Roubenka NARUBY - Opravdová výzva pro stavební firmu

Komerční sdělení | Pátek, 11. říjen 2019

Roubenka NARUBY - Opravdová výzva pro  stavební firmuNe vždy je možné postavit na vybraném pozemku dům moderního střihu. Stavby ukryté v terénu, chráněné krajinou, nazývané také zemnice či zemljanky, mají svůj původ již v době kamenné a nejsou tedy žádnou novinkou. V současné době jsou takové domy též volbou pro energeticky úsporné bydlení. A někdy jsou jediným typem stavby, který lze v určitém místě realizovat. To je případ i této dřevostavby, která je pro stavební firmu architektonickou i technologickou výzvou.

 

Postavte si svou dřevostavbu na pevných základech

Komerční sdělení | Středa, 28. srpen 2019

Postavte si svou dřevostavbu na pevných základechRodinný dům stavíme většinou jen jednou za život. Už proto by měl mít pevné, rovné, bytelné, tedy kvalitní betonové základy. Díky nim proběhne další výstavba plynuleji a rychleji, v budoucnu se pak nemusíte obávat nerovnoměrného sedání objektu, což s sebou zpravidla nese praskání stěn nebo přípojek, nedovírání oken, dveří a další problémy.

 

Základy základů dřevostaveb - 3. Chyby při projektování a realizaci základových desek

Redakce | Pondělí, 15. říjen 2018

Základy základů dřevostaveb - 3. Chyby při projektování a realizaci základových desekJe podstatné, zda je základová deska určena pro zděný dům, nebo pro dřevostavbu. Základové desky pro dřevostavby musí být provedeny s velkou pečlivostí a přesností, neboť dřevostavby jsou kvalitní, přesné výrobky, které mají specifické požadavky na stavební připravenost pro montáž.

 

Základy základů dřevostaveb - 2. Přesnost základových konstrukcí

Redakce | Pondělí, 08. říjen 2018

Základy základů dřevostaveb - 2. Přesnost základových konstrukcíPřevážná většina dřevostaveb je realizována výrobou stěn v montážní hale a jejich montáží na předpřipravenou základovou konstrukci. Protože výrobu panelových konstrukcí řídí CNC stroje pracující s milimetrovou přesností, musí být také spodní stavba provedena naprosto přesně. Na stavbě dřevostavby se totiž, na rozdíl od cihelných konstrukcí, už nic neschová ani nezachrání.


Líbil se Vám článek?
 

Základy základů dřevostaveb - 1. Vyznáte se v základech?

Redakce | Pondělí, 01. říjen 2018

Základy základů dřevostaveb - 1. Vyznáte se v základech?Kvalitní a stabilní základy jsou zásadní součástí kterékoliv stavby, tedy i moderní dřevostavby, srubu či roubenky. Aby na nich však takový dům nejen vyrostl, ale neochvějně a bezpečně stál i po dobu své životnosti, je nezbytné věnovat jim pozornost a nešetřit na nich.

 

Základy pro dřevostavby patří do kategorie vysoce přesných staveb

Komerční sdělení | Pátek, 14. září 2018

Základy pro dřevostavby patří do kategorie vysoce přesných stavebZáklady a základová deska – můžete si ji jako investor nechat udělat jednak prostřednictvím vámi vybrané stavební firmy, nebo vám ji na klíč zajistí prostřednictvím prověřených stavebních firem váš dodavatel dřevostavby. Stavbu svépomocí v tomto případě určitě vynechte, za ty nervy a rizika to určitě nestojí.

 

Základy nemusí mít zlaté dno

Dana D. Daňková | Úterý, 24. červenec 2018

Základy nemusí mít zlaté dnoKvalitní a stabilní základy jsou v přeneseném slova smyslu důležité v životě, zcela konkrétního významu však nabývají v souvislosti se stavbou domu. A aby na nich dům nejen vyrostl, ale také bezpečně stál po dlouhá léta, je třeba věnovat jim pozornost a nešetřit na nich.


Líbil se Vám článek?
 

Objevte výhody tepelně-izolačního zásypu v základech domu

Komerční sdělení | Čtvrtek, 19. duben 2018

Objevte výhody tepelně-izolačního zásypu v základech domuMožností, jak realizovat základy rodinného domu, je mnoho. Většina staveb se v České republice zakládá na pasech s monolitickou základovou deskou. Současná éra energeticky úsporných domů ale upřednostňuje postupy, které pomáhají dům tepelně izolovat a snížit tak jeho budoucí spotřebu tepla.

 

Zakládání dřevostaveb nad terénem

Lucie Němcová | Pondělí, 12. září 2016

Zakládání dřevostaveb nad terénemJednou z mnoha variant zakládání lehkých staveb je založení nad terénem s provětrávanou vzduchovou mezerou, takzvaným crawl space. Jaké jsou jeho výhody a na co si dát pozor, aby takový způsob založení dobře fungoval?


Líbil se Vám článek?
 

Základy dřevostaveb pod lupou

Redakce | Pondělí, 22. srpen 2016

Základy dřevostaveb pod lupouKvalitní montované stavby na bázi dřeva mají dlouhou životnost a technickou kvalitu srovnatelnou s ostatními stavebními systémy, ovšem jedině za předpokladu důsledného dodržování zásad správné realizace ve všech detailech. Základy jsou pak tím stěžejním, co ovlivňuje výslednou životnost a fungování objektu.


Líbil se Vám článek?
 

Jak nejlépe izolovat základy dřevostavby

Dagmar Šimonová | Pondělí, 25. červenec 2016

Jak nejlépe izolovat základy dřevostavbyDobrá izolace základů a spodní stavby je alfou a omegou každého domu. Jaké jsou aktuálně nejčastější způsoby založení velmi úsporných domů? Můžete zvolit i léty prověřené klasické postupy, nebo třeba dům usadit na dvoumetrové zemní vruty.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 2

« 1 2 »