Sruby & roubenky
Průvodce na cestě
za kvalitní dřevostavbou

Konstrukce dřevostaveb

Tisk
ISOCELL: <small>Izolace bez kompromisů</small>

ISOCELL: Izolace bez kompromisů

Lucie Němcová | Úterý, 05. březen 2013 |

Topení jede naplno, a přesto pořád nemáte nohy v teple. Navzdory tomu se zachumlaní do deky pokoušíte užít si večer na gauči. Důvodem toho, že se necítíte skutečně dobře, je kromě špatné otopné techniky většinou i nedostatečná izolace. V zimě se proto často střídají pocity, jejichž účinky dosahují vrcholu s příchodem vyúčtování nákladů za energie.

Einblasen Decke mensiEfektivní izolace přitom dnes už není nic složitého. Pro dodatečnou izolaci se nabízí využití celulózové izolace Isocell. Vyrábí se z recyklovaného novinového papíru a jedná se o ekologickou izolaci, která je díky příměsi minerálních solí chráněna před napadením škůdci a plísní. Takto vytvořené celulózové vločky s dlouhými vlákny přesvědčí extrémně nízkou tepelnou vodivostí a odolností proti sedání. Odborný technik firmy Isocell vyplní pomocí vyfoukávacího stroje stávající nebo připravené dutiny. Vlákna zde zplstnatí a vznikne kompaktní izolační matrace, která se dostane do nejmenších dutin. Protože se vyplní i nejužší spáry a drážky, můžeme mluvit o izolaci beze spár a tepelných mostů.

Celý proces probíhá rychle a čistě a může se využít u rekonstrukcí i novostaveb. Celulóza ale dokáže ještě víc a Isocell je skvělý nejenom díky výborným izolačním schopnostem, ale také díky vynikající protipožární ochraně a ochraně před hlukem. Materiál kromě toho reguluje vlhkost, čímž vytváří zdravé klima v daném prostoru. Zajišťuje tak nejenom spoustu příjemných večerů na gauči, ale také přispívá k ochraně klimatu, životního prostředí a k realistickému vyúčtování za energie.

Specialista na celulózovou izolaci

Společnost ISOCELL GmbH byla založena v roce 1992 a poskytuje inovativní paletu výrobků v oblasti celulózové izolace a vzduchotěsných systémů ve stavebním sektoru, dále zaručuje optimální zpracování na nejvyšší úrovni. Také při vyvíjení vyfoukávacích strojů získala společnost vedoucí postavení na trhu. Středisko firmy má sídlo v Neumarktu am Wallersee (Salzburg), celulózová izolace se vyrábí v závodech v Hartbergu (Rakousko), Schoppen (Belgie), Plourin-lès-Morlaix a Servianu (Francie).

Celulózová izolace se vyrábí energeticky úspornou recyklační metodou z tříděného použitého papíru. Vedle celulózové izolace se společnost ISOCELL osvědčila řemeslníkům a zpracovatelům při řešení problémů se vzduchotěsností. Pod registrovanou ochrannou známkou AIRSTOP a OMEGA se od roku 1995 vyvíjejí a prodávají střešní fólie, větrotěsné fólie, parozábrany a lepicí systémy.

 

ISOCELL GmbH

Bahnhofstraße 36

5202 Neumarkt am Wallersee

Telefon: +43 (0) 6216 / 4108-0

www.isocell.at

 Náklonnost k přirozeným materiálům a dřevu jsem objevila již při studiích architektury a šíření osvěty a inspirace z této oblasti mi dává velký smysl. Baví mě lidi motivovat k tomu, aby bydleli zdravě, komfortně a více či méně soběstačně.

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Konstrukce dřevostaveb”

 • Dřevostavby, jak si poradí s akustikou?

  Dřevostavby, jak si poradí s akustikou?

  Kromě požární odolnosti se v souvislosti s dřevostavbami nejvíce diskutuje o problematice akustiky, konkrétně vzduchové a kročejové neprůzvučnosti. Je obecně známým faktem, že v…

 • Aby realizace byla radost

  Aby realizace byla radost

  Pohodová realizace domu je snem každého stavebníka, ale kolika z nich se to opravdu podaří? Jistě jste také slyšeli mnoho příběhů o nemožných řemeslnících, problémech bez…

 • Dřevostavba ano, ale ne s každým

  Dřevostavba ano, ale ne s každým

  Rozhodli jste se postavit si dřevostavbu? Prima. Pečlivě ale vybírejte dodavatele, projektanta i stavební dozor. Přečtěte si, jak se mi povedlo zachránit jeden smutný příběh s vysněnou…

 • Asi tak 20 konstrukčních systémů dřevostaveb... Vyznáte se?

  Asi tak 20 konstrukčních systémů dřevostaveb... Vyznáte se?

  Moderní dřevostavby kvalifikovaně a koordinovaně řeší problematiku statiky, akustiky, požární ochrany a stavební fyziky. Novodobé konstrukce se inspirují svými historickými…

Více článků »

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner