9. ročník Dne otevřených dřevostaveb opět potvrdil zájem o výstavbu dřevostaveb

9. ročník Dne otevřených dřevostaveb opět potvrdil zájem o výstavbu dřevostaveb

Komerční sdělení | Čtvrtek, 03. listopad 2022 |

Přidat na Seznam.cz

Letošní průběh Dne otevřeých dřevostaveb, který se uskutečnil v sobotu 8. října 2022, navázal na loňský rekordní ročník a potvrdil, že dřevostavby jsou, a i v dalších letech budou pevnou součástí tuzemského stavebnictví. 53 staveb otevřelo své dveře a pozvalo k návštěvě každého, kdo si už našel nebo teprve hledá cestu k dřevostavbám. A pozvání s povděkem přijala téměř tisícovka návštěvníků, které zajímaly rodinné domy, výrobní závody dřevostaveb a další stavby ze dřeva.

Povědomí o tomto způsobu výstavby mezi širokou veřejností rok od roku stoupá, což potvrzují i zkušenosti zástupců členských firem ADMD, kteří byli v jednotlivých domech osobně přítomni. Roste i dostupnost dřevostaveb v den akce – při pohledu na mapu otevřených domů bylo vidět, že červeně označená místa jednotlivých domů jsou rovnoměrně rozprostřena po celém území České republiky. Nejvýchodněji položený byl rodinný dům ve Valašských Kloboukách ve Zlínském kraji, na západě to byl bungalov u Tachova, na severu to byl již dokončený bungalov v obci Velké Březno. A na jihu v nevyhlášené soutěži o nejjižněji otevřenou dřevostavbu na dálku soutěžily školka v Olešnici a rodinný dům v obci Nový Šaldorf.

„Veřejnost už naši akci za ty roky zná a ví, že druhá říjnová sobota je svátkem všech, kdo v oboru dřevostaveb pracují nebo se o tuto technologii výstavby zajímají. Letošní tereziánské babí léto k vysoké návštěvnosti otevřených dřevostaveb také napomohlo. Dostupnost a široké spektrum objektů bylo také letos pozitivem – kdo chtěl vidět dům před dokončením, mohl si vybrat stejně jako zájemce o již hotový a obydlený rodinný dům. Koho zajímal pohled za oponu, navštívil některý z výrobních závodů, v centru pozornosti byly i ostatní typy staveb. Návštěvníci, se kterými jsem měla možnost osobně mluvit, byli i letos spokojeni a oceňovali zejména vstřícnost a kompetenci hostitelů," říká ředitelka ADMD Ing. Lenka Trandová.

Probíhající válka, energetická krize, inflace či obavy z recese chuť do staveb brzdí, přesto je patrné, že lidé bydlet moderně a úsporně chtějí a o vývoj v oboru se zajímají. „Výstavbu nového domu budeme financovat hypotékou a čekáme na příznivější vývoj úrokových sazeb, to nám ale nebrání se dívat, co jednotliví výrobci nabízí, jaké materiály a technologie využívají a jaké dispozice ve svých domech nabízí. Den otevřených dřevostaveb k tomu přímo vybízí, celá myšlenka a skvělé organizační zvládnutí je ostatně velkou předností této akce," dodal pan Petr, návštěvník akce.

Na návštěvníky čekalo na stavbách milé překvapení v podobě poukazů na dárkové předplatné časopisu DŘEVO&stavby, kde najdou mnoho inspirace a novinek z oboru dřevostaveb. Záštitu nad akcí Den otevřených dřevostaveb převzal ministr zemědělství Zdeněk Nekula a ministr Ing. Jozef Síkela udělil akci záštitu Ministerstva průmyslu a obchodu.

Pokud jste nestihli letošní ročník, rovnou si zapište termín toho dalšího, který proběhne 7. 10. 2023 a opět budete moci v rámci akce Den otevřených dřevostaveb 2023 okusit moderní domy na vlastní kůži.

ADMD-logo-20-let

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop