Tisk
Novinky z oboru dřevostaveb

Novinky z oboru dřevostaveb

Jindřiška Kleknerová | Čtvrtek, 06. duben 2017 |

Přidat na Seznam.cz

V oboru dřevostaveb se stále něco děje, něco nového se staví, vyvíjí anebo objevuje. V příštích dnech byste mohli navštítit veletrh, seminář anebo se účastnit soutěže o ceny v hodnotě 230 000 Kč! Fandíte-li dřevostavbám, pak vás naše dnešní novinky budou zajímat. 

Příležitost pro studenty – navrhněte stavbu s vůní dřeva a vyhrajte!
Oblíbená soutěž pro studenty dřevěného stavění "Stavby s vůní dřeva" vstupuje do svého 5. ročníku. Soutěž umožňuje studentům ukázat veřejnosti své návrhy dřevěných staveb a konstrukcí a porovnat své dovednosti získané studiem. Vítězové, které vybírá odborná porota a letos nově i široká veřejnost, se mají na co těšit. V soutěži jsou ceny v celkové hodnotě 230 000 Kč!
celý článek... 


Odborný seminář na téma Dřevostavby ve Volyni
Vyšší odborná škola Volyně a Oblastní kancelář ČKAIT České Budějovice zvou na XXI. ročník mezinárodního odborného semináře na téma Dřevostavby – stavební systém budoucnosti; dřevo, surovina moderního člověka; ekologie, úspory energií, suchá výstavba
více informací...


Prodeje chalup výrazně rostou, průměrná cena se zvyšuje také
Sezóna prodejů rekreačních nemovitostí začíná. Od loňského března se prodalo o pětinu více chalup než za předchozí období. Průměrná cena objektů se za stejné období zvýšila na 970 tisíc korun. 
celý článek...


Kanadský srub na Jihlavsku
Okolí malebné zříceniny Rokštejna, jednoho z nejstarších moravských hradů, má po stovkách let novou dominantu. Na kopci v Přímělkově na Jihlavsku postavili dělníci kanadský srub. Podle památkářů nejde o dobré řešení, novostavba narušuje panorama starobylého hradu. 
celý článek... 


Základní konstrukční systémy dřevostaveb
Plánujete stavbu rodinného domu a uvažujete o dřevostavbě? Připravili jsme pro vás základní přehled stavebních technologií domů ze dřeva.Klasická rámová konstrukce, prefabrikované panely, panely z masivního dřeva nebo srub. Každá z technologií dřevostaveb má své výhody a nevýhody.  
celý článek...  


Vítěz Dřevěné stavby roku 2017
Prohlédněte si 14 dřevěných staveb, které vyhrály v anketě Dřevěná stavba roku 2017 a načerpejte inspiraci pro vaše bydlení. Vítěze vybírala odborná porota a široká veřejnost v 8 soutěžních kategoriích, v anketě soutěžilo 113 dřevěných staveb a veřejnost jim poslala rekordních 49 241 hlasů.
celý článek... 


Chystáte se stavět dřevostavbu? Zastavte se na veletrhu DSB!
Zájemci o kvalitní dřevostavby by si neměli nechat ujít veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno, který od středy 26. do soboty 29. dubna 2017 nabídne ucelenou přehlídku dodavatelů dřevěných montovaných staveb.
více informací... 


Největší dřevostavba v USA
Sedmipodlažní administrativní budova v severní části Minneapolis je největší dřevostavbou v USA. Projekt T3 odstartovala vize kanceláří s přidanou hodnotou umění, moderní technologie a ohleduplnosti k životnímu prostředí. Název budovy T3 vychází z jejích tří základních aspektů: Timber (dřevo), Technology (technologie), Transit (průchodnost, otevřenost). Nabízí přes 20 000 m2 kancelářských a komerčních ploch. Zajímavostí je, že většina použitého dřeva pochází ze stromů odumřelých působením dřevokazných škůdců. Díky své dřevěné struktuře byla budova T3 postavena rychleji než budovy z běžných konstrukčních materiálů, konkrétně za deset týdnů. Dřevo je také lehčí než srovnatelné ocelové či betonové konstrukce, což snižuje hloubku a rozsah výkopů a základů.
celý článek... 

Jindřiška Kleknerová

 

Těžce zařaditelná publicistka s lehce technickými předpoklady. Zajímám se o texty začínající básněmi a končící optimalizovanými články s příslušným počtem klíčových slov… S pokorou bydlím v nové dřevostavbě a spravuji tento web. Obojí mi dělá radost.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop