Zajímavé realizace dřevostaveb

Norská jednopodlažní dřevostavba do véčka

Norská jednopodlažní dřevostavba do véčka

Michal Babor | Čtvrtek, 30. březen 2017 |

Jednopodlažní domy jsou trendem poslední doby. Myslíme na stáří a bojíme se, že schody pro nás jednou budou představovat nepřekonatelnou bariéru, a tak se omezíme jen na jedno podlaží i za cenu, že zabereme více místa na pozemku a cena domu bude vyšší. Stejně asi uvažovali i majitelé domu na norském venkově, který s námi můžete navštívit.

Dřevostavba - bungalov do véčka

V českém prostředí mívá jednopodlažní dům či chcete-li bungalov odpovídající většinovému vkusu tvar písmene L a je usazen na navážce či jinak srovnaném terénu. Architekt Reiulf Ramstad se ale podobnému řešení vyhnul a dal prostor větší kreativitě: nejenže má dům tvar písmene V, ale navíc jedno jeho křídlo kopíruje reliéf pozemku a každá z jeho místností se tak nachází na jiné výškové úrovni.

norská dřevostavba do véčkamoderní dřevostavby inspirace z Norskamoderní dřevostavba v horách

 

interiér dřevostavby do véčkainteriér jednopodlažní dřevostavbyprosklená dřevostavba z norská

 

Norská dřevostavba slouží jako víkendový dům

Dům je koncipován pro pětičlennou rodinu – kromě tří ložnic obsahuje klidové křídlo domu ještě hernu s plně prosklenou štítovou stěnou, obytná část ve druhém křídle je multifunkční a jednotlivé její funkce (příprava jídla, jeho konzumace, odpočinek, rodinný život) přecházejí jedna ve druhou. Protože dům slouží jako prázdninový a víkendový, je jeho zařízení silně minimalistické a prosté tak obligatorních věcí, jakými jsou televize, hifi nebo dekorace. Sem se prostě jezdí relaxovat, sportovat a odpočívat od ruchu velkoměsta. A není třeba se ani vydávat na některou z bohaté sítě sjezdovek, běžeckých tratí nebo turistických tras – stačí se posadit ke krbu a plnými doušky nasávat výhled do okolní krajiny.

www.rra.no

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora


Líbil se Vám článek?

Komentáře  

 
0 #2 Jana 2017-04-28 19:06
Kráása. Máme teda taky pěknou dřevostavbu (dřevostavby MY HOME), ale tohle je fakt krása.
Citovat
 
 
0 #1 Estrada 2017-04-02 16:39
Tak to je sen! Prosklená stěna a minimalistický interiér;-)
Citovat
 

Přidat komentář