Dům na bázi dřeva

Tisk

Asociace dodavatelů montovaných domů se opět rozroste

Michal Babor | Středa, 27. červen 2012 |

Přidat na Seznam.cz

4478Obec dodavatelů dřevostaveb, kteří se mohou pochlubit nezávislým certifikátem kvality (Dokument národní kvality), se opět rozroste o další firmu. Na výkonné radě konané 21.6.2012 se o členství v Asociaci dodavatelů montovaných domů ucházela společnost DBH s.r.o. v čele s jednatelem Leošem Dvořáčkem.

Řadu let firma působila ve Španělsku, kde zrealizovala více než polovinu svých dřevostaveb, v roce 2008 postavila svůj první vzorový dům u nás a v Čechách chce dál intenzivně působit. „Stavíme dřevostavby s odvětrávaným fasádním systémem, dřevostavby difuzně otevřené, což považuji za systém budoucnosti. Do Asociace dodavatelů montovaných domů chceme vstoupit proto, že naším cílem je stavět kvalitní dřevostavby právě pod hlavičkou ADMD, a především dřevostavby s ověřenou kvalitou Dokumentu národní kvality," uvedl na jednání výkonné rady Leoš Dvořáček, pro nějž byly vzorem domy německé společnosti HUF HAUS.

Dřevostavby se u nás konečně stávají plnohodnotným oborem stavebnictví, což mimo jiné také dokazuje zájem řady společností o partnerství s ADMD. V nedávné době se partnery ADMD staly významné firmy z oboru izolací – Knauf Insulation a Isover, minulý čtvrtek výkonná rada ADMD projednávala partnerství se společnostmi A - INVENT, s.r.o. – dodavatel větracích zařízení, ALUROL spol. s r.o. – výrobce venkovních rolet a garážových vrat, a Fischer International, s.r.o. – leader v oblasti kotevních systémů. Karel Bláha z posledně jmenované firmy vyjádřil svůj důvod stát se členem ADMD velmi lapidárně: "Chceme být ve společnosti nejlepších!"

Katalogový list - iV14V Stránka 1Dušan Hanzík ze společnosti A - INVENT, s.r.o., dovozce decentrálního systému řízeného větrání s rekuperací značky Inventer, o partnerství s ADMD přemýšlí již delší dobu. „Jedním z hlavních důvodů je skutečnost, že ADMD sdružuje stavební společnosti s orientací na kvalitu a dostupné technologie, mezi něž inVENTer patří. A protože jsme již realizovali několik dodávek členům ADMD, věříme, že díky partnerství upozorníme zákazníky na problematiku spojenou s kvalitou vzduchu a nutností instalace systému (přípravných setů) na jeho výměnu," dodává Dušan Hanzík.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Komentáře  

 
0 #1 Bohumila Hanáková 2012-07-07 14:44
Větší konkurence snad přispěje snížen í cen a zvýšení kvality, díky snaze maximálně uspokojit zákazníka a neztratit ho.
Citovat
 

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop