Objevte kouzlo sedlácké barvy

Objevte kouzlo sedlácké barvy

Komerční sdělení | Úterý, 21. září 2021 |

Přidat na Seznam.cz

Sedlácká barva je produkt nové kategorie nátěrových hmot, který je speciálně zaměřen na zjednodušení nátěrového systému s maximálním prodloužením životnosti, tedy na snížení četnosti oprav. Je sice určena přednostně na surové dřevo, její možnosti jsou však mnohem širší.

Sedlácká barva je technicky komplikovaný, ale výjimečný produkt vyrobený na bázi uretanizované fermeže, oleje, hydrofobních vosků a speciálního pojiva. Promotory adheze zajišťují její extrémní přilnavost k povrchu, proto je velmi vhodná také k nátěrům kovových, minerálních, umělohmotných PVC podkladů, polykarbonátů, skla a povrchů s předchozími nátěrovými hmotami, které se nesmějí odlupovat a rozpadat.

SOKRATES-Sedlacka barva

Epoxidové podklady a neznámé umělé hmoty, PET, silon, teflon apod. odzkoušejte. Proto čisté železné podklady musí být opatřeny základní antikorozní barvou. Sedlácká barva je určena přednostně pro použití v exteriéru, tedy pro nátěry vchodových dveří, oken, opláštění budov, plotů, zahradního nábytku a podobně.

Staré dřevo musí mít stále ještě dostatečně soudržný povrch (nesmí se již rozpadat). Je také vhodná na řezné rány ovocných stromů, protože brání prorůstání plísní a hub do dřeva. Výsledný nátěr Sedláckou barvou je vysoce odolný vůči povětrnostním vlivům a poskytuje líbivý, na dotek velmi příjemný, pololesklý povrch, s dokonalým vykreslením textury dřeva.

Silně odpuzuje vodu. Zasychá pomalu a po zaschnutí je zcela bez dolepu. Nanáší se nejlépe štětcem v přiměřené vrstvě, která se dokonale vsákne. Zpevňuje povrch dřeva do hloubky, propenetrování zajistí přilepení okrajů fládru a zabrání tak odlupování. Sedlácká barva je extrémně krycí již při prvním nátěru, který je postačující pro interiér. Standardně se dodává v 15 severských odstínech. Tónování na další odstíny je možné.

SOKRATES-zahradni-dumSOKRATES-zidle-barvy

 

Více o barvách SOKRATES→

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Ochrana dřeva”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop