Rádce na podlahy: 4. Doprava betonu pomocí mobilních čerpadel

Komerční sdělení | Úterý, 24. srpen 2021

Rádce na podlahy: 4. Doprava betonu pomocí mobilních čerpadelPři objednávce betonu se rozhoduje nejen o nákupu samotného materiálu a jeho dopravě na stavbu, ale také o způsobu jeho ukládání do konstrukce. Přímo z mixu se ukládá asi 60 % betonu, pomocí čerpadel průměrně 39 %, zbývající procento připadá na tzv. bádie, což jsou trychtýřovité nádoby zavěšené na jeřábu. V Praze je poměr ukládání pomocí čerpadel vyšší, činí až 60 %.

 

Kurz stavby dřevostavby vlastníma rukama je vhodný i pro začátečníky

Helena Petáková | Čtvrtek, 10. červen 2021

Kurz stavby dřevostavby vlastníma rukama je vhodný i pro začátečníkyChcete si postavit tradiční roubenku nebo masivní srub – vlastníma rukama a levněji, než by vás stála realizace dodavatelskou firmou? Nebo si jen chcete vyzkoušet práci se dřevem s ručním nářadím na různých tesařských spojích a konstrukcích a pomáhat pak na kurzu druhým s jejich projektem? Přihlaste se na kurzy tradičního tesařského řemesla.


Líbil se Vám článek?
 

2. díl: Jak připravit stavbu před betonáží základové desky?

Komerční sdělení | Středa, 21. duben 2021

2. díl: Jak připravit stavbu před betonáží základové desky?Díky vlastnostem betonu v čerstvém stavu je možná realizace takřka jakéhokoliv tvaru konstrukce. Základy patří zdánlivě k nejjednodušším. Stačí beton nalít do výkopu, nebo nestačí? Tomu, jak se na betonáž připravit, jsou věnovány následující řádky.

 

1. díl: Jak správně vybrat beton?

Komerční sdělení | Pondělí, 22. březen 2021

1. díl: Jak správně vybrat beton?Není univerzálnějšího materiálu, než je beton. Může mít nekonečně mnoho podob a na stavbě se s trochou nadsázky uplatní téměř kdekoliv. Má to jen jednu podmínku: Je třeba zvolit správný beton pro danou konstrukci. Poradíme vám jak na to.

 

Denní světlo jako architektonická výzva při stavbě domu

Dana Jakoubková | Pondělí, 11. leden 2021

Denní světlo jako architektonická výzva při stavbě domuDenní světlo je nepředvídatelné. Víme jen, že ráno přichází od východu, k večeru se ztrácí na západě, že v létě je ho více a v zimě ho leckdy musíme hledat. Zvládnutí návrhu přirozeného osvětlení interiéru tak představuje jednu z největších architektonických výzev. Když se nepovede, jsme ochuzeni o blahodárné účinky světla na organismus i o spoustu sluneční energie.

 

Cement, kamenivo a beton

Komerční sdělení | Čtvrtek, 14. květen 2020

Cement, kamenivo a beton Skupina Českomoravský beton patří k největším výrobcům transportbetonu na českém trhu. Svými dodávkami betonu se podílí na velkých stavbách dopravní infrastruktury, průmyslových, komerčních a bytových komplexů, ale i na drobných rekonstrukcích a stavbách rodinných domů. Českomoravský beton, a.s. je spolu se společnostmi Českomoravský štěrk, a.s. a Českomoravský cement, a.s. součástí silné mezinárodní skupiny HeidelbergCement.

 

Postavte si svou dřevostavbu na pevných základech

Komerční sdělení | Středa, 28. srpen 2019

Postavte si svou dřevostavbu na pevných základechRodinný dům stavíme většinou jen jednou za život. Už proto by měl mít pevné, rovné, bytelné, tedy kvalitní betonové základy. Díky nim proběhne další výstavba plynuleji a rychleji, v budoucnu se pak nemusíte obávat nerovnoměrného sedání objektu, což s sebou zpravidla nese praskání stěn nebo přípojek, nedovírání oken, dveří a další problémy.

 

Základy základů dřevostaveb - 3. Chyby při projektování a realizaci základových desek

Redakce | Pondělí, 15. říjen 2018

Základy základů dřevostaveb - 3. Chyby při projektování a realizaci základových desekJe podstatné, zda je základová deska určena pro zděný dům, nebo pro dřevostavbu. Základové desky pro dřevostavby musí být provedeny s velkou pečlivostí a přesností, neboť dřevostavby jsou kvalitní, přesné výrobky, které mají specifické požadavky na stavební připravenost pro montáž.


Líbil se Vám článek?
 

Základy základů dřevostaveb - 2. Přesnost základových konstrukcí

Redakce | Pondělí, 08. říjen 2018

Základy základů dřevostaveb - 2. Přesnost základových konstrukcíPřevážná většina dřevostaveb je realizována výrobou stěn v montážní hale a jejich montáží na předpřipravenou základovou konstrukci. Protože výrobu panelových konstrukcí řídí CNC stroje pracující s milimetrovou přesností, musí být také spodní stavba provedena naprosto přesně. Na stavbě dřevostavby se totiž, na rozdíl od cihelných konstrukcí, už nic neschová ani nezachrání.


Líbil se Vám článek?
 

Základy základů dřevostaveb - 1. Vyznáte se v základech?

Redakce | Pondělí, 01. říjen 2018

Základy základů dřevostaveb - 1. Vyznáte se v základech?Kvalitní a stabilní základy jsou zásadní součástí kterékoliv stavby, tedy i moderní dřevostavby, srubu či roubenky. Aby na nich však takový dům nejen vyrostl, ale neochvějně a bezpečně stál i po dobu své životnosti, je nezbytné věnovat jim pozornost a nešetřit na nich.


Líbil se Vám článek?
 

Základy pro dřevostavby patří do kategorie vysoce přesných staveb

Komerční sdělení | Pátek, 14. září 2018

Základy pro dřevostavby patří do kategorie vysoce přesných stavebZáklady a základová deska – můžete si ji jako investor nechat udělat jednak prostřednictvím vámi vybrané stavební firmy, nebo vám ji na klíč zajistí prostřednictvím prověřených stavebních firem váš dodavatel dřevostavby. Stavbu svépomocí v tomto případě určitě vynechte, za ty nervy a rizika to určitě nestojí.

Strana 1 z 3

« 1 2 3 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop