Tisk
Moderní trend: <small>Drásaná patina okenních a dveřních rámů</small>

Moderní trend: Drásaná patina okenních a dveřních rámů

Redakce | Čtvrtek, 19. listopad 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Drásaná patina dodá oknům zajímavý a dramatický vzhled. Nový design dřevěných okenních a dveřních rámů připravila společnost WindowStar ve spolupráci s výrobcem montovaných domů - firmou Ecomodula.

 

Nová technologie povrchové úpravy se nazývá „drásaná patina“. Její princip spočívá ve vydrásání měkkých vláken dřeva do určité hloubky. Tím získáme zvýrazněnou kresbu povrchu rámu okna či dveří.

Následně se provádí impregnování povrchu barevnou základní impregnací čímž rám získá požadovanou barvu. Po vysušení přichází patinování. Touto technologií se z tvrdých vláken částečně odstraní barevný odstín a vznikne požadovaný efekt v podobě patiny.

img01img02img03

Poslední krok může být různý. Buď se použije lazurovací lak, který dodá povrchu mechanickou odolnost a lesk nebo použijeme olej. V tom případě se celé elementy namočí do olejové lázně, a tím dojde k uzavření pórů dřeva. Nicméně mechanickou odolnost dřevo takto nezíská. Proto doporučujeme tento postup zvolit u oken dřevohliníkových, kde zvenku okno a jeho rám chrání hliníkové opláštění.

Okna  s drásanou patinou jako velmi horkou novinku zatím na webu firmy WindowStar nenajdete. Stačí se však obrátit na tým obchodních zástupců, kteří vám o této technologii rádi poskytnou bližší informace.  

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Okna, dveře, výplně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop