Do Česka přichází podhledy Eurocoustic: snižují hluk a zvyšují srozumitelnost hovoru nejen v kancelářích

Komerční sdělení | Středa, 19. říjen 2022

DrevoaStavby.cz | Kazetové podhledy Eurocoustic od RigipsDivize Rigips ze Skupiny Saint-Gobain začala v Česku nově nabízet speciální kazetové podhledy Eurocoustic. Ty umožňují ve veřejných prostorách výrazně snížit míru hluku způsobenou odrazem zvuku. Podhledy pohlcují zvuk odražený od stěn, podlahy i předmětů a zlepšují tak i srozumitelnost mluveného slova. Své uplatnění najdou ve školách, divadlech, restauracích, veřejných institucích či ve zdravotnictví. Díky speciální úpravě navíc zlepšují světelné podmínky a při zachování dostatečné míry světelnosti umožňují snížit intenzitu umělého osvětlení v místnostech.

 

Zateplete dřevostavbu novinkou – foukanou izolací URSA Pure Floc

Komerční sdělení | Neděle, 14. srpen 2022

DrevoaStavby.cz | Foukaná izolace URSA Pure FlocCeny energií rostou a jejich výše, jak se zdá, nemá strop. To jsou hlavní důvody, proč se teď mnoho stavebníků pouští do zateplení domu, čímž chtějí ušetřit náklady. Výrazných úspor za energie lze dosáhnout vhodným zateplením minerální izolací, díky které se minimalizují tepelné ztráty v domě. Nedostatek standardních formátovaných minerálních izolací dokonale nahradí novinka předního výrobce a distributora minerálních izolací URSA, foukaná izolace URSA Pure Floc.

 

Jak naplánovat udržitelnou dřevostavbu podle nových legislativních pravidel?

Komerční sdělení | Pondělí, 14. březen 2022

DrevoaStavby.cz | Tepelná izolace URSA do dřevostavbyOd ledna roku 2022 se zásadně změnily požadavky pro výstavbu nových budov. Legislativní úpravy mají za cíl snížení spotřeby energií a s tím související co největší šetrnost stavby k životnímu prostředí. Vzhledem k současné situaci v Evropě přispěje nižší energetická náročnost budov také k tomu, aby byla Česká republika energeticky soběstačnější. Zpřísněné požadavky se vztahují na rodinné i bytové domy a nevyhýbají se ani dřevostavbám. Nejlepším způsobem, jak naplánovat úsporný dům, je zaměřit se na co nejkvalitnější izolaci. Vhodně zvolená minerální izolace vyrobená z obnovitelných zdrojů výrazně přispěje k eliminaci negativního vlivu stavby na životní prostředí na desítky let.

Žádáte o dotace na zateplení domu? Pak využijte také dotaci na předokenní rolety či žaluzie

Komerční sdělení | Úterý, 01. březen 2022

DrevoaStavby.cz | Dotace na venkovní žaluzie a rolety CLIMAXPokud zrovna řešíte rekonstrukci nebo dodatečné zateplení rodinného či bytového domu, neměli byste opomenout ani stínicí techniku, kterou si s programem Nová zelená úsporám nyní navíc můžete pořídit s nezanedbatelnou úsporou v podobě dotace!

Nejčastější chyby při zateplování dřevostavby

Redakce | Pondělí, 14. únor 2022

DrevoaStavby.cz | Nejčastější chyby při zateplování dřevostavebTepelná izolace je při výstavbě dřevostaveb alfou a omegou. Protože na rozdíl od zděné výstavby bývá zpravidla izolační materiál součástí celé skladby konstrukce – i té nosné – nabývá její výběr a správná aplikace na ještě větší důležitosti. Díky tomu mohou mít stěny dřevostavby menší tloušťku, vzhledem k nižším akumulačním schopnostem celé konstrukce je ale zároveň třeba izolovat chytře, aby dům nevychládal příliš rychle. Tentokrát nebudeme procházet jednotlivé izolační materiály a jejich vlastnosti, dokonce ani možné způsoby aplikace. Zaměříme se na jinou oblast, která je ale z praktického hlediska nedocenitelná. Jakých chyb se při izolování domu stavebníci nejčastěji dopouštějí? A k jakým poruchám ve stavbách takové počínání vede?


Líbil se Vám článek?

Zdravá foukaná izolace zajišťuje vnitřní pohodu v domě po celý rok

Komerční sdělení | Čtvrtek, 09. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Foukaná izolace Cimatizer PlusFoukaná celulózová izolace Climatizer Plus je skvělou volbou ve chvíli, kdy jste se rozhodli zateplit váš dům. Skvělé izolační vlastnosti této izolace totiž zajišťují příjemné klima v domě během horkých letních dní, kdy zamezuje přehřívání domu, stejně jako v zimním období, kdy foukaná izolace eliminuje tepelné úniky. Foukaná izolace má i další přesvědčivé vlastnosti, které z ní právem dělají jednu z nejprodávanějších stavebních izolací.

Jak nejlépe zateplit dřevostavbu?

Komerční sdělení | Čtvrtek, 25. listopad 2021

DrevoaStavby.cz | URSA minerální izolace v dřevostavběDřevostavby jsou nejenom v Česku stále oblíbenějším typem bydlení. Jedním z důvodů je útulné prostředí, které vzniká díky použití přírodního dřeva, pozitivem je také rychlost jejich výstavby. Nezanedbatelné jsou ale i další benefity. Přírodní a recyklovatelné materiály, které tvoří dřevostavbu, jsou šetrné nejen k jejich obyvatelům, ale i k životnímu prostředí. Navíc při maximálně efektivním využití kvalitních materiálů lze v dřevostavbě dosáhnout významných energetických úspor.

Mýty o dřevostavbách, kterým lidé ještě pořád věří

Komerční sdělení | Čtvrtek, 16. září 2021

dřevostavba-URSAPřestože roste jejich popularita, jsou dřevostavby stále opředeny mýty a zkreslenými představami. Mnoho lidí tak tento typ bydlení zbytečně odsoudí, aniž by si zjistili dostatek informací. Jaké jsou výhody dřevostavby? Jaké jsou nejčastější mýty s ní spojené? Odpovědi a vysvětlení nám podá odbornice ze společnosti URSA architektka Tereza Vojancová.

Na co si dát pozor při výstavbě dřevostavby

Komerční sdělení | Pondělí, 09. srpen 2021

URSA drevostavbyZkušenosti i čas ukázaly, že dřevostavby poskytují šetrné, kvalitní a pohodlné bydlení. Jako při výstavbě kterékoli jiné budovy je důležité si během návrhu a realizace stavby pohlídat a nezapomenout hned na několik bodů. Předejdete tak zbytečným a nepříjemným komplikacím, které by mohly během realizace, ale i samotného užívání domu vyplout na povrch. Ruku v ruce s dřevostavbou jde i minerální izolace, díky které bude Váš domov dosahovat kýženého komfortu. Nejlepších kvalit pak docílíte s minerální izolací URSA PUREONE.

Řešte dřevostavby jednoduše a profesionálně se systémy Saint-Gobain

Komerční sdělení | Středa, 30. červen 2021

rodinna-drevostavba-CelakoviceJako odborníci víte, že volba materiálů je u dřevostaveb zásadní pro jejich správnou funkčnost a dlouhou životnost. Pomocnou ruku v tomto směru nabízí speciální systémy výrobců Rigips, ISOVER a Weber. Byly navržené přímo pro dřevostavby a řeší otázku izolace, opláštění i fasády.

Špatný výběr tloušťky tepelné izolace se nevyplácí. Jak vybrat tu správnou?

Komerční sdělení | Úterý, 18. květen 2021

Nadkrokevni- zatepleni-strechy-ISOVERJe známo, že zateplení domu ušetří náklady na jeho následné vytápění. Jenže aby se taková investice do budoucna opravdu vyplatila, je potřeba dodržet pár pravidel a vyvarovat se tak nejčastějším chybám při výběru a aplikaci tepelné izolace. K těmto nejčastějším chybám bezpochyby patří i špatně zvolená tloušťka zateplení.

Akustická pohoda v obývacím pokoji. Jak jí docílit?

Lucie Němcová | Úterý, 04. květen 2021

Perforované akustické desky RigitoneDobrý pocit v interiéru není jen otázkou jeho vzhledu, ale také jeho akustických vlastností. Ty působí na náš nervový systém a navozují příjemný pocit klidu, nebo naopak určitou míru stresu a nepohody – přesně opačné kvality, než potřebujeme ke kvalitnímu odpočinku a regeneraci. Jaké kroky tedy vedou k akusticky kvalitnímu prostředí nejen v obývacím pokoji?

Strana 1 z 11

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop