Dům na bázi dřeva

Tisk

Zajímavá dřevostavba DOMY D.N.E.S. s kombinací původních materiálů a moderních technologií

Dagmar Šimonová | Pátek, 08. červen 2012 |

Přidat na Seznam.cz

IMG 6545-2Společnost DOMY D.N.E.S. z Třebíče realizuje v průběhu jara letošního roku na místě původního venkovského stavení zajímavou dřevostavbu, která využívá jak moderní technologie, tak i původní materiály. Cihly z původního stavení našly uplatnění v interiérech domu, v nosné konstrukci byly přitom použity materiály FERMACELL včetně desek FERMACELL greenline a FERMACELL Vapor.

Novostavba tradičního vzhledu nenarušuje charakter obce

IMG 6548-2Na místě původního venkovského stavení vzniká na původních základech dřevostavba, u které se s použitím moderních stavebních technologií investor snaží nenarušovat ráz obce a současně co nejvíce novostavbu přizpůsobit vzhledu původního objektu. Cihly z původního stavení byly využity například na akumulační stěně za pecí a na některých z nich je i po mnoha desetiletích patrný otisk ruky či palce dávného cihláře nebo otisk psí tlapy.

Moderní materiály jsou schované uvnitř konstrukce

IMG 6551-2Současné materiály měly přednost v konstrukcích obvodových a interiérových stěn. Jako izolace byly použity termoregulační rohože CANABEST PLUS tloušťky 50, 60, 140 a 180 mm, na fasádě pak fasádní deska CANABEST PANEL. Z materiálů FERMACELL našly v konstrukcích interiérových stěn uplatnění kromě standardních sádrovláknitých desek FERMACELL tl. 12,5 mm také desky FERMACELL greenline, které aktivně zlepšují kvalitu vzduchu v místnosti. Součástí konstrukce obvodových stěnách jsou parobrzdné desky FERMACELL Vapor, ideální pro bezpečné řešení difuzně otevřených konstrukcí. Podlahy nového rodinného domu tvoří podlahové prvky FERMACELL 2E25.

IMG 6567IMG 6565IMG 6543-2

 

 

Díky vhodně vybraným materiálům může dům dýchat

IMG 6560-2Dům si zaslouží pozornost zejména díky unikátní kombinaci současných materiálů, pro které je typická šetrnost k životnímu prostředí i ke zdraví rodiny. Izolace CANABEST z konopného vlákna s vynikajícími tepelně - akustickými izolačními vlastnostmi, ověřenými certifikovanou zkušebnou, úspěšně vyvrací společenský mýtus, že izolovat znamená utěsnit dům sice levnými, ale neprodyšnými a ne příliš přátelskými izolacemi.

Sádrovláknité desky FERMACELL VAPOR, použité v difuzně otevřené konstrukci, redukují díky speciálnímu kašírování na zadní straně desky propustnost vodní páry natolik, že odpadají další dodatečné parotěsné vrstvy v konstrukci obvodových stěn. Přitom zůstávají zachovány vynikající vlastnosti originální sádrovláknité desky FERMACELL jakožto biologicky nezávadné konstrukční desky, protipožární desky a desky do vlhkých prostorů. A speciální povrchová úprava desek FERMACELL greenline aktivně snižuje v interiéru obsah zdraví škodlivých látek (jako je např. formaldehyd apod.), neutralizuje nepříjemné pachy a tím poskytuje aktivní příspěvek ke zdravému bydlení. Tento účinek je zaručen po dlouhá léta a při eventuální renovaci může být obnoven provedením základního nátěru.

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop