Vytápění a vzduchotechnika

Podlahové vytápění se suchou pokládkou

Komerční sdělení | Pondělí, 20. listopad 2023

Podlahové vytápění se suchou pokládkouO tom, že podlahové vytápění je ekonomické, efektivní a pro člověka komfortní, budeme brát jako fakt a zaměříme se nyní na suchý způsob pokládky, neboť v poslední době přibývají rekonstrukce a tento způsob je pro tyto situace vhodný. Jednak proto, že stávající konstrukci nezatěžujeme další vlhkostí, ale také ji neovlivníme zbytečnou hmotností

 

Ještě váháte nad podlahovým vytápěním?

Komerční sdělení | Pátek, 06. říjen 2023

Ještě váháte nad podlahovým vytápěním? Tak to byste neměli. Podlahové vytápění je totiž budoucnost a nemá konkurenci. Skutečnost je taková, že celoplošné sálání tepla směrem od podlahy připraví uživateli skutečně příjemnou pohodu. Teplo od nohou je prostě komfortní. Ale to by ke spokojenosti zřejmě nestačilo.

Není ji vidět, ale změnu pocítíte okamžitě. Nová větrací jednotka Zehnder zajistí zdravé vnitřní klima bez ohledu na prostor

Komerční sdělení | Středa, 20. září 2023

Není ji vidět, ale změnu pocítíte okamžitě. Nová větrací jednotka Zehnder zajistí zdravé vnitřní klima bez ohledu na prostorKomfortní řízené větrání s rekuperací tepla už nemusí být pouze výsadou velkých domů a novostaveb. Renomovaný švýcarský výrobce Zehnder přichází s novinkou – plochou větrací jednotkou Zehnder ComfoAir Flex, která při zachování vysoké kvality a výkonu dokáže garantovat stejný komfort větrání jako standardní osvědčené větrací jednotky Zehnder. Avšak bez omezení malým prostorem!

Dokonalá souhra – otopné těleso a tepelné čerpadlo

Komerční sdělení | Pátek, 01. září 2023

Dokonalá souhra – otopné těleso a tepelné čerpadloV současné době moderní způsob vytápění představují tepelná čerpadla, která fungují při nízkých teplotách v otopné soustavě. Společnost KORADO se proto zaměřila na vývoj otopného tělesa, které umí pracovat s nízkými teplotami. Při zakoupení tepelného čerpadla se může stát, že stávající otopná tělesa neposkytnou očekávaný efekt tepelné pohody, respektive nepředají dostatek tepla. Technologové v laboratořích KORADO zkoušeli různé varianty, jak výkon zvýšit.

Jak na dodatečnou instalaci komína

Redakce | Středa, 30. srpen 2023

Jak na dodatečnou instalaci komínaEnergetická krize v minulém roce odstartovala boom obnovitelných zdrojů. Velcí spotřebitelé vsadili většinou na co největší možnou plochu fotovoltaických elektráren, hodně soukromých osob ale obrátilo svou pozornost i k fundamentálnímu zdroji tepla – tedy ke dřevu. Ne všichni ovšem s podobnou situací počítali už při výstavbě, a tak bylo třeba řešit kromě pořízení topidla i spalinovou cestu.


Líbil se Vám článek?

Více článků...

Strana 1 z 36

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop