Materiálový výběr pro vaše okapy na střechu domu

Redakce | Neděle, 09. leden 2022

DrevoaStavby.cz | Okapový systém na střeše dřevostavbyJste zrovna ve fází vybírání nejvhodnějšího odvodňovacího systému a dalších klempířských prvků na vaši střechu? Bezúdržbovost, odpovídající životnost, vzhled, ale i komplexnost systému a dobrý záruční a pozáruční servis zaručí, že do sebe všechno krásně zapadne a bez vašeho dalšího přispění bude sloužit dlouhá léta.

 

Když se zeď potká s roubením

Redakce | Středa, 05. leden 2022

DrevoaStavby.cz | Napojení zdí na roubeníPři kombinaci dřevěných a zděných prvků v konstrukci roubeného domu je nezbytné vyřešit vzájemné chování těchto prvků během sesedání stavby tak, aby se obě hmoty dostaly na stejnou úroveň. Problematické tedy bývá napojení zděné příčky na roubenou stěnu či strop, případně napojení zděné a roubené části domu.

 

Údržba a čištění rekuperační jednotky v domě

Dana Jakoubková | Pondělí, 03. leden 2022

DrevoaStavby.cz | Údržba a čištění rekuperační jednotky s řízeným větráním teplaNenašla jsem žádnou vědeckou studii, která by prokázala negativní dopad řízeného větrání na zdraví. Systém se však může stát silným zdrojem znečištění interiéru v důsledku nedostatečné kontroly, špatné údržby či nevhodného používání. Kdy je lepší systém zcela vypnout, proč ho jindy rozhodně nevypínat anebo proč k výměně filtru nepotřebujete budík? Na to a leccos dalšího nám odpověděli odborníci na slovo vzatí.


Líbil se Vám článek?

Rádce na beton 7. díl: Ošetřování betonu

Komerční sdělení | Středa, 22. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Ošetřování betonuNa čerstvý beton uložený do konstrukce působí negativně vlivy prostředí, jakými jsou sluneční svit, vítr, déšť, často i mráz. Pod pojmem ošetřování betonu se skrývá soubor opatření, která tyto vlivy minimalizují.

Konstrukční sádrokartonová deska si s dřevostavbou skvěle rozumí

Komerční sdělení | Pondělí, 13. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Rodinný dům Vysoký ÚjezdZvažujete stavbu nebo koupi dřevostavby a řešíte výběr skladby konstrukce? Vsaďte na konstrukční sádrokarton RigiStabil. Vyznačuje se vysokou pevností v ohybu i tvrdostí povrchu. Snadno na něj zavěsíte i celou kuchyňskou linku.

Zdravá foukaná izolace zajišťuje vnitřní pohodu v domě po celý rok

Komerční sdělení | Čtvrtek, 09. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Foukaná izolace Cimatizer PlusFoukaná celulózová izolace Climatizer Plus je skvělou volbou ve chvíli, kdy jste se rozhodli zateplit váš dům. Skvělé izolační vlastnosti této izolace totiž zajišťují příjemné klima v domě během horkých letních dní, kdy zamezuje přehřívání domu, stejně jako v zimním období, kdy foukaná izolace eliminuje tepelné úniky. Foukaná izolace má i další přesvědčivé vlastnosti, které z ní právem dělají jednu z nejprodávanějších stavebních izolací.

Fasáda s otevřenými spárami je nevšední, futuristická i extra individuální

Dana Jakoubková | Pondělí, 06. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Fasáda dřevostavby s otevřenými spáramiPojem provětrávaná nebo odvětrávaná fasáda, kdy je obklad zavěšen na nosném roštu, který umožňuje proudění vzduchu, je už jistě stavebníkům znám. Ale fasáda s otevřenými spárami zatím u rodinných domů běžná není. Jde přitom o zcela jedinečný architektonický výraz, který může povýšit pohled na dům na zážitek.


Líbil se Vám článek?

Rádce na beton 6. díl: Zpracování betonu

Komerční sdělení | Pondělí, 06. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Českomoravský beton - Zpracování betonuPřed vraty staveniště se každou chvíli objeví Vámi smluvený autodomíchávač s dodávkou betonu. Čeká vás zpracování betonu, které zahrnuje činnosti sestávající z ukládání betonu do bednění nebo formy, z jeho zhutnění a úpravy do požadovaných rozměrů a tvarů.

Pořiďte si spolehlivé české sporáky a kamna

Komerční sdělení | Čtvrtek, 02. prosinec 2021

DrevoaStavby-sporak-KVS-MoraviaSpolečnost KVS EKODIVIZE a.s. se závodem ve Dvorcích – malé vesničky na severní Moravě v podhůří Jeseníků – je předním českým výrobcem spotřebičů na pevná paliva, které dodává na český trh pod značkou KVS MORAVIA více než 25 let.

Nástavba z masivních dřevěných panelů vyřešila problém s nedostatkem místa

Dagmar Šimonová | Středa, 01. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Nástavba z masivních dřevěných panelů NOVATOPDům postavený svépomocí mezi lety 1977-1979 ze škvárobetonových panelů se stal, stejně jako jeho sourozenci, terčem mnoha odborných diskuzí. Vysoká koncentrace radonu ve škvárobetonu ostatně vedla až k vytvoření prvních vyhlášek a zákonů orientovaných na tuto problematiku. V 90. Letech byl tak dům opatřen řízeným větráním s rekuperací tepla, která problém vyřešila. Po roce 2010 se majitelé rozhodli v revitalizaci domu pokračovat.


Líbil se Vám článek?

Nový krov přinesl starému domu po rekonstrukci metry navíc

Dagmar Šimonová | Úterý, 30. listopad 2021

DrevoaStavby-rekonstrukce-stareho-domu-vysledna-podoba-1Když se noví majitelé, kteří koupili chátrající dům v klidné pražské lokalitě, rozhodli pro rekonstrukci, bylo jasné, že by stavba potřebovala nafouknout, aby vyhovovala potřebám rozrostlé rodiny. Problém byl, že po dobu rekonstrukce potřebovali investoři dům obývat. A také se rozhodli, že nechtějí nijak výrazně měnit jeho tvar ani barvu, protože se na místo a ke stávající zástavbě jednoduše hodí.


Líbil se Vám článek?

Hotel z filmu Homolka a tobolka se dočkal moderního kabátu

Markéta Bernardová | Pátek, 26. listopad 2021

DrevoaStavby.cz | Rekonstrukce hotelu Palace firmou KASPER CZK rekonstrukcím budov, ať už jakkoli rozsáhlým, se často přistupuje s jasným záměrem - zachovat v co největší míře původní architekturu a podobu staveb za pomocí moderních postupů a kvalitních materiálů. V některých případech je taková revitalizace poměrně snadná a postavená především na designových prvcích. Jindy je třeba sofistikované konstrukční řešení. Zajímavou výzvou tohoto typu byla rekonstrukce hotelu Palace ve Špindlerově Mlýně a především pak jeho střešní konstrukce.

Strana 1 z 94

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop