Roubenka, která se staví srdcem

Komerční sdělení | Středa, 21. říjen 2020

roubenka-kulhavy-uvodniAlespoň to dokazuje příběh truhláře Zdeňka Kulhavého. Stavba vlastní chalupy ho natolik pohltila, že se rozhodl ke své truhlářské profesi přibrat ještě tradiční tesařinu. Na zakázku a doslova na klíč staví pohádkové roubenky, ze kterých dýchá kus historie, řemeslné zručnosti i lákavé nostalgie.

 

Sedm důvodů proč si vybrat podlahového vytápění

Komerční sdělení | Pátek, 16. říjen 2020

podlahove-vytapeni-REHAU-uvodniSystém vytápění dřevostavby je důležitou otázkou, kterou si pokládají stavebníci novostaveb, ale i ti, kteří se pouštějí do rozsáhlejší rekonstrukce. Teplovodní podlahové vytápění není samozřejmě žádná novinka, přesto se i v této oblasti dějí inovace. Pokud uvažujete o tomto systému, máme pro vás několik užitečných informací, například v čem se teplovodní „podlahovka" odlišuje od ostatních druhů vytápění a proč nad nimi vyniká.

 

Betonové střešní tašky lákají na svou špičkovou technologii i design

Komerční sdělení | Úterý, 13. říjen 2020

Římská taška má mohurný profilBetonové střešní tašky jsou pověstné svou mimořádnou odolností a trvanlivostí. Vynikají také rozmanitou nabídkou profilů, barevného provedení či povrchových úprav. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější, které zajisté oživí a ochrání střechu vaší dřevostavby!

Výjimečné projekty si žádají výjimečný přístup i provedení, o tom ví své firma KASPER CZ

Komerční sdělení | Úterý, 13. říjen 2020

projekty CLTTrutnovská firma KASPER CZ již přes 25 let vyrábí a dodává dřevěné nosné konstrukce nejen pro dřevostavby, ale i pro nejrůznější atypické objekty. Využívá inovativních řešení a pravidelně investuje nemalé prostředky do moderního strojního vybavení i nejnovějších softwarů. Zakládá si na vysoké kvalitě odvedené práce a používaných materiálů, dobré komunikaci s klientem a profesionálním přístupu ke každé zakázce. Díky tomu je firma podepsaná pod mnoha jedinečnými projekty.

Na stavbě domu se rozhodně nevyplácí šetřit aneb co na střeše rozhodně nefunguje

Komerční sdělení | Středa, 07. říjen 2020

SATJAM RAPID 510-dumV průběhu let se stavebnictví proměnilo. Hlavním novodobým rysem je realizace staveb vybalancovaných na hraně. Finance určené pro stavbu mají jasně daný strop, kterým se ale investoři neradi nechávají omezovat, pokud jde o velkolepost jejich obydlí. Pak nezbývá než ušetřit na tom ostatním. Jednotlivě sice každé levné řešení vyhovuje, jenže problém nastává při jejich vzájemném spolupůsobení.

Dřevostavbu ze sendvičových panelů lze na stavbě poskládat za pár hodin

Dana Jakoubková | Pondělí, 05. říjen 2020

sendvicove-panely-dreamstimeJe to obdobné jako u sendviče, který si dáte ke sváče – mezi dva plátky pečiva je vložen jeden, nebo více druhů náplně; tu sýr a šunka, jinde salát a rajče, prostě co komu libo. Na jeho počátku byl Lord Sandwic, který byl natolik vytíženým úředníkem monarchie ve druhé polovině 18. století, že potřeboval oběd, který by ho příliš nezdržel. A přesně o tom je i sendvič pro stavbu domu – jde především o čas, který se jeho využitím ušetří.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Hliníková střecha domu v Tatrách je v kombinaci se dřevem, sklem a betonem opravdu pozoruhodná

Redakce | Čtvrtek, 01. říjen 2020

Dum-v-Tatrach-uvodniSklo, beton a hliník v harmonii se dřevem – Jan Karpiel junior a Marcin Steindel udali „Domem v Tatrách" tón a modifikovali tradiční styl Zakopaného směrem k moderně.

Dopřejte své dřevostavbě střechu s hvězdnou technologií

Redakce | Úterý, 29. září 2020

6-TEGALIT-BRAMACBetonové střešní tašky s technologií STAR od výrobce Bramac reprezentují nejnovější trend v oblasti výroby střešních krytin. Tyto střešní tašky mají velmi hladký povrch, jsou mimořádně odolné a pevné, ale navíc také omezují přehřívání střechy dřevostavby v letním období.

30 let výročí skupiny FENIX aneb tři desetiletí bourání mýtů o elektrickém vytápění

Redakce | Úterý, 29. září 2020

Cyril Svozil jr Cyril Svozil (CS) Kateřina Jezerská (KJ)Řada českých firem, které vznikly v Česku v první polovině 90. let, se v současnosti nachází ve fázi první generační výměny. Důležitost předání firmy z generace zakladatelů na své děti se tak i u nás stává jedním z aktuálních témat. Skupina FENIX, největší evropský výrobce elektrických sálavých topných systémů, oslavila letos 30 let své existence a mezigenerační výměna ve vedení probíhá i u ní. O minulosti, přítomnosti a budoucnosti firmy a elektrického sálavého vytápění jsme mluvili s Ing. Cyrilem Svozilem, zakladatelem a předsedou správní rady akciové společnosti FENIX Group, jeho dcerou, Ing. Kateřinou Jezerskou, ředitelkou společnosti Fenix Trading s.r.o. z Jeseníku a Mgr. Cyrilem Svozilem jr., ředitelem společnost AERS s.r.o.

Věděli jste, že nezateplenou střechou může z dřevostavby utíkat až 30 % tepla?

Komerční sdělení | Pondělí, 28. září 2020

ursa-izolace-strechy-tepelne-ztraty-domu-ilustraceStřecha neodmyslitelně patří k základním konstrukčním prvkům každého domu. Kromě toho, že chrání stavbu před povětrnostními vlivy, má velmi důležitou funkci i při hospodaření budovy s teplem. Vzhledem k tomu, že teplo stoupá vzhůru, patří správná konstrukce a zateplení střechy ke klíčovým faktorům, které ovlivňují, jak moc bude dům energeticky hospodárný. Nezateplenou střechou totiž může unikat 25 až 30 procent veškerého tepla určeného k vytápění dřevostavby!

Cedrové dřevo je ideální nejen pro stavbu roubených domů, objevte jeho další využití

Dana D. Daňková | Pondělí, 21. září 2020

cedrove-drevo-uvodniZápadní červený cedr je úžasná dřevina mnoha barevných odstínů, zajímavé textury, skvostného vzhledu a nádherné přírodní jemné vůně léčivých esenciálních olejů. Domy z tohoto dřeva jsou schopny udržet optimální vlhkost v místnosti, i bez použití ochranných nátěrů je neobyčejně trvanlivé a odolné vůči plísním, houbám, hmyzu i povětrnostním podmínkám. V domě udržuje cedr díky svým vlastnostem elektrostaticky neutrální prostředí s vyrovnaným mikroklimatem. Jaký je červený cedr pod drobnohledem odborníka? Ptali jsme se Ing. Štěpána Bartoše, který cedrové domy staví a této dřevině se podíval hluboko pod kůru.

Betonové tašky na střeše dřevostavby jsou tou správnou volbou. Jaké výhody přinášejí?

Komerční sdělení | Středa, 16. září 2020

BRAMAC-uvodni-drevostavba-betonova-taskaMezi stavebníky dřevostaveb roste v posledních letech obliba betonových tašek na střeše. Vybrali jsme pro vás dva modely od prémiové značky BMI Bramac, které spojují klasický šarm s celou řadou praktických benefitů. Vaše nová střecha vás ani za pár let neomrzí, zároveň vaší dřevostavbě poskytne účinnou ochranu před bouřkami, krupobitím a jinými extrémními výkyvy počasí.

Strana 1 z 85

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop