Tisk
Laminát s novou tváří

Laminát s novou tváří

Dagmar Čechová | Čtvrtek, 15. leden 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Společnost Quick-Step zavedla novou generaci vodovzdorných laminátových podlah Impressive Ultra.
Jejich společným znakem je přirozený vzhled a vylepšené vlastnosti, které se prolínají všemi 16 novými designy.

IMU 1862Impozantní podlaha Ultra využívá dva vládnoucí trendy. Na straně jedné je zde trend „rychle do budoucnosti", na straně druhé je zde touha po minulých časech, konkrétně po industriálním či skandinávském stylu. A tak to letos není třešeň, buk, javor či merbau, ale borovice, jež je novým zlatým hřebem, a také dub, představující trvalou stálici.

Designy mají škálu od klasického po „starý" (tj. s trhlinami, zářezy po pile či známkami broušení) a díky nové technologii tvorby spojů získaly novou vizuální i dotekovou dimenzi. Povrchová úprava je matná či středně lesklá. Vysoký lesk je věcí minulosti, kromě malých akcentů. Světlé odstíny jsou stále důležité, ale nyní těží ze sousedství s tmavými a teplými barvami.

Z čeho můžete vybírat? Například jemný dub vás svou romantikou zavede do nitra duše, klasický dub překvapí přirozenými trhlinami a drásaný dub má vzhled staré, opotřebované podlahy. Pokud se do vašeho interiéru hodí spíše industriální doplňky, můžete zvolit laminátovou podlahu se vzhledem betonu. Tato podlaha se vzhledem betonu je atraktivní zejména v kombinaci s nábytkem stylu vintage a s fluorescenčními barvami.

Říkáte si, nic neobvyklého? Pak má pro vás Quick Step ještě jedno překvapení: podlahu, která jako by přestála požár. Design spáleného dřeva má bohatou strukturu a temně černou barvu, která roznítí vaši představivost. V moderní japonské architektuře se používá spálené borovicové dřevo k obložení vnějších zdí, mimo jiné proto, aby odpuzovala drobný hmyz. Quick Step se k těmto experimentům přidal.

K nové kolekci laminátových podlah má Quick Step samozřejmě připravenu také celou sérii nových doplňků, například vodotěsné a natíratelné sokly, které jsou dostatečně flexibilní i pro řešení záhybů.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Podlahy a povrchy”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop