Zajímejte se o energetickou účinnost při pořízení krbu

Komerční sdělení | Úterý, 30. květen 2023

Schiedel | KINGFIRE KANTOVytápění dřevem patří k nejpřirozenějšímu a nejpříjemnějšímu typu vytápění vůbec. V moderních zateplených domech patří často k doplňkovému zdroji tepla vedle jiných typů vytápění, který však dokáže krátkodobě vykouzlit to opravdové teplo domova. Navíc přispívá k diverzifikaci zdrojů tepla, které je důležité ze strategického hlediska, jak jsme se v minulých letech přesvědčili.

 

Díky promyšlené rekonstrukci se z nevyhovující chaty stala prostorná a oku lahodící dřevostavba

Redakce | Pondělí, 29. květen 2023

DrevoaStavby.cz Dřevěná nástavba moderní chata v leseChata ve svahu na krásném místě obklopená kol dokola vzrostlými lesy, přitom od Prahy co by kamenem dohodil. Ideální konstelace, i když... Chtělo by to víc ložnic. A pořádné sociální zařízení. Naštěstí nic, co by nespravila spolupráce se dvěma mladými architekty, s jejichž pomocí se víkendové bydlení mohlo znovu pořádně nadechnout. Kombinace dřeva, kamene a skla akcentuje moderně střiženou dřevostavbu, která se hrdě tyčí nad romantickou anglickou zahradou.

 

Skryté zárubně a dveře DORSIS – jak vybrat ty správné?

Komerční sdělení | Pondělí, 22. květen 2023

DrevoaStavby.cz Jak a podle čeho vybrat dveře DorsisUž několik let vládne modernímu bydlení trend směřující k minimalismu. Estetická čistota a elegance se prosazuje nejev v exkluzívních projektech, ale stále častěji i v dřevostavbách. Důkazem toho jsou stále běžnější instalace dveří se skrytými zárubněmi Dorsis.

Místo trendy radiátoru raději moderní klasiku, která neomrzí

Komerční sdělení | Pondělí, 22. květen 2023

Designový radiátor Zehnder Aura a ZetaČisté linie, neviditelné spoje, dokonalá povrchová úprava a navíc ekologický provoz... I klasičtější řady radiátorů mohou splňovat vysoké požadavky a přitom svým elegantním designem zapadnout do nejrůznějších stylů koupelen. Tentokrát se zaměříme na radiátory z řad Zehnder Aura a Zeta.

Kompozitní okna jsou nejlepším řešením do dnešní doby

Komerční sdělení | Neděle, 14. květen 2023

DrevoaStavby.cz | Kompozitivní okna GENEO REHAUJeště nedávno si lidé vybírali okna podle materiálu ze tří možností, protože se vyráběla okna dřevěná, plastová nebo hliníková. Pak se ale objevily kompozitní profily na okna, které jsou vyráběny na bázi PVC a skelných vláken. Byly vymyšleny proto, aby pozvedly plastová okna o stupeň výš a současně konkurovaly profilům hliníkovým.

S dřevěnou přístavbou či nástavbou k prostornějšímu bydlení

Dana Jakoubková | Úterý, 09. květen 2023

DrevoaStavby.cz Přístavba a nástavba dřevěné konstrukceNejspíš se vám líbí místo, kde žijete. Ale co když rodina už dům přerostla? Možná vám přestala vyhovovat jeho dispozice. Nebo jen potřebujete změnu. Přístavbou nebo nástavbou lze prostor domu nejenom zvětšit, ale také mistrně revitalizovat. Onen novotvar si dokonce můžete roky předem naplánovat. Někdy stačí ho ke stávající stavbě jenom „přilepit", jindy bude třeba autorského důvtipu, kultivovanosti i vztahu k místu. Zeptali jsme se odborníků, jaké možnosti nabízejí dřevěné konstrukce.

Vysoce účinné hygienické rozvody vzduchu bez tepelných ztrát a kondenzace vlhkosti

Komerční sdělení | Čtvrtek, 04. květen 2023

inovativni klimaticky_modul_Zehnder_ComfoClimepro_dohrev_dochlazovani_a_odvlhcovani_vzduchu_foto_zdroj_ZehnderZdravotně nezávadný materiál a hladký vnitřní povrch zajišťující hygienický provoz, stavebnicový systém usnadňující instalaci, hvězdicovité uspořádání pro efektivnější přenos čerstvého vzduchu a nyní nově také tepelně izolační vrstva omezující tepelné ztráty... to jsou nejnovější rozvody řízeného větrání Zehnder. Pojďme se na ně podívat podrobněji!

Jak diagnostika dřevostavby předchází problémům?

Redakce | Pátek, 28. duben 2023

Bez názvuDiagnostikou budov, tedy zjištěním stavu budovy jako celku i jeho jednotlivých částí, se zabývá v dnešní době mnoho odborníků. Ovšem diagnostika dřevostaveb nespočívá pouze ve zhodnocení stavby, ale i v porozumění vlastnostem a fyzikálním zákonitostem stavebních materiálů ze dřeva a s obsahem dřeva.

Rozvody vody s hygienicky čistou vodou

Komerční sdělení | Neděle, 23. duben 2023

REHAU detektor úniku vody 1Shodneme se, že voda je pro náš život extrémně důležitou surovinou, bez které se sotva obejdeme. Faktem je, že její spotřeba stoupá, a příroda již několikrát zvedla varovný prst, aby nám naznačila, že zdroje pitné vody nejsou neomezené. Co z toho vyplývá? S vodou bychom měli každopádně šetřit a efektivně s ní hospodařit. To je také úkol pro rozvody vody v domě, které musí být spolehlivé a bezchybně navržené.

Jak stavět dům na šikmé ploše

Redakce | Úterý, 04. duben 2023

11Dřevo je výborný konstrukční materiál, který se neustále těší větší a větší popularitě. S jeho použitím při výstavbě se ale pojí určitá specifika a zásady, které není radno ignorovat. Často bývá opomíjeno správné osazení dřevostavby do terénu – a to jak „na rovinu“, tak do svahu. Chyby v této fázi výstavby jdou pak napravit jen velice obtížně, často vůbec.


Líbil se Vám článek?

Co je dnes odpadem, zítra je jackpotem

Dana Jakoubková | Pondělí, 27. březen 2023

1aVíte, že k zateplení jednoho domu foukanou celulózou se zrecykluje tolik novin, že by člověku při každodenním čtení vystačily na 40 let? Pokud by byly všechny nové domy izolovány celulózou, odstranilo by to každý rok miliony tun nepotřebného papíru. Celulózová izolace ale získává i další „zelené“ body. Na proces výroby jsme se podívali pod pokličku rodinné firmy CIUR, jejíž motto „Příroda, technologie a odpovědnost“ z něj odkrývá mnohé.


Líbil se Vám článek?

Moderním dřevostavbám dominují screenové rolety. Proč jsou stále více oblíbeným prvkem?

Komerční sdělení | Neděle, 26. březen 2023

DrevoaStavby.cz | Screenové rolety CLIMAXDnešním trendem dřevostaveb jsou velké prosklené prostory. Velká okna se sebou nesou však i nevýhody, a to v podobě přehřívání interiéru. Můžete to snadno vyřešit pomocí venkovního stínění. Stále více lze na domech tohoto typu vidět především screenové rolety. Proč se staly vyhledávaným prvkem právě u dřevěných domů?

Strana 1 z 101

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop