Tisk
Konference RD Rýmařov: <small>Spojením síly přírody a lidského ducha vstříc budoucnosti</small>

Konference RD Rýmařov: Spojením síly přírody a lidského ducha vstříc budoucnosti

Redakce | Pondělí, 22. únor 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Spojení sil přírody a lidského myšlení bylo spolu s novými společensko-ekonomickými trendy hlavním nosným tématem konference zástupců společnosti RD Rýmařov na letošním veletrhu FOR PASIV 2016 v Praze-Letňanech. Společnost zde ukázala hlavně svoji vizi výstavby rodinných domů na klíč v souladu s přírodou a využíváním obnovitelných zdrojů energie.

 

Firma RD Rýmařov na konferenci představila svůj typový dům Kubis 77 Evo. Jedná se o energeticky velmi efektivní dřevostavbu, na kterou je možné čerpat dotaci v programu Nová zelená úsporám. Dům Kubis 77 Evo je zařazený do energetické třídy A s měrnou spotřebou tepla do 20 kWh/m2*rok. Docela unikátní je vybavení domu fotovoltaickou elektrárnou o výkonu 2,25 kWp, systémem vytápění elektrickými přímotopnými konvektory a elektrickými podlahovými rohožemi v koupelnách. Nechybí ani akumulační zásobník na 260 litrů pro ohřev vody, řízené větrání s rekuperací a řídicí systém pro optimalizaci vnitřního prostředí domu.

KUBIS 77 varianta pultova strechaDům Kubis 77 Evo podle materiálů RD Rýmařov odpovídá novému paradigmatu konstrukce domů v souladu s moderními trendy čtvrté průmyslové revoluce a důrazu na enviromentální aspekty projektu. Jde hlavně o spojení energeticky co nejefektivnějšího konceptu dřevostavby s velmi nízkými náklady na provoz a sofistikované výroby i návrhu a to při zachování maximálního ohledu k přírodě.

"Představit si myšlení lidí a inovace s tím spojené jako obrovskou sílu je poměrně jednoduché. Již méně snadné je uvědomit si, že dřevo je dílo Slunce a organických a anorganických látek, zejména však oxidu uhlíku a vody za pomoci zelených rostlin. Dřevo lze vnímat jako obrovský vynález přírody k uchování energie potřebné pro život," přiblížil na konferenci svůj holistický náhled na problematiku dřevostaveb ředitel firmy RD Rýmařov Ing. Jiří Pohloudek.

"Při řešení ochrany životního prostředí je proto povinností lidstva hledat možnosti, jak přírodní síly využívat ve prospěch života na Zemi. V souladu s tím musí být nejmodernější technologie projektovány tak, aby podporovaly dlouhodobě udržitelný rozvoj," doplnil ještě Jiří Pohloudek s tím, že nový dům Kubis 77 Evo tyto parametry splňuje.

D4S 5504Na vývoji domu Kubis 77 Evo se podílely také firmy Fenix, Siemens, Fermacell, ISOVER a Baumit.

Na konferenci se kromě jiného hovořilo také o nových technologiích, o čtvrté průmyslové revoluci, o internetu věcí (IoT), pařížské klimatické konferenci či cloudové ekonomice. Tedy o fenoménech, které začínají plně ovlivňovat naši společnost a brzy se také začnou plně projevovat rovněž v oblasti stavebnictví a bydlení.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop