Titanové šperky na dveřích – COBRA Aphrodite a Athena

Titanové šperky na dveřích – COBRA Aphrodite a Athena

Komerční sdělení | Pátek, 25. listopad 2022 |

Přidat na Seznam.cz

Trend estetické čistoty a přímých linií vnímáme v interiérovém designu stále častěji. Čisté linie, minimum zdobných prvků se pak odrážejí i v nových designech dveřních kování. Dvojice titanových kování Aphrodite a Athena jsou výjimečné v tom, že docházejí až k podstatě minimalismu. To vše skutečně výhodnou cenu!

„Dveřní kování Aphrodite i Athena navazují na dlouhodobý úspěch naší kolekce COBRA BlackLine, která dnes zahrnuje přes stopadesát variant tmavých a černých dveřních kování," vysvětluje Kristina Boda, ředitelka společnosti Cobra. „Rostoucí popularita tmavých kování koresponduje s bezpochyby nejsilnějším designovým trendem současnosti - minimalismem spojeným s důrazem na tvarový a barevný kontrast."

DrevoaStavby.cz | COBRA | Dveřní titanové kování Aphrodite

Cobra AphroditéStrohé přímé křivky, absence zdobných prvků, zkrátka ideál pro interiéry koncipované v duchu puristické moderny. Povrch matného titanu navíc podpoří celkovou eleganci interiéru. To vše za výjimečně výhodnou cenu! Foto: COBRA

Podobné, a přitom každá jiná


Designový jazyk obou modelů vychází ze stejného základu – přímé linie kliky i rozety kombinují estetickou čistotu a jednoduchost minimalismu s dokonalou ergonomií úchopové části kliky.

Aphrodité opouští bezpečí kulatých tvarů a nabízí estetiku pohledově zcela rovné kliky. Pečlivě zpracované oblé hrany a jemné probrání zadní části kliky však zajistí příjemný pocit při každém úchopu," popisuje Kristina Boda.Athena oproti puristické Aphrodité přidává jemný prolis přímo v hlavní části kliky, což podporuje nejen skvělou ergonomii, ale přináší půvabný estetický efekt – odlišný odraz světel a stínů."

Samostatnou kapitolou je u obou dveřních kování titanový povrch. Nejedná se jen o moderní a elegantní barevný odstín, ale i hladký sametový povrch. Každý dotyk s klikou je tak hladivý a příjemný. Rozměrově se Aphrodité i Athena řadí s délkou 115, respektive 125mm ke středně velkým klikám, jsou proto vhodné i do menších místností.

DrevoaStavby.cz | COBRA | Dveřní titanové kování Athena

Cobra Athena – K dosažení elegance nepotřebuje výrazné zdobné detaily, ostré hrany. Jednoduché horizontální linie doplněné o prolis v úchopové části nežádají o dominanci, spíše přirozeně umocní moderní charakter vašeho bytu. Foto: COBRA

Designová klika nemusí být drahá


Matný titanový povrch kliky vychází vstříc současnému trendu tmavých a černých kování. „Tmavé barvy vnesou do interiéru zcela nový charakter. Matný povrch titanových klik nežádá o dominanci v prostoru, spíše podporuje a doplňuje eleganci celého interiéru," zdůrazňuje Kristina Boda z Cobry. „Jsme rádi, že díky výhodné ceně najdou dveřní kování Aphrodite i Athena cestu i do interiérů stavěných s nižšími rozpočty. Oblíbený minimalismus nemusí nutně znamenat vysoké pořizovací náklady".

A mimochodem – pokud usilujete o dokonalý soulad na interiérových i vstupních dveřích, můžete zvolit i zcela unikátní tmavé bezpečnostní kování Cobra Tower+ Black Line, vrcholný model ochranných dveřních kování na vstupní dveře. Černé kliky na vstupu i ve vnitřních prostorách, to je zkrátka detail dotažený k dokonalosti.

DrevoaStavby.cz | COBRA | Dveřní titanové kování Cobra Tower + Black Line

Cobra Tower+ Black Line – Štítové řešení vyznává osvědčený přístup k designu ochranných kování, přidanou hodnotou modelu TOWER+ je však jeho unikátní černé provedení. Foto: COBRA

Více informací o dveřním kování COBRA→

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Okna, dveře, výplně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop