Sruby & roubenky

Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Střecha

Tisk
LINDAB: <small>Zpřístupňujeme kvalitu a snižujeme cenu</small>

LINDAB: Zpřístupňujeme kvalitu a snižujeme cenu

Dagmar Šimonová | Pátek, 22. březen 2013 |

Stavební trh v ČR prochází další zkouškou. Roky s konstantním růstem pominuly, a přichází období, které firmy a jejich připravenost důkladně prověřují. Zakázek je méně a boj přitvrzuje. Důsledkem snahy získat zakázku je tlak na cenu, který se odráží různými způsoby. Častým řešením, které se bohužel stává běžným, je úspora nákladů při pořizování materiálu, což se nepříznivě projevuje na kvalitě výsledného díla.

Tímto jevem jsou zasaženi všichni účastníci výstavby - v neposlední řadě koncový uživatel, investor. A právě on by měl být obezřetný, zda nejnižší cena v úvodu je tím správným řešením. Na trhu jsou naštěstí realizační firmy, prodejci a výrobci stavebních materiálů, kteří se snaží kvalitu udržet a zvyšovat. Případné úspory hledají jinde.

Lindab okapy objimkySpolečnost Lindab, švédský výrobce stavebních komponentů, působí na evropských stavebních trzích po desetiletí. Jedním z výrobků, který firmu uvedl ve známost u nás v ČR je beze sporu okapový systém Lindab Rainline. Již 20 let je dodáván na náš trh a řadí se mezi top kvalitu svého druhu. Systém je prověřený léty, na jeho výrobu jsou používány kvalitní švédské vstupní suroviny a technologie. Výsledkem je produkt dokonalé přesnosti, který se snadno a rychle montuje a dobře slouží. Záruka je celých 30 let.

A právě Lindab přichází v letošním roce s jasným vzkazem. „Zpřístupňujeme kvalitu" a zároveň snižujeme cenu u výrobků nejpoužívanější hnědé barvy řady Rainline. Kvalita však zůstává. Cílem je zpřístupnit výrobky ještě širším vrstvám zákazníků, kteří se po letech budou moci přesvědčit, že Rainline byla ta správná volba.

Proč si myslíme, že okapy Lindab Rainline jsou tou správnou volbou?

Právě cena a kvalita jsou hodnoty, které by si investor měl položit na pomyslné misky vah a především porovnávat kvalitativně srovnatelné výrobky. Lakované okapy lze rozdělit na systémy dodatečně lakované a systémy z předlakované oceli. Pokud okapy takto rozdělíme, objeví se nám dvě skupiny s odlišnou cenovou hladinou, ale také kvalitou. Obecně platí, že předlakované okapy budou dražší, ale na druhé straně nabízejí vyšší kvalitu, dlouhou životnost, kvalitní zpracovaní, ucelený systém a prvky s mnoha patenty pro snadnou montáž a dokonalý vzhled. Tomu také odpovídá záruka, která je v případě okapového sytému Lindab Rainline 30 let.

Lindab-okapy


Okapy, které obsahují prvky s dodatečným lakováním, jsou díky technologii výroby levnější, nedosahují však takové kvality, o čemž svědčí i poskytována záruka nepřesahující rámec zákonné záruční doby, tedy 2 roky. Investora ve finále může nemile překvapit rozdílný odstín jednotlivých prvků a to vzhledem k rozdílným vstupním materiálům. Nedotažené systémové řešení některých dodatečně lakovaných systémů má za následek neuspokojivý vzhled celkového díla, ale i jednotlivých detailů, kdy je při instalaci některých prvků nutné používat technologické postupy, které nejsou zcela ideální pro lakované povrchy.

Ať už se investor rozhodne pro jednu či druhou variantu, měl by se vždy přesvědčit, zda mu byl nainstalován okapový systém, který požadoval. U okapového systému Lindab Rainline tak učiní velmi snadno, neboť některé prvky systému jako například žlabový kotlík, žlabové čelo, nebo objímka svodu mají jasně vyražené logo Lindab. Jednoduše řečeno „důvěřuj, ale prověřuj!".

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Střecha”

 • Zelených střech přibývá!

  Zelených střech přibývá!

  K naší radosti si čím dál víc lidí a institucí uvědomuje, že zelená střecha má nejen ekonomický efekt, ale dokáže významně přispět ke zlepšení životního prostředí. A to je…

 • 6 důvodů pro zelenou střechu

  6 důvodů pro zelenou střechu

  Vegetační střecha je prvek, díky němuž zlepšujeme prostředí, ve kterém žijeme. Ať už se jedná o dřevostavbu, kancelářskou budovu, nebo rozsáhlé skladiště, zelená střecha…

 • Aby zelená střecha měla úspěch

  Aby zelená střecha měla úspěch

  Klimatické změny začínají ovlivňovat životní prostředí a tento fakt zákonitě vyvolává určité reakce. Souvisí s tím i energetická náročnost budov, jíž se začínají zabývat i…

 • Jak se realizovala zelená střecha

  Jak se realizovala zelená střecha

  Jak se taková zelená střecha dělá? Majitel nové dřevostavby se obrátil na naši společnost s požadavkem na návrh a realizaci vegetační střechy a my vám ji teď představíme.

Více článků »

 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner