Fasáda dřevostavby - rekreačního objektuFasády představují vnější obkladovou vrstvu budov, která slouží nejen k estetickým účelům, ale také k ochraně konstrukce před vnějšími vlivy, jako jsou počasí, hluk či mechanické poškození. Fasáda tedy nejenže definuje vizuální identitu stavby, ale zároveň zabezpečuje její dlouhodobou udržitelnost a funkčnost. V kontextu dřevostaveb fasády získávají specifický význam, jelikož dřevo jako materiál přináší do architektury a konstrukce budov specifické vlastnosti a výzvy.

Jedním z hlavních aspektů fasád, zejména u dřevostaveb, je jejich schopnost "dýchat" a regulovat vlhkost, což přispívá k zdravému a komfortnímu prostředí uvnitř budovy. Dřevostavby i jiné budovy s dobře navrženými fasádami tak představují nejen esteticky přitažlivé, ale i funkční a udržitelné řešení moderního bydlení, které respektuje principy ekologie a trvalé udržitelnosti.

Vyberte si z nabídky článků na téma fasády.

 

Fasádní obklady James Hardie – dlouhá životnost, perfektní vzhled a snadná montáž

Komerční sdělení | Pondělí, 05. září 2022

DrevoaStavby.cz | Fasádní obklady JamesHardieObkladové desky HardiePlank® a velkoformátové panely HardiePanel® z vláknocementu od společnosti James Hardie Europe propůjčí budovám jedinečný charakter. Navíc jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, mají dlouhou životnost a jsou k dostání v různých strukturách, stejně jako v bezpočtu barev.

Omítaná fasáda – klasika i pro nejodvážnější řešení

Dana Jakoubková | Úterý, 26. červenec 2022

DrevoaStavby.cz Omítaná fasádaPotřeba krásy je stejně stará jako potřeba bydlení a bezpečí. Atraktivní tvář vašeho domu ale musí také něco umět a vydržet. Projektant by měl samo sebou vědět, jak provést správný výběr omítky. Pokud se však budete točit na rozpočtu, možná vám nenavrhne to nejlepší pro váš případ. Ale jako u jiných materiálů i u omítky platí, že nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci.

Fasáda s otevřenými spárami je nevšední, futuristická i extra individuální

Dana Jakoubková | Pondělí, 06. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Fasáda dřevostavby s otevřenými spáramiPojem provětrávaná nebo odvětrávaná fasáda, kdy je obklad zavěšen na nosném roštu, který umožňuje proudění vzduchu, je už jistě stavebníkům znám. Ale fasáda s otevřenými spárami zatím u rodinných domů běžná není. Jde přitom o zcela jedinečný architektonický výraz, který může povýšit pohled na dům na zážitek.


Líbil se Vám článek?

Česká malířka Lucie Jindrák Skřivánková maluje pastovitými omítkami Weber

Komerční sdělení | Pondělí, 09. srpen 2021

Lu Jindrák Skřivánková Blackout_4V Karpuchina Gallery v Praze v Rybné ulici od 6. srpna začala probíhat výstava české malířky Lucie Jindrák Skřivánkové s názvem BLACKOUT. Tato česká malířka známá svými plátny v pastelových tónech nebo muraly ve veřejném prostranství tentokrát přetřela svá plátna na černo. Pod černočernou tmou se však skrývají původní světlé obrazy, které umělkyně tvoří pomocí pastovitých omítek Weber. Navštivte její aktuální výstavu BLACKOUT v Karpuchina Gallery, která bude přístupná veřejnosti do 16. září 2021.

Spára u roubenek jako znaménko krásy aneb jak se změnila technologie řešení tohoto detailu?

Redakce | Pondělí, 31. srpen 2020

uvodni-spary-roubenka-10Při pohledu na starou tradiční roubenku leckomu srdce zaplesá. Až zbožný povzdech nad krásnou stavbou vyvolává nejčastěji kontrast mezi tmavým dřevem a bílými spárami, detail, který propůjčuje celé stavbě typický vzhled. Právě o spáry nám v tomto článku půjde. Co se vlastně skrývá za onou bílou barvou? A jak se změnila technologie řešení tohoto detailu ve srovnání s minulými staletími?

Princip provětrávaných fasád u obkladů dřevostaveb, přináší celé stavbě mnoho zásadních benefitů

Ondřej Krejčí | Pondělí, 03. srpen 2020

provetravana-fasada-James Hardie Plk_Smooth-uvodniObkladové materiály jsou především u dřevostaveb nesmírně populární, princip provětrávaných fasád, který je pro obklady obvykle využíván, navíc přináší několik zásadních benefitů pro celou stavbu. Když navíc zvolíte místo dřeva kvalitní kompozitní materiál, nemusí vás ani trápit nutná pravidelná údržba přírodního materiálu. Jestli tedy omítka není to pravé ořechové pro vás, směle do toho!

Výběr barvy fasády se s Weber stává nyní hrou. Tak si pojďte zahrát

Komerční sdělení | Pátek, 22. květen 2020

navrhni-si-fasadu-WeberVýběr barev fasády ještě nikdy nebyl jednodušší. Díky nové online aplikaci si nyní můžete vyzkoušet, jak by vypadalo přebarvení vaší fasády. Aplikace, která umožňuje vizualizaci barevných kombinací z fotografie, výkresu domu nebo z připravené nabídky nejoblíbenějších typových domů v ČR, je tak pro všechny, kdo se chystají investovat do nové fasády svého domu. Aplikace s názvem webercolor architect je zdarma dostupná na portálech https://www.navrhni-si-fasadu.cz/ a https://www.cz.weber/, a to pro všechny typy zařízení.

Jak skladba stěny ovlivňuje energetickou bilanci

Dana Jakoubková | Pondělí, 18. květen 2020

skladba-steny-provetravana-dutina-fasady-James-HardieEnergie a energetická bilance jsou pojmy skloňované v souvislosti s bydlením často a v mnoha ohledech. Je důležité, kolik energie dům spotřebuje a v současnosti také stále důležitější, z jakých zdrojů tato energie pochází. Stavby jsou posuzovány jako celek, ovšem při jejich návrhu je potřeba rovněž zhodnotit odděleně jednotlivé části. V tomto článku se pokusíme zjistit, jaký vliv má na energetickou bilanci celé stavby skladba stěny.

Jak větrá odvětrávaná fasáda

Redakce | Pondělí, 17. únor 2020

jak-vetra-fasada-foto-dum-obklady-JamesHardieZatímco mnohé části budov jsou zvenku víceméně skryty (základy, konstrukční systém, vnitřní technické vybavení,...), fasády si všimneme prakticky ihned. S jejím ztvárněním si autor stavby dává většinou hodně práce, aby vhodně dotvořila architektonický záměr. Estetickou stránku fasády určuje výběr použitých materiálů a jejich aplikace, případně kombinace materiálů.

Fasádní obklady představují funkční i pohledově atraktivní plášť domu. Co patří mezi jejich přednosti?

Dana Jakoubková | Pondělí, 20. leden 2020

moderni-drevostavba-drevena-fasada-obklad-sindel-prefaFasádní obklady patří mezi nejžádanější stavební sortiment současnosti. Není divu; nabízejí rozmanitou škálu materiálů, textur, barev i stylů, jsou pohledově poutavé, odolné a mnohdy bezúdržbové. Kromě toho dům chrání před počasím, tepelně izolují a téměř všechny jsou použitelné v kombinaci s takzvanou bezkontaktní odvětrávanou fasádou, díky níž dům lépe dýchá a udržuje si vlhkost od těla. Jejich montáž na nosný rošt je obvykle rychlá a snadná.

Strana 1 z 6

« 1 2 3 4 5 6 »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop