Dřevostavby jsou ideálním řešením pro dosažení bezemisních standardů

Komerční sdělení | Středa, 22. květen 2024

DrevoaStavby.cz Kvalitní minerální skelná izolace URSA v dřevostavbě úvodní fotoNové domy se budou do budoucna stavět ještě úsporněji. Jako ideální řešení se nabízí dřevostavby, které je možné jednoduše zateplit na úroveň pasivního domu a doplnit efektivními technologiemi, jako jsou např. tepelná čerpadla. Dřevostavby mají vysokou energetickou efektivitu a jejich výstavba je ve srovnání s klasickými zděnými domy navíc výrazně rychlejší. Příjemné vnitřní prostředí i akustický komfort dřevostavby zajistí kvalitní minerální skelná izolace.

 

Sádrokarton se v Česku vyrábí již 25 let. Cihlu dohnal a překonal

Komerční sdělení | Úterý, 07. květen 2024

DrevoaStavby.cz Rigips 25 let sádrokartonové desky_v provozuPřesně před 25 lety – 7. května 1999 – sjela z výrobní linky v závodu společnosti Rigips v Horních Počaplech první sádrokartonová deska. Od té doby bylo jen v Rigipsu vyrobeno přes 430 milionů m2 desek, jimiž bychom byli například schopni pokrýt skoro celé území Prahy. Za čtvrtstoletí se sádrokarton „naučil" přizpůsobit vlhkému prostředí, exteriéru a třeba i rentgenovému záření, v oblasti akustiky, pevnosti i rychlosti realizací překonal donedávna uctívanou cihlu a v Česku podíl staveb s jeho využitím stále roste.

 

Jak jednoduše zateplit střechy bungalovů? Rychlé řešení přináší foukaná minerální izolace

Komerční sdělení | Úterý, 26. březen 2024

DrevoaStavby.cz Zateplení bungalovu foukanou minerální izolací URSA Pure Floc 1Bungalovy nabízejí mnoho výhod včetně snadné údržby či bezbariérovosti a flexibility ve využití prostoru. Ještě donedávna ale jejich majitelé museli při zateplování střešních konstrukcí čelit řadě úskalí. Nyní to lze jednoduše vyřešit pomocí foukané minerální izolace. Jak kvalitně zateplit střechu a půdu, a zvýšit tak energetickou účinnost tohoto typu staveb, poradí Ing. arch. Tereza Vojancová ze společnosti URSA.

Nezateplenou střechou či půdou může unikat až 30 % tepla

Redakce | Neděle, 18. únor 2024

Zateplení šikmé střechy úvodníSnižování spotřeby energií v domácnostech je stále palčivější téma. Jedním z klíčových prvků, které mohou významně ovlivnit energetickou účinnost, je zateplení střechy a půdy domu. Majitelé na tato opatření mohou opět žádat o příspěvek z programu Nová zelená úsporám Light.

Svět izolačního skla se mění – přijďte na stánek IZOS a objevte, jak může izolační sklo změnit váš domov

Komerční sdělení | Středa, 13. září 2023

Izolační sklo IZOS 1Již podruhé se HELUZ IZOS zařazuje mezi elitní výrobce stavebních prvků, kteří se prezentují na prestižním mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH. Tato významná událost se uskuteční v Praze od 19. do 23. září 2023 na výstavišti PVA Expo Praha Letňany. Návštěvníci zde budou mít příležitost nahlédnout do nejnovějších trendů a technologií v oblasti stavebnictví, architektury, interiérového designu a realit.

Tři nejčastější mýty o sádrokartonových příčkách. Pojďme je společně vyvrátit!

Komerční sdělení | Pondělí, 28. srpen 2023

Tři nejčastější mýty o sádrokartonových příčkách. Pojďme je společně vyvrátit!V posledních letech se akustika lehkých příček stala tématem intenzivního zkoumání a diskuse. V této oblasti kolují různé mýty o jejich akustických vlastnostech. Zaměříme se na osvětlení těchto mýtů a poskytneme ucelený pohled na skutečnou akustickou účinnost lehkých příček. Společně s Terezou Vojancovou, architektkou ze společnosti URSA, se podíváme na normy a standardy v oblasti akustických lehkých příček a jak je lze správně interpretovat, čímž se vyhneme dezinformacím a naše rozhodnutí budou opřena o správné informace.

Až 30 % energie se může ztratit nezateplenou střechou. Myslete na budoucnost a zateplujte dostatečnou tloušťkou izolace

Komerční sdělení | Pondělí, 03. červenec 2023

Jak kvalitně zateplit střechuNezateplenou střechou ztrácí domy až 30 % energie. Může se tak jednat o nejslabší článek celé budovy, kvůli kterému se zbytečně zvyšují měsíční provozní náklady. Aby se investice do zateplení vyplatila, nejvýhodnější tloušťka izolace je okolo 40 cm. Kvalitním zateplením střechy či podkroví můžeme ušetřit náklady, ale i životní prostředí. Každý centimetr izolace navíc přináší značné úspory. Jak na zateplení střechy či podkroví jsme se zaměřili s odborníky ze společnosti URSA.

Jak diagnostika dřevostavby předchází problémům?

Redakce | Pátek, 28. duben 2023

Bez názvuDiagnostikou budov, tedy zjištěním stavu budovy jako celku i jeho jednotlivých částí, se zabývá v dnešní době mnoho odborníků. Ovšem diagnostika dřevostaveb nespočívá pouze ve zhodnocení stavby, ale i v porozumění vlastnostem a fyzikálním zákonitostem stavebních materiálů ze dřeva a s obsahem dřeva.

Co je dnes odpadem, zítra je jackpotem

Dana Jakoubková | Pondělí, 27. březen 2023

1aVíte, že k zateplení jednoho domu foukanou celulózou se zrecykluje tolik novin, že by člověku při každodenním čtení vystačily na 40 let? Pokud by byly všechny nové domy izolovány celulózou, odstranilo by to každý rok miliony tun nepotřebného papíru. Celulózová izolace ale získává i další „zelené“ body. Na proces výroby jsme se podívali pod pokličku rodinné firmy CIUR, jejíž motto „Příroda, technologie a odpovědnost“ z něj odkrývá mnohé.


Líbil se Vám článek?

Do Česka přichází podhledy Eurocoustic: snižují hluk a zvyšují srozumitelnost hovoru nejen v kancelářích

Komerční sdělení | Středa, 19. říjen 2022

DrevoaStavby.cz | Kazetové podhledy Eurocoustic od RigipsDivize Rigips ze Skupiny Saint-Gobain začala v Česku nově nabízet speciální kazetové podhledy Eurocoustic. Ty umožňují ve veřejných prostorách výrazně snížit míru hluku způsobenou odrazem zvuku. Podhledy pohlcují zvuk odražený od stěn, podlahy i předmětů a zlepšují tak i srozumitelnost mluveného slova. Své uplatnění najdou ve školách, divadlech, restauracích, veřejných institucích či ve zdravotnictví. Díky speciální úpravě navíc zlepšují světelné podmínky a při zachování dostatečné míry světelnosti umožňují snížit intenzitu umělého osvětlení v místnostech.

Zateplete dřevostavbu novinkou – foukanou izolací URSA Pure Floc

Komerční sdělení | Neděle, 14. srpen 2022

DrevoaStavby.cz | Foukaná izolace URSA Pure FlocCeny energií rostou a jejich výše, jak se zdá, nemá strop. To jsou hlavní důvody, proč se teď mnoho stavebníků pouští do zateplení domu, čímž chtějí ušetřit náklady. Výrazných úspor za energie lze dosáhnout vhodným zateplením minerální izolací, díky které se minimalizují tepelné ztráty v domě. Nedostatek standardních formátovaných minerálních izolací dokonale nahradí novinka předního výrobce a distributora minerálních izolací URSA, foukaná izolace URSA Pure Floc.

Jak naplánovat udržitelnou dřevostavbu podle nových legislativních pravidel?

Komerční sdělení | Pondělí, 14. březen 2022

DrevoaStavby.cz | Tepelná izolace URSA do dřevostavbyOd ledna roku 2022 se zásadně změnily požadavky pro výstavbu nových budov. Legislativní úpravy mají za cíl snížení spotřeby energií a s tím související co největší šetrnost stavby k životnímu prostředí. Vzhledem k současné situaci v Evropě přispěje nižší energetická náročnost budov také k tomu, aby byla Česká republika energeticky soběstačnější. Zpřísněné požadavky se vztahují na rodinné i bytové domy a nevyhýbají se ani dřevostavbám. Nejlepším způsobem, jak naplánovat úsporný dům, je zaměřit se na co nejkvalitnější izolaci. Vhodně zvolená minerální izolace vyrobená z obnovitelných zdrojů výrazně přispěje k eliminaci negativního vlivu stavby na životní prostředí na desítky let.

Strana 1 z 11

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop