Tisk

Potvrzeno! Dřevostavby rostou a dosahují už 15% podílu z celkové výstavby v Česku!

DAS | Čtvrtek, 31. květen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Máme pro vás čerstvé statistiky výstavby domů za rok 2017, které vydal Český statistický úřad. Příznivci dřevostaveb mohou jásat, protože dřevostaveb se postavilo opět více než v roce 2016.

Aktuální čísla komentuje Petra Cuřínová, vedoucí oddělení statistiky stavebnictví ČSÚ: „Většina nově postavených domů má nosné konstrukce ze zděných materiálů, ale v posledních letech roste zájem o dřevěné stavby. Vloni bylo dokončeno 2 159 nových rodinných domů typu dřevostavba, což je víc než před rokem. Dřevostavby se na celkové výstavbě nových rodinných domů podílely 15 %. A to je nejvíc v celé sledované časové řadě."


Obor dřevostaveb tak kontinuálně roste a s 15% podílem na trhu dotahujeme pomalu Německo, kde je podíl dřevostaveb kolem 17%.


Přes 5 000 dřevostaveb s konstrukcí lehký rámový skelet

Nejvíce zastoupenou stavební technologií za rok 2017 je opět lehký rámový skelet, tedy panelová montáž. Těchto dřevostaveb bylo zrealizováno přes tisíc kusů. Hned za ní je lehký rámový skelet s osmi sty domy. Srubů a roubenek se podle ČSÚ v roce 2017 postavilo 169. Nejoblíbenější dispozicí se v rodinných domech stala 4+1 s průměrnou obytnou plochou 92 metrů čtverečních.

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop