RE.FINE – řešení pro čistou pitnou vodu

RE.FINE – řešení pro čistou pitnou vodu

Komerční sdělení | Středa, 03. březen 2021 |

Přidat na Seznam.cz

Léty prověřený systém rozvodů pitné vody RAUTITAN německé společnosti REHAU z materiálu PE-Xa spojovaný metodou násuvných objímek z plastu nebo mosazi, se v minulém roce rozšířil o řešení, které mají jediný cíl: zlepšit čistotu, bezpečnost a komfort rozvodu pitné vody v objektech. Vedle chytrého detektoru úniku vody RE.GUARD a dávkovače pitné vody RE.SOURCE doplňuje REHAU sortiment novými filtry RE.FINE, které jsou určeny pro instalace do systému pitné vody v obytných budovách podle DIN EN 806-2.

Filtry zachycující mechanické pevné nečistoty mohou předcházet ucpaným vodovodním bateriím, zvyšovat životnost spotřebičů a vodovodních ventilů. Řada RE.FINE je určená přímo k instalaci do systému pitné vody v obytných budovách. Přestože zdroj vody u těchto instalací poskytuje upravené a přečištěné médium, páteřní vodovodní síť často nebývá v perfektním stavu a voda se při cestě k odběrateli může znehodnotit.

Na vině bývají zpravidla mechanické nečistoty, jako jsou úlomky rzi nebo písek. Větší koncentrace takového znečištění bývá v oblastech, kde často dochází k haváriím vodovodního řadu, popřípadě se páteřní síť rekonstruuje. U novostaveb se stává osazení filtrů na zachycení mechanických nečistot z vodovodního řadu již standardem.


RE.FINE – od jednoduchého kompaktního filtru Select až po filtr s redukčním ventilem Pro R

Řada filtrů RE.FINE zahrnuje čtyři druhy vodních flitrů pro jednostupňovou filtraci – všechny jsou určeny pro montáž ve vodorovné poloze v potrubí se studenou vodou, navržené na stupeň filtrace 89 µm. Pro filtraci již upravené vody z vodovodního řadu síta s takovou velikostí oka bohatě dostačují. Pro odfiltrování menších částic, které tvoří kaly, se musejí používat speciální jednorázové filtrační patrony z polypropylenu.

Řadu RE.FINE tedy tvoří filtry Select, Pure, Pro a Pro R.

  • Select je jednoduchý kompaktní jemný filtr s manometrem pro kontrolu tlaku vody, který je nutné čistit manuálně pomocí výpusti pro částice nečistot.
  • Pure obsahuje navíc čisticí kartáče, které usnadňují údržbu.
  • Filtr Pro disponuje kromě čistících kartáčů ještě pokročilou samočistící funkcí zpětného proplachu. Ten kromě odkalení nečistot usazených ve spodní části nádoby umožňuje při zanesení filtrační patrony její vyčištění, aniž by bylo nutné filtr manuálně rozdělat. Díky speciální konstrukci filtru dojde vlivem rozdílných tlaků při otevření odkalovacího kulového ventilu k poklesnutí filtrační patrony a obrácení toku vody tak, že se sítko vyčistí zevnitř.
  • Pro R je navíc vybaven redukčním ventilem pro kontrolu a úpravu tlaku vody, který může pomoci snížit spotřebu vody, ale i ochránit domácnost před kolísáním tlaku.
  • Filtry Pure, Pro a Pro R obsahují i manuální ukazatel měsíců, na kterém se jednoduše nastaví datum poslední údržby a zjednoduší se tak plánovaní údržbových intervalů. Všechny čtyři druhy filtrů jsou dostupné ve třech velikostech přípojných závitů.

RE.FINE-instalace

Foto: Rehau


Údržbu a výměnu filtračních sít není dobré podceňovat

Filtry, respektive sítka v nich, je nutné pravidelně čistit. U bezproblémových instalací, kde není předpoklad velkého znečištění, se doporučuje provést údržbu jednou za měsíc. Intervaly výměny filtračního síta se odvíjejí jak od kvality vody, tak od četnosti údržby – při nepravidelném proplachu dochází v mikroskopických okách síta k utemování nečistot a k jeho rychlejšímu znehodnocení. Při citelném poklesu tlaku v soustavě již bývá na čištění sítka pozdě. Voda při provedení proplachu může u menších filtrů vytékat do přistavené nádoby, v místech, kde je vyšší tlak sítě, se doporučuje napojení na kanalizaci.


Řada RE.FINE slouží výlučně pro filtraci mechanických nečistot

Filtry z řady RE.FINE jsou určené pro čištění mechanických nečistot, jejich instalace tedy v žádném případě nemění chuť vody, nezbavuje ji chemických příměsí, nemění tvrdost ani nezachycuje železo. Na to jsou určeny jiné druhy úpraven vody.

Instalace těchto filtrů je přesto stále četnější, protože značně přispívají ke zkvalitnění již upravené vody, která od zdroje k uživateli musí urazit dlouhou cestu, při které často dochází k její kontaminaci právě zmíněnými mechanickými nečistotami. Proč se spokojit s kompromisním řešením, když je možné kvalitu vody dotáhnout k dokonalosti?

Více informací o RE.FINE→

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Technická zařízení”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop