Rozvody vody s hygienicky čistou vodou

Komerční sdělení | Neděle, 23. duben 2023

REHAU detektor úniku vody 1Shodneme se, že voda je pro náš život extrémně důležitou surovinou, bez které se sotva obejdeme. Faktem je, že její spotřeba stoupá, a příroda již několikrát zvedla varovný prst, aby nám naznačila, že zdroje pitné vody nejsou neomezené. Co z toho vyplývá? S vodou bychom měli každopádně šetřit a efektivně s ní hospodařit. To je také úkol pro rozvody vody v domě, které musí být spolehlivé a bezchybně navržené.

 

Dřevostavba a internet

Redakce | Pondělí, 28. listopad 2022

DrevoaStavby.cz | Dřevostavba a internetPři stavbě nového nebo rekonstrukci stávajícího domu už dnes neuvažujeme o tom, ZDA je třeba řešit jeho připojení k internetu, ale JAK to nejlépe zrealizovat. Kudy budeme internet přivádět? Spolehneme se na bezdrátové připojení, nebo věříme jen kabelu? Jak zajistíme co nejlepší dosah internetu po celém domě a jeho okolí? Ovlivní něco z toho fakt, že realizujeme dřevostavbu? A k čemu všemu dnes vlastně internet potřebujeme?

 

Jaké rozvody jsou vhodné pro hygienicky čistou vodu?

Komerční sdělení | Středa, 05. říjen 2022

DrevoaStavby.cz | Jaké rozvody jsou vhodné pro hygienicky čistou vodu REHAUVšimli jste si, jak se v posledních dvou letech změnila hygiena mezi lidmi? Samozřejmě k lepšímu, což je dobře a má to své logické odůvodnění. Je však s podivem, že ne každý se zajímá o hygienu vody ve svém domě, byť je to velmi důležitá potravina.

Inteligentní elektroinstalace v domě aneb na co se nejčastěji ptáte

Redakce | Středa, 08. červen 2022

DrevoaStavby.cz | Inteligentní elektroinstalace v doměInteligentní, chytrá nebo nejlépe automatizovaná domácnost je termín, který dnes už nikoho nepřekvapí. I když především zpočátku převládal názor, že jde o drahou hračku, bez které se ale snadno obejdeme, časy se rychle mění. Jen si vzpomeňte, jak jste se tvářili, když jste poprvé drželi v ruce smartphone. Proč? K čemu? A umíte si dnes představit vyměnit ho za obyčejný tlačítkový mobil? Podobně se budete cítit, když si vyzkoušíte život v chytrém domě. Určitě se vám hlavou honí spousty otázek, tak na ně pojďme společně najít odpověď.

Jak vylepšit kvalitu vody a zbytečně s ní neplýtvat

Komerční sdělení | Pondělí, 25. duben 2022

DrevoaStavby.cz | RE-FINE systém na čištění vody od REHAUI když naštěstí žijeme v té části světa, kde je dobré vody stále dostatek, neměli bychom ochranu její kvality a především efektivní hospodaření s ní podceňovat. Základem je zdravé a bezporuchové potrubí, které nám ji bezpečně přivede „až pod nos". I pokud odebíráte přečištěnou a upravenou vodu z rozvodné sítě, na její kvalitu nejlépe "dohlédnou" filtry mechanických nečistot. A k zodpovědnému hospodaření s vodou patří také opatření, které zamezí jejímu plýtvání – a to jak drobným systematickým únikům, tak velkým a velmi nepříjemným haváriím.

Výrobky LOMAX zákazníkům slouží již 30 let

Komerční sdělení | Pondělí, 28. březen 2022

DrevoaStavby.cz | LOMAX výrobce garážových vrat a stínící techniky Od založení úspěšné rodinné firmy LOMAX uplynulo již třicet let. K narozeninám si výrobce garážových vrat a stínící techniky nadělil nový web, zákazníky zase v soutěži odměnil poukázkou na třicet tisíc na své výrobky.

Druhy hasicích přístrojů a možnosti jejich použití

Komerční sdělení | Pondělí, 14. únor 2022

DrevoaStavby.cz | Druhy hasicích přístrojů a možnosti jejich použití v dřevostavběVolba vhodného hasicího přístroje vypadá jako jednoduchá věc, není ale dobré ji ponechat náhodě. Slouží především ke zdolávání požárů v počáteční fázi rozvoje a v mnoha případech vám může zachránit majetek, zdraví, ale i holý život. Na následujících řádcích vás stručně seznámíme s tím, jak si vybrat správný hasicí přístroj a jak jej používat.

Chytrá domácnost LOMAX – maximální komfort díky účinnému stínění a ovládání hlasem

Komerční sdělení | Pátek, 22. říjen 2021

chytra-domacnost-LOMAXTrh s chytrými zařízeními nastartovaly koncem prvního desetiletí chytré telefony. Postupem času se pak spektrum přístrojů dále rozšiřovalo. Velké popularitě se dodnes těší například chytré náramky či hodinky, hlavním současným trendem je však integrace více zařízení do jednoho uceleného systému. V tuzemském prostředí se tak lze čím dál častěji setkávat s takzvanou chytrou domácností – vzájemně propojenými domácími zařízeními či spotřebiči, které fungují v maximálním souladu. Lze je navíc díky tabletu či chytrému telefonu ovládat prakticky odkudkoliv.

Domácnost s drátem nebo bez?

Redakce | Pondělí, 16. srpen 2021

chytra-domacnost-uvodniV každé domácnosti neustále přibývá systémů, které se ovládají elektronicky. Zdaleka už to nejsou jen světla, několik spotřebičů a pár zásuvek. Moderní domy mají řízené systémy vytápění, větrání, zatemňování oken, bezpečnosti domu ale i audiovizuální techniky nebo zahradního příslušenství. Samozřejmě je možné řídit každou tuto sféru odděleně, vzhledem ke komfortu, efektivitě a v neposlední řadě i úspoře energie je ale vhodné spojit ovládaní do jednoho celku tak, aby měl uživatel všechno pod kontrolou a aby jednotlivé části mohly fungovat v synergii. Jak toho dosáhnout? Nabízí se dvě alternativy, z nichž každá má svá pro a proti. Jsou jimi „drátová" inteligentní elektroinstalace nebo „bezdrátová" chytrá domácnost.

Jak probíhá stavba dřevostavby v režii těžké techniky

Markéta Kristová | Čtvrtek, 25. březen 2021

tezka-technika-dreamstimeMožná i vám někdy přišlo na mysl, jak naši předkové při stavbách svých prastarých roubenek dopravovali těžké klády na místo, kde si svůj dům stavěli. Neměli k dispozici žádné tahače ani jeřáby, jedinou dopravní technikou byl žebřiňák a pár koní nebo volů – a pak několik chlapů se svaly vycvičenými každodenní dřinou. Bez ruční práce se roubenky neobejdou ani dnes, soustředí se však spíše na opracování dřeva než na jeho přemisťování z lesa do výrobny či na staveniště. Tuto část práce totiž dnes zastávají dopravní a stavební stroje, na což je dobré myslet i při výběru pozemku.


Líbil se Vám článek?

Nové technologické zařízení pro výrobu dřevostaveb

Komerční sdělení | Pondělí, 08. březen 2021

stroj-pro-vyrobu-drevostaveb-WEINMANNTřístolový systém WEINMANN by měl vyrábět stěnové, střešní a stropní panely v rámové a masivní dřevěné konstrukci dřevostaveb. Konkrétně tento výrobní systém si k modernizaci výrobního závodu vybrala dodavatelská společnost dřevostaveb NEMA, která kladla důraz na individuální řešení.

RE.FINE – řešení pro čistou pitnou vodu

Komerční sdělení | Středa, 03. březen 2021

RE.FINE-uvodniLéty prověřený systém rozvodů pitné vody RAUTITAN německé společnosti REHAU z materiálu PE-Xa spojovaný metodou násuvných objímek z plastu nebo mosazi, se v minulém roce rozšířil o řešení, které mají jediný cíl: zlepšit čistotu, bezpečnost a komfort rozvodu pitné vody v objektech. Vedle chytrého detektoru úniku vody RE.GUARD a dávkovače pitné vody RE.SOURCE doplňuje REHAU sortiment novými filtry RE.FINE, které jsou určeny pro instalace do systému pitné vody v obytných budovách podle DIN EN 806-2.

Strana 1 z 9

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop