Archiv oborových článků

Desátý ročník studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2022 zná své vítěze

Komerční sdělení | Pátek, 30. září 2022

obrázek článkuZástupci Nadace dřevo pro život oznámili výherce desátého ročníku oborové soutěže Stavby s vůní dřeva. Soutěže zaměřené na dřevěné stavění v České republice se v letošním ročníku zúčastnilo 49 česko-slovenských studentů z 10 českých a 5 slovenských fakult, kteří zpracovali 47 soutěžních děl. Odborná porota, veřejnost a partneři soutěže vybrali 7 vítězů, kteří si rozdělili ceny v hodnotě 220 tisíc korun. I letos studenti soutěžili ve dvou kategoriích: Dřevěné stavby – malé a Dřevěné stavby – velké. Odměněn byl také jeden hlasující.

 
 

Nový systém podlahového vytápění fermacell® Therm25 nabízí zcela nové možnosti

Komerční sdělení | Čtvrtek, 29. září 2022

obrázek článkuSe systémem podlahového vytápění fermacell® Therm25 je nyní k dispozici rychlé a suché řešení pro instalaci podlahového vytápění. Zvláštní výhodou systému je jeho nízká hmotnost a malá instalační výška již od 35 mm. fermacell® Therm25 kombinuje vrstvu záklopu a podlahové vytápění v jednom systému.

 
 

V hlavní roli v zahradě hraje okrasný kámen

Komerční sdělení | Pondělí, 26. září 2022

obrázek článkuVůči přírodním podmínkám je odolný, nikdy na něm neuklouznete a je dekorativní, kdekoliv si vzpomenete. O čem je řeč? Tajemno je odhaleno, je to okrasný kámen. Přečtěte si, jak využít jedinečné vlastnosti okrasných kamenů.

 
 

Dřevěné brikety RUF

Komerční sdělení | Pondělí, 26. září 2022

obrázek článkuJsou ekologickým zdrojem tepla v budovách. Pochází ze dřeva, ale přitom jej zcela předčí ve svých vlastnostech. To je jen krátké představení dřevěných briket hranatých tvarů. Chcete se dozvědět víc o jejich výhodách? Tak čtěte dál.

 
 

Seminář WOOD Camp: Jak na zabudovanou vlhkost ve stavbě

Komerční sdělení | Středa, 21. září 2022

obrázek článkuZajímá Vás co je to zabudovaná vlhkost ve stavbě? V čem nás omezuje? Jak ovlivnit její množství? Porovnání jednotlivých konstrukčních systémů. Jaké lze udělat protiopatření proti zabudované vlhkosti ve stavbě? Vše Vám na semináři zodpoví přednášející Ing. Karel Dutka.

 
 

Zažijte den otevřených dveří dřevostavby ve výstavbě

Komerční sdělení | Čtvrtek, 15. září 2022

obrázek článkuRádi byste si prohlédli dřevostavbu ve výstavbě na vlastní oči? Pokud plánujete stavět, řešíte otázku, zda zděný dům nebo dřevostavbu, je pro vás priorita zdravé bydlení a máte spoustu jiných dotazů, pak je tato akce právě pro vás. Na místě vás budou čekat odborní zástupci z řad projektantů a realizační společnosti, kteří vás výstavbou provedou a zodpoví vám vaše otázky.

 
 

SYNEGO SLIDE versus HS portál. Jaký zvolit posuvný systém otevírání?

Komerční sdělení | Pátek, 09. září 2022

obrázek článkuVelkoformátová okna a skleněné stěny k současné moderní architektuře neodmyslitelně patří. Jaký ale zvolit systém otevírání, aby vyhovoval požadavkům investora a současně i jeho peněžence? Základní posuvně-sklopný systém (PSK) je limitován únosností, velikostí, a navíc trpí poruchovostí. Proto u větších, a to znamená i těžších formátů, většina zájemců sahá po jiných variantách. Firma REHAU, která patří mezi průkopníky velkoformátových systémů, nabízí dva moderní systémy: zdvižně posuvný tzv. HS portál, určený pro největší zasklení, nebo ekonomičtější řešení SYNEGO SLIDE. V jaké situaci je který systém lepší?

 
 

Kvalitní okna, dveře a venkovní stínění LOMAX za akční ceny pouze do konce října

Komerční sdělení | Středa, 07. září 2022

obrázek článkuSkoro polovina Čechů chce kvůli vysokým cenám energií investovat do bydlení. Za zbytečnými energetickými ztrátami totiž často stojí staré či nekvalitní domovní příslušenství, kdy například stará okna propustí až 30 % tepla. Aby lidé do kvalitního pláště domu mohli investovat ještě tento rok, nabízí společnost Lomax až do konce října všechny své produkty za akční ceny, které pomohou zkrotit vysokou inflaci.

 
 

I letos v říjnu se uskuteční Den otevřených dřevostaveb

Redakce | Úterý, 20. září 2022

obrázek článkuDruhá říjnová sobota je v posledních letech svátkem všech zájemců o dřevostavby. Letos datum konání vychází na sobotu 8. října 2022 a tradiční „Den otevřených dřevostaveb" přivítá všechny příznivce kvalitního, energeticky úsporného, udržitelného a současně v krátkém čase realizovatelného bydlení už na 9. ročníku.

 
 

Fasádní obklady James Hardie – dlouhá životnost, perfektní vzhled a snadná montáž

Komerční sdělení | Pondělí, 05. září 2022

obrázek článkuObkladové desky HardiePlank® a velkoformátové panely HardiePanel® z vláknocementu od společnosti James Hardie Europe propůjčí budovám jedinečný charakter. Navíc jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, mají dlouhou životnost a jsou k dostání v různých strukturách, stejně jako v bezpočtu barev.

 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop