Tisk
ISOCELL: <small>Izolace bez kompromisů</small>

ISOCELL: Izolace bez kompromisů

Lucie Němcová | Úterý, 05. březen 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Topení jede naplno, a přesto pořád nemáte nohy v teple. Navzdory tomu se zachumlaní do deky pokoušíte užít si večer na gauči. Důvodem toho, že se necítíte skutečně dobře, je kromě špatné otopné techniky většinou i nedostatečná izolace. V zimě se proto často střídají pocity, jejichž účinky dosahují vrcholu s příchodem vyúčtování nákladů za energie.

Einblasen Decke mensiEfektivní izolace přitom dnes už není nic složitého. Pro dodatečnou izolaci se nabízí využití celulózové izolace Isocell. Vyrábí se z recyklovaného novinového papíru a jedná se o ekologickou izolaci, která je díky příměsi minerálních solí chráněna před napadením škůdci a plísní. Takto vytvořené celulózové vločky s dlouhými vlákny přesvědčí extrémně nízkou tepelnou vodivostí a odolností proti sedání. Odborný technik firmy Isocell vyplní pomocí vyfoukávacího stroje stávající nebo připravené dutiny. Vlákna zde zplstnatí a vznikne kompaktní izolační matrace, která se dostane do nejmenších dutin. Protože se vyplní i nejužší spáry a drážky, můžeme mluvit o izolaci beze spár a tepelných mostů.

Celý proces probíhá rychle a čistě a může se využít u rekonstrukcí i novostaveb. Celulóza ale dokáže ještě víc a Isocell je skvělý nejenom díky výborným izolačním schopnostem, ale také díky vynikající protipožární ochraně a ochraně před hlukem. Materiál kromě toho reguluje vlhkost, čímž vytváří zdravé klima v daném prostoru. Zajišťuje tak nejenom spoustu příjemných večerů na gauči, ale také přispívá k ochraně klimatu, životního prostředí a k realistickému vyúčtování za energie.

Specialista na celulózovou izolaci

Společnost ISOCELL GmbH byla založena v roce 1992 a poskytuje inovativní paletu výrobků v oblasti celulózové izolace a vzduchotěsných systémů ve stavebním sektoru, dále zaručuje optimální zpracování na nejvyšší úrovni. Také při vyvíjení vyfoukávacích strojů získala společnost vedoucí postavení na trhu. Středisko firmy má sídlo v Neumarktu am Wallersee (Salzburg), celulózová izolace se vyrábí v závodech v Hartbergu (Rakousko), Schoppen (Belgie), Plourin-lès-Morlaix a Servianu (Francie).

Celulózová izolace se vyrábí energeticky úspornou recyklační metodou z tříděného použitého papíru. Vedle celulózové izolace se společnost ISOCELL osvědčila řemeslníkům a zpracovatelům při řešení problémů se vzduchotěsností. Pod registrovanou ochrannou známkou AIRSTOP a OMEGA se od roku 1995 vyvíjejí a prodávají střešní fólie, větrotěsné fólie, parozábrany a lepicí systémy.

 

ISOCELL GmbH

Bahnhofstraße 36

5202 Neumarkt am Wallersee

Telefon: +43 (0) 6216 / 4108-0

www.isocell.at

Náklonnost k přirozeným materiálům a dřevu jsem objevila již při studiích architektury a šíření osvěty a inspirace z této oblasti mi dává velký smysl. Baví mě lidi motivovat k tomu, aby bydleli zdravě, komfortně a více či méně soběstačně.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Konstrukce dřevostaveb”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop