Tisk
Nový systém pro konstrukci podlah v podstřešních prostorech

Nový systém pro konstrukci podlah v podstřešních prostorech

Michal Babor | Úterý, 19. červenec 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Celulóza se jako izolační materiál ve starých budovách už dávno osvědčila. Možnosti použití celulózy jsou ve všech stavebních oblastech včetně dřevostaveb. ISOCELL, rakouský specialista pro celulózovou izolaci a vzduchotěsnost, dokazuje opět svoje zkušenosti a znalosti s nosným modulovým systémem jako bezproblémovým řešením v oblasti sanace. Pro izolaci podstřešních stropů nabízí systém WoodyFIX – jednoduché, časově úsporné a ekonomické řešení pro jednoduchou realizaci izolačních systémů.

  

WoodyFIX: Dřevostavby s izolovanými stropy

fix2 fix3Systém je určen pro konstrukce tepelně izolovaných podlah budovaných při rekonstrukcích i v novostavbách. Prefabrikované, přesně nasouvací desky se rozmístí po zemi v rozestupech cca 80 cm, spojí se s OSB deskami a tím vytvoří pomocný, ale nosný stavební systém pro konstrukci podlahové desky. Malé nerovnosti ve stropě vyřeší tento systém pomocí spojovacích desek, při větších nerovnostech se použijí distanční desky. Vzniklý prostor pod takto vzniklou „hrubou" podlahou se vyfouká tepelnou izolací.

Rychlé a jednoduché řešení

fix4 fix5Pro celkové rozložení modulů spolu s jejich transportem se počítá pouze se 14 minutami na metr čtvereční. Při použití jen 18 mm hrubých OSB desek zaručuje stavební konstrukce nosný a pochozí systém.

Standartně se Woodyfix dodává ve třech konstrukčních výškách: 220 mm, 260 mm nebo 320 mm. Další výšky se dodávají na požádaní.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (4)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Izolace”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop