Tisk
Zdravý vzduch v dřevostavbě

Zdravý vzduch v dřevostavbě

Komerční sdělení | Pátek, 17. únor 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Syndrom nemocných budov, projevující se nárůstem řady chronických problémů, se nevyhýbá ani dřevostavbám. Pálení očí, respirační problémy, alergie, chronická únava či neustálé bolesti hlavy. To je jen malý výčet problémů, které přináší špatné vnitřní prostředí. V něm trpí nejen děti a nemocní, ale každý, kdo je působení nepříznivých vlivů vystaven dlouhodobě. Zajištění čistého vzduchu by proto měla být jedna z hlavních priorit správného bydlení.

Jak docílit čistého vzduchu v dřevostavbě

K zachování kvalitního vnitřního prostředí slouží čističky vzduchu. Ty obsahují skupinu filtrů, přes kterou je nasáván a pročišťován vzduch. Nejkvalitnější čističky fungují na principu několikastupňové filtrace, umožňující zachycení téměř 100 % částic rozptýlených ve vzduchu.

Zajímavým řešením, ideálním pro dřevostavby, jsou čističky vzduchu fungující na principu elektronového větru. Jedná se o čističky IONIC CARE, které obohacují vzduch o záporné ionty neboli vzdušné vitamíny. Vzdušné vitamíny jsou známé pro svůj pozitivní vliv na lidský organismus.

Co všechno odstraňují čističky vzduchu?

V dřevostavbách je důležité zabránit vnějším vlivům, které negativně působí na dřevo. V tom jsou čističky vzduchu doslova zázrakem. Hravě zbaví dřevostavbu prachových částic, bakterií, roztočů, pylu, plísní, chemických látek a celé řady dalších škodlivin. Poradí si i s psími chlupy a cigaretovým kouřem.

Ionic-careJak vybírat čističku vzduchu do dřevostavby

Ideální přístroj pro vaši domácnost vybírejte především podle vzduchového výkonu a typu filtrace. Vzduchový výkon (m3/h) udává, kolik vzduchu zvládne přístroj přefiltrovat během jedné hodiny a měl by být alespoň 2,5krát větší než objem místnosti. Potřebný vzduchový výkon spočtete podle následujícího vzorce:

Potřebný vzduchový výkon (m3/h) = plocha podlahy (m2) x výška stropu (m) x 2,5

Před nákupem si také zjistěte, jakým typem filtrace čistička disponuje. Například HEPA filtry jsou účinné pro zachycení prachu, bakterií a plísní. Fotokatalytické filtry zase zvládnou odstranit toxické látky. Ideálně by měl přístroj fungovat na principu několikastupňové filtrace, čímž bude zaručeno téměř 100% odstranění částic rozptýlených ve vzduchu.

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

http://www.ventilatory-shop.cz/

gotop