Vytápění a vzduchotechnika

Inteligentní systém regulace plošných systémů vytápění a chlazení

Komerční sdělení | Pátek, 07. červen 2024

Inteligentní systém regulace plošných systémů vytápění a chlazeníKromě kvalitní instalace plošného REHAU, respektive chlazení, je další nedílnou a velmi důležitou součástí systému jeho regulace. Stará se nejen o komfort uživatelů, ale především o ekonomiku provozu, neboť vhodně zvolená regulace a její odpovídající nastavení dokáže uspořit až 20 % nákladů na provoz. Regulátor pokojové teploty by měl zároveň odrážet moderní trendy, které dnes jednoznačně směřují k implementaci veškerých ovládacích a regulačních prvků do tzv. systému „smart home". REHAU proto na konci loňského roku přišlo už s pátou generací flexibilního a efektivního regulačního systému pod produktovým názvem NEA SMART 2.0.

 

Celoplošné vytápění a chlazení v dřevostavbách

Redakce | Čtvrtek, 29. únor 2024

Celoplošné vytápění a chlazení v dřevostavbách V průměru se u nás každý rok postaví téměř tři tisíce dřevostaveb a dá se předpokládat, že s příklonem k ekologickému způsobu bydlení se jejich počet bude zvedat. To také znamená, že vzroste zájem o nízkoenergetické či pasivní domy. Podmínkou jsou samozřejmě nízké energetické náklady, zejména z pohledu vytápění nebo i chlazení. K tomuto cíli vedou různé cesty z nichž jedna splní bezezbytku všechny zmíněné podmínky. Jedná se o celoplošné podlahové vytápění a případně i chlazení v systému REHAU.

Podlahové vytápění se suchou pokládkou

Komerční sdělení | Pondělí, 20. listopad 2023

Podlahové vytápění se suchou pokládkouO tom, že podlahové vytápění je ekonomické, efektivní a pro člověka komfortní, budeme brát jako fakt a zaměříme se nyní na suchý způsob pokládky, neboť v poslední době přibývají rekonstrukce a tento způsob je pro tyto situace vhodný. Jednak proto, že stávající konstrukci nezatěžujeme další vlhkostí, ale také ji neovlivníme zbytečnou hmotností

Ještě váháte nad podlahovým vytápěním?

Komerční sdělení | Pátek, 06. říjen 2023

Ještě váháte nad podlahovým vytápěním? Tak to byste neměli. Podlahové vytápění je totiž budoucnost a nemá konkurenci. Skutečnost je taková, že celoplošné sálání tepla směrem od podlahy připraví uživateli skutečně příjemnou pohodu. Teplo od nohou je prostě komfortní. Ale to by ke spokojenosti zřejmě nestačilo.

Není ji vidět, ale změnu pocítíte okamžitě. Nová větrací jednotka Zehnder zajistí zdravé vnitřní klima bez ohledu na prostor

Komerční sdělení | Středa, 20. září 2023

Není ji vidět, ale změnu pocítíte okamžitě. Nová větrací jednotka Zehnder zajistí zdravé vnitřní klima bez ohledu na prostorKomfortní řízené větrání s rekuperací tepla už nemusí být pouze výsadou velkých domů a novostaveb. Renomovaný švýcarský výrobce Zehnder přichází s novinkou – plochou větrací jednotkou Zehnder ComfoAir Flex, která při zachování vysoké kvality a výkonu dokáže garantovat stejný komfort větrání jako standardní osvědčené větrací jednotky Zehnder. Avšak bez omezení malým prostorem!

Více článků...

Strana 1 z 37

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
gotop