Archiv oborových článků

Zatemňující roleta ke každému střešnímu oknu FAKRO za hubičku. Ušetřete tisíce díky jedinečné akci!

Komerční sdělení | Pátek, 17. květen 2024

obrázek článkuZvažujete výměnu střešních oken, ale ještě jste se nerozhodli? Pokud plánujete investovat do kvalitních střešních oken s trojsklem, máme pro vás skvělou zprávu. Až do poloviny července můžete využít exkluzivní akční nabídku a získat zatemňující rolety FAKRO za symbolickou cenu! Ušetříte tisíce!

 
 

Okna ARTEVO = velké pokušení mysli

Komerční sdělení | Neděle, 12. květen 2024

obrázek článkuVětšina lidí touží mít doma velká okna, aniž si je vědoma, jak moc ovlivňují naši psychiku. Důvodem jejich touhy je především moderní vzhled. Velká okna jsou technicky vzato především zdrojem většího množství přírodního světla, které na nás působí ve všech směrech pozitivně. Zlepšuje například soustředění, spánek a šetří i naši peněženku. Aby bylo možné vyrobit okenní prvky určitého rozměru, je třeba mít k dispozici takový materiál, který bude za všech okolností stabilní, tedy nebude se například kroutit, bude pevný a současně nebude příliš těžký. A navíc bude cenově přijatelný. V tom případě mluvme o kompozitním materiálu RAU-FIPRO X, který kombinuje klasické PVC se skelnými vlákny.

 
 

Sádrokarton se v Česku vyrábí již 25 let. Cihlu dohnal a překonal

Komerční sdělení | Úterý, 07. květen 2024

obrázek článkuPřesně před 25 lety – 7. května 1999 – sjela z výrobní linky v závodu společnosti Rigips v Horních Počaplech první sádrokartonová deska. Od té doby bylo jen v Rigipsu vyrobeno přes 430 milionů m2 desek, jimiž bychom byli například schopni pokrýt skoro celé území Prahy. Za čtvrtstoletí se sádrokarton „naučil" přizpůsobit vlhkému prostředí, exteriéru a třeba i rentgenovému záření, v oblasti akustiky, pevnosti i rychlosti realizací překonal donedávna uctívanou cihlu a v Česku podíl staveb s jeho využitím stále roste.

 
 

Přispějte na dobrou věc a podpořte projekt rekonstrukce Klenovy boudy!

Komerční sdělení | Pondělí, 06. květen 2024

obrázek článkuLiga lesní moudrosti (LLM), nestátní nezisková organizace podporující rozvoj mládeže prostřednictvím woodcraftu, oznamuje spuštění fundraisingové kampaně na portále darujme.cz na podporu projektu Klenova bouda.

 
 

Čím zastínit okna dřevostavby? Trendem jsou solární žaluzie!

Komerční sdělení | Pátek, 03. květen 2024

obrázek článkuUdržitelnost je velkým tématem i v exteriérové stínicí technice. Nízkoenergetické a pasivní domy tak již vybavíte novinkou – solárními žaluziemi. Proč je chtít? Důvodem je snadná instalace bez elektrických přívodů a energetická nezávislost.

 
 

Kvalitní rozvody vody pro váš moderní dům

Komerční sdělení | Čtvrtek, 25. duben 2024

obrázek článkuPři stavbě rodinného domu investujeme nemalé peníze do všech možných materiálů, technologií i designu, tak aby dům splňoval všechny požadavky komfortního bydlení. Nemělo by se přitom zapomínat na kvalitní rozvody vody, protože hygienicky čistá voda je důležitá potravina. Její doprava od zdroje až do sklenice na stole by neměla být proto podceňována. Zdraví máme přece jen jedno.

 
 

Moderní dřevostavby = budoucnost ve stavění

Komerční sdělení | Pátek, 12. duben 2024

obrázek článkuDřevo jako stavební materiál má dlouhou historii, ale v dnešní době zažívá renesanci díky moderním technologiím a udržitelným trendům ve stavebnictví. Stále více se využívá nejen v interiérech, ale také pro stavění samotných domů. Moderní dřevostavby představují spojení tradičních postupů s inovativními designy a ekologickými principy. V tomto článku se podíváme na některé klíčové prvky a výhody moderních dřevostaveb.

 
 

Vodíková konference představí vodík jako řešení pro soběstačnost a udržitelnost v oblasti energetiky budov

Komerční sdělení | Čtvrtek, 11. duben 2024

obrázek článkuBudeme topit VODÍKEM? Je VODÍK bezpečný? Může být VODÍK cestou k dosažení udržitelnosti a  soběstačnosti v energetice vudov? Odpovědi nejen na tyto otázky získáte během druhého ročníku VODÍKOVÉ KONFERENCE H2 HEATING, která proběhne 30. května ve wellness hotelu STEP v pražských Vysočanech.

 
 

Architekti předávají zkušenosti mladé generaci. Studio LOXIA má vlastní Školu projektování

Komerční sdělení | Středa, 10. duben 2024

obrázek článkuPrimárně pro studenty, kteří se rozhodují, co by v životě chtěli dělat, ale i pro zájemce z široké veřejnosti vznikla Škola projektování. Architekti ze studia LOXIA během série přednášek a různých dalších aktivit mladé generaci předávají své zkušenosti a vědomosti, které získali během 30 let působení v oboru.

 
 

Jak vybrat správné zasklení?

Komerční sdělení | Pondělí, 01. duben 2024

obrázek článkuProces výběru správného zasklení oken je důležitým rozhodnutím, které ovlivní vaše pohodlí a efektivitu domova. Už dávno nejde jen o to, zda budou vaše okna plastová, dřevěná nebo hliníková. Klíčovou roli hrají také vlastnosti a počet skel.

 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop