Masivní dřevěné podlahy a jejich povrchová úprava. Jakou si vybrat?

Masivní dřevěné podlahy a jejich povrchová úprava. Jakou si vybrat?

Komerční sdělení | Pátek, 09. září 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Klíčovým faktorem pro dlouhou životnost masivních dřevěných podlah je kvalitní povrchová úprava. Dobře ošetřená podlaha vydrží dlouho krásná, funkční a lépe odolává nejrůznějším druhům poškození.

Nejvíce namáhána je pochozí vrstva podlahy, na kterou působí nejvíce škodlivých vlivů. Právě proto je povrchová úprava dřevěné podlahy pro její životnost a vzhled velmi důležitá. Nekvalitní povrchová úprava totiž podlahu neochrání například před popraskáním, poškrábáním nebo špiněním. My naštěstí víme, co si taková kvalitní masivní podlaha FEEL WOOD zaslouží.

Jaké jsou možnosti povrchových úprav podlah:

 • Kartáčování/drásání,
 • olejování,
 • lakování (s UV ochranou),
 • barevné oleje a laky,
 • ANTIK povrchy (postaršené).

Starší vzhled dodá podlaze povrchová úprava kartáčováním či drásáním. Vytváří na povrchu hrubší strukturu dřeva, díky které celá podlaha pusobí více přirozeným dojmem. Mezi nejoblíbenější typy povrchových úprav však patří lakování a olejování. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Lakovaná podlaha FEEL WOOD - lesk i mat

Lakovaná podlaha z masivního dřevaLakovaná podlaha má velmi houževnatý celistvý povrch, který se snadno čistí. Vrstva laku je také vysoce odolná proti oděru a je vhodná jak na tvrdé, tak měkké dřeviny. Tvrdý lak představuje velmi dobrou ochranu podlahy vůči poškození. Už dávno neplatí, že lakovaná podlaha musí být jenom lesklá. S použitím kvalitních laků dosáhneme požadovaného výsledného vzhledu podlahy – lesku, polomatu i matu. Lze lakovat čirým bezbarvým lakem, který zvýrazní kresbu dřeva, nebo barevným lakem. Tak dosáhnete oblíbeného odstínu dřeva.

Lakovaná podlaha neumožňuje lokální opravy (opravované místo je vždy patrné). Při obnově povrchu je nutné lakovat celou plochu najednou. Laky, které používáme na podlahy FEEL WOOD, nanášíme v 6 vrstvách. Taková podlaha je pak vhodná i do komerčních objektů.

 

Podlaha FEEL WOOD ošetřená olejem

Podlaha z masivního dřeva ošetřená olejemPodlahy ošetřené olejem získají matný přírodní vzhled. Ten je velmi žádaný a oblíbený. Ošetření podlaky olejem krásně vytahuje přirozenou kresbu dřeva a dodávají mu tmavší odstín. Olej nevytváří na povrchu podlahy tvrdou vrstvu jako lak, a tak umožňuje dřevu dýchat. Olejování není příliš vhodné na měkké, například smrkové podlahy. Olej totiž nedokáže dřevo ochránit před poškrábáním a dalším mechanickým poškozením. Proti vodě ale chrání stejně dobře jako lak. Olejovaná podlaha umožňuje lokální opravu, aniž byste pak opravované místo rozeznali. Dojde k dokonalému napojení obou částí a povrch je pak jednotný. 

Čím se lakovaná a olejovaná podlaha liší nejvíce? Především svou údržbou. Zatímco lakované podlahy si téměř nemusíte všimnout, olejovaná vyžaduje pravidelnou péči. Jednou za čas tak doporučujeme při čištění použít speciální čisticí prostředek s příměsí oleje.

Podívejte se na videonávody, jak udržovat masivní podlahu FEEL WOOD:

Pokud si stále nevíte rady, jakou povrchovou úpravu svojí podlahy zvolit, kontaktujte nás. Společně vybereme vhodnou masivní podlahu FEEL WOOD, která bude vyhovovat vašim požadavkům po všech stránkách.

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Ochrana dřeva”

 • Jak a čím nejlépe chránit dřevo?

  Jak a čím nejlépe chránit dřevo?

  Aby byly dřevěné prvky ve stavbách schopny dlouhodobě plnit své funkce, je třeba vždy zvážit mnohé faktory týkající se vhodného výběru dřeviny, způsobu jeho opracování a zejména…

 • Dřevo venku natřít nebo nenatřít?

  Dřevo venku natřít nebo nenatřít?

  Dřevo je jeden z nejstarších stavebních materiálů. A také jeden z nejoblíbenějších. Dodává punc luxusu, pocitově hřeje a je potěchou pro oči. Pokud ho ale necháme venku, vystavené…

 • Impregnace dřeva se není třeba bát

  Impregnace dřeva se není třeba bát

  Chemické prostředky jsou neocenitelnými pomocníky při preventivní ochraně dřeva před škůdci. Impregnací ošetřujeme jak konstrukce, krovy a interiérové prvky uvnitř domu, tak i na…

 • Dřevěná terasa – jak zachovat její krásu

  Dřevěná terasa – jak zachovat její krásu

  Přinášíme vám pár užitečných zásad o tom, jak správně udržovat dřevěnou terasu aby nám dlouho vydržela.

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop