Sruby & roubenky
Průvodce na cestě
za kvalitní dřevostavbou

Archiv oborových článků

Když zateplení dřevostavby, tak se správným systémem a špičkovými profesionály

Tisk

Komerční sdělení | Středa, 15. srpen 2018

obrázek článkuKoncern Sto patří mezi největší celosvětové dodavatele fasádních zateplovacích systémů a pozice lídra mu patří i na českém trhu. Značka Sto s jejím nezaměnitelným žlutým kyblíkem nabízí v oblasti zateplení sortiment kontaktních zateplovacích systémů StoTherm (ETICS), předsazených provětrávaných systémů StoVentec a systémů vnitřního zateplení StoTherm In, který vyhoví všem individuálním požadavkům a podmínkám při zachování nejvyšší technické spolehlivosti.

 
 

FOR ARCH 2018 se zaměří na udržitelnost, kvalitu a časté chyby

Tisk

Komerční sdělení | Středa, 01. srpen 2018

obrázek článkuPlánujete stavbu vlastní dřevostavby nebo jen rádi sledujete novinky v oboru stavebnictví? Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2018 vám ve dnech ve dnech 18. až 22. září nabídne spoustu příležitostí k získání nejaktuálnějších poznatků ze stavební praxe. Na stáncích veletrhu v PVA EXPO PRAHA i v rámci doprovodného programu budou přední odborníci diskutovat problematiku pozemních staveb od velkých bytových celků až po rodinné domy.

 
 

Zelená střecha pro dřevostavby

Tisk

Komerční sdělení | Pondělí, 30. červenec 2018

obrázek článku Ozelenit střechu dřevostaveb? Ano! A to přesto, že se dřevostavby většinou nacházejí na okrajích velkých měst či v menších městech nebo na vesnicích, kde je zeleně obvykle dostatek. Smysl tu však mají, plní stejné funkce, z nichž především kvalitnější hospodaření s vodou a větší produkce kyslíku nabývají na důležitosti kdekoli.

 
 

Decentrální systémy řízeného větrání Zehnder: rychlá cesta ke zdravému bydlení

Tisk

Komerční sdělení | Středa, 25. červenec 2018

obrázek článkuKvalita vnitřního prostředí má nemalý vliv na naše zdraví, pohodlí i peněženku. Pokud totiž chceme v našich bytech dýchat čistý vzduch a zároveň neztrácet peníze spontánním větráním, stává se řízené větrání ideální variantou k zajištění potřebného komfortu.

 
 

Přihlaste se na konferenci Požární bezpečnost staveb 2018

Tisk

Komerční sdělení | Pondělí, 23. červenec 2018

obrázek článkuPortál TZB-info ve spolupráci s veletrhem For Arch pořádá již třetí ročník konference Požární bezpečnost staveb. Přednášky na téma bezpečnosti výškových staveb, větraných fasád, ETICS, panelových domů, sídlišť a požárního větrání připravují přední kapacity z oboru stavebnictví a požární bezpečnosti. Konference proběhne 20. září 2018 na veletrhu For Arch.

 
 

Výhody montovaných domů

Tisk

Komerční sdělení | Středa, 18. červenec 2018

obrázek článkuI vy jste možná zaregistrovali, že se s montovanými domy v posledních letech roztrhl pytel. Vyrůstají v každé nové čtvrti a svoje místo si našli i na venkově. Montované domy zaznamenávají pořád vyšší čísla a lámou nové rekordy, což potvrzují statistiky prodeje rodinných domů. V čem je tedy tajemství jejich úspěchu ?

 
 

Hlasujte pro nejlepší studentské stavby s vůní dřeva a vyhrajte!

Tisk

Komerční sdělení | Úterý, 17. červenec 2018

obrázek článkuOvlivnit výsledky největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR můžete letos v létě i vy. Navštivte mezi 16. červencem a 31. srpnem webové stránky soutěže Stavby s vůní dřeva (www.StavbySVuniDreva.cz/hlasovani) a hlasujte pro některý z 51 studentských návrhů dřevěných staveb. Do soutěže je přihlásilo 63 studentů z 10 českých a slovenských fakult. Vítězové, které vybírá veřejnost i odborná porota, si rozdělí ceny v celkové hodnotě 230 000 Kč. Připravena je i soutěž pro hlasující o sadu dřevěných módních doplňků. Výsledky budou zveřejněny v úterý 11. září na webu soutěže. Tak neváhejte a podpořte svým hlasem mladé talenty.

 
 

Akustická pohoda v dřevostavbě

Tisk

Komerční sdělení | Středa, 11. červenec 2018

obrázek článkuJak těžké je dosáhnout zvukové pohody v dřevostavbě? Jaké parametry to ovlivňují? A lze zlepšit akustiku v dřevostavbě dodatečně?

 
 

Otočné dveře jako ideální řešení pro dřevostavbu i roubenku

Tisk

Komerční sdělení | Úterý, 03. červenec 2018

obrázek článkuDokonalou dřevostavbu tvoří často opomíjené drobnosti. Třeba takové klasické dveře. Volba většinou padá na dveře otočné, zejména protože nabízejí nejvíce možností použití. Otočné dveře se standardně zavěšují na 2-3 nepříliš estetické panty, dnes se však čím dál tím častěji objevují elegantnější řešení, například v podobě bezfalcového provedení, pomocí kterého můžeme pant schovat do skryté zárubně, což je řešení pro moderní dřevostavbu na klíč naprosto ideální.

 
 

Čarokrásná zahrada snadno a rychle

Tisk

Komerční sdělení | Úterý, 03. červenec 2018

obrázek článkuMožnost dopřát si klidné chvíle na vlastní zahradě je jedním z důvodů, proč se lidé tak rádi stěhují z rušného města do dřevostaveb na poklidném venkově, kde si děti mohou bezpečně užívat her na čerstvém vzduchu, zatímco rodiče připravují večeři na zahradním grilu. Pravé kouzlo zahrady se však často odhalí až v podvečer. Za cvrkotu cikád a cvrčků, a také za šera, v němž má možnost vyniknout unikátní osvětlení našeho kousku ráje.

 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Partneři projektu

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner