Tisk
Nová generace větracích jednotek Zehnder ComfoAir Q

Nová generace větracích jednotek Zehnder ComfoAir Q

Komerční sdělení | Pátek, 17. únor 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Zehnder, evropský leader v oblasti inovativních řešení pro komfortní větrání s rekuperací tepla přichází na český trh s novou generací větracích jednotek Zehnder ComfoAir Q. Prodej byl zahájen 1. ledna 2017. Zehnder ComfoAir Q postupně nahradí velice úspěšnou, spolehlivou a dobře známou řadu rekuperačních jednotek Zehnder ComfoAir 350/550 Luxe, které budou v prodeji min. do konce roku 2017.

Nové větrací jednotky - ve 3 velikostech

Nové větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q zahrnují inovace v mnoha aspektech. 16 klíčových funkcí a vlastností naplňuje očekávání konečných zákazníků stejně jako odborníků z oblasti větrání. Zejména co se týká energetické účinnosti jednotky Zehnder ComfoAir Q dosahují těch nejlepších hodnot, díky kterým splňují budoucí energetické standardy. Novinkou je nabídka jednotek ve 3 velikostech s odstupňovaným vzduchovým výkonem 350, 450 a 600 m³/h. To umožňuje optimální navrhování jednotek Zehnder ComfoAir Q do apartmánů, jedno a vícegeneračních rodinných domů, kanceláří a komerčních budov. V neposlední řadě nová vlajková loď rekuperačních jednotek Zehnder zaujme rovněž svým nejmodernějším designem.

Při vývoji nových větracích jednotek Zehnder ComfoAir Q byl kladen zvláštní důraz na zvýšení energetické účinnosti. Toho bylo dosaženo jednak optimalizací využití vnitřního prostoru (díky tomu jak výměník tepla ve tvaru diamantu, tak ventilátor mohou být větší) a také významnou optimalizací proudění vzduchu ve výměníku tepla. Variabilní výšky kanálků ve výměníku umožňují stabilní konstantní průtok vzduchu, který je pak směrován do ventilátoru s minimálním odporem vzduchu. Výsledkem je potřeba nižšího výkonu ventilátoru a tedy i nižší spotřeba el. energie.

Vlivem nejnovější technologie ventilátorů jsou jednotky Zehnder ComfoAir Q nejen podstatně tišší, ale mají také velmi nízkou spotřebu energie. Naváděcí mřížka optimalizuje proudění vzduchu do ventilátoru a ještě více snižuje hladinu hluku. Spirálový plášť a rotor ventilátoru ebm-papst jsou vyvinuté v souladu s nejvyššími standardy větrání a klimatizační techniky.

jednotky ComfoAirrekuperacerekuperace 2
5% vyšší rekuperace tepla a o 10% nižší spotřeba energie

Díky zmíněným technologickým inovacím jednotky Zehnder ComfoAir Q dosahují až o 5% vyšší rekuperaci tepla, mají až o 10% nižší spotřebu energie a až o 8 dB (A) nižší hlučnost. Kromě toho se uživatelé Zehnder ComfoAir Q mohou těšit na velmi příjemné vnitřní klima. Adaptivní předehřev se automaticky dokonale přizpůsobí venkovní teplotě a zajišťuje potřebnou teplotu venkovního vzduchu přiváděného do výměníku tepla. Tím umožňuje maximální možnou rekuperaci tepla a současně nízkou spotřebu elektrické energie.

Vnímání teploty lidmi závisí na aktuální venkovní teplotě a průměrné venkovní teplotě v posledních dnech. Proto pro maximální komfort uživatelů inteligentní řízení Zehnder ComfoAir Q na základě informací z teplotních a vlhkostních čidel vyrovnává teplotu přiváděného vzduchu. To umožňuje rovněž nový regulovatelný by-pass nastavením stupně rekuperace a množství vzduchu.

A konečně nový patentovaný koncept filtrů rovněž pozitivně ovlivňuje vnitřní klima. Nyní jsou dva filtry umístěny na vstupu vzduchu do jednotky. Díky tomu jsou všechny komponenty jednotky chráněny před znečištěním od samého počátku. Kromě toho nové klapky filtrů zaručují jejich 100% těsnost a tím i nejvyšší možnou hygienu v jednotce a systému rozvodu vzduchu. Skládaný filtr s velkou plochou poskytuje lepší ochranu. Velmi zvláštní high-tech funkci má Flow Control. Tento řídící modul zajišťuje vyvážený konstantní průtok přiváděného a odváděného vzduchu v budově, což umožňuje efektivnější provoz větracího systému. Dosahuje toho tím, že ignoruje krátkodobé přechodné vlivy (např. poryv větru), čímž se zamezí negativní ovlivňování výkonu ventilátoru.

chytré domyVždy to nejlepší klima - pro chytré domy

Obsluha jednotky Zehnder ComfoAir Q je snadnější než kdy jindy: pomocí integrovaného intuitivního displeje, zobrazující veškeré provozní údaje v reálném čase, uživatel získává informace o spotřebě energie i úspoře nákladů na vytápění. Kromě toho displej upozorňuje na výměnu filtrů, a to nejen v závislosti na provozním čase, ale také na objemu dopravovaného množství vzduchu. Systém větrání lze rovněž ovládat pomocí jednoduchého třípolohového přepínače, ovládací jednotky ComfoSence, speciální aplikace pro mobilní zařízení nebo ho lze přes rozhraní KNX Q integrovat do systému řízení budovy.

Při vývoji větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q byly brány v úvahu rovněž praktické aspekty instalace. Automatické nastavení systému, zahrnující průvodce nastavením systému větrání krok za krokem (zobrazující se na integrovaném displeji) stejně jako závěrečný zkušební test a potvrzení instalace, umožňuje instalatérovi velice snadné a rychlé zprovoznění. Další velkou předností je univerzálnost jednotek pro pravou nebo levou instalaci. Připojení interiéru z pravého (nastaveno z výroby) na levé může být snadno přenastaveno v několika málo krocích přímo na stavbě. To umožňuje instalatérovi větší flexibilitu v případě neočekávaných změn při zprovoznění systému. A navíc předehřev lze snadno integrovat i dodatečně.

Samozřejmě všechny větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q jsou dodávány se standardním i entalpickým výměníkem tepla. Jsou nejen dokonale kompatibilní se všemi komponenty systému větrání Zehnder (se zemním výměníkem, chladící jednotkou, hygienickými rozvody vzduchu), ale hlavně otevírají novou kapitolu „inovativního větrání s rekuperací tepla", řízeného požadavky zákazníků. Nová generace větracích jednotek bude v prodeji od ledna 2017, kdy budou k dispozici katalogy, ceníky, prezentace na internetu.

www.zehnder.cz

gotop