaleka tak dobře.


Líbil se Vám článek?

Kvalitní řezivo pro dřevěné nosné konstrukce aneb z jakého dřeva je vaše střecha?

Komerční sdělení | Středa, 16. únor 2022

DrevoaStavby.cz | Dřevěné nosné konstrukce KASPER CZPři plánování stavby a hledání vhodného dodavatele střešní konstrukce většinou zohledňujeme především cenu dodávky, způsob provedení konstrukčního návrhu, důvěryhodnost a renomé firmy a další aspekty. Kvalita dřevěných konstrukcí jde nicméně ruku v ruce především s kvalitou použitého dřeva. Jaké řezivo bude na vaši stavbu použito? Jaký je jeho původ?

Materiálový výběr pro vaše okapy na střechu domu

Redakce | Neděle, 09. leden 2022

DrevoaStavby.cz | Okapový systém na střeše dřevostavbyJste zrovna ve fází vybírání nejvhodnějšího odvodňovacího systému a dalších klempířských prvků na vaši střechu? Bezúdržbovost, odpovídající životnost, vzhled, ale i komplexnost systému a dobrý záruční a pozáruční servis zaručí, že do sebe všechno krásně zapadne a bez vašeho dalšího přispění bude sloužit dlouhá léta.

Krásná a funkční střecha pro vaši novou i starou chalupu

Komerční sdělení | Čtvrtek, 04. listopad 2021

Drevoastavby.cz | Betonové střešní tašky BRAMACPryč jsou doby, kdy naše chalupy zdobily střechy z šindelů nebo slaměné krytiny. Stále větší popularitě se u investorů těší skládané krytiny z betonových tašek. Spojují tradiční vzhled s moderní technologií výroby a majitelům rekreačních nemovitostí přináší celou řadu praktických výhod. Které modely jsou konkrétně vhodné na střechu chalupy?

Vybudovat zelenou střechu na pergole nebo garáži zvládnete i svépomocí

Redakce | Úterý, 27. červenec 2021

zelena-strechaI když by se to na první pohled mohlo tak zdát, vybudovat si zelenou nebo chcete-li vegetační střechu není žádná velká věda. Zručný kutil to zvládne klidně i svépomocí. A hodí se třeba i na zastřešení pergoly nebo na garáž!

Jak nejlépe vyřešit střechu a podkroví roubenky

Redakce | Pondělí, 07. červen 2021

jak-jsme-staveli-roubenku-strecha-a-podkrovi-uvodniDostat dům, jak se říká, pod střechu, chce každý stavebník co nejrychleji. Ví, že tím má z půlky vyhráno, protože stavba je ochráněna před nepřízní počasí. Prostor pod střechou roubenky je obvykle využit pro obytné místnosti. Konstrukci roubenky je tedy nutné dobře zateplit a vybrat vhodnou střešní krytinu.

Výměnu střechy na roubence neodkládejte. Přizvěte si k ní ale odborníky

Komerční sdělení | Pátek, 04. červen 2021

rekonstrukce-strechyDěravá střecha na dřevěné roubce přináší mnohá úskalí. Při špatně těsnící střeše hrozí její odtržení při náporu větru, zatékání do stavby a narušení její statiky. Rekonstrukce střechy tak patří k prvním větším zásahům, které novopečení majitelé historické stavby provádějí. Její výměnu tedy rozhodně neodkládejte!

Strana 1 z 12

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop