Ovládací panel vzduchotechniky a vytápění v dřevostavběTechnická zařízení v budovách, včetně dřevostaveb, zahrnují systémy pro vytápění, ventilaci, klimatizaci, zásobování vodou, odvod odpadních vod a elektrické rozvody, které zajišťují funkčnost, komfort a bezpečnost prostor. V dřevostavbách je zásadní integrovat tato zařízení s ohledem na specifika materiálu, jako je požární bezpečnost a vlhkost.

Díky výborným tepelně izolačním vlastnostem dřevostaveb lze efektivně využívat moderní technologie, jako jsou tepelná čerpadla nebo solární panely, které snižují energetickou náročnost. Inteligentní technologie navíc zvyšují komfort obyvatel automatizací domácích systémů.

 

Při instalaci vodovodů a kanalizace je klíčové ochránit dřevěné prvky před vlhkostí speciálními izolačními materiály. Celkově integrace technických zařízení do dřevostaveb vyžaduje kombinaci architektonických, stavebních a technických znalostí pro vytvoření bezpečného a energeticky efektivního prostředí, které respektuje vlastnosti dřeva.

Připravili jsme pro vás výpis článků na téma technická zařízení.

 

Kvalitní rozvody vody pro váš moderní dům

Komerční sdělení | Čtvrtek, 25. duben 2024

DrevoaStavby.cz Potrubní systém RAUTITAN REHAU_1Při stavbě rodinného domu investujeme nemalé peníze do všech možných materiálů, technologií i designu, tak aby dům splňoval všechny požadavky komfortního bydlení. Nemělo by se přitom zapomínat na kvalitní rozvody vody, protože hygienicky čistá voda je důležitá potravina. Její doprava od zdroje až do sklenice na stole by neměla být proto podceňována. Zdraví máme přece jen jedno.

 

Italskou cenu za terminál a logistiku získala firma Combilift

Komerční sdělení | Středa, 27. prosinec 2023

COMBi-CB70E vysokozdvižný vozíkCombilift, největší světový výrobce vícesměrných vozíků, kloubových vysokozdvižných vozíků a obkročných nosičů, s nadšením oznamuje, že Combi-CB70E získalo prestižní italské ocenění za terminál a logistiku. Toto prestižní ocenění oceňuje inovaci v provozní oblasti a její závazek ke školení operátorů a bezpečnosti.

 

Jak ušetřit náklady za energie s inteligentní domácností

Redakce | Středa, 18. říjen 2023

Inteligentní domácnostInteligentní domovy už nejsou žádnou žhavou novinkou. Na trhu existuje široká škála inteligentních systémů, díky kterým dokážete pomocí aplikace v mobilním telefonu nebo na tabletu na dálku ovládat vaši domácnost, či dokonce takové, které ji řídí samy bez vašich zásahů. Věděli jste ale, že díky inteligentnímu ovládání domu či bytu můžete ušetřit až 30 % nákladů za energie?

Energetický koncept Fenix po roce provozu v rodinném domě

Komerční sdělení | Středa, 31. květen 2023

Energetický koncept Fenix GroupSpolečnost Fenix Group vždy ve své více jak 30leté historii sázela na řešení, která si sama v praxi opakovaně ověřovala. Touto cestou šla i při využití bateriových stanic a fotovoltaiky. Na rodinném domě v Omicích si firma poprvé vyzkoušela svůj Energetický koncept Fenix ve sféře rezidenčního bydlení.

Rozvody vody s hygienicky čistou vodou

Komerční sdělení | Neděle, 23. duben 2023

REHAU detektor úniku vody 1Shodneme se, že voda je pro náš život extrémně důležitou surovinou, bez které se sotva obejdeme. Faktem je, že její spotřeba stoupá, a příroda již několikrát zvedla varovný prst, aby nám naznačila, že zdroje pitné vody nejsou neomezené. Co z toho vyplývá? S vodou bychom měli každopádně šetřit a efektivně s ní hospodařit. To je také úkol pro rozvody vody v domě, které musí být spolehlivé a bezchybně navržené.

Dřevostavba a internet

Redakce | Pondělí, 28. listopad 2022

DrevoaStavby.cz | Dřevostavba a internetPři stavbě nového nebo rekonstrukci stávajícího domu už dnes neuvažujeme o tom, ZDA je třeba řešit jeho připojení k internetu, ale JAK to nejlépe zrealizovat. Kudy budeme internet přivádět? Spolehneme se na bezdrátové připojení, nebo věříme jen kabelu? Jak zajistíme co nejlepší dosah internetu po celém domě a jeho okolí? Ovlivní něco z toho fakt, že realizujeme dřevostavbu? A k čemu všemu dnes vlastně internet potřebujeme?

Jaké rozvody jsou vhodné pro hygienicky čistou vodu?

Komerční sdělení | Středa, 05. říjen 2022

DrevoaStavby.cz | Jaké rozvody jsou vhodné pro hygienicky čistou vodu REHAUVšimli jste si, jak se v posledních dvou letech změnila hygiena mezi lidmi? Samozřejmě k lepšímu, což je dobře a má to své logické odůvodnění. Je však s podivem, že ne každý se zajímá o hygienu vody ve svém domě, byť je to velmi důležitá potravina.

Inteligentní elektroinstalace v domě aneb na co se nejčastěji ptáte

Redakce | Středa, 08. červen 2022

DrevoaStavby.cz | Inteligentní elektroinstalace v doměInteligentní, chytrá nebo nejlépe automatizovaná domácnost je termín, který dnes už nikoho nepřekvapí. I když především zpočátku převládal názor, že jde o drahou hračku, bez které se ale snadno obejdeme, časy se rychle mění. Jen si vzpomeňte, jak jste se tvářili, když jste poprvé drželi v ruce smartphone. Proč? K čemu? A umíte si dnes představit vyměnit ho za obyčejný tlačítkový mobil? Podobně se budete cítit, když si vyzkoušíte život v chytrém domě. Určitě se vám hlavou honí spousty otázek, tak na ně pojďme společně najít odpověď.

Jak vylepšit kvalitu vody a zbytečně s ní neplýtvat

Komerční sdělení | Pondělí, 25. duben 2022

DrevoaStavby.cz | RE-FINE systém na čištění vody od REHAUI když naštěstí žijeme v té části světa, kde je dobré vody stále dostatek, neměli bychom ochranu její kvality a především efektivní hospodaření s ní podceňovat. Základem je zdravé a bezporuchové potrubí, které nám ji bezpečně přivede „až pod nos". I pokud odebíráte přečištěnou a upravenou vodu z rozvodné sítě, na její kvalitu nejlépe "dohlédnou" filtry mechanických nečistot. A k zodpovědnému hospodaření s vodou patří také opatření, které zamezí jejímu plýtvání – a to jak drobným systematickým únikům, tak velkým a velmi nepříjemným haváriím.

Výrobky LOMAX zákazníkům slouží již 30 let

Komerční sdělení | Pondělí, 28. březen 2022

DrevoaStavby.cz | LOMAX výrobce garážových vrat a stínící techniky Od založení úspěšné rodinné firmy LOMAX uplynulo již třicet let. K narozeninám si výrobce garážových vrat a stínící techniky nadělil nový web, zákazníky zase v soutěži odměnil poukázkou na třicet tisíc na své výrobky.

Druhy hasicích přístrojů a možnosti jejich použití

Komerční sdělení | Pondělí, 14. únor 2022

DrevoaStavby.cz | Druhy hasicích přístrojů a možnosti jejich použití v dřevostavběVolba vhodného hasicího přístroje vypadá jako jednoduchá věc, není ale dobré ji ponechat náhodě. Slouží především ke zdolávání požárů v počáteční fázi rozvoje a v mnoha případech vám může zachránit majetek, zdraví, ale i holý život. Na následujících řádcích vás stručně seznámíme s tím, jak si vybrat správný hasicí přístroj a jak jej používat.

Chytrá domácnost LOMAX – maximální komfort díky účinnému stínění a ovládání hlasem

Komerční sdělení | Pátek, 22. říjen 2021

chytra-domacnost-LOMAXTrh s chytrými zařízeními nastartovaly koncem prvního desetiletí chytré telefony. Postupem času se pak spektrum přístrojů dále rozšiřovalo. Velké popularitě se dodnes těší například chytré náramky či hodinky, hlavním současným trendem je však integrace více zařízení do jednoho uceleného systému. V tuzemském prostředí se tak lze čím dál častěji setkávat s takzvanou chytrou domácností – vzájemně propojenými domácími zařízeními či spotřebiči, které fungují v maximálním souladu. Lze je navíc díky tabletu či chytrému telefonu ovládat prakticky odkudkoliv.

Strana 1 z 9

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop