Rekonstrukce střechy? Nezapomeňte na impregnaci dřeva

Komerční sdělení | Středa, 07. duben 2021

rekonstrukce-strechy-zada-impregnaciNejčastějším důvodem pro rekonstrukci střechy je zatékání do střešního pláště. V tom případě nestačí pouze vyměnit poškozenou střešní krytinu nebo u rozsáhlejšího poškození pokrýt střechu nově. Zvýšení vlhkosti díky zatékání s sebou nese zvýšení pravděpodobnosti napadení dřevěné střešní konstrukce dřevokazným hmyzem, houbou anebo plísní.

 

Jakou přípravu vyžaduje výběr topidla do srubu či roubenky?

Redakce | Úterý, 06. duben 2021

krbova-kamna-v-masivni-drevostavbePokud se chystáte stavět nový srub či roubenku a uvažujete o pořízení kachlových kamen, krbu nebo krbových kamen, je třeba, aby byl dům na tento prvek správně předem připraven z hlediska projekčního, stavebního i estetického. Ideální je oslovit kamnáře v době, kdy se připravuje stavební dokumentace, spolu s ním vybrat topidlo a podle jeho druhu dimenzovat zejména potřebnou nosnost podlahy a její skladbu.

 

Trendem jsou střechy v metalických barvách

Komerční sdělení | Středa, 31. březen 2021

4-strecha v metalickem odstinuMetalické barvy jsou "in" nejen v módě a v automobilovém průmyslu, ale v posledních letech se tento trend objevil i v architektuře. Díky společnosti BRAMAC si dnes můžete v metalických odstínech pořídit také střechu.

Čidla MoistureGuard monitorují úniky vody a vlhkosti v největší dřevěné stavbě ve Slovinsku!

Komerční sdělení | Pondělí, 29. březen 2021

vystavba-drevostavby-ve-SlovisnkuSystém MoistureGuard pro detekci úniku vody a monitoring vlhkosti přímo v konstrukci domu je pro své spolehlivé řešení nyní využíván i v CLT konstrukci jedné z největších dřevěných staveb ve Slovinsku. Konkrétně v budově výzkumného centra, která se zabývá využíváním obnovitelného stavebního materiálu. Unikátní český systém MoistureGuard se tak stal součástí jedinečného projektu na podporu udržitelné výstavby.

Jak probíhá stavba dřevostavby v režii těžké techniky

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 25. březen 2021

tezka-technika-dreamstimeMožná i vám někdy přišlo na mysl, jak naši předkové při stavbách svých prastarých roubenek dopravovali těžké klády na místo, kde si svůj dům stavěli. Neměli k dispozici žádné tahače ani jeřáby, jedinou dopravní technikou byl žebřiňák a pár koní nebo volů – a pak několik chlapů se svaly vycvičenými každodenní dřinou. Bez ruční práce se roubenky neobejdou ani dnes, soustředí se však spíše na opracování dřeva než na jeho přemisťování z lesa do výrobny či na staveniště. Tuto část práce totiž dnes zastávají dopravní a stavební stroje, na což je dobré myslet i při výběru pozemku.


Líbil se Vám článek?

Tři majitelé rodinných domů se podělili o své zkušenosti s bateriovou stanicí AES

Komerční sdělení | Úterý, 23. březen 2021

AES schéma dům stanice síť I (1)Jeden rodinný dům je nedávno postavený v pasivním standardu v jižních Čechách a užívá jej šest lidí, další u Rokycan, který již prošel rekonstrukcí a bydlí v něm čtyřčlenná rodina, třetí v Jeseníku se modernizuje a nyní v něm žijí dva lidé. Všechny tři mají přesto něco společného – na střeše mají fotovoltaickou elektrárnu a v garáži či technické místnosti jim v rámci pilotního projektu již několik měsíců úspěšně slouží bateriové stanice AES od firmy AERS, vyráběné ve výrobním areálu firmy Fenix v Jeseníku. Proč si jí vybrali a jak jsou s ní spokojeni?

1. díl: Jak správně vybrat beton?

Komerční sdělení | Pondělí, 22. březen 2021

liti-betonu-uvodniNení univerzálnějšího materiálu, než je beton. Může mít nekonečně mnoho podob a na stavbě se s trochou nadsázky uplatní téměř kdekoliv. Má to jen jednu podmínku: Je třeba zvolit správný beton pro danou konstrukci. Poradíme vám jak na to.

Komín jako symbol trvalé udržitelnosti

Komerční sdělení | Pondělí, 22. březen 2021

Schiedel-AbsolutMožná vám nadpis přijde jako protimluv. Nicméně časy se mění a tam, kde v minulosti stoupal z komína štiplavý tmavý kouř, nemusíte prakticky poznat, že se vytápí pevnými palivy.

NOVATOP: Úspěšný příběh jedinečného stavebního systému pokračuje

Michal Babor | Čtvrtek, 18. březen 2021

NOVATOP-uvodniAž sedmdesát procent rodinných podniků nepřežije generační výměnu ve svém vedení. Podle Asociace rodinných firem je důvodů této nelichotivé statistiky celá řada, od nezájmu dětí o podnik, neschopnosti převzít odpovědnost až po pouhou potřebu zavděčit se rodičům, která ale nekončí úspěchem. Zdá se, že v případě české společnosti Agrop Nova, výrobce CLT panelů se značkou NOVATOP, podobné scénáře nehrozí.

Jakou zvolit tepelnou izolaci při stavbě domu?

Lucie Němcová | Pondělí, 15. březen 2021

tepelne-izolace-dreamstimeJakou zvolit tepelnou izolaci, je rozhodnutí, které žádného stavebníka v procesu stavby domu nemine. Pojďme si prohlédnout základní materiálovou mozaiku a zjistit, kde jsou silné stránky jednotlivých izolantů, kde umí sloužit nejlépe a které z nich budou nejvíce v souladu s našimi potřebami.


Líbil se Vám článek?

Nové technologické zařízení pro výrobu dřevostaveb

Komerční sdělení | Pondělí, 08. březen 2021

stroj-pro-vyrobu-drevostaveb-WEINMANNTřístolový systém WEINMANN by měl vyrábět stěnové, střešní a stropní panely v rámové a masivní dřevěné konstrukci dřevostaveb. Konkrétně tento výrobní systém si k modernizaci výrobního závodu vybrala dodavatelská společnost dřevostaveb NEMA, která kladla důraz na individuální řešení.

RE.FINE – řešení pro čistou pitnou vodu

Komerční sdělení | Středa, 03. březen 2021

RE.FINE-uvodniLéty prověřený systém rozvodů pitné vody RAUTITAN německé společnosti REHAU z materiálu PE-Xa spojovaný metodou násuvných objímek z plastu nebo mosazi, se v minulém roce rozšířil o řešení, které mají jediný cíl: zlepšit čistotu, bezpečnost a komfort rozvodu pitné vody v objektech. Vedle chytrého detektoru úniku vody RE.GUARD a dávkovače pitné vody RE.SOURCE doplňuje REHAU sortiment novými filtry RE.FINE, které jsou určeny pro instalace do systému pitné vody v obytných budovách podle DIN EN 806-2.

Strana 1 z 88

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop