Tisk
Nemějte strach z hluku v dřevostavbách!!!

Nemějte strach z hluku v dřevostavbách!!!

Petr Houška | Čtvrtek, 09. srpen 2012 |

Přidat na Seznam.cz

Dřevostavby společnosti MS Haus s.r.o. opět prokázaly svoji kvalitu a to nejen v kategorii vzduchotěsnosti, ale i v kategorii ochrany proti hluku.

Od února 2010 se i na rodinné domy vztahuje norma ČSN 73 05 32:2010 - Akustika - Ochrana proti hluku v budovách a posuzování akustických vlastností stavebních výrobků. Pro ověřený výpočtových hodnot, které se předpokládají při návrhu, bylo provedeno kontrolní měření. Toto měření má za úkol ověřit jednak, zda předpoklady a hodnoty stanovené výpočtem byly správné a hlavně zda dům splňuje normové hodnoty a je schopný bezproblémového provozu. Zejména v oblasti dřevostaveb, kde je zakořeněná jistá nedůvěra, je třeba neustále prokazovat, že dům s dřevěnou konstrukcí není ničím méněcenný a platí pro něho stejná pravidla jako pro domy ostatních stavebních technologií.

Norma hovoří jasně

Hrdlička 10

Měření bylo provedeno na typovém domě MS 05 z nabídky společnosti MS Haus. Měření proběhlo na konstrukci vnitřní stěny a stropu, na které se požadavek normy vztahuje. Obě tyto konstrukce vyhověly požadovaným kritériím a normové požadavky byly s rezervou splněny. Toto dokládá protokol zpracovaný nezávislým kontrolním orgánem, Výzkumným a vývojovým ústavem dřevařským, Praha s.p. , který mimo jiné provádí dohled nad společnostmi dle Dokumentu národní kvality (DNK), který zajišťuje dodržení technické a kvalitativní úrovně takto certifikovaných dřevostaveb.

Vzduchotěsnot je základ úsporného domu

Dále bylo provedeno měření vzduchotěsnosti, které potvrdilo již obvyklou kvalitu dřevostaveb společnosti MS Haus. Kvalitní dřevostavby splňují podmínky na vzduchotěsnost s velkou rezervou a to i v případě, kdy není kladen požadavek na pasivní dům.

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Konstrukce dřevostaveb”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop