Tisk
CEMBRIT: <small>Fasáda pasivního domu netradičně</small>

CEMBRIT: Fasáda pasivního domu netradičně

Dagmar Šimonová | Úterý, 12. srpen 2014 |

Přidat na Seznam.cz

Na rozdíl od tepelné izolace opatřené omítkou má větraná fasáda hned několik výhod. Větranou mezerou přirozeně stoupá vzduch vzhůru. V letních měsících tento přirozený pohyb snižuje přehřívání interiéru. Naopak v chladnější části roku tento pohyb vzduchu zmenšuje kondenzaci vlhkosti z interiéru ve vrstvách izolace. Další významnou výhodou je utlumení hluku přicházejícího z vnějšího prostředí do domu. Kombinace měkké izolace a pevného materiálu fasádních desek, navíc ve spojení se vzduchovou mezerou, je z akustického hlediska nejvhodnějším řešením. Kvalitnější ochrana pro samotnou izolaci pevnými fasádními deskami je samozřejmostí.

01"U svého prvního pasivního domu jsem dlouho řešil skladbu obvodové stěny s ohledem na všechny parametry, cenu, kvalitu, bezúdržbovost... Nakonec jsem se rozhodl pro upřednostnění maximálních parametrů ve všech směrech. Konstrukci obvodové stěny jsem udělal dřevěnou, sendvičovou, vyplněnou tepelnými izolacemi. Dosáhneme tak ideálních parametrů bez tepelných mostů. Na tuto konstrukci jsem zvolil fasádní desky – provětrávanou fasádu. Fasáda je v zimě pod náporem povětrnosti – studeného větru a v létě je zahřívána sluncem. Tyto jevy se díky vzduchové mezeře nedostávají na obvodovou konstrukci domu. Dochází k úsporám energie a vylepšení mikroklimatu v interiéru domu. Je to další krok, jak posunout parametry pasivního domu dál. Desky tak fungují ve všech směrech ideálně: vysoká estetika přírodního materiálu, vhodná technologie k sendvičové konstrukci, bezúdržbovost, odolnost, kvalita a maximální parametry." Ing. Josef Vostracký

02Vláknocementové fasádní desky Cembrit jsou ideálním řešením. Nabízejí neomezené množství kombinací. Desky Cembrit se vyrábějí z čistě přírodních surovin. Mezi základní suroviny pro výrobu vláknocementu patří cement, minerální plniva, celulóza a netoxická organická vlákna a samozřejmě malé množství vody. Díky použití čistě přírodních materiálů jsou desky plně recyklovatelné a v souladu s trendem udržitelného rozvoje.

04Dodávány jsou v čistě přírodním provedení (probarvené různými barevnými odstíny), nebo s povrchovou úpravou, která nabízí ještě širší barevnou paletu. Dodávají se jak ve velkoformátovém provedení (Cembrit Cembonit, True, Zenit a Metro), tak i v malých formátech (desky Cembrit Express, které umožňují snadnou montáž).

Snadná je i údržba fasády, pokud se fasáda znečistí, je možné ji jednoduše omýt tekoucí vodou. Fasádní desky Cembrit jsou velice odolné vůči povětrnostním vlivům a tudíž odolné vůči plísním, řasám, vodním skvrnám a běžným nečistotám.

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Fasády”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop