Tisk
Rakouský architekt vsadil na dřevostavbu RD Rýmařov s materiály fermacell

Rakouský architekt vsadil na dřevostavbu RD Rýmařov s materiály fermacell

Dagmar Šimonová | Středa, 12. únor 2014 |

Přidat na Seznam.cz

Lehká prefabrikace na bázi rámových konstrukcí dřeva bývá často spojována s uniformitou, malou architektonickou kreativitou a nízkou vůlí spolupráce s architekty. Firma RD Rýmařov si tyto nedostatky uvědomuje a hledá možnosti negovat uvedené argumenty. Proto možnost realizovat „GreenWell Conference& Coaching Centre" podle návrhu Christiana Prassera v rakouském Stollhofu byla chápána v Rýmařově jako velká výzva.

GW-sp 061112Výše uvedená slova obchodního ředitele RD Rýmařov Ing. Jiřího Pohloudka ukazují na rub a líc pozice lídra v oboru. Lícem je samozřejmě postavení „jedničky", rubem však bývá nutnost postavit se jako první výzvám, bourat mýty a „prosekávat" tak cestu dalším výrobcům. Společnost RD Rýmařov ale na tento úkol není sama – kromě jiného se i u této realizace mohla spolehnout na dalšího lídra, tentokrát v oboru suché výstavby – na sádrovláknité materiály fermacell.

Realizace Stollhof celkovy pohled 1


Ing. Miloš Kincel, ředitel prodeje Fermacell pro Českou republiku, k tomu uvedl: „Stěny a konstrukce s fermacellem mají prokazatelně lepší vlastnosti než srovnatelné zdi z cihel, sádrokartonu nebo jiných materiálů. Jsou ověřené, šetří čas a jsou řešené jedním typem desky bez komplikací a hrozby nevhodné volby. Navíc za nimi vždy stojí náš individuální servis. Z toho těží RD Rýmařov nejen u „běžných" rodinných domů, ale i takovýchto unikátních a rozsahem velkých realizací."

IMG 0320 kopieNosnou konstrukci obvodových stěn tvoří dřevěná rámová konstrukce, obalená z obou stran sádrovláknitou deskou fermacell a vyplněná tepelnou izolací z minerální plsti. Toto opláštění přenáší horizontální a diagonální zatížení ze stropní konstrukce do úložné desky. Vnější stranu tvoří kontaktní zateplovací systém s tenkovrstvou omítkou nebo provětrávaná plechová/dřevěná fasáda. Vnitřní nosné i dělicí stěny jsou z dřevěné rámové konstrukce a oboustranného opláštění sádrovláknitými deskami fermacell.

Morgen kopieRakouský architekt Christian Prasser navrhl objekt konferenčního centra ve Stollhofu o rozloze přes dva tisíce metrů. Moderní středisko nabízí 28 apartmánů, fitness, velkou kongresovou a menší školicí místnosti pro výcvik vyššího managementu velkých nadnárodních společností. „Výsledek celého projektu předčil očekávání. Vzniklo dílo evropského formátu, které ukázalo další možnosti začleňování technologií prefabrikace dřevěných konstrukcí do soudobé moderní architektury. Firma RD Rýmařov přes těžkosti, kterými musela při této realizaci projít, nasbírala velké zkušenosti, ověřila si nové konstrukční detaily a technologické postupy a i na náročném rakouském trhu potvrdila schopnost realizovat objekty podobného rozsahu," hodnotil celou realizaci Ing. Jiří Pohloudek.

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop