Nový systém podlahového vytápění fermacell® Therm25 nabízí zcela nové možnosti

Komerční sdělení | Čtvrtek, 29. září 2022

DrevoaStavby.cz | Systém podlahového vytápění fermacell ® Therm25Se systémem podlahového vytápění fermacell® Therm25 je nyní k dispozici rychlé a suché řešení pro instalaci podlahového vytápění. Zvláštní výhodou systému je jeho nízká hmotnost a malá instalační výška již od 35 mm. fermacell® Therm25 kombinuje vrstvu záklopu a podlahové vytápění v jednom systému.

 

Dřevěné brikety RUF

Komerční sdělení | Pondělí, 26. září 2022

DrevoaStavby.cz | Dřevěné brikety RUF a jejich výhodyJsou ekologickým zdrojem tepla v budovách. Pochází ze dřeva, ale přitom jej zcela předčí ve svých vlastnostech. To je jen krátké představení dřevěných briket hranatých tvarů. Chcete se dozvědět víc o jejich výhodách? Tak čtěte dál.

 

Tomáš Nemrava: Prefabrikace je obrovská výhoda dřevostaveb

Dana Jakoubková | Pondělí, 26. září 2022

DrevoaStavby.cz rozhovor Tomáš Nemrava prefabrikace dřevostavebOd malička koukal tátovi – majiteli pily – pod ruce. Stál u katru, skládal prkna a učil se. Na dřevu prakticky vyrostl. Ale protože ho bavily počty a později i statika a dynamika, vystudoval beton. První domluvený termín rozhovoru na poslední chvíli zrušil. Ředitel dřevozpracovatelského závodu NEMA a stavební firmy Nema Dřevostavby totiž musel obléknout montérky a stoupnout si ke stroji.


Líbil se Vám článek?

Dřevo v paneláku? Proč ne!

Redakce | Úterý, 20. září 2022

DrevoaStavby.cz | Biodeska NOVATOP v panelákuMáte rádi dřevo, ale ke stavbě dřevostavby se aktuálně nechystáte? To vůbec nevadí. Voňavé masivní dřevo může posloužit pro rekonstrukci jakéhokoliv interiéru. Krásně to dokládá realizace projektu Hnízdo – architekti z ateliéru TVARY pomocí masivních dřevěných biodesek vyčarovali útulné bydlení s kanceláří a saunou v jednom. Při pohledu na zenový prostor, důmyslně propojený s ozeleněnou lodžií, by asi jen málokdo hádal, že se jedná o byt s původní dispozicí 3+1 v osmém patře panelového domu nedaleko centra Ostravy.

SYNEGO SLIDE versus HS portál. Jaký zvolit posuvný systém otevírání?

Komerční sdělení | Pátek, 09. září 2022

DrevoaStavby.cz | REHAU-Jaký si zvolit posuvný systém otevíráníVelkoformátová okna a skleněné stěny k současné moderní architektuře neodmyslitelně patří. Jaký ale zvolit systém otevírání, aby vyhovoval požadavkům investora a současně i jeho peněžence? Základní posuvně-sklopný systém (PSK) je limitován únosností, velikostí, a navíc trpí poruchovostí. Proto u větších, a to znamená i těžších formátů, většina zájemců sahá po jiných variantách. Firma REHAU, která patří mezi průkopníky velkoformátových systémů, nabízí dva moderní systémy: zdvižně posuvný tzv. HS portál, určený pro největší zasklení, nebo ekonomičtější řešení SYNEGO SLIDE. V jaké situaci je který systém lepší?

Kvalitní okna, dveře a venkovní stínění LOMAX za akční ceny pouze do konce října

Komerční sdělení | Středa, 07. září 2022

DrevoaStavby.cz | Kvalitní okna a dveře LOMAXSkoro polovina Čechů chce kvůli vysokým cenám energií investovat do bydlení. Za zbytečnými energetickými ztrátami totiž často stojí staré či nekvalitní domovní příslušenství, kdy například stará okna propustí až 30 % tepla. Aby lidé do kvalitního pláště domu mohli investovat ještě tento rok, nabízí společnost Lomax až do konce října všechny své produkty za akční ceny, které pomohou zkrotit vysokou inflaci.

Jak a čím nejlépe chránit dřevo?

Redakce | Pondělí, 05. září 2022

DrevoaStavby.cz | Jak nejlépe chránit dřevoAby byly dřevěné prvky ve stavbách schopny dlouhodobě plnit své funkce, je třeba vždy zvážit mnohé faktory týkající se vhodného výběru dřeviny, způsobu jeho opracování a zejména konstrukčního zabudování. Abychom pro vybranou konstrukci zvolili vhodný druh dřeva, nemusíme těžit kmeny exotických stromů. Příroda vždy a zcela přirozeně poskytuje pro dané zeměpisné oblasti dostatečnou surovinovou základnu. Otázkou je, zda ji dokážeme vhodně využít. Používat pro naše stavby dřevo těžené tisíce kilometrů daleko není zcela jistě znakem trvale udržitelného a šetrného stavění.

Jak vybrat kotel na pelety do novostavby?

Komerční sdělení | Pondělí, 05. září 2022

DrevoaStavby.cz | Peletový kotel OPOPDůvodů pro instalaci kotle na pevná paliva se v dnešní době najde více než dost. Nejistá situace v dodávkách plynu, dramatické zdražování plynu i elektřiny nebo například možnost předzásobit se palivem ve chvíli, kdy se vám to hodí.

Fasádní obklady James Hardie – dlouhá životnost, perfektní vzhled a snadná montáž

Komerční sdělení | Pondělí, 05. září 2022

DrevoaStavby.cz | Fasádní obklady JamesHardieObkladové desky HardiePlank® a velkoformátové panely HardiePanel® z vláknocementu od společnosti James Hardie Europe propůjčí budovám jedinečný charakter. Navíc jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, mají dlouhou životnost a jsou k dostání v různých strukturách, stejně jako v bezpočtu barev.

Novinky Schiedel reagují na zvýšenou poptávku po alternativních zdrojích

Komerční sdělení | Pátek, 26. srpen 2022

DrevoaStavby.cz | NOVINKA Schiedel MIMASTěsně před začátkem topné sezóny uvádí společnost Schiedel na trh dvě novinky. Krbová kamna Schiedel SARGAS a MIMAS v kombinaci s komínovým systémem Schiedel Permeter Smooth Air. Portfolio komínových těles s kompatibilními krbovými kamny se tak rozroste o dvě cenově zajímavé varianty.

Povedená rekonstrukce krkonošské hájenky

Redakce | Neděle, 21. srpen 2022

DrevoaStavby.cz | Rekonstrukce krkonošské hájenkyTypické krkonošské stavení staré více než sto let prošlo v průběhu svého života řadou přístaveb a nástaveb. S novými majiteli dostala hájenka včetně hospodářské přístavby nový kabát. Protože bylo od začátku jasné, že rekonstrukce nebude jednoduchá a bude se třeba přizpůsobit nejen historicky použitým materiálům, ale i požadavkům CHKO, zadali návrh stavebních úprav architektonickému studiu KURZ architects.

Zateplete dřevostavbu novinkou – foukanou izolací URSA Pure Floc

Komerční sdělení | Neděle, 14. srpen 2022

DrevoaStavby.cz | Foukaná izolace URSA Pure FlocCeny energií rostou a jejich výše, jak se zdá, nemá strop. To jsou hlavní důvody, proč se teď mnoho stavebníků pouští do zateplení domu, čímž chtějí ušetřit náklady. Výrazných úspor za energie lze dosáhnout vhodným zateplením minerální izolací, díky které se minimalizují tepelné ztráty v domě. Nedostatek standardních formátovaných minerálních izolací dokonale nahradí novinka předního výrobce a distributora minerálních izolací URSA, foukaná izolace URSA Pure Floc.

Strana 1 z 98

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop