Benefity a úskalí velkoformátových oken

Redakce | Úterý, 19. říjen 2021

DrevoStavby-velkoformatova-okna-slavonaVelkoformátová okna jsou dnes znakem moderní architektury. Nabízejí dokonalé propojení interiéru s exteriérem a samozřejmě také vynikající prosvětlení. Díky neustále se zlepšujícím technologiím jsou jejich tepelně-technické charakteristiky na takové úrovni, že se masivního prosklení nemusíme bát ani v nízkoenergetických a pasivních domech. Benefity velkoformátových oken určitě převažují, ovšem jsou tu i jistá úskalí, která musíme mít na zřeteli.

 

Ušetřete náklady na vytápění. Zateplete okna venkovním stíněním!

Komerční sdělení | Pondělí, 18. říjen 2021

Climax venkovni-zaluzie-C-80_1Až 40 % tepelných ztrát způsobují stará nebo nekvalitní okna. Únik tepla přitom můžete výrazně snížit pomocí předokenních rolet.

 

Větrání v domě je věda

Dana Jakoubková | Pondělí, 11. říjen 2021

Drevoastavby.cz | Větrání v domě je vědaTepelně-vlhkostní bilance letošního léta byla u nás doma tragická. Prakticky celé tři měsíce se nepodařilo snížit vlhkost vzduchu uvnitř domu pod osmdesát procent. Důsledky byly patrné nejen fyzicky v podobě vlhké postele i oblečení ve skříni, ale spory plísní a roztoči mě strašili i ve snu. Jsem rozhodně větrací typ – od jara do podzimu mám okna i dveře dokořán. Jenže letos se sešlo několik faktorů, na které bylo přirozené větrání krátké.

Víte, jaké vytápění je dnes nejefektivnější?

Komerční sdělení | Pondělí, 11. říjen 2021

Drevoastavby.cz | Víte, jaké podlahové vytápění je dnes nejefektivnější? REHAUKomfort užívání každého domu je alfou a omegou spokojenosti jeho obyvatel. Ve chvíli, kdy se v interiéru necítíte dobře, nezáleží na tom, zda je dům architektonickým skvostem, nebo klasickým typovým domečkem. Tepelná pohoda je jednou z nejdůležitějších součástí vnitřního mikroklimatu a především bezproblémová a důmyslná regulace otopného systému dokáže značně zvýšit kvalitu bydlení. Proč je podlahové vytápění jedním z nejefektivnějších systémů současnosti? A na jaké parametry dávat pozor při výběru nejlepšího systému?

Výhody a úskalí založení domu způsobem crawl space

Redakce | Pondělí, 04. říjen 2021

crawl-space-zalozeni-nad-terenem-drevostavba156937702Způsobů založení rodinného domu je celá řada, přesto v maximální možné míře převládá v rámci rodinného bydlení založení na železobetonovou základovou desku. V souvislosti s výstavbou dřevostaveb se ovšem stále častěji hovoří o tzv. crawl space, tedy založení domu nad větranou vzduchovou mezerou. U nás je tento způsob zatím přijímán rozpor uplně – jeho jednoznačné výhody kráčí totiž ruku v ruce s pro nás možná trochu nezvyklými omezeními.


Líbil se Vám článek?

Objevte kouzlo sedlácké barvy

Komerční sdělení | Úterý, 21. září 2021

SOKRATES-modra-barva-na-zahradnim-domkuSedlácká barva je produkt nové kategorie nátěrových hmot, který je speciálně zaměřen na zjednodušení nátěrového systému s maximálním prodloužením životnosti, tedy na snížení četnosti oprav. Je sice určena přednostně na surové dřevo, její možnosti jsou však mnohem širší.

Novinka: Akustické desky z dřevní vlny, s požární odolností A2

Komerční sdělení | Čtvrtek, 16. září 2021

akusticke podhledy_acutec6Stále častěji se v kancelářích, komerčních prostorech, školách, restauracích nebo sportovištích, řeší prostorová akustika. Na útlum vznikající ozvěny a hluku je třeba porézních materiálů, které dobře pohlcují zvukové vlny. Požadavky na vhodné materiály pro komerční projekty, jsou přitom vysoká odolnost, nehořlavost (A2) a praktická údržba. Jedním ze specialistů na prostorovou akustiku u nás je firma ACUTEC s.r.o., která vstupuje na český trh s novinkou! Akustické desky ACU-CEW jsou vyrobené z dřevní vlny a cementu, známé také pod označením heraklit ale ve zcela novém pojetí formátů, struktury a barevných úprav. Díky svému vzhledu skvěle zapadají do moderních i industriálních interiérů.

Mýty o dřevostavbách, kterým lidé ještě pořád věří

Komerční sdělení | Čtvrtek, 16. září 2021

dřevostavba-URSAPřestože roste jejich popularita, jsou dřevostavby stále opředeny mýty a zkreslenými představami. Mnoho lidí tak tento typ bydlení zbytečně odsoudí, aniž by si zjistili dostatek informací. Jaké jsou výhody dřevostavby? Jaké jsou nejčastější mýty s ní spojené? Odpovědi a vysvětlení nám podá odbornice ze společnosti URSA architektka Tereza Vojancová.

Prastarý dům se po sto letech dočkal zcela zásadní rekonstrukce. Jeho interiér vás překvapí

Dagmar Šimonová | Neděle, 12. září 2021

rekonstrukce-německého-domu-uvodniNa náměstí v Limburku nedaleko německého Koblenzu stojí prastarý dům. Postavili ho někdy ve 14. století tehdy obvyklou technikou hrázděného zdiva – dřevěná nosná konstrukce, dnes bychom řekli těžký dřevěný skelet, s výplní volných vnitřních prostor nenosným materiálem, nejčastěji hlínou nebo vepřovicemi. dnes dům vypadá, jako by ho postavili loni a ne před polovinou milénia. Ještě zajímavější je ale jeho interiér.


Líbil se Vám článek?

Dřevostavba a vytápění krbem, jde to dohromady?

Komerční sdělení | Čtvrtek, 09. září 2021

krbova-vlozka-v-drevostavbeRozhodnutí pro pořízení krbu pro nízkoenergetický nebo pasivní dům bývá jedno z prvních, které při plánování stavby rodinného domu padne. Je to jednoznačně správné rozhodnutí, ale u energeticky úsporných domů je důležitý nejen přesný výpočet výkonu, ale také za jakým účelem si krbovou vložku pořizujete.

Své peníze se Pavel rozhodl použít na záchranu zchátralé roubenky, kterou celou zrekonstruoval

Dana D. Daňková | Čtvrtek, 09. září 2021

rekonstrukce-roubenka-zdarske-vrchy-uvodniRoubenky k naší lidové architektuře neodmyslitelně patří. Čím hlouběji však jdeme do minulosti, tím méně jich nacházíme. Kráska, kterou navštívíme tentokrát, by v rodném listě mohla mít letopočet začínající osmnáctkou. Přesně se to neví. A i kdyby, ženy přece svůj věk neprozrazují. A nakonec osmnáct je nádherný věk...


Líbil se Vám článek?

Pečujte správně o svá okna, vydrží dlouho krásná a funkční

Komerční sdělení | Čtvrtek, 09. září 2021

cisteni-a-udrzba-oken-uvodniOkna nejsou jen výplní stavebního otvoru, ale plní celou řadu důležitých funkcí. Poskytují světlo a jsou také spojovacím mostem mezi obyvateli domu a jeho okolí. Kromě toho, že musí splňovat mnoho dalších požadavků ze strany uživatelů, musí také dlouho perfektně sloužit a dobře vypadat. A je jedno, zda se jedná o okna plastová, dřevěná či hliníková. Protože nejprodávanější jsou okna plastová, nabízíme několik rad, jak o ně pečovat.

Strana 1 z 92

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop