Sruby & roubenky

Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Stavba dřevostavby

Tisk

Stojí zato číst: Fermacell v přehledu

Redakce | Úterý, 25. září 2018

Fermacell foto kuchyne zisk vetsiho obytneho prostoruMimořádné materiálové a technologické vlastnosti sádrovláknitých, cementovláknitých desek fermacell a podlahových prvků fermacell jsou pro hospodárné a kvalitní dřevostavby ideálním řešením. Přehledně a srozumitelně to dokumentuje i nová publikace, kterou lze stáhnout na webu fermacell

 
Tisk

Bez kvalitní střechy není kvalitní dřevostavba - 2. díl

Michal Babor | Středa, 19. září 2018

moderni-drevostavba-strecha-stresni-krytinaAčkoliv na dokončené dřevostavbě vnímáme ze střechy prakticky jen krytinu a někdy okapové žlaby, ve skutečnosti jde o ucelený systém zahrnující nosnou konstrukci, skladbu střešního pláště včetně krytiny a odvodnění. Jestliže o řetězu platí, že je tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek, můžeme říci o střeše, že je tak kvalitní, jak kvalitní je každá její součást. I v druhém dílu věnovaném kvalitním střechám pro dřevostavby jsme se ptali odborníků na témata, která jsme vybrali z diskuzního fóra na našich webových stránkách.


Líbil se Vám článek?
 
Tisk

Bez kvalitní střechy není kvalitní dřevostavba - 1. díl

Michal Babor | Úterý, 18. září 2018

moderni-drevostavba-strechaAčkoliv na dokončené dřevostavbě vnímáme ze střechy prakticky jen krytinu a někdy okapové žlaby, ve skutečnosti jde o ucelený systém zahrnující nosnou konstrukci, skladbu střešního pláště včetně krytiny a odvodnění. Jestliže o řetězu platí, že je tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek, můžeme říci o střeše, že je tak kvalitní, jak kvalitní je každá její součást. Také tentokrát jsme se zeptali odborníků na témata, která jsme vybrali z diskuzního fóra na našich webových stránkách.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Elektrické topení v dřevostavbě - opravdu nejlepší volba?

Redakce | Pondělí, 17. září 2018

moderni-pasivni-patrova-panelova-drevostavaba-rdrymarov-dragon-130O tom, co je pro vytápění dřevostavby nejvhodnější, se na internetu vedou sáhodlouhé diskuze. Někdo si pochvaluje vytápění elektrokotlem a jiný zase nedá dopustit na elektrické topné rohože. Který způsob je ale nejvhodnější pro vytápění dřevostavby?


Líbil se Vám článek?
Tisk

Komfort bydlení ovlivňují i vnitřní příčky

Komerční sdělení | Pátek, 14. září 2018

akustika-vnitrni-pricky-ilustracniStavební akustika patří mezi nejčastěji reklamované vlastnosti nových bytů. Hlavní příčiny jsou dvě: standard navrhování příček s dodržením minimálních normových hodnot akustiky bez ohledu na fakt, že je možné za stejné peníze realizovat mnohem výkonnější konstrukci. A nevědomost, že úspěšné řešení konstrukcí příček výrazně přispívá ke komfortu bydlení a k ochraně zdraví jeho obyvatel.

Tisk

Základy pro dřevostavby patří do kategorie vysoce přesných staveb

Komerční sdělení | Pátek, 14. září 2018

zakladova-deska-drevostavba-ilustracniZáklady a základová deska – můžete si ji jako investor nechat udělat jednak prostřednictvím vámi vybrané stavební firmy, nebo vám ji na klíč zajistí prostřednictvím prověřených stavebních firem váš dodavatel dřevostavby. Stavbu svépomocí v tomto případě určitě vynechte, za ty nervy a rizika to určitě nestojí.

Tisk

Revoluční komfortní topný modul Zehnder Zenia - poprvé na veletrhu FOR ARCH 2018 v Praze

Komerční sdělení | Úterý, 11. září 2018

zehnder-zenia-komfortni-topny-modul-do-koupelny-drevostavbaSpolečnost Zehnder, designová a technologická jednička v oblasti radiátorů a systémů řízeného větrání s rekuperací tepla, představí na veletrhu FOR ARCH v Praze Letňanech ve dnech 18. - 22. 9. 2018 poprvé v ČR výjimečné novinky. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči a navštivte expozici Zehnder v hale 7 na stánku 7A14. Nesou se v duchu dlouhodobé filosofie společnosti – poskytovat řešení pro zdravé a komfortní bydlení v prémiové kvalitě.

Tisk

Zateplený sokl – důležitý detail nízkoenergetických dřevostaveb

Komerční sdělení | Úterý, 11. září 2018

isover-eps-sokl-3000-zatepleny-sokl-nizkoenergeticka-drevostavba-aplikace-skokluISOVER rozšířil standardní nabídku materiálu pro zateplení soklu a spodní stavby. Izolační polystyrenové desky Isover EPS SOKL 3000 jsou nově ve standardní nabídce až do tloušťky 300 mm.

Tisk

Fasády dřevostaveb: Nové trendy

Redakce | Úterý, 04. září 2018

DSC 0042Fasáda tvoří kabát stavby a stejně jako šaty u lidí musí plnit dvě základní funkce – ochrannou a estetickou. Stejně tak se dají rozdělit i trendy ve vývoji omítek. Nejpoužívanější jsou pastovité, probarvené omítky, kterých se vývoj týká nejvíce. Jejich výhodami jsou zejména snadná probarvitelnost, díky které mohly domy zazářit jasnými barvami, snadná aplikace v jednom kroku, mnoho textur (zrnité, rýhované, hladké) a při správné údržbě i vysoká životnost.

Tisk

Bezpečná přírodní izolace do dřevostaveb

Redakce | Úterý, 04. září 2018

DSC 8851Foukaná tepelná a zvuková izolace Climatizer Plus je univerzální izolace do dřevostaveb, která dokonale vyplní všechny detaily konstrukcí. Přírodní celulózová izolace dokáže svými vlastnostmi dřevěné konstrukce podpořit, vylepšit a předejít některým nebezpečím.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Do dřevostavby izolace s dřevem v původu

Redakce | Úterý, 04. září 2018

CIUR izolace Climatizer Plus použitá do panelu dřevostavbyChytré využití vlastností přírodních materiálů dokáže znásobit jejich užitnou hodnotu. Příkladem je foukaná tepelně zvuková izolace Climatizer Plus.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Přírodní celulóza – izolace pro dřevostavby

Redakce | Úterý, 04. září 2018

CIUR zateplená půda uspoří až 35 procent na vytápěníCo musí umět dobrá a hlavně zdravá izolace? Jako první vás asi napadne úspora nákladů za vytápění – tedy vytvoření tepelné pohody v zimních měsících. Dobrá izolace musí ale také umět odolat letním horkům a efektivně se vypořádat s vlhkostí a zabránit tak tvorbě plísní. Zkuste vsadit na jistotu a izolujte s celulózou!


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 67

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner

Reklama

 • Banner