Tisk
Realizace dřevěných konstrukcí od firmy KASPER CZ

Realizace dřevěných konstrukcí od firmy KASPER CZ

Redakce | Pátek, 13. listopad 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Každá dřevěná stavba - velká i malá, jednoduchá nebo atypická konstrukce, drobná zahradní architektura nebo velkorozponové střechy - potřebuje detailní projektovou přípravu a navržení technologicky správného řešení stavby.

 

V případě KASPER CZ se po dokončení projektu připravuje i detailní technická, výrobní a montážní dokumentace. V této fázi jsou specifikovány druhy prvků pro výrobu konstrukce, způsob impregnace, druhy montážních a spojovacích materiálů a také způsob dopravy a montáže na staveništi. Vzhledem k tomu, že KASPER CZ vyrábí dřevěné prvky ve vlastní moderní výrobě, má kvalitu přípravy a výroby zcela pod svým dohledem a může tak garantovat kvalitu celého procesu.

Před finálním předáním realizační dokumentace investorovi probíhá několik kontrolních fází. Technický tým tak minimalizuje chybovost všech přípravných fází a snaží se o dosažení představ investora.

Střechy rodinných domů

Jedním příkladem za stovky postavených krovů rodinných domů může být stavba manželů Ryšavých nedaleko Trutnova. Manželé si vybrali valbový typ střechy s využitelným půdním prostorem pro odkládání sezónních a objemných věcí.

Mladý architekt Ing. Arch. Jaroslav Voceďálek navrhl konstrukci krovu formou dřevěných sbíjených vazníků se styčníkovou deskou. Přesah dolního pasu vytvoří jednoduše podklad pro následné podbití římsy. U terasy domku navrhl pohledovou vaznici z lepeného lamelového dřevaprofilu Duo, Trio Si.

foto 0

 

Výhodou použití styčníkových desek je rychlá prefabrikace konstrukce, protože dřevěné prvky jsou nařezány na pile nebo předpřipraveny v CNC obráběcím centru a potom snadno spojeny styčníkovou deskou.

Velkorozponové nosné konstrukce střech

KASPER CZ je také stavitelem velkorozponových nosných konstrukcí střech, které mají rozpětí až 30 metrů. Pro tento druh střech se pro svoji vysokou tvarovou a konstrukční variabilitu používá konstrukce příhradových vazníků. Geometrický tvar krovu umožňuje univerzální využití pro téměř jakýkoliv tvar střechy.

foto 1a

 

Vzorovou konstrukcí může být například výstavba krovu obchodního centra PENNY Market a KIK v Letovicích. Konstrukce zastřešuje přibližně 2 200 m2 půdorysné plochy. Vazníky mají základní světlý rozpon mezi podporami 21,1 m a sklon 21°. Prostor před výlohou je zakryt vykonzolovaným vazníkem o šířce 2,6 m. Konstrukce je navržena na bezpečný přenos veškerého zatížení od krytiny, podhledu, revizních lávek a technického zařízení.

Nosné stěnové dílce na bázi dřeva

Po dlouholetých zkušenostech se stavbou dřevěných konstrukcí se společnost KASPER CZ rozhodla vyvinout a zrealizovat nový nosný konstrukční systém pro bytové domy v pasivním standardu.

Systém primárně zajišťuje nejen statické požadavky, ale zároveň nabízí vynikající řešení pro stavebně-fyzikální problematiku formou difuzně otevřené obvodové stěny. Konstrukční řešení nosné kostry, která je navržena z příhradových prvků, umožňuje připojit vnější i vnitřní plášťový materiál při maximální eliminaci konstrukčních tepelných mostů.

foto 2a

 

Výhodou stěnových dílců navrhovaných a vyráběných společností KASPER CZ je mimo jiné možnost dodávky křížem lepených desek (CLT) s jednou či dvěma pohledovými stěnami bez nutnosti jakýchkoli dodatečných povrchových úprav. Tato vlastnost zkracuje dobu montáže nosné konstrukce dřevostavby na absolutní minimum. Dřevěné panely jsou dodávány i v protipožárním provedení.

Více na www.kaspercz.cz.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Konstrukce dřevostaveb”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop