Sruby & roubenky

Na cestě za kvalitní dřevostavbou

CLT panel

Tisk

Administrator | Pátek, 14. září 2012 |

Velkoformátové panely vyráběné z křížem vrstveného masivního dřeva (CLT – cross laminated timber).

Panely se vyrábí z vysušených smrkových lamel skládaných do vrstev, jednotlivé vrstvy jsou k sobě otočeny o 90˚. Počet vrstev může být různý a určuje konečnou tloušťku panelu. Lamely se mezi sebou lepí ve všech směrech, při výrobě jsou používána nejčastěji polyuretanová lepidla, která jsou podle evropských norem schválena pro zhotovení nosných dřevěných stavebních dílů pro interiér i exteriér.

NOVATOP SOLID

 

Všechny panely se vyznačují vysokou pevností, stabilitou a mimořádnou statickou únosností – vytváří masivní a bezpečnou celodřevěnou konstrukci. Jednotlivé panely se vyrábí v přesných formátech s vybraným opracováním spojů, s otvory pro okna a dveře a s dalšími individuálními úpravami, jako je například příprava tras pro rozvody.

Plně opracované panely jsou expedovány přímo na staveniště, kde se z nich za pomocí jeřábu sestaví během několika hodin celý objekt. Výraznou přidanou hodnotou CLT panelů je možnost ponechat pohledové dřevo v interiéru, tzn. že odhalená nosná konstrukce je zároveň vnitřním povrchem.

Zdroj: www.novatop-system.cz


Líbil se Vám článek?