Tisk
Střecha vtiskne dřevostavbě klasický šarm

Střecha vtiskne dřevostavbě klasický šarm

Redakce | Pondělí, 01. říjen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Při výběru střešní krytiny můžete experimentovat, nebo vsadit na jistotu a držet se klasiky. Takovou volbou je betonová taška Classic Protector PLUS od firmy Bramac. Čím je tato střešní krytina výjimečná?

Velmi důležitým aspektem při výběru betonových tašek je povrchová úprava. Má vliv na ochrannou schopnost krytiny a dlouhou stabilitu původní barevnosti. Zatímco povrch standardních tašek tvoří pouze několik vrstev barvy, na střešní tašky Classic Protector PLUS je navíc aplikována vrstva vysoce probarveného jemnozrnného mikrobetonu, která zaplní všechny nerovnosti a vytvoří dokonale hladký a na první pohled atraktivní povrch. Tuto střešní krytinu tak charakterizuje stálobarevnost a vyšší odolnost vůči vlivům počasí i usazování mechů, nečistot a řas.

4Betonová taška Classic Protector PLUS je velmi elegantně profilovaná a nezaměnitelná díky symetrickému zvlnění. Její vzhled vychází z architektonické tradice našeho regionu. Hodí se k novostavbám i rekonstrukcím, a to včetně typických venkovských stavení či chalup.

Bramac dokázal v této střešní tašce dokonale spojit tradiční vzhled s vyspělou výrobní technologií. Zdařilé dílo nezůstalo stranou pozornosti odborníků, kteří tašce Classic Protector PLUS na veletrhu Střechy Praha 2017 udělili prestižní ocenění Zlatá taška.

Bramac poskytuje na kvalitu a mrazuvzdornost betonových tašek třicetiletou záruku. Firma navíc prověřuje 100% funkčnost u svých výrobků sérií zátěžových testů, které jsou ve svém oboru naprosto nevídané. Díky zázemí celosvětového koncernu BMI má otevřené dveře do špičkově vybavených laboratoří v Německu. Testy simulují reálné podmínky při extrémních klimatických jevech, jakými jsou led, mráz, zatížení střechy sněhem, silný vítr, déšť, vysoké teploty, intenzivní sluneční záření apod. Probíhají mimo jiné i ve větrném tunelu, který dokáže nasimulovat i velmi kritické situace, jež mohou nastat v reálných podmínkách na střeše (například větrem hnaný déšť). Před uvedením na trh prošla všestranným testováním i střešní taška Classic Protektor PLUS.

Betonové tašky se vyrábějí z přírodních materiálů, jako je písek, voda, portlandský cement a pigmenty oxidu železa, takže jsou plně recyklovatelné. Jejich výrobní technologie není tak energeticky náročná jako vypalování keramických výrobků. V tomto ohledu jsou určitě betonové tašky materiálem budoucnosti.

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Střecha”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop