Příklady toho, jak vytvořit z koupelny neobyčejnou místnost

Dana Jakoubková | Středa, 17. květen 2023

DrevoaStavby.cz Jak proměnit koupelnu v designovou místnost Jistě existují koupelny spojené se stigmatem sterilních místností a zařizovacími předměty, které by i v nemocnici vypadaly nepatřičně. Se špetkou fantazie ale můžete i z hygienického zázemí vykouzlit neobyčejnou místnost. Stačí třeba posunout vztah k barvám, omezit záři chromu nebo přidat pozornost k detailům. Pestrý výběr nejen z redakčních návštěv vám může být inspirací.

 

Barvy v interiéru aneb proč se nebát experimentovat

Lucie Němcová | Neděle, 23. duben 2023

DrevoaStavby.cz - Barvy v interieruFenoménem moderních interiérů se v posledních letech stala paleta neutrálních barev. Sázíme na jistotu, protože nevtíravé tóny se tak snadno neokoukají. Ale je to opravdu tak? Možná je na čase pozvat do našich životů i domovů potenciál a šťavnatost celé barevné palety.

 

Proměny životního prostoru zdravě a snadně. Stačí drobnosti.

Lucie Němcová | Středa, 19. duben 2023

03 pexels-max-rahubovskiy-6180677Každý den se jako lidé více či méně proměňujeme. Nabíráme zkušenosti, měníme perspektivu i postoje… A tyto zcela přirozené posuny potřebujeme reflektovat v místě, kde trávíme čas, abychom s ním zůstávali v souladu. Proto je tak důležitou vlastností každého interiéru a potažmo domu jeho flexibilita. Schopnost přizpůsobit se a měnit. Jak na to, abychom zbytečně neplýtvali našimi zdroji a zároveň ctili hodnoty udržitelnosti?

Barva roku 23 - Silná, elektrizující a rebelská

Dana Jakoubková | Pátek, 17. březen 2023

Bez názvu-1Každou zimu sdílejí světové designérské autority své barevné volby pro nadcházející rok. Pantone – jedna z nejuznávanějších firem v tomto ranku – zvolila odstín Viva Magenta. Barvy z rodiny červené se na vrchol nedostaly dlouhých osm let. Letos však nejde jen o design. Karmínově červená přináší i silné poselství – být jako pěst v sametové rukavici.

Dispozice aneb důležitý opěrný pilíř spokojeného bydlení

Lucie Němcová | Úterý, 14. březen 2023

dreamstime xxl_151622789(1)Základ skvělého interiéru a domova. Někdy se zdá, že vytvořit takový „plánek“ je hračka a stačí k tomu kreativní chvilka a čtverečkovaný papír. Nebo pár minut brouzdání na internetu mezi projekty typových domů, než se objeví ten pravý. Nic nemůže být dál od pravdy. Za skvělou dispozicí na míru je skryta mravenčí práce odborníka integrující mnoho souvislostí. Pro život pak přináší nesrovnatelně vyšší komfort, radost z prostoru a souznění s místem zvaným domov. Nenechte si takovou příležitost ujít.

Proč je důležité najít správnou krytinu pro podlahové vytápění

Dana Jakoubková | Pátek, 10. březen 2023

1 OtvirakŘíká se, že kdo jednou objevil sálavé teplo podlahového vytápění, už se ho nechce vzdát. To jediné, krom papučí, vám udrží nohy v teple. Ale … pokud se netrefíte s podlahovou krytinou, může to významně zatočit s ekonomikou jinak vysoce úsporného systému vytápění.

Knihovny aneb kde sídlí moudrost

Lucie Němcová | Pondělí, 06. březen 2023

DrevoaStavby.cz-Vzdušná knihovnaMůže být ozdobou interiéru, akcelerátorem útulnosti a zdrojem inspirace i zábavy pro všechny členy domácnosti. Knihovna. Portál za hranice poznaného a do světů jiných dimenzí. Odraz našich zájmů. Elegantní ozdoba a zároveň kotva přinášející do domova hřejivost a pocit, že právě tady je to naše místo.

Po stopách zaobleného bydlení

Lucie Němcová | Sobota, 25. únor 2023

00 kornelia-faklova-interier-se-zaoblenou-kuchyni-foto-dalibor-hoffmeister-6Podmanivá realizace s oblými rohy je nejen lahůdkou pro oči, ale také oceňovaným domovem jeho spokojených majitelů. Zajímalo nás, jak vznikal krok za krokem tento kvalitní interiér, domov i neotřelý design. Proto jsme spolu s autorkou projektu nahlíželi do zákulisí návrhu i samotného zhmotnění.

Co sluší roubenkám? Rozhodně kanafas

Redakce | Úterý, 07. únor 2023

DrevoaStavby.cz - Jídelna v kanafasuŘekne-li se kanafas, většina lidí si představí kostičku o velikosti jednoho centimetru, nejspíše bíločervenou. Látka s bohatou historií je už po mnoho generací základním pilířem při zařizování interiérů stylových chalup i moderních roubenek. Víte, co dělá kanafas kanafasem, a že kromě klasických kostiček a proužků dokáže zručný textilní návrhář vyčarovat z kanafasu netušené věci?

Jak správně zařídit interiér srubu aby působil vkusně? Nechte se inspirovat

Redakce | Čtvrtek, 02. únor 2023

DrevoaStavby.cz | Jak správně zařídit interiér srubu?Pokukujete po srubových stavbách a láká vás myšlenka, že si jednou takovou taky pořídíte? Stěny z masivního dřeva, navíc v podobě odkorněných kulatin, svým naturelem lákají mnohé. Možná vás ale napadá, že aby byl srub srubem, musíte tomu zcela podřídit i vnitřní ladění prostoru. Odpověď je značně šalamounská – ano i ne. K zařizování srubu je třeba přistupovat obezřetně a s respektem, když to ale vezmete za správný konec, dokážete do něj napasovat téměř jakýkoliv interiérový styl.

Smaltovaná ocel Kaldewei – materiál do koupelny na věčnost

Komerční sdělení | Pondělí, 23. leden 2023

DrevoaStavby.cz Smaltovaná ocel KaldeweiJedinečná symbióza skla a oceli dnes fascinuje více než kdy jindy. Dva veskrze přírodní materiály odhalují v jedinečné symbióze fascinující vlastnosti, kterých si lidé vždy cenili. Kaldewei spojil odolnou ocel s ušlechtilým sklem a vytvořil znamenitou smaltovanou ocel Kaldewei. Čerpaje ze 100 let zkušeností dnes Kaldewei vytváří špičková řešení pro koupelny z jednotného materiálu s důsledně vysokým standardem kvality, který nachází uznání po celém světě.

Objevte kouzlo sedacího parapetu, který váš interiér zaručeně oživí

Dana Jakoubková | Středa, 18. leden 2023

DrevoaStavby.cz | Sedací okenní parapetUž vás nenapadá, co dalšího byste mohli zahrnout do plánů, aby byl dům přívětivější? Existuje jeden zvláštní malý prostor, který se při návrhu často přehlíží: vnitřní okenní parapet. Je to škoda, protože každá místnost má obvykle alespoň jedno okno. Přesto není kreativní začlenění tohoto prostoru do návrhu běžnou praxí. Pokud pracujete na tom, abyste dům propojili se zahradou a hladká plocha působila hřejivě, sedací parapet je skvělý způsob, jak toho dosáhnout. A v tomto případě platí: nic takového, jako příliš mnoho pohodlí, neexistuje.

Strana 1 z 38

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop