Archiv oborových článků

Dřevostaveb v Česku přibylo. Ty nejpovedenější ukáže letošní Salon dřevostaveb

Markéta Kristová | Pondělí, 30. leden 2023

obrázek článkuDřevostavby stále víc lákají zájemce nejen o kvalitní a udržitelné bydlení. Kam se za poslední roky trend ve využívání dřeva posunul? Na to se zaměří již 18. ročník Salonu dřevostaveb, festivalu a výběrové přehlídky současné dřevěné architektury. Kromě tuzemských projektů architektonických studií představí i díla architektů z Rakouska, Norska a Francie. Na své by si měli přijít jak odborníci, tak běžná veřejnost, pro kterou pořadatelé přichystali atraktivní výstavu v centru Prahy na piazzettě Národního divadla.

 
 

Navštivte pasivní rodinný dům, který se testuje za provozu

Markéta Kristová | Úterý, 24. leden 2023

obrázek článkuO světě pasivních a nízkoenergetických rodinných domů koluje řada mýtů a polopravd. Je lepší zvolit difúzně otevřený nebo uzavřený konstrukční systém? Jaké materiály je vhodné při stavbě kombinovat, nebo jakým chybám je dobré se vyhnout? S jakými vadami se může majitel dřevostavby běžně setkat a jak případným chybám předcházet?

 
 

Smaltovaná ocel Kaldewei – materiál do koupelny na věčnost

Komerční sdělení | Pondělí, 23. leden 2023

obrázek článkuJedinečná symbióza skla a oceli dnes fascinuje více než kdy jindy. Dva veskrze přírodní materiály odhalují v jedinečné symbióze fascinující vlastnosti, kterých si lidé vždy cenili. Kaldewei spojil odolnou ocel s ušlechtilým sklem a vytvořil znamenitou smaltovanou ocel Kaldewei. Čerpaje ze 100 let zkušeností dnes Kaldewei vytváří špičková řešení pro koupelny z jednotného materiálu s důsledně vysokým standardem kvality, který nachází uznání po celém světě.

 
 

Moderní dřevostavby u Hradce Králové nabídnou úsporné bydlení pro téměř 200 rodin

Komerční sdělení | Čtvrtek, 19. leden 2023

obrázek článkuMít vlastní zahradu, parkovací místo a k tomu nízké náklady na energie? To se splní vlastníkům nových bytů a domů na předměstí Hradce Králové, v Rodově. Nízkoenergetické dřevostavby s dispozicemi od 1+kk až po 5+kk kombinují moderní materiály, prefabrikaci a udržitelné technologie. Za projektem stojí společnost Bidli.

 
 

Zdravé prostředí bez alergenů pomůže v domě zajistit centrální vysavač

Markéta Kristová | Pátek, 06. leden 2023

obrázek článkuV souvislosti s množícími se alergiemi a viry je třeba zajistit co nejzdravější vnitřní prostředí v domě. Velmi účinným prostředkem, který můžete do boje za čistý domov nasadit, je centrální vysavač.

 
 

Největší online stavební veletrh 2023 poradí stavebníkům v těžké době

Komerční sdělení | Pondělí, 02. leden 2023

obrázek článkuJiž počtvrté proběhne zdarma největší online stavební veletrh Veleton ve dnech 28.– 29. ledna 2023. Na digitální platformě se propojí odborníci z řad výrobců stavebních materiálů, technologických, montážních i stavebních firem se zájemci o stavbu, bydlení, rekonstrukci a vytápění.

 
 

Montovaný dřevěný dům pořídíte do 1,5 milionu korun

Markéta Kristová | Pondělí, 02. leden 2023

obrázek článkuDřevěný montovaný dům Paula s velkorysou terasou vám umožní pohodlný přechod mezi interiérem a exteriérem. V základu ho pořídíte do 1,5 milionu korun.

 
 

Ekonomika a energetika očima Jiřího Oslizla z NOVATOPu

Komerční sdělení | Pátek, 16. prosinec 2022

obrázek článkuVšichni dnes hovoří o udržitelnosti, bezodpadovém hospodářství a cirkulární ekonomice. Do toho se na nás ze všech stran valí hesla jako energetická chudoba nebo astronomická inflace. Jak je dnes vůbec možné zajistit, aby firma prosperovala? Nacházíme se v období turbulentních změn a kdo zůstane sedět, nepřežije. Právě nutnost rychle jednat, často až bojovat o holý život, je ale možná právě to, co po létech stagnace potřebujeme. „Mnohdy dnes kolem sebe vidím zlomené obličeje, já jsem ale nastaven na vítězství. Systém se otřese v základech, ale ono je to jedině dobře," potvrzuje Jiří Oslizlo.

 
 

Jak navrhovat nové budovy po roce 2022 – teorie a praxe nZEB

Komerční sdělení | Úterý, 13. prosinec 2022

obrázek článkuJste projektant nebo architekt? Pokud ano, rozhodně se přihlaste na online webinář zaměřený na návrhy nových budov po roce 2022, konkrétně na teorii a praxi nZEB. Webinář se koná dne 19.1.2023 (8:30-15:30) a je zpoplatněn částkou 2 200 Kč. Na co vše se můžete těšit?

 
 

Kvalitní komín přivede vzduch přímo ke krbu

Komerční sdělení | Neděle, 11. prosinec 2022

obrázek článkuInstalace krbových kamen zažívá nebývalý boom, který vzhledem k drahým energiím jen tak nepomine. Dřevo totiž stále platí za poměrně levný a dostupný zdroj. V moderních zateplených interiérech je však nežádoucí, aby si krbová vložka brala vzduch potřebný k hoření z interiéru, jak kdysi bývalo běžné.

 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop