Vybudovat zelenou střechu na pergole nebo garáži zvládnete i svépomocí

Redakce | Úterý, 27. červenec 2021

zelena-strechaI když by se to na první pohled mohlo tak zdát, vybudovat si zelenou nebo chcete-li vegetační střechu není žádná velká věda. Zručný kutil to zvládne klidně i svépomocí. A hodí se třeba i na zastřešení pergoly nebo na garáž!

 

Difuzně otevřenou nebo uzavřenou skladbu stěny dřevostavby?

Redakce | Pondělí, 26. červenec 2021

drevena-konstrukce-drevostavbyZemní vlhkost, zatékání srážkové vody a vnikání vzdušné vlhkosti do konstrukce – to vše ohrožuje dřevostavbu často mnohem více než klasické zděné domy. Proto je velice důležitá správná skladba obálky neboli obvodového pláště. Stavebník má přitom na výběr mezi dvěma systémy – difuzně otevřeným a uzavřeným, které se liší principem i materiály, z něhož jsou vyrobeny. Který je ovšem pro dřevostavbu výhodnější a podle čeho se rozhodnout?

 

Kvalitní nerezový komín stojí na detailech

Komerční sdělení | Pátek, 16. červenec 2021

Schiedel SiriusPlápolající oheň, příjemné sálavé teplo a úsporné ekologické vytápění - to vše vnáší do interiéru kvalitní krbová vložka. Pokud máte obavy, že by si moderní dřevostavby a vytápění ohněm nerozuměly, přesvědčíme vás, že tomu tak není. Stačí jen vybrat takového dodavatele krbových kamen, který bude schopen vyhovět současným přísným kritériím a ideálně dodat i komínové těleso se všemi potřebnými doplňky pro bezpečný odvod spalin. Tím zabijete dvě mouchy jednou ranou a ušetříte si celou řadu starostí.

Z původní fary vytvořili dechberoucí kavárnu a stylový penzion

Redakce | Středa, 14. červenec 2021

rekonstrukce-fary-cafe-fara-uvodniPojďte se s námi podívat do jedné poněkud neobvyklé stavby. Původní faru patřící k sousednímu kostelíku proměnili noví majitelé na kavárnu, ale to nestačilo. Bylo třeba někde ubytovat hosty, a tak se původní hospodářské zázemí postupně proměnilo v architektonicky propracovanou dřevostavbu, která ale dodnes nese název stodola.


Líbil se Vám článek?

Příčka jako důležitý detail dřevostavby. Co je dobré vědět?

Redakce | Středa, 07. červenec 2021

příčka v dřevostavběZatímco u obvodových stěn dřevostavby řešíme především jejich tepelněizolační schopnosti, u většiny vnitřních nosných stěn a dělicích příček se zaměřujeme hlavně na jejich akustické parametry. Jakých vlastností bychom si u vnitřních sendvičových stěn v dřevostavbě měli všímat? Rozhoduje jenom jejich tloušťka, nebo víc záleží na materiálu a konstrukčním řešení? Jaká specifická místa, tedy detaily, bychom si při výstavbě vnitřních stěn měli pohlídat, aby byl výsledek přesně podle našich představ?

Po rekonstrukci je malý horský domek dřevostavbou jen naoko

Redakce | Úterý, 06. červenec 2021

drevostavba-Krkonose-uvodni-fotkaNa malém horském domku, ke kterému se jeho majitelé dostávají v zimním období zásadně po svých nebo na běžkách, nás zaujal především zajímavý interiér jako vystřižený z truhlářské dílny. Ačkoliv nosné stěny této rekonstrukce zůstaly (tak trochu omylem) zděné, ve všech ostatních směrech bychom dům mohli označit za dřevostavbu.


Líbil se Vám článek?

Řešte dřevostavby jednoduše a profesionálně se systémy Saint-Gobain

Komerční sdělení | Středa, 30. červen 2021

rodinna-drevostavba-CelakoviceJako odborníci víte, že volba materiálů je u dřevostaveb zásadní pro jejich správnou funkčnost a dlouhou životnost. Pomocnou ruku v tomto směru nabízí speciální systémy výrobců Rigips, ISOVER a Weber. Byly navržené přímo pro dřevostavby a řeší otázku izolace, opláštění i fasády.

Jak si doma nastavit správnou teplotu?

Redakce | Úterý, 29. červen 2021

jak-si-doma-nastavit-spravnou-teplotuNa tom, jak se cítíme v interiéru, ať už jsme doma, v práci nebo ve škole, má velkou zásluhu vnitřní mikroklima. Optimální prostředí neudává jen teplota, ale také vlhkost a v neposlední řadě i čistota vzduchu. Přetápění obytných místností bylo a mnohdy stále je nešvarem, kterému se zejména v Čechách docela daří. Jak je to ale se zdravotními, ekonomickými a ekologickými důsledky?


Líbil se Vám článek?

Když z domova uniká teplo, aneb tepelná technika v dřevostavbách

Komerční sdělení | Středa, 16. červen 2021

dřevostavba-URSA-bez skladeb v2V České republice sice dominuje silná tradice zděných domů, ale na trhu se pevně usadily také dřevostavby, které se stávají stále oblíbenějšími díky svým energetickým i ekologickým výhodám. Pro nízkou spotřebu energií jsou sice přímo stvořené, ale stejně jako u ostatních staveb v nich použitím nesprávné či nedostatečné izolace může docházet ke značným tepelným ztrátám. Proto při jejich výstavbě nesmíme zapomenout na správnou tepelnou techniku. Ta zamezí únikům tepla, finančním nákladům a vytvoří pro koncové uživatele stavby prvotřídní komfort.

Letní ochlazení? Venkovní žaluzie předčí klimatizaci z hlediska zdraví i ekologie

Komerční sdělení | Úterý, 15. červen 2021

lomax venkovní žaluzieRostoucí letní teploty začínají pomalu narušovat tepelnou pohodu v domácnostech. Lidé proto hledají možnosti, jak interiér co nejefektivněji ochladit. V jádru se nabízí dvě varianty – klimatizace nebo stínicí technika. Pokud uživatel sáhne po druhé variantě, dostane se mu na rozdíl od klimatizace ekologického a zdravotně nezávadného řešení.

Jak si zajistit opravdu kvalitní spánek?

Komerční sdělení | Neděle, 13. červen 2021

jak-na-kvalitni-spanekUž naše maminky dobře věděly, že před spaním se musí pořádně vyvětrat. Jen tak získáme kvalitní a zdravý spánek. Nepotřebovaly k tomu žádné měřáky. Větralo se "klasicky" nárazově, okna dokořán, nejlépe "průvanem". A že se větralo teplo ven? To nikomu nevadilo. Energie byla levnější, interiéry byly přetápěné, a to často zejména právě na noc. Jak je to s větráním dnes?

Tichost tepelných čerpadel značí jejich kvalitu

Komerční sdělení | Pátek, 11. červen 2021

tiche-tepelne-cerpadlo-ACONDPoužitím tepelného čerpadla šetří stavebník každoročně nemalé částky, proto počet tepelných čerpadel každoročně prudce roste. Zákazníci hledají úsporné, bezpracné a ekologické vytápění. Zároveň s tím se ale častěji objevují zbytečné potíže s hlučností tepelných čerpadel. Výběrem hlučného tepelného čerpadla může stavebník ohrozit kvalitu svého života, sousedské vztahy a zadělat si na potíže se stavebním úřadem. Potížím s hlučností je přitom velmi jednoduché předejít. Stačí si vybrat tiché tepelné čerpadlo.

Strana 1 z 91

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop