Nový obklad a dlažbu teď položíte o tři dny dříve, než je běžné!

Nový obklad a dlažbu teď položíte o tři dny dříve, než je běžné!

Komerční sdělení | Čtvrtek, 11. únor 2021 |

Přidat na Seznam.cz

Novou dlažbu a obklady v koupelně, na balkóně či terase můžete nyní položit o tři dny dříve, než je běžné! Nové trendy hydroizolace a lepení obkladů a dlažby u balkónů, teras a koupelen vám ušetří čas, pracnost i starosti. Příkladem moderního materiálu je zcela nový produkt, který je pružným lepidlem a hydroizolací v jednom.


Stavební materiál budoucnosti

Dnes je použití hydroizolace pod dlažbu balkónů, teras a koupelen naprostou samozřejmostí. Na trhu je celá škála produktů na cemento-polymerové bázi. Většinou se jedná o dvousložkové nebo jednosložkové produkty na disperzní bázi, které jsou v kbelících již připraveny k okamžitému použití. Ve spojení s kvalitním flexibilním cementovým lepidlem pak tvoří systémové řešení.

Položili jste si ale někdy otázku, zda to nejde udělat lépe, rychleji a kvalitněji? Přemýšleli jste kam se mohou stavební materiály a postupy v dalších deseti letech posunout?

Materiálem budoucnosti jsou tzv. MS polymery. Hybridní tmely a lepidla, které jsou široké veřejnosti známy v podobě vysokopevnostního lepidla MAMUT GLUE High Tack.

Moderní materiály na bázi MS polymerů je možné různě modifikovat a vyvíjet pro rozdílné aplikace a výsledné vlastnosti. Jednou takovou vývojovou větví je DUO FLEX L8600, zcela nové elastické lepidlo a hydroizolace v jednom balení. DUO FLEX L8600 je:

 • Hydroizolace a lepidlo na keramické obklady a dlažby.
 • Hydroizolace a lepidlo na dřevěné podlahy a parkety.
 • Hydroizolace a lepidlo na PVC a lino.
 • Hydroizolace a lepidlo na dřevo, beton i kov.
 • Hydroizolace a lepidlo do interiéru i exteriéru.

elasticke-lepidlo-a-hydroizolace-duo-flex-l860

Jaké hlavní výhody mají moderní materiály na bázi MS polymerů:


 • Okamžitá aplikace, bez nutnosti míchání a další přípravy.
 • Produkt typu dva v jednom, hydroizolace a lepidlo na obklady a dlažbu.
 • Okamžitá aplikace bez primeru na nesavé podklady. Při rekonstrukcích lepí přímo na původní keramickou dlažbu (nutnost pouze odmastit a očistit).
 • Na kvalitní a nové savé podklady není potřeba penetrace. Ideální stav při novostavbách.
 • Jsou vhodné na kritické a pružné poklady včetně dřeva, OSB desek nebo dřevotřísky. Rozumí si i s anhydridovými podklady.
 • Možná aplikace na podlahy a stěny (svislé aplikace), dostatečně tixotropní, nestéká.
 • Bez páskové hydroizolace, pružně překonává praskliny a dilatační spáry nebo mezery.
 • Šetří čas k aplikaci a snižuje potřebu počtu vrstev ve srovnání s hydroizolacemi.
 • Po vytvrzení se pyšní extrémně vysokou pevností, ideální pro velkoformátové dlažby.
 • Vyplňuje nerovnosti podkladů, nezpůsobuje korozi kovů, tlumí kročejový hluk.
 • Univerzální použití, interiér i exteriér, odolává vodě a mrazu, stále flexibilní i za hlubokých mrazů.

Jak vypadá postup hydroizolace a lepení dlažby v koupelně novou metodou?


1. krok: Penetrace není potřeba, pokud máme kvalitní nový savý podklad nebo v případě rekonstrukcí přímo na keramickou dlažbu, stačí odmastit a očistit původní nečistoty.

2. krok: Hydroizolační vrstva se nanáší pouze jednou v předepsané tloušťce, hmota se nemíchá, pouze přímo aplikuje. Do koutů a rohů, případně dilatačních spár se nevkládají žádné pásy.

3. krok: Po vyschnutí, lepíme nejprve keramické obklady, následně dlažbu. Hmota se nanáší pouze jednostranně, čímž se snižuje spotřeba oproti cementovým lepidlům.

4. krok: Po zaschnutí zaspárujeme, kouty pak pružným tmelem.

Den-Braven-elasticke-lepidlo-a-hydroizolaceDen-Braven-elasticke-lepidlo-a-hydroizolace-krok-1Den-Braven-elasticke-lepidlo-a-hydroizolace-krok-2

 

Den-Braven-elasticke-lepidlo-a-hydroizolace-krok-3Den-Braven-elasticke-lepidlo-a-hydroizolace-krok-4Den-Braven-elasticke-lepidlo-a-hydroizolace-krok-5

 

Den-Braven-elasticke-lepidlo-a-hydroizolace-krok-6Den-Braven-elasticke-lepidlo-a-hydroizolace-krok-7Den-Braven-elasticke-lepidlo-a-hydroizolace-krok-8

 

Den-Braven-elasticke-lepidlo-a-hydroizolace-krok-9Den-Braven-elasticke-lepidlo-a-hydroizolace-krok-10Den-Braven-hotova-koupelna

 

Dlažbu a obklad do koupelny nebo na balkón položíte o tři dny dříve!

xlsxPříkladová studie porovnání časové úspory za použití nových progresivních materiálů vůči konvenčnímu systému hydroizolace a lepení keramických obkladů jasně ukazuje, že časová úspora činí tři dny díky:

 • úspoře času na penetraci,
 • vkládání pásů do rohů,
 • druhé pojistné hydroizolační vrstvě,
 • kratší technologické přestávce mezi pokládkou dlažby a spárováním obkladů a dlažby v koupelně.

Navíc kromě času moderní materiály na bázi MS polymerů snižují pracnost a svými kvalitativními vlastnostmi posouvají celý systém o několik tříd výše.

Moderní materiál budoucnosti: Hydroizolace a pružné lepidlo v jednom balení!

Konkrétním produktem výše popsané nové generace moderních materiálů je DUO FLEX L8600 – elastické lepidlo a hydroizolace v jednom balení. Dodává se v 5 kg nebo 15 kg kbelících v béžové barvě hmoty.

Proč si pořídit DUO FLEX L8600?


 • S tímto produktem nemusíte dlouze přemýšlet na jaký podklad položit vaši novou dlažbu a obklady v koupelně, na balkóně či terase.
 • Použijte přímo na beton, anhydrid, dřevo, plech, epoxy nátěr nebo původní dlažbu.
 • Neřešíte vkládání pružných pásů do rohů hydroizolace a další výše vyjmenované kroky u konvenčních hydroizolací nebo lepidel.
 • Navíc získáte absolutně pružné a extrémně pevné lepidlo a hydroizolaci s kročejovým útlumem při jedné aplikaci.

elasticke-lepidlo-a-hydroizolace-duo-flex-l860

KOUPIT elastické lepidlo a hydroizolaci DUO FLEX→

VIDEO: Aplikační postup elastického lepidla a hydroizolace DUO FLEX L8600 v koupelně


mail-ico-poptavka

Zaujal Vás nový produkt DUO FLEX L8600? Zašlete firmě nezávaznou poptávku nebo se zeptejte technika na bližší specifikaci a použití produktu!

Den Braven – český výrobce stavebních hmot.

Den Braven je ryze česká firma, která vyrábí a prodává značkové výrobky uznávané především pro svoji spolehlivost a kvalitu. V Den Braven vzniká široká škála výrobků, které sdružují do ucelených systémů tak, aby mezi sebou vytvářely vzájemně propracovanou vazbu, a ta pak ve výsledku snižovala náklady na práci a aplikační čas. Od vývoje přes výrobu až po logistiku si dávají záležet na prvotřídním servisu.

Zaslat dotaz nebo nezávaznou poptávku

 

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Podlahy a povrchy”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop