Svět izolačního skla se mění – přijďte na stánek IZOS a objevte, jak může izolační sklo změnit váš domov

Komerční sdělení | Středa, 13. září 2023

Izolační sklo IZOS 1Již podruhé se HELUZ IZOS zařazuje mezi elitní výrobce stavebních prvků, kteří se prezentují na prestižním mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH. Tato významná událost se uskuteční v Praze od 19. do 23. září 2023 na výstavišti PVA Expo Praha Letňany. Návštěvníci zde budou mít příležitost nahlédnout do nejnovějších trendů a technologií v oblasti stavebnictví, architektury, interiérového designu a realit.

 

Tři nejčastější mýty o sádrokartonových příčkách. Pojďme je společně vyvrátit!

Komerční sdělení | Pondělí, 28. srpen 2023

Tři nejčastější mýty o sádrokartonových příčkách. Pojďme je společně vyvrátit!V posledních letech se akustika lehkých příček stala tématem intenzivního zkoumání a diskuse. V této oblasti kolují různé mýty o jejich akustických vlastnostech. Zaměříme se na osvětlení těchto mýtů a poskytneme ucelený pohled na skutečnou akustickou účinnost lehkých příček. Společně s Terezou Vojancovou, architektkou ze společnosti URSA, se podíváme na normy a standardy v oblasti akustických lehkých příček a jak je lze správně interpretovat, čímž se vyhneme dezinformacím a naše rozhodnutí budou opřena o správné informace.

 

Až 30 % energie se může ztratit nezateplenou střechou. Myslete na budoucnost a zateplujte dostatečnou tloušťkou izolace

Komerční sdělení | Pondělí, 03. červenec 2023

Jak kvalitně zateplit střechuNezateplenou střechou ztrácí domy až 30 % energie. Může se tak jednat o nejslabší článek celé budovy, kvůli kterému se zbytečně zvyšují měsíční provozní náklady. Aby se investice do zateplení vyplatila, nejvýhodnější tloušťka izolace je okolo 40 cm. Kvalitním zateplením střechy či podkroví můžeme ušetřit náklady, ale i životní prostředí. Každý centimetr izolace navíc přináší značné úspory. Jak na zateplení střechy či podkroví jsme se zaměřili s odborníky ze společnosti URSA.

Jak diagnostika dřevostavby předchází problémům?

Redakce | Pátek, 28. duben 2023

Bez názvuDiagnostikou budov, tedy zjištěním stavu budovy jako celku i jeho jednotlivých částí, se zabývá v dnešní době mnoho odborníků. Ovšem diagnostika dřevostaveb nespočívá pouze ve zhodnocení stavby, ale i v porozumění vlastnostem a fyzikálním zákonitostem stavebních materiálů ze dřeva a s obsahem dřeva.

Co je dnes odpadem, zítra je jackpotem

Dana Jakoubková | Pondělí, 27. březen 2023

1aVíte, že k zateplení jednoho domu foukanou celulózou se zrecykluje tolik novin, že by člověku při každodenním čtení vystačily na 40 let? Pokud by byly všechny nové domy izolovány celulózou, odstranilo by to každý rok miliony tun nepotřebného papíru. Celulózová izolace ale získává i další „zelené“ body. Na proces výroby jsme se podívali pod pokličku rodinné firmy CIUR, jejíž motto „Příroda, technologie a odpovědnost“ z něj odkrývá mnohé.


Líbil se Vám článek?

Do Česka přichází podhledy Eurocoustic: snižují hluk a zvyšují srozumitelnost hovoru nejen v kancelářích

Komerční sdělení | Středa, 19. říjen 2022

DrevoaStavby.cz | Kazetové podhledy Eurocoustic od RigipsDivize Rigips ze Skupiny Saint-Gobain začala v Česku nově nabízet speciální kazetové podhledy Eurocoustic. Ty umožňují ve veřejných prostorách výrazně snížit míru hluku způsobenou odrazem zvuku. Podhledy pohlcují zvuk odražený od stěn, podlahy i předmětů a zlepšují tak i srozumitelnost mluveného slova. Své uplatnění najdou ve školách, divadlech, restauracích, veřejných institucích či ve zdravotnictví. Díky speciální úpravě navíc zlepšují světelné podmínky a při zachování dostatečné míry světelnosti umožňují snížit intenzitu umělého osvětlení v místnostech.

Zateplete dřevostavbu novinkou – foukanou izolací URSA Pure Floc

Komerční sdělení | Neděle, 14. srpen 2022

DrevoaStavby.cz | Foukaná izolace URSA Pure FlocCeny energií rostou a jejich výše, jak se zdá, nemá strop. To jsou hlavní důvody, proč se teď mnoho stavebníků pouští do zateplení domu, čímž chtějí ušetřit náklady. Výrazných úspor za energie lze dosáhnout vhodným zateplením minerální izolací, díky které se minimalizují tepelné ztráty v domě. Nedostatek standardních formátovaných minerálních izolací dokonale nahradí novinka předního výrobce a distributora minerálních izolací URSA, foukaná izolace URSA Pure Floc.

Jak naplánovat udržitelnou dřevostavbu podle nových legislativních pravidel?

Komerční sdělení | Pondělí, 14. březen 2022

DrevoaStavby.cz | Tepelná izolace URSA do dřevostavbyOd ledna roku 2022 se zásadně změnily požadavky pro výstavbu nových budov. Legislativní úpravy mají za cíl snížení spotřeby energií a s tím související co největší šetrnost stavby k životnímu prostředí. Vzhledem k současné situaci v Evropě přispěje nižší energetická náročnost budov také k tomu, aby byla Česká republika energeticky soběstačnější. Zpřísněné požadavky se vztahují na rodinné i bytové domy a nevyhýbají se ani dřevostavbám. Nejlepším způsobem, jak naplánovat úsporný dům, je zaměřit se na co nejkvalitnější izolaci. Vhodně zvolená minerální izolace vyrobená z obnovitelných zdrojů výrazně přispěje k eliminaci negativního vlivu stavby na životní prostředí na desítky let.

Žádáte o dotace na zateplení domu? Pak využijte také dotaci na předokenní rolety či žaluzie

Komerční sdělení | Úterý, 01. březen 2022

DrevoaStavby.cz | Dotace na venkovní žaluzie a rolety CLIMAXPokud zrovna řešíte rekonstrukci nebo dodatečné zateplení rodinného či bytového domu, neměli byste opomenout ani stínicí techniku, kterou si s programem Nová zelená úsporám nyní navíc můžete pořídit s nezanedbatelnou úsporou v podobě dotace!

Nejčastější chyby při zateplování dřevostavby

Redakce | Pondělí, 14. únor 2022

DrevoaStavby.cz | Nejčastější chyby při zateplování dřevostavebTepelná izolace je při výstavbě dřevostaveb alfou a omegou. Protože na rozdíl od zděné výstavby bývá zpravidla izolační materiál součástí celé skladby konstrukce – i té nosné – nabývá její výběr a správná aplikace na ještě větší důležitosti. Díky tomu mohou mít stěny dřevostavby menší tloušťku, vzhledem k nižším akumulačním schopnostem celé konstrukce je ale zároveň třeba izolovat chytře, aby dům nevychládal příliš rychle. Tentokrát nebudeme procházet jednotlivé izolační materiály a jejich vlastnosti, dokonce ani možné způsoby aplikace. Zaměříme se na jinou oblast, která je ale z praktického hlediska nedocenitelná. Jakých chyb se při izolování domu stavebníci nejčastěji dopouštějí? A k jakým poruchám ve stavbách takové počínání vede?


Líbil se Vám článek?

Zdravá foukaná izolace zajišťuje vnitřní pohodu v domě po celý rok

Komerční sdělení | Čtvrtek, 09. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Foukaná izolace Cimatizer PlusFoukaná celulózová izolace Climatizer Plus je skvělou volbou ve chvíli, kdy jste se rozhodli zateplit váš dům. Skvělé izolační vlastnosti této izolace totiž zajišťují příjemné klima v domě během horkých letních dní, kdy zamezuje přehřívání domu, stejně jako v zimním období, kdy foukaná izolace eliminuje tepelné úniky. Foukaná izolace má i další přesvědčivé vlastnosti, které z ní právem dělají jednu z nejprodávanějších stavebních izolací.

Jak nejlépe zateplit dřevostavbu?

Komerční sdělení | Čtvrtek, 25. listopad 2021

DrevoaStavby.cz | URSA minerální izolace v dřevostavběDřevostavby jsou nejenom v Česku stále oblíbenějším typem bydlení. Jedním z důvodů je útulné prostředí, které vzniká díky použití přírodního dřeva, pozitivem je také rychlost jejich výstavby. Nezanedbatelné jsou ale i další benefity. Přírodní a recyklovatelné materiály, které tvoří dřevostavbu, jsou šetrné nejen k jejich obyvatelům, ale i k životnímu prostředí. Navíc při maximálně efektivním využití kvalitních materiálů lze v dřevostavbě dosáhnout významných energetických úspor.

Strana 1 z 11

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop