Střešní okno v domě aneb co je dobré vědět, než ho pořídíme

Dana Jakoubková | Pondělí, 23. leden 2023

DrevoaStavby.cz | Střešní okno v doměOkno, to je věda, a to střešní obzvlášť. Najdou se i extrémisté, pro které je energeticky dokonalá obálka domu oken zcela prostá. No, něco na tom je. Dáte si práci s perfektní izolací a vzduchotěsností domu, vyladíte detaily i difuzní odpor materiálů a pak bác, prorazíte tu dokonalost oknem. Na druhou stranu dobře umístěné střešní okno může znamenat rozdíl mezi přátelským prostorem a temnou jeskyní, mezi tím, zda se budete cítit dobře, nebo volat psychologa. A pro ty, kteří trpí sezónní afektivní poruchou a nemohou trávit čas venku, může být střešní okno doslova záchranou.

 

Kvalitní komín přivede vzduch přímo ke krbu

Komerční sdělení | Neděle, 11. prosinec 2022

DrevoaStavby.cz | Krbový kamna RONDOInstalace krbových kamen zažívá nebývalý boom, který vzhledem k drahým energiím jen tak nepomine. Dřevo totiž stále platí za poměrně levný a dostupný zdroj. V moderních zateplených interiérech je však nežádoucí, aby si krbová vložka brala vzduch potřebný k hoření z interiéru, jak kdysi bývalo běžné.

 

Příjemné teplo s venkovním sálavým panelem a domácí baterií

Komerční sdělení | Středa, 07. prosinec 2022

DrevoaStavby.cz | Sálavý panel ECOSUN TH Fenix GroupZimní zahradu či terasu vám na podzim příjemně a velmi efektivně vyhřejí elektrické sálavé panely Ecosun TH (Terrace Heater), napojené na domácí bateriovou stanici HES. Oba produkty jsou z produkce společnosti Fenix Group a vynikají nejen svým výkonem a komfortem.

Sofistikované větrání a vytápění ulehčí rodinnému rozpočtu

Komerční sdělení | Úterý, 29. listopad 2022

DrevoaStavby.cz Schiedel-KINGFIRE CLASSICO v interiéruPokud si uvědomíme, kolik investic při výstavbě nebo rekonstrukcích domů padne na snížení nákladů na vytápění, není divu, že mnozí z nás během dne sotva otevřou okno. Přežívání v nezdravém prostředí je tak velkou daní, kterou mnozí z nás platí ve snaze co nejvíce ušetřit.

Dřevostavba a internet

Redakce | Pondělí, 28. listopad 2022

DrevoaStavby.cz | Dřevostavba a internetPři stavbě nového nebo rekonstrukci stávajícího domu už dnes neuvažujeme o tom, ZDA je třeba řešit jeho připojení k internetu, ale JAK to nejlépe zrealizovat. Kudy budeme internet přivádět? Spolehneme se na bezdrátové připojení, nebo věříme jen kabelu? Jak zajistíme co nejlepší dosah internetu po celém domě a jeho okolí? Ovlivní něco z toho fakt, že realizujeme dřevostavbu? A k čemu všemu dnes vlastně internet potřebujeme?

Titanové šperky na dveřích – COBRA Aphrodite a Athena

Komerční sdělení | Pátek, 25. listopad 2022

DrevoaStavby.cz | COBRA | Dveřní titanové kování Aphrodite a AthenaTrend estetické čistoty a přímých linií vnímáme v interiérovém designu stále častěji. Čisté linie, minimum zdobných prvků se pak odrážejí i v nových designech dveřních kování. Dvojice titanových kování Aphrodite a Athena jsou výjimečné v tom, že docházejí až k podstatě minimalismu. To vše skutečně výhodnou cenu!

S Janem Krejčím z DORSIS o skrytých zárubních a minimalismu

Komerční sdělení | Úterý, 15. listopad 2022

DrevoaStavby.cz | Skryté zárubně DORSIS rozhovor Jan KrejčíElegance v interiéru se v každém období projevuje jinak – současnost přeje jednoduchosti a estetické čistotě. Své k tomu má co říci i společnost DORSIS, český výrobce prémiových skrytých zárubní. S jejím jednatelem Janem Krejčím jsme si povídali nejen o kráse minimalismu, ale hlavně o skrytých zárubních. Ty totiž představují jeden ze základních stylotvorných prvků moderního interiéru, i když - jak říká Jan Krejčí – jejich hlavním posláním je nebýt vidět.

Jak si vede podlahové vytápění v horském rodinném domě?

Komerční sdělení | Neděle, 13. listopad 2022

DrevoaStavby.cz | Podlahové vytápění a chlazení REHAU v horském doměMísto, kde stojí rodinný dům manželů Štěpánových, se nazývá Větrný vrch. V nadmořské výšce kolem 750 metrů nad mořem fouká prakticky nepřetržitě. Je to relativně drsný, ale o to zajímavější kraj, jehož malebnost rodině učarovala natolik, že se rozhodla zde postavit svůj domov. Autorem architektonického návrhu byli architekti Ján Stempel a Jakub Jan Tesař.

Dveře, které se nikdy nezabouchnou

Dana Jakoubková | Úterý, 08. listopad 2022

DrevoaStavby.cz | Zdvižně posuvný systém dveří (HS) ActualČlověka hned napadnou „lítačky". Jenže těmi poměrně dost táhne. Pak tu máme pejorativní „korálky", které se zase vracejí do módy. Ty jsou energeticky ale také na štíru. Zbývají tedy „šoupačky". A právě bez nich se už dnes novostavba téměř nevidí. Ovšem není „šouple jako šouple". Jedno zapadá do architektonických trendů a nabízí možnost vytvoření opravdu velkých prosklení včetně rohového. Druhé získalo popularitu díky širší funkci a příznivé ceně. Víte, které je které?

Online semináře představí nový systém podlahového vytápění fermacell® Therm25

Komerční sdělení | Středa, 19. říjen 2022

DrevoaStavby.cz | Systém podlahového vytápění fermacell® Therm25Nový systém podlahového vytápění fermacell® Therm25 nabízí nové perspektivy pro rekonstrukce a novostavby. S jeho možnostmi se budou moci zájemci seznámit v průběhu tří podzimních on-line seminářů společnosti James Hardie Europe.

Do Česka přichází podhledy Eurocoustic: snižují hluk a zvyšují srozumitelnost hovoru nejen v kancelářích

Komerční sdělení | Středa, 19. říjen 2022

DrevoaStavby.cz | Kazetové podhledy Eurocoustic od RigipsDivize Rigips ze Skupiny Saint-Gobain začala v Česku nově nabízet speciální kazetové podhledy Eurocoustic. Ty umožňují ve veřejných prostorách výrazně snížit míru hluku způsobenou odrazem zvuku. Podhledy pohlcují zvuk odražený od stěn, podlahy i předmětů a zlepšují tak i srozumitelnost mluveného slova. Své uplatnění najdou ve školách, divadlech, restauracích, veřejných institucích či ve zdravotnictví. Díky speciální úpravě navíc zlepšují světelné podmínky a při zachování dostatečné míry světelnosti umožňují snížit intenzitu umělého osvětlení v místnostech.

Jsou venkovní žaluzie a rolety vhodné na zimu? Zajisté – chrání okna před námrazou a šetří finance

Komerční sdělení | Pondělí, 17. říjen 2022

DrevoaStavby.cz | Venkovní žaluzie a rolety CLIMAX v ziměPřemýšlíte nad tím, že si do nového domu pořídíte venkovní žaluzie nebo rolety, ale obáváte se, co s nimi bude v zimě? Starosti hoďte za hlavu. Venkovní žaluzie a rolety se vyrábí z kvalitních materiálů a zima jim rozhodně nevadí. Naopak jsou výtečnou volbou do každého domu, jelikož chrání okna před námrazou a šetří vaše finance za vytápění.

Strana 1 z 99

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop