Archiv oborových článků

ADMD – záruka kvality pro firmy i zákazníky

Komerční sdělení | Pondělí, 29. listopad 2021

obrázek článkuAsociace dodavatelů montovaných domů je uskupením firem, které šíří povědomí o dřevostavbách u laické i odborné veřejnosti a prosazují kvalitní dřevostavby na českém trhu. ADMD sdružuje certifikované výrobce dřevostaveb a partnerské dodavatele služeb či materiálů, kteří se společně vzdělávají v oboru a ukazují budoucnost stavění ze dřeva.

 
 

V Amsterdamu bude povinně víc než 20 % dřevostaveb, a co na to ČR?

Komerční sdělení | Čtvrtek, 25. listopad 2021

obrázek článkuCelý metropolitní region Amsterdam bude od roku 2025 vyžadovat, aby nejméně 20 % veškeré nové výstavby v regionu byly dřevostavby nebo stavby z jiného biologického materiálu. Podepsání tzv. Green Deal Timber Construction pomůže městu snížit emise až o 220 tisíc tun ročně a ve výsledku docílit klimatické neutrality do roku 2050.

 
 

Hotel z filmu Homolka a tobolka se dočkal moderního kabátu

Markéta Bernardová | Pátek, 26. listopad 2021

obrázek článkuK rekonstrukcím budov, ať už jakkoli rozsáhlým, se často přistupuje s jasným záměrem - zachovat v co největší míře původní architekturu a podobu staveb za pomocí moderních postupů a kvalitních materiálů. V některých případech je taková revitalizace poměrně snadná a postavená především na designových prvcích. Jindy je třeba sofistikované konstrukční řešení. Zajímavou výzvou tohoto typu byla rekonstrukce hotelu Palace ve Špindlerově Mlýně a především pak jeho střešní konstrukce.

 
 

Jak nejlépe zateplit dřevostavbu?

Komerční sdělení | Čtvrtek, 25. listopad 2021

obrázek článkuDřevostavby jsou nejenom v Česku stále oblíbenějším typem bydlení. Jedním z důvodů je útulné prostředí, které vzniká díky použití přírodního dřeva, pozitivem je také rychlost jejich výstavby. Nezanedbatelné jsou ale i další benefity. Přírodní a recyklovatelné materiály, které tvoří dřevostavbu, jsou šetrné nejen k jejich obyvatelům, ale i k životnímu prostředí. Navíc při maximálně efektivním využití kvalitních materiálů lze v dřevostavbě dosáhnout významných energetických úspor.

 
 

Odborná konference „Spojení staveb & udržitelnosti“ v novém, virtuálním aranžmá

Komerční sdělení | Čtvrtek, 25. listopad 2021

obrázek článkuUdržitelnost je příležitost pro nás všechny. Pokud se české stavebnictví má stát opravdovou součástí udržitelného přístupu a přispívat ke zlepšení stavu životního prostředí našich měst a obcí, je nejvyšší čas změnit model chování všech jeho účastníků. Ti by měli spolupracovat a navrhovat budovy, města a infrastrukturu jako neoddělitelnou součást většího, udržitelného systému. A že to opravdu jde i u nás, ukáže odborná konference „Spojení staveb & udržitelnosti" prostřednictvím příkladů dobré praxe, které představí přední experti z oboru. Bohatý program startuje v unikátním virtuálním centru už 30. 11. 2021.

 
 

Aktuálně: Registrujte se na poslední WOOD Camp seminář v tomto roce

 
 

Rodinné domy Haas budou nově už ve standardu vybaveny tepelným čerpadlem a podlahovým topením

Komerční sdělení | Pondělí, 22. listopad 2021

obrázek článkuPořídit si nízkoenergetický dům v současné době, kdy ceny energií a dalších položek rodinných rozpočtů neustále rostou, může lidem významně pomoci nelehkou situaci zvládnout. Společnost Haas Fertigbau se však rozhodla vyjít svým klientům vstříc ještě víc, a proto od listopadu své domy, které splňují pasivní standardy, už v základní verzi vybavuje tepelným čerpadlem.

 
 

Inspirativní základní škola s vyladěnou akustikou

Markéta Bernardová | Pátek, 19. listopad 2021

obrázek článkuV letošním roce mezinárodní základní škola EXUPERY prošla významnou rekonstrukcí, a to s ohledem na aktuální trendy ve stavebnictví s použitím ekologických a přírodních materiálů.

 
 

Rádce na beton 5. díl: Objednání a nákup betonu

Komerční sdělení | Čtvrtek, 18. listopad 2021

obrázek článkuNejsnadněji si beton opatříte v betonárně. Specializovaný výrobce jej namíchá v požadovaném množství, kvalitě a dodá až na stavbu ve smluvený den a hodinu. Do navrhování poměrů cementu, vody, plniva, přísad a příměsí, míchání betonu a jeho ukládání se raději sami nepouštějte.

 
 

Komfortní pasivní bungalov pro syna

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 18. listopad 2021

obrázek článkuManželé Ondráčkovi pro svého syna vybrali komfortní typový moderní dům s dispozicí 4 +KK a se zastavěnou plochou 119 m². Tento nadčasový bungalov nacházející se nedaleko nádrže Slapy splňuje veškeré požadavky na moderní bydlení – je stylový, funkční, ekonomický i ekologický zároveň.

 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop