Tisk
Panelové dřevostavby: <small>Montáž dřevostavby MS 07 od společnosti MS Haus</small>

Panelové dřevostavby: Montáž dřevostavby MS 07 od společnosti MS Haus

Dagmar Šimonová | Středa, 03. prosinec 2014 |

Na předem připravenou základovou desku se pomocí jeřábu usazují předem připravené panely. Jejich základem je rámová konstrukce 140x60 mm oboustranně opláštěná sádrovláknitými deskami Fermacell. Výplň tvoří minerální izolace, z vnější strany polystyren s kontaktním fasádním systémem (zatím bez finální úpravy). Panely pro celý dům se vešly na jeden kamion, jeřábem s dlouhou rukou se přemisťují na místo stavby a jednoduše kotví k sobě vruty. Zároveň se ocelovými kotvami připevňují k základové desce..

Výhodou tovární předvýroby je možnost osadit panely okny a dveřmi. Montáž se tak urychluje, navíc, v případě nepříznivého počasí, je stavba ještě rychleji uzavřena.

Nosnou konstrukci střechy tvoří lehké sbíjené vazníky. Také tato část se připravuje v předvýrobě, dřevo už je ošetřeno proti hmyzu a jednotlivé prvky označeny tak, aby montáž krovu mohla probíhat rychle a jednoduše. I nejdelší prvky střešní konstrukce zvládnou za spolupráce jeřábu usadit dva dělníci. Po devíti hodinách montáže byla dokončena instalace vazníků a mohlo se začít s pokládkou střešní krytiny. Dům je tak za necelé dva dny pod střechou a mohou začít dokončovací práce.

1 kopie234567

 

 

 

 

 

 

 


Líbil se Vám článek?

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »