Vytápění a vzduchotechnika

Jak se dá při vytápění ubránit stoupající ceně elektrické energie?

Komerční sdělení | Středa, 22. leden 2020

Jak se dá při vytápění ubránit stoupající ceně elektrické energie?Výběr spolehlivého, snadno obsluhovatelného a levného zdroje tepla je klíčový pro bezstarostný chod každé domácnosti.

 

Méně dodavatelů při stavbě domu znamená méně starostí

Komerční sdělení | Pondělí, 09. prosinec 2019

Méně dodavatelů při stavbě domu znamená méně starostíStavba domu přináší nespočet nástrah a překážek, kladených nejen ze strany úřadů, ale daných i například nedostatkem řemeslníků a zvyšující se cenou za práci. Ulehčení výběru a nákupu stavebního materiálu může být malou kompenzací k jinak stále komplikovanějším procesům spojených se stavbou. Širokou nabídku produktů pod jednou střechou, ale nenajdete u každého. Silní hráči na trhu se stavebními materiály se však snaží jít tímto směrem.

Vytápění (nejen) dřevostaveb po roce 2020: Jaké zdroje energie budou nejvhodnější

Redakce | Pondělí, 25. listopad 2019

Vytápění (nejen) dřevostaveb po roce 2020: Jaké zdroje energie budou nejvhodnějšíV dnešní době jsou domácnosti největším spotřebitelem primární energie v ČR. Přibližně 70 % spotřeby energie tvoří vytápění, zbytek připadá na přípravu teplé vody, spotřebiče a osvětlení. Ve velmi úsporných domech jsou tyto poměry právě naopak, minimální potřeba tepla na vytápění tvoří v celkové bilanci sotva třetinu. Při takto nízké potřebě energie je vhodné používat jednoduché, levné a účinné zdroje s maximálním využitím obnovitelné energie; například ze slunce, biomasy nebo země. Jak jsou na tom ale takzvané budovy s téměř nulovou spotřebou energie?

Antikorozní vrstva - optimální ochrana koupelnových radiátorů ve vlhkém prostředí

Komerční sdělení | Úterý, 05. listopad 2019

Antikorozní vrstva - optimální ochrana koupelnových radiátorů ve vlhkém prostředíJe-li otopné těleso vystaveno zvýšené vlhkosti, je standardní povrchová úprava radiátorů podle normy DIN 55 900 často nedostatečná. Ne vždy je zapotřebí náročného a nákladného žárového zinkování. Kermi, specialista v oblasti topné a sanitární techniky pro prostorové klima a sprchové kouty, nabízí antikorozní vysoce účinnou ochrannou vrstvu pro otopná tělesa instalovaná v koupelně, sauně nebo wellness (nejen) dřevostavby.

Kvalita vzduchu v dřevostavbě - jak účinně odvádět pachy?

Lucie Němcová | Úterý, 22. říjen 2019

Kvalita vzduchu v dřevostavbě - jak účinně odvádět pachy?Neviditelný a přitom esenciální – vzduch uvnitř našeho domu. Jakou má kvalitu a vůni? Není divu, že jeho dostatečný přísun a péče o jeho čistotu jsou hodně diskutovaná témata. Nic totiž nemá tak přímý vliv na naše zdraví a pocit z bydlení, jako čerstvý, voňavý vzduch uvnitř. Pojďme se podívat, jak interiér efektivně zbavovat pachů, které mohou být nepříjemné a obtěžující.

Více článků...

Strana 1 z 23

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop