Archiv oborových článků

Navrhněte si radiátor do koupelny snadno a rychle

Komerční sdělení | Pondělí, 20. září 2021

obrázek článkuNavrhněte si koupelnový radiátor snadno a rychle v novém online konfigurátoru, ať už pro sušení ručníků nebo vytápění. Můžete volit z nabídky nejprodávanějších radiátorů i novinek od švýcarského výrobce Zehnder. Spojují v sobě prvotřídní kvalitu, dokonalou funkčnost a výjimečný design. Vytvoří domov nejen teplejší, ale i krásnější.

 
 

Seminář KUCHYNĚ na veletrhu For Interior 2021

Komerční sdělení | Pátek, 17. září 2021

obrázek článkuErgonomie, základní rozměry a parametry, aby byla kuchyně nejen estetická, ale také praktická. Výběr materiálů od pracovních desek, přes dvířka, až po zadní obklad. O tom všem se dozvíte na semináři KUCHYNĚ na veletrhu FOR INTERIOR 2021 v pražských Letňanech, který organizuje přední česká designérka Ing. Iva Bastlová DiS.

 
 

Novinka: Akustické desky z dřevní vlny, s požární odolností A2

Komerční sdělení | Čtvrtek, 16. září 2021

obrázek článkuStále častěji se v kancelářích, komerčních prostorech, školách, restauracích nebo sportovištích, řeší prostorová akustika. Na útlum vznikající ozvěny a hluku je třeba porézních materiálů, které dobře pohlcují zvukové vlny. Požadavky na vhodné materiály pro komerční projekty, jsou přitom vysoká odolnost, nehořlavost (A2) a praktická údržba. Jedním ze specialistů na prostorovou akustiku u nás je firma ACUTEC s.r.o., která vstupuje na český trh s novinkou! Akustické desky ACU-CEW jsou vyrobené z dřevní vlny a cementu, známé také pod označením heraklit ale ve zcela novém pojetí formátů, struktury a barevných úprav. Díky svému vzhledu skvěle zapadají do moderních i industriálních interiérů.

 
 

Mýty o dřevostavbách, kterým lidé ještě pořád věří

Komerční sdělení | Čtvrtek, 16. září 2021

obrázek článkuPřestože roste jejich popularita, jsou dřevostavby stále opředeny mýty a zkreslenými představami. Mnoho lidí tak tento typ bydlení zbytečně odsoudí, aniž by si zjistili dostatek informací. Jaké jsou výhody dřevostavby? Jaké jsou nejčastější mýty s ní spojené? Odpovědi a vysvětlení nám podá odbornice ze společnosti URSA architektka Tereza Vojancová.

 
 

Správný květináč vydrží na zahradě i přes zimu

Komerční sdělení | Čtvrtek, 09. září 2021

obrázek článku
Ať už máte malý balkon, terasu nebo potřebujete oživit zajímavou zelení zpevněné plochy na vaší zahradě, určitě oceníte tip na květináče vhodné do exteriéru. Jak postupovat při jejich výběru vám poradíme v několika následujících bodech.

 
 

Dřevostavba a vytápění krbem, jde to dohromady?

Komerční sdělení | Čtvrtek, 09. září 2021

obrázek článkuRozhodnutí pro pořízení krbu pro nízkoenergetický nebo pasivní dům bývá jedno z prvních, které při plánování stavby rodinného domu padne. Je to jednoznačně správné rozhodnutí, ale u energeticky úsporných domů je důležitý nejen přesný výpočet výkonu, ale také za jakým účelem si krbovou vložku pořizujete.

 
 

Pečujte správně o svá okna, vydrží dlouho krásná a funkční

Komerční sdělení | Čtvrtek, 09. září 2021

obrázek článkuOkna nejsou jen výplní stavebního otvoru, ale plní celou řadu důležitých funkcí. Poskytují světlo a jsou také spojovacím mostem mezi obyvateli domu a jeho okolí. Kromě toho, že musí splňovat mnoho dalších požadavků ze strany uživatelů, musí také dlouho perfektně sloužit a dobře vypadat. A je jedno, zda se jedná o okna plastová, dřevěná či hliníková. Protože nejprodávanější jsou okna plastová, nabízíme několik rad, jak o ně pečovat.

 
 

Dřevostavba ve spolupráci s architektem dopadla na jedničku

Redakce | Neděle, 12. září 2021

obrázek článkuRodinný dům v Drnovicích u Boskovic postavila firma Dřevo-House na základě architektonické studie, která vycházela z přání a potřeb rodiny Olejníčkových. Dřevostavba stojící v příkrém svahu nevyniká ani tak technologiemi jako svým interiérem, na kterém si investor společně s architektem dali záležet. Kompozice domu je tvořená dvěma hmotami. Z nichž jedna je vizuálně spíše klasickou stavbou se sedlovou střechou na níž navazuje moderní část se střechou plochou s výhledem do krajiny. Modernímu vzhledu dodává punc černá plechová střešní krytina bez přesahů střechy a dřevěný obklad ze sibiřského modřínu. Našim hlavním úkolem bylo pouze vdechnout život nové stavbě.

 
 

Nebojte se svažitých pozemků! Vše vyřeší schody

Komerční sdělení | Úterý, 31. srpen 2021

obrázek článkuSchody jsou nezbytnou součástí každého pozemku, který není zcela v rovině. Ať už potřebujete překonat terénní nerovnost na zahradě nebo se dostat k vyvýšenému domu, budete potřebovat mrazuvzdorné, odolné, pěkné a bezpečné schody.

 
 

Zažijte romantické ubytování na Dvoře Haniš

Komerční sdělení | Pondělí, 30. srpen 2021

obrázek článkuPřijeďte si odpočinout do romantické vesničky Maršov nad Metují nedaleko Adršpašsko-teplických skal, lokality, která je ideálním výchozím bodem k výletům pěšky, na kole i autem. Nabízí aktivní program pro každého, kdo si potřebuje odpočinout od městského stylu života, pracovních starostí, domácích mazlíčků nebo malých dětí. Nově zrekonstruovaný rodinný penzion nabízí klidné ubytování v deseti komfortních pokojích i apartmánech.

 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop