Archiv oborových článků

Podzemní plastové nádrže lze efektivně využít k zachycení dešťové vody

Komerční sdělení | Pátek, 07. srpen 2020

obrázek článkuK pořízení nádrže na dešťovou vodu k dřevostavbě může vést hned několik důvodů. Střídající se sucho a přívalové deště vybízí k zachytávání vody v deštivých dnech a pozdějšímu využití ve dnech suchých. Na jednu stranu se na některých místech v létě omezuje čerpání pitné vody, na druhou stranu mohou být vyžadovány nemalé poplatky za splachování dešťové vody do kanalizace. Dále jsou možné úspory za vodu až v tisícikorunách ročně. Nesmíme také opomenout štědrý dotační program dešťovka.

 
 

Pěnové sklo Refaglass – ekologický materiál pro 21. století

Redakce | Čtvrtek, 30. červenec 2020

obrázek článkuStavební materiály jsou v oblasti stavebnictví samostatnou rozsáhlou kapitolou a častým tématem k diskusi. Výrobci stavebních hmot musí reagovat na zpomalení ekonomického růstu, vyšší energetickou náročnost, zvyšující se cenu lidské práce. Změny nastávají i na straně zadavatelů. Ti čím dál častěji kladou důraz na výběr vhodného stavebního partnera, a především stavebních materiálů. V této době nestačí, aby byl materiál jen ekonomický a dobře zpracovatelný. V 21. století, v době hledání obnovitelných zdrojů, je důležitý i ekologický aspekt, trvanlivost a univerzálnost materiálu.

 
 

Nový deskový radiátor Kermi therm-x2 funguje na chytrém principu sériového průtoku

Komerční sdělení | Pátek, 31. červenec 2020

obrázek článkuU běžných deskových otopných těles se všechny desky zahřívají paralelně, tzn., že přiváděná teplonosná látka protéká všemi deskami současně. To s sebou přináší nejen neuspokojivou energetickou účinnost, ale v místnosti se ani nevytváří dostatečný tepelný komfort. Společnost Kermi nebyla s tímto řešením spokojena a v roce 2005 vytvořila zcela nový a jedinečný typ deskového otopného tělesa fungující na principu sériového průtoku: x2.

 
 

Pasivní dřevostavba Dům pod vinnou révou Vás zve na blower door test

Redakce | Čtvrtek, 30. červenec 2020

obrázek článkuPlánujete stavbu domu, rozhodujete se mezi zděným domem či dřevostavbou nebo zvažujete stavbu pasivního domu a máte spoustu dotazů? Chcete bydlet zdravě? Pasivní dřevostavba Dům pod vinnou révou Vás zve na dny otevřených dveří. Blower door test již 13. 8. 2020

 
 

Novinky v nabídce PROFI ODĚVY pro jaro a léto 2020

Tisk

Komerční sdělení | Pondělí, 20. červenec 2020

obrázek článkuNejoblíbenější modely pracovních oděvů Snickers Workwear přicházejí v nové barvě. Švédský výrobce Snickers Workwear, proslul nejen ojedinělými technologiemi a patenty. Výrazným prvkem pracovních oděvů vyráběných pod touto hlavičkou je také neotřelý a slušivý design. I proto každým rokem obměňuje barevnou paletu těch nejžádanějších produktů. V letošním roce přichází se svěží temně zelenou inspirovanou lesní vegetací.

 
 

Centrální vysavač v pasivním domě

Redakce | Pondělí, 20. červenec 2020

obrázek článkuPři projektování rodinných domů někdy narážíme na otázky související s utěsněním rodinných domů a jaký vliv na rovnováhu při ventilaci pasivních domů má centrální vysavač. Pro laickou a mnohdy i odbornou veřejnost je totiž nepředstavitelná jakákoliv skulinka, kterou by se mohl do domu, nebo spíš ven z domu dostávat vzduch, navíc hnaný motorem, který by v dokonale utěsněném domě způsoboval podtlak. Řešením je umístění výfuku v technické místnosti.

 
 

Haas Fertigbau následuje nejmodernější trendy digitalizace výroby dřevostaveb v kvalitě 21. století

Komerční sdělení | Úterý, 14. červenec 2020

obrázek článkuDřevostavba v kvalitě 21. století. To je cíl společnosti Haas Fertigbau, která ve snaze vyhovět rostoucím požadavkům na uživatelský komfort a ekologii provozu dosahuje mimořádné efektivity, krátkých realizačních dob a nadprůměrně vysoké kvality.

 
 

Jak v dřevostavbě zajistit optimální vnitřní klima po celý rok?

Komerční sdělení | Středa, 01. červenec 2020

obrázek článkuČím více je stavba nízkoenergetická až pasivní, tím větší problémy z pohledu větrání vznikají. Jak úspěšně vyřešit dostatečné větrání a vytvořit vnitřní klima s optimální vlhkostí? Řešením je systém řízeného větrání s entalpickým výměníkem.

 
 

Rádce na podlahy: 1. Realizace podlahy aneb skladba podlahového souvrství

Komerční sdělení | Pondělí, 29. červen 2020

obrázek článkuKdyž se řekne slovo „podlaha", obvykle se nám vybaví designová dlažba, leštěný kámen, koberec, lino, laminátové prvky, přírodní dřevo nebo například parkety. Jednoduše to, po čem se nesou naše kroky. Ale pod touto dobře viditelnou úrovní je neviditelná kompozice materiálů, která je často opomíjena. Je to přitom velmi důležitá část skladby podlahy a podcenění její realizace vám může způsobit v budoucnosti řadu starostí. Pokud se základ pro pochozí podlahu nepovede, budeme to vnímat po celou dobu užívání vaší stavby. Proto skupina Českomoravský beton vytvořila Rádce na podlahy, který ve třech dílech přehledně popisuje, jak vytvořit kvalitní podlahu.

 
 

Nedostižný originál v podobě deskových otopných těles Kermi x2

Komerční sdělení | Pondělí, 22. červen 2020

obrázek článkuOd roku 2005 poskytuje patentovaná technologie x2 výrazně zvýšenou energetickou účinnost oproti jiným deskovým otopným tělesům. Svým tehdy novátorským principem sériového průtoku předběhla desková otopná tělesa Kermi x2 svoji dobu.

 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop