Rekonstrukce roubených staveb

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 29. srpen 2019

kniha-jan-pesta-rekonstrukce-roubenych-stavebPublikace je pomyslným ukazatelem na rozcestích, kterými majitelé roubené stavby, projektanti či stavitelé, budou při její opravě procházet. Naleznou v ní návod na opravu roubených staveb od počátečního zamyšlení, přes přípravu stavby až po řešení zcela konkrétních praktických problémů. Stavebníkovi umožní nahlížet řemeslníkům či stavební firmě "pod ruce" případně si i určit podmínky, jak by měla být stavba provedena. Zručný "chalupář" v ní může najít praktické ukázky stavebních postupů, z nichž mnohé pak bude schopen sám realizovat. Kniha by měla být inspirací i pro specializované stavební firmy nebo projektanty, hledající poučení v historických stavebních postupech a technikách.


Líbil se Vám článek?
 

Tvoříme interiér s českou designérkou

Redakce | Pátek, 19. říjen 2018

iva-bastlova-tvorime-interier-s-ceskou-designerkou-kniha-uvodniS touto knížkou nešlápnete při zařizování svého interiéru vedle! Iva Bastlová, uznávaná česká designérka s více než patnáctiletou praxí v oboru vás provede jednotlivými kroky při zařizování interiérů či při částečné nebo celkové rekonstrukci. Díky jejím radám a tipům si vytvoříte skvělý interiér odpovídající vašim možnostem a vyhnete se zbytečným chybám.


Líbil se Vám článek?
 

Pracujeme se dřevem: Již páté vydání základní příručky pro všechny milovníky dřeva

Jindřiška Kleknerová | Pondělí, 20. únor 2017

Pracujeme se dřevem uvodkaPáté vydání této úspěšné publikace je jasným důkazem toho, že dřevo je materiál, který je nám blízký a rádi se jím obklopujeme. Knihu od autora Martina Patřičného uvítají ti z vás, kteří si chtějí na dřevo „sáhnout" a vyrobit vlastníma rukama něco svého. Knihu také můžete vyhrát, dnes od 16hod na facebookovém profilu časopisu DŘEVOstavby!


Líbil se Vám článek?

RIGIPS: Vyšla nová kniha Sádrokarton zvládneme sami

Petr Houška | Úterý, 18. prosinec 2012

OBALKA TITULKA2Chcete realizovat své představy o bydlení rychle a levně s pomocí sádrokartonových či sádrovláknitých konstrukcí? Říkali jste si, že by bylo pěkné mít nové podkroví nebo vestavěnou příčku, ale netroufali jste si na to?

KNIŽNÍ NOVINKA: Jak se žije v nízkoenergetických a pasivních domech

Dagmar Šimonová | Sobota, 27. říjen 2012

739694Kniha rozhovorů s majiteli realizovaných nízkoenergetických a pasivních domů architekta Aleše Brotánka provází čtenáře jednotlivými etapami vývoje nízkoenergetického stavění od roku 1995 až po současnost. Majitelé hovoří o období projektovaní, o zkušenostech ze stavby a hlavně o tom, jak dům funguje a jak se jim v něm bydlí. Jejich názory se tak stávají zdrojem zkušeností, pozitivních i negativních, nejen pro budoucí investory, ale i pro projektanty a stavitele.


Líbil se Vám článek?

Novinka: Nízkoenergetické domy 3

Dagmar Šimonová | Středa, 06. červen 2012

Nízkoenergetické domy 3, Jan Tywoniak a kolektiv Nakladatelství Grada pro Vás připravilo knižní novinku - Nízkoenergetické domy 3, dílo Jana Tywoniaka a kolektivu autorů. Stavební řešení, technická zařízení, vzduchotěsnost nízkoenergetických a pasivních domů postupují rychlým vývojem. Nově jsou také diskutovány domy energeticky nulové a nezávislé. Proto kolektiv odborníků v čele s Janem Tywoniakem sestavil novou publikaci, která se této problematice velmi podrobně věnuje.

Ročenka dřevostaveb 2011

Michal Babor | Sobota, 25. únor 2012

Rocenka 2011Již tradiční součástí veletrhu Dřevostavby 2012 a jeho neméně tradičního doprovodného programu Salonu dřevostaveb je vydání útlé, ale velmi zajímavé knížky, která rekapituluje nejzdařilejší stavby ze dřeva za poslední období (převážně za uplynulý rok).


Líbil se Vám článek?

Novinka: kniha Tepelné mosty od Romana Šubrta

Dagmar Šimonová | Pátek, 16. prosinec 2011

Tepelné mosty - Roman ŠubrtZačátkem měsíce vstoupila na český trh nová kniha nakladatelství Grada, která může výrazně pomoci projektantům, konstruktérům, dodavatelům staveb i studentům, zajímajícím se o výstavbu nízkoenergetivkých a pasivních domů. Největším kamenem úrazu bývá z hlediska této problematiky vznik tepelných mostů a nekvalitní provedení stavebních detailů, které řeší právě tato publikace.


Líbil se Vám článek?

100 otázek a odpovědí k obhospodařování lesa...

Dagmar Šimonová | Pondělí, 08. srpen 2011

100 otázek a odpovědí k obhospodařování lesa přírodě blízkým způsobemNevládní nezisková organizace Forest Stewardship Council (FCS) vydala 4. vydání úspěšné publikace 100 otázek a odpovědí k obhospodařování lesa přírodě blízkým způsobem. Jejími autory jsou dva zkušení lesníci, Jan Metzl a Milan Košulič st., kteří se snaží stručným a výstižným způsobem inspirovat a donutit k zamyšlení ty, kteří aktivně spravují české lesy.

Líbil se Vám článek?

Pavel Horák, Václav Zahradníček: Moderní dřevostavby

Michal Babor | Pondělí, 20. červen 2011

titulkaJména architektů a zároveň autorů této publikace nejsou asi neznámá nikomu, kdo se o dřevostavby cíleně zajímá. Jak sami v předmluvě ke druhému vydání publikace Moderní dřevostavby tvrdí, jsou "především architekti a až potom ´dřevaři´". Přesto se ve svém studiu Prodesi věnují již řadu let takřka výhradně dřevostavbám.


Líbil se Vám článek?

Stavby ze slaměných balíků

Michal Babor | Pondělí, 11. duben 2011

Obalka_knihy_pro_eshopy_1365x1555Stavění ze slaměných balíků, metoda vyvinutá před více než stoletím na prériích severní Ameriky, prožívá v současnosti svou renesanci. Před více než deseti lety proběhly první pokusy i v naší zemi. Od té doby se ve stále větším počtu konají různé workshopy, semináře a kurzy, při nichž se účastníci učí pracovat se slaměnými balíky a hlínou. Podnět k napsání této knihy vzešel z přání autora, aby mohly být získané zkušenosti předány co největšímu množství lidí.


Líbil se Vám článek?

Zalistujte v dřevostavbách

Michal Babor | Pátek, 11. březen 2011

rocenka_drevostaveb_2010V pořadí již šesté vydání oblíbené Ročenky dřevostaveb vydala společnost Prodesi, organizátor neméně populární putovní výstavy Salon dřevostaveb.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 4

« 1 2 3 4 »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop