Benefity a úskalí velkoformátových oken

Redakce | Středa, 10. listopad 2021

DrevoStavby-velkoformatova-okna-slavonaVelkoformátová okna jsou dnes znakem moderní architektury. Nabízejí dokonalé propojení interiéru s exteriérem a samozřejmě také vynikající prosvětlení. Díky neustále se zlepšujícím technologiím jsou jejich tepelně-technické charakteristiky na takové úrovni, že se masivního prosklení nemusíme bát ani v nízkoenergetických a pasivních domech. Benefity velkoformátových oken určitě převažují, ovšem jsou tu i jistá úskalí, která musíme mít na zřeteli.

 

Pečujte správně o svá okna, vydrží dlouho krásná a funkční

Komerční sdělení | Čtvrtek, 09. září 2021

cisteni-a-udrzba-oken-uvodniOkna nejsou jen výplní stavebního otvoru, ale plní celou řadu důležitých funkcí. Poskytují světlo a jsou také spojovacím mostem mezi obyvateli domu a jeho okolí. Kromě toho, že musí splňovat mnoho dalších požadavků ze strany uživatelů, musí také dlouho perfektně sloužit a dobře vypadat. A je jedno, zda se jedná o okna plastová, dřevěná či hliníková. Protože nejprodávanější jsou okna plastová, nabízíme několik rad, jak o ně pečovat.

 

Devět důvodů proč instalovat dveře se skrytou zárubní Dorsis

Komerční sdělení | Čtvrtek, 12. srpen 2021

Dorsis-Fortius-52-1Rozmach minimalismu jako hlavního interiérového trendu vede k užívání funkčních designových prvků, které bývaly vyhrazeny pouze luxusním projektům. Skvělým příkladem jsou dveře se skrytými zárubněmi.

Velkoformátové dveře, které vám udělají radost

Komerční sdělení | Čtvrtek, 12. srpen 2021

Synego-Slide-dverni-systemy-Rehau-uvodniPosuvné systémy dveří a oken mají jednu velkou výhodu. Šetří významně prostor, což dovolí uživateli nebo architektovi využít při návrhu interiéru rozměry na maximum a navíc také nepřekáží. Což je zas dobré z pohledu mobility. Velkoformátové dveře, o jejichž rostoucí popularitě netřeba se ani zmiňovat, vytváří i přirozenější kontakt interiéru s vnějším prostředím, čili zjednoduší vstup na terasu, zahradu apod. Tento koncept myšlení se uplatňuje nejen u stavby nových rodinných domů, případně u jejich rekonstrukcí, ale velké formáty posuvných dveří jsou v poslední době vidět i u bytů v nových bytových domech. Výrobci posuvných okenních systémů, jako například firma REHAU, kladou kromě velikosti také důraz na snadnou manipulaci.

Dveře SimplySmart Design Edition z DAFE vynikají neotřelým designem

Komerční sdělení | Pátek, 06. srpen 2021

Dveře SimplySmart Design Edition úvodníHliníkové vchodové dveře SimplySmart Design Edition jsou určené speciálně pro segment nízkoenergetických a pasivních staveb.

Letní ochlazení? Venkovní žaluzie předčí klimatizaci z hlediska zdraví i ekologie

Komerční sdělení | Úterý, 15. červen 2021

lomax venkovní žaluzieRostoucí letní teploty začínají pomalu narušovat tepelnou pohodu v domácnostech. Lidé proto hledají možnosti, jak interiér co nejefektivněji ochladit. V jádru se nabízí dvě varianty – klimatizace nebo stínicí technika. Pokud uživatel sáhne po druhé variantě, dostane se mu na rozdíl od klimatizace ekologického a zdravotně nezávadného řešení.

Synego Slide – Jak jednoduché je otevřít

Komerční sdělení | Úterý, 01. červen 2021

Synego-Slide-posuvne-dvere-na-terasu-uvodniPosuvné systémy dveří a oken mají jednu velkou výhodu. Šetří významně prostor, což dovolí uživateli nebo architektovi využít při návrhu interiéru rozměry na maximum, a navíc také nepřekáží. Což je zas dobré z pohledu mobility.

Dveře i posuvné systémy Schüco s nulovými zapuštěnými prahy spojí prostory bezbariérově

Komerční sdělení | Pátek, 14. květen 2021

Posuvný systém Schüco ASE 80 zapuštěný práh_07Dveře a posuvné i okenní systémy obvykle prostory předělují. Pokud je však otevřete, měly by sousední místnosti nebo interiér s exteriérem propojit plynule, pohodlně, hladce, prostě bez překážek. Taková bezbariérová řešení poskytují plastové i hliníkové systémy oken, dveří a posuvů Schüco, konstruované s nulovými, zapuštěnými prahy.

DORSIS WOODY – ideální dveře pro designové dřevostavby

Komerční sdělení | Pondělí, 10. květen 2021

dveře Dorsis Woody uvodniPřemýšlíte o tom, jak přenést vnější eleganci dřevostaveb do vnitřních prostor? Moderní konstrukce dveří nabízejí řešení, která dokážou otisknout krásu exteriéru do čistoty interiérových linií a podpořit moderní charakter celé stavby. Skryté zárubně Dorsis FORTIUS 52 a rámové zárubně WOODY jsou toho důkazem.

Čeho se držet při výběru oken? Třídy profilů to nejsou!

Komerční sdělení | Čtvrtek, 06. květen 2021

okno-Synego-Slide Kaleido-REHAUProč zrovna my jsme béčko? Zní mi v uších klasik. Je to přece jedno, která skupina bude v áčku a která v béčku. Tak kdo tedy bude „béčko"? Přesně stejná situace nastává při třídění okenních profilů do tříd „A" nebo „B". Posuzovat kvalitu okna podle těchto tříd je naprosto irelevantní a vytrženo z kontextu. To je dobré mít na paměti, pokud se s tímto argumentem někdy setkáte. Zmíněné třídy, které udává norma EN 12608, pouze rozdělují okenní profily do několika kategorií podle tloušťky stěny. Ale to vůbec nevypovídá o tom, co okno umí a jak je kvalitní, čili tato norma neřeší provozní vlastnosti. To řeší úplně jiná norma.

Nové akustické okno Schüco snižuje hluk i při větrání

Komerční sdělení | Pondělí, 03. květen 2021

Schuco-oknoZnečištění hlukem je civilizačním neduhem, zejména ve městech s rostoucí hustotou dopravy. Proto se při plánování nových budov v městských aglomeracích stále více pamatuje na akustická opatření. S požadavkem na klidné prostředí v interiérech už nemusí být v kontradikci ani větrání a potřeba čistého vzduchu. Nové akustické hliníkové okno Schüco AWS 90 AC.SI kombinuje schopnost zvukového útlumu a možnost přirozeného větrání.

Čím víc oken máš, tím bohatší jsi aneb malá úvaha o velkých oknech

Dana Jakoubková | Neděle, 02. květen 2021

mala-uvaha-o-velkych-oknechBylo, nebylo, dávno tomu, kdy se považovalo za nepřijatelné, aby stát strkal nos do příjmů občana. Aby tento hendikep nějak kompenzoval, zavedl daň majetkovou, která sestávala především z daně komínové, respektive z krbu. Její zjevná nevýhoda však spočívala v tom, že kontrola počtu krbů představovala zásah do soukromí občana. Proto byla zrušena a nahrazena daní z oken. Pokud by tato existovala dnes, nejspíš by stavebníky přivedla na mizinu a stát by se pěkně napakoval.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 8

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop