Cedrové dřevo je ideální nejen pro stavbu roubených domů, objevte jeho další využití

Dana D. Daňková | Pondělí, 21. září 2020

Cedrové dřevo je ideální nejen pro stavbu roubených domů, objevte jeho další využitíZápadní červený cedr je úžasná dřevina mnoha barevných odstínů, zajímavé textury, skvostného vzhledu a nádherné přírodní jemné vůně léčivých esenciálních olejů. Domy z tohoto dřeva jsou schopny udržet optimální vlhkost v místnosti, i bez použití ochranných nátěrů je neobyčejně trvanlivé a odolné vůči plísním, houbám, hmyzu i povětrnostním podmínkám. V domě udržuje cedr díky svým vlastnostem elektrostaticky neutrální prostředí s vyrovnaným mikroklimatem. Jaký je červený cedr pod drobnohledem odborníka? Ptali jsme se Ing. Štěpána Bartoše, který cedrové domy staví a této dřevině se podíval hluboko pod kůru.

 

Cement, kamenivo a beton

Komerční sdělení | Čtvrtek, 14. květen 2020

Cement, kamenivo a beton Skupina Českomoravský beton patří k největším výrobcům transportbetonu na českém trhu. Svými dodávkami betonu se podílí na velkých stavbách dopravní infrastruktury, průmyslových, komerčních a bytových komplexů, ale i na drobných rekonstrukcích a stavbách rodinných domů. Českomoravský beton, a.s. je spolu se společnostmi Českomoravský štěrk, a.s. a Českomoravský cement, a.s. součástí silné mezinárodní skupiny HeidelbergCement.

 

Řadové domy v královském městě Litoměřice

Komerční sdělení | Čtvrtek, 25. duben 2019

Řadové domy v královském městě Litoměřice Developerský projekt Miřejovická stráň, který společnost VEXTA začala stavět na jaře roku 2018, běží podle harmonogramu. Dokončení je plánováno na konec letošního roku. Aktuálně pokračují práce na II. a III. etapě. I. etapa má již své majitele. Zájemci si mohou přijít prohlédnout domy po předchozí domluvě nebo v rámci Dne otevřených dveří 18. května.

 

Bydlení snů v zeleni

Komerční sdělení | Pondělí, 21. říjen 2019

Bydlení snů v zeleniPodle návrhu rakouského architekta Bruna Mosera realizovala firma Holzbau Sauer velkorysou dřevostavbu s důrazem na moderní a dobovou architekturu. Rodinný dům v Tyrolsku se podařilo dokončit za pouhých osm měsíců, přestože jeho užitná plocha dosahuje téměř pěti set čtverečních metrů.

 

Roubenka NARUBY - Opravdová výzva pro stavební firmu

Komerční sdělení | Pátek, 11. říjen 2019

Roubenka NARUBY - Opravdová výzva pro  stavební firmuNe vždy je možné postavit na vybraném pozemku dům moderního střihu. Stavby ukryté v terénu, chráněné krajinou, nazývané také zemnice či zemljanky, mají svůj původ již v době kamenné a nejsou tedy žádnou novinkou. V současné době jsou takové domy též volbou pro energeticky úsporné bydlení. A někdy jsou jediným typem stavby, který lze v určitém místě realizovat. To je případ i této dřevostavby, která je pro stavební firmu architektonickou i technologickou výzvou.

 

Postavte si svou dřevostavbu na pevných základech

Komerční sdělení | Středa, 28. srpen 2019

Postavte si svou dřevostavbu na pevných základechRodinný dům stavíme většinou jen jednou za život. Už proto by měl mít pevné, rovné, bytelné, tedy kvalitní betonové základy. Díky nim proběhne další výstavba plynuleji a rychleji, v budoucnu se pak nemusíte obávat nerovnoměrného sedání objektu, což s sebou zpravidla nese praskání stěn nebo přípojek, nedovírání oken, dveří a další problémy.

 

Základy základů dřevostaveb - 3. Chyby při projektování a realizaci základových desek

Redakce | Pondělí, 15. říjen 2018

Základy základů dřevostaveb - 3. Chyby při projektování a realizaci základových desekJe podstatné, zda je základová deska určena pro zděný dům, nebo pro dřevostavbu. Základové desky pro dřevostavby musí být provedeny s velkou pečlivostí a přesností, neboť dřevostavby jsou kvalitní, přesné výrobky, které mají specifické požadavky na stavební připravenost pro montáž.

 

Základy základů dřevostaveb - 2. Přesnost základových konstrukcí

Redakce | Pondělí, 08. říjen 2018

Základy základů dřevostaveb - 2. Přesnost základových konstrukcíPřevážná většina dřevostaveb je realizována výrobou stěn v montážní hale a jejich montáží na předpřipravenou základovou konstrukci. Protože výrobu panelových konstrukcí řídí CNC stroje pracující s milimetrovou přesností, musí být také spodní stavba provedena naprosto přesně. Na stavbě dřevostavby se totiž, na rozdíl od cihelných konstrukcí, už nic neschová ani nezachrání.


Líbil se Vám článek?
 

Základy základů dřevostaveb - 1. Vyznáte se v základech?

Redakce | Pondělí, 01. říjen 2018

Základy základů dřevostaveb - 1. Vyznáte se v základech?Kvalitní a stabilní základy jsou zásadní součástí kterékoliv stavby, tedy i moderní dřevostavby, srubu či roubenky. Aby na nich však takový dům nejen vyrostl, ale neochvějně a bezpečně stál i po dobu své životnosti, je nezbytné věnovat jim pozornost a nešetřit na nich.

 

Základy pro dřevostavby patří do kategorie vysoce přesných staveb

Komerční sdělení | Pátek, 14. září 2018

Základy pro dřevostavby patří do kategorie vysoce přesných stavebZáklady a základová deska – můžete si ji jako investor nechat udělat jednak prostřednictvím vámi vybrané stavební firmy, nebo vám ji na klíč zajistí prostřednictvím prověřených stavebních firem váš dodavatel dřevostavby. Stavbu svépomocí v tomto případě určitě vynechte, za ty nervy a rizika to určitě nestojí.

 

Základy nemusí mít zlaté dno

Dana D. Daňková | Úterý, 24. červenec 2018

Základy nemusí mít zlaté dnoKvalitní a stabilní základy jsou v přeneseném slova smyslu důležité v životě, zcela konkrétního významu však nabývají v souvislosti se stavbou domu. A aby na nich dům nejen vyrostl, ale také bezpečně stál po dlouhá léta, je třeba věnovat jim pozornost a nešetřit na nich.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 3

« 1 2 3 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop