Adresář firem - reference

Tisk

Splněný sen rybáře: bydlení ve srubu u řeky, přitom nedaleko Prahy

DAS | Úterý, 13. březen 2018 |

rybářská chataMladý manželský pár s dvěma dětmi mívá v Praze hodně nabitý program. I proto rádi tráví volné chvíle v přírodě. Manžel, nadšený rybář, si našel pozemek nedaleko Ohře, kde nechal pro rodinu postavit druhé bydlení v podobě srubového domu.

Dojet z Prahy na "chatu" není problém, z kanceláře to majímajitelé přibližně 35 minut jízdy autem, od trvalého bydliště jen o dalších deset minut déle. Koníček manžela, který ho pravidelně přivádí za rybolovem do Skandinávie, se odrazil i ve výběru domu. Volba tak padla na "srubovou chatu".

rybářská chata srub

Z Prahy je cesta za odpočinkem rychlá, takže si druhé bydlenírodina užívá nejen o víkendech či o volných dnech, ale klidně i během týdne. I proto poskytuje dům uvnitř veškeré pohodlí a vybavení.

 

Srub u řeky jako druhé bydlení

Majitelé si pro svůj dům zvolili lepené trámy ze severské borovice v šířce 180 × 170 mm. Severská borovice se vyznačuje unikátními vlastnostmi: vyrůstá v drsných podmínkách opravdu mrazivých zim a krátkého léta. Roste tak velmi pomalu.

interiér rybářské chaty
Dvě podlaží srubové chaty k odpočinku

V přízemí je hlavní obytná místnost s jídelnou propojenou s kuchyní. Na podlahu v hlavní obývacímístnosti nechali majitelé položit dlažbu imitující dřevo. Manželé se pro ni rozhodli z praktických důvodů: během jara až podzimu jsou francouzské dveře na terasu neustále otevřené a všichni chodí v botách dovnitř i ven. Dřevěná podlaha by tady opravdu trpěla, zato dlažba snese mnohé.

schody a srub

V přízemí je kromě chodby ještě koupelna s vanou a sauna s odpočívárnou, jejíž součástí je i sprchový kout. Do patra vede samonosné schodiště ze severské borovice, z níž byly vyrobené i podlahy v podkroví.

 

Přečtěte si článek v původní verzi – zde také technické parametry a více fotografií


Líbil se Vám článek?

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

gotop