Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Střecha

Tisk
Ideální komín pro dřevostavby

Ideální komín pro dřevostavby

Dagmar Šimonová | Pátek, 26. srpen 2011 |

Celá řada specifických požadavků dřevostaveb kladených na výběr komínového systému přivedla společnost Schiedel k vyvinutí komínového systém Schiedel Kerastar. Tento na první pohled lehký nerezový komín je ve skutečnosti dokonalou symbiózou dvou rozdílných materiálů – keramiky a nerezové oceli.

Jak komín Schiedel Kerastar funguje

Komín Schiedel KerastarSchiedel Kerastar kombinuje základní přednosti obou materiálů: díky vnitřní keramické vložce je výjimečný svou těsností, odolností proti vlhkosti a vyhoření či dlouhodobou životností. Díky lehké nerezové konstrukci zase není náročný na statické zajištění, ani závislý na dispozičním řešení interiéru. Jeho nespornou výhodou je i jednoduchá a rychlá montáž bez přítomnosti mokrých procesů. Pro instalaci komínového systému Schiedel Kerastar se tak mohou zákazníci rozhodnout i dodatečně, když už mají dokončenou celou stavbu.

Jednotlivé složky komínu Schiedel Kerastar

Komín Schiedel KerastarZákladní konstrukce komínu Schiedel Kerastar je třísložková: uvnitř systému se nachází tenkostěnná keramická vložka, která je od vnějšího nerezového pláště odizolovaná rohoží z minerálního vlákna o tloušťce 60 mm. To je na našem trhu spíše výjimkou, standardní tloušťka izolačních rohoží se pohybuje do maxima 50 mm. Šesticentimetrová izolace je odolná při vyhoření sazí a zaručuje nízkou teplotu vnějšího povrchu. Díky tomu je dostačující standardní bezpečnostní odstup 5 cm od hořlavých stavebních materiálů. Další výhodou použité izolační rohože je absence podélných švů. Technologové značky Schiedel tak vyloučili možnost vzniku tepelných mostů, které vedou k nadměrnému ochlazování spalin a následnému snížení komínového tahu.

Komín vhodný pro nízkoenergetické dřevostavby

Pro komínový systém Schiedel Kerastar zvolili specialisté Schiedelu tenkostěnnou vnitřní vložku, která je velmi odolná vůči vlhkosti i vyhoření a lze ji proto napojit na všechny typy spotřebičů od nízkých teplot spalin po vysoké. Díky zmiňovaným provozním vlastnostem tento komínový systém nepotřebuje žádné zadní odvětrávání, které by zvyšovalo infiltraci vzduchu v interiéru. To ocení především majitelé dřevostaveb v energeticky úsporném nebo nízkoenergetickém standardu.

Rozměrové řady

Komín Schiedel KerastarSystém Schiedel Kerastar se vyrábí v průměrech 140, 160, 180, 200 a 250 mm. Výška jednotlivých prvků je 165, 330 a 665 mm, součástí příslušenství jsou T-kusy, čisticí kusy, běžné roury, kondenzátní misky a průchodky. Komínový systém lze zakládat na výškově přestavitelnou stoličku, na dno s odvodem kondenzátu a podpěrou umístěnou přímo na podlahu, nebo na patní konzolu, která je osazena na svislé konstrukci. Na fasádě je třeba kotvit komín vždy po přibližně čtyřech metrech pomocí lůžek a každých osm metrů pomocí lůžka vyneseného na konzole. Volný přesah komínu od posledního kotvení může být maximálně 1,5 metru. Systém je certifikován v souladu s platnými evropskými normami a je na něj vydáno evropské prohlášení o shodě.

Vlastnosti komínu pro moderní dřevostavby

Vynikající vlastnosti keramické vložky, lehký obvodový plášť, snadno a rychle smontovatelné díly, možnost výstavby i bez založení, to vše jsou přednosti systému Schiedel Kerastar, které ho předurčují k použití pro moderní dřevostavby. Za zmínku stojí ale i atraktivní zevnějšek, díky němuž se komín může stát svébytným architektonickým prvkem v exteriéru i interiéru stavby.

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Střecha”

Více článků »

 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Soutěže a ankety

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner