Tisk
Zahradní nábytek s Bondexem: <small>radost bez starostí!</small>

Zahradní nábytek s Bondexem: radost bez starostí!

Administrator | Čtvrtek, 13. srpen 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Dřevěný zahradní nábytek je snem každého, kdo miluje posezení pod širým nebem. O to větší může být překvapení, když po slunečném létě přejdou chladné deště a židle a stoly změní barvu, mnohdy i tvar. Nebojte, váš zahradní nábytek ochrání speciální laky a oleje Bondex. Pronikají hluboko do struktury dřeva, vyživují jej a ošetřují. Zahradní nábytek, stejně jako třeba stěny roubenky a další nechráněné dřevěné plochy, jsou celoročně vystaveny vysokému zatížení. Proto bychom neměli zanedbávat jejich pravidelnou údržbu. Správným ošetřením prodlužíte jejich životnost.

Jak nábytek renovovat?

Bondex Holz Neu výrobekNejprve je nutné zahradní nábytek zbavit nečistot. Omeťte ho smetákem od prachu a pavučin. Po mechanickém odstranění špíny naneste čisticí prostředek na zašlé a zašedlé dřevo BONDEX Holz Neu. Je vhodný pro zahradní nábytek i terasy zvláště z tvrdého a exotického dřeva. Skvěle však funguje i na měkké dřevo.

Aplikací gelu BONDEX Holz Neu rozjasníte dřevěné povrchy a vrátíte jejich přirozenou barvu a vzhled. Nechte chvíli působit, houbičkou nebo kartáčem vyčistěte, opláchněte čistou vodou a nechte zaschnout.

Dřevu lze prodloužit životnost olejem. České dřeviny, jako borovice nebo smrk, můžeme opatřit lazurou. Exotické dřeviny či tvrdá dřeva potřebují takovou nátěrovou hmotu, která se vsákne, tedy se olejují. Osvědčený je lněný nebo teakový olej.

Olejujte!

Bondex Exotic Oil 2.50 LOčištěné dřevo naolejujte. Štětcem naneste na všechny plochy kvalitní teakový olej BONDEX Exotic Oil, který dodá dřevu vysokou odolnost proti vodě. Olej má totiž vysokou penetrační schopnost a na povrchu dřeva vytváří vodoodpudivý film. Po cca 30 minutách přebytečnou a nevsáklou vrstvu oleje z ošetřovaného povrchu setřete houbičkou nebo hadrem.

BONDEX Exotic Oil s impregnační funkcí je vhodný zvláště na tvrdé exotické dřevo. Zvýrazňuje přirozenou strukturu dřeva, na němž vytváří hedvábný povrch odolný proti otěru a opotřebení a zároveň jej chrání před vysušením. Odpuzuje vodu a nečistoty, odolává vodě a alkoholu.

Olej se velmi lehce nanáší a hluboce penetruje do struktury dřeva. Chrání dosud neošetřené povrchy dřeva a oživí i staré, zašlé a matné dřevo. Vydatnost ochranného oleje je 7 – 10 m²/l a prodává se ve dvou baleních – 0,75 l za 239 Kč a 2,5 l za 789 Kč.

Jaký vybrat nový nábytek na zahradu?

Jestli o koupi zahradního nábytku teprve uvažujete, nebojte se a zakupte ho neupravený, rozložený na díly. Jen tak zaručíte, že oleje a další nátěry se dostanou opravdu do všech záhybů a spojů. Pak po kroku čištění následuje dobrá impregnace.

Důležitá je impregnace

Bondex Preserve 2.50 LAť už chcete dřevo jenom namořit či máte větší barevné plány, je nutné nanést na neupravený dřevěný povrch kvalitní impregnaci, která pronikne hluboko do struktury dřeva a ochrání jej před plísní, hnilobou a dřevokazným hmyzem. Zvláště, bude-li se dřevo dotýkat vlhké hlíny a trávy.

Profesionálové chrání dřevo pomocí impregnace Bondex Preserve, což je nátěr přetíratelný syntetickými i vodou ředitelnými lazurami, laky, mořidly i krycími barvami. Tato bezbarvá látka funguje nejen jako prevence, ale též jako léčebný přípravek pro napadené dřevo k ošetření a údržbě všech druhů dřeva.

Bondex Preserve zabíjí dřevokazný hmyz a zabraňuje jeho útokům, chrání proti plísním, hnilobě a zamodrání dřeva způsobeného cizopasnými houbami. Lazuru či mořidlo můžete nanést už za 4 hodiny po impregnaci.

 

Vaše komentáře (2)

Nejnovější články v kategorii “Ochrana dřeva”

 • Pečujte o dřevo legendární lazurou

  Pečujte o dřevo legendární lazurou

  Vítejte ve světě, kde tradice potkává inovaci a kde je péče o dřevo považována za umění. Karbolineum Extra představuje lazuru, která je synonymem kvality, odolnosti a estetické…

 • Ochrana dřeva v exteriéru – snadná obnova bez složitého broušení

  Ochrana dřeva v exteriéru – snadná obnova bez složitého broušení

  Vlastníte dřevostavbu, zahradní domek, pergolu nebo dřevěný plot? Dříve či později řešíte otázku čím vše natřít, aby dřevo dlouho sloužilo svému účelu, zůstalo co nejdéle…

 • Jak a čím nejlépe chránit dřevo?

  Jak a čím nejlépe chránit dřevo?

  Aby byly dřevěné prvky ve stavbách schopny dlouhodobě plnit své funkce, je třeba vždy zvážit mnohé faktory týkající se vhodného výběru dřeviny, způsobu jeho opracování a zejména…

 • Dřevo venku natřít nebo nenatřít?

  Dřevo venku natřít nebo nenatřít?

  Dřevo je jeden z nejstarších stavebních materiálů. A také jeden z nejoblíbenějších. Dodává punc luxusu, pocitově hřeje a je potěchou pro oči. Pokud ho ale necháme venku, vystavené…

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop